PDA

View Full Version : πρόβλημα με συναγερμό....



panos77
12/02/2012, 09:31
Καλησπέρα...έχω ένα συναγερμό scorpio I900....το πρόβλημα είναι ότι έχει πάθει βλάβη το shock και ειδοποιεί συνέχεια προειδοποιητικά στο κοντρολάκι και o συναγερμός χτυπάει συνεχώς....έχω απενεργοποιήσει το shock άλλα έτσι δεν έχω σχεδόν καθόλου την προστασία του συναγερμού....γνωρίζει κάνεις αν μπορώ να τοποθετήσω κάποιο dual sensor shock από το εμπόριο
....δυστυχως δεν επισκευάζεται το υπάρχον (είναι μέσα στη μονάδα με ριτινη εξωτερικά ) ,

dmf
12/02/2012, 09:51
(πόσα χρόνια εγγύηση έχει; )

panos77
12/02/2012, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
(πόσα χρόνια εγγύηση έχει; )

Εγγύηση δεν υπάρχει...τον έχω 2,5χρόνια σχεδόν και είναι αγορασμένος από αμερική...

viper1
19/02/2012, 04:11
http://www.scorpioalarms.com/products/motorcycle/sr-i900/

στειλε τους μηνυμα με το προβλημα μπας και βγαλεις ακρη

karellen
19/02/2012, 09:17
Αν κατάλαβα καλά (τώρα ξύπνησα) shock εννοείς την προστασία για το κούνημα-τράνταγμα.
Λοιπόν θα κάνεις το εξής:
Θα πας σε ένα κατάστημα με συναγερμούς και θα του πεις να σου παρεμβάλλει έναν άλλο καινούργιο shock αισθητήρα.Είναι σαν σπιρτόκουτο,έχει βιδούλα που ρυθμίζει την ευαισθησία όσο θέλεις και εμένα μου το κόλλησε επάνω στο συναγερμό με σιλικόνη και tide-up.
Έγινε ένα σώμα και ξαναλειτούργησε ο συναγερμός με 30 ευρώ. :wave2:

panos77
19/02/2012, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από karellen
Αν κατάλαβα καλά (τώρα ξύπνησα) shock εννοείς την προστασία για το κούνημα-τράνταγμα.
Λοιπόν θα κάνεις το εξής:
Θα πας σε ένα κατάστημα με συναγερμούς και θα του πεις να σου παρεμβάλλει έναν άλλο καινούργιο shock αισθητήρα.Είναι σαν σπιρτόκουτο,έχει βιδούλα που ρυθμίζει την ευαισθησία όσο θέλεις και εμένα μου το κόλλησε επάνω στο συναγερμό με σιλικόνη και tide-up.
Έγινε ένα σώμα και ξαναλειτούργησε ο συναγερμός με 30 ευρώ. :wave2:

:beer:

Gi_4ce
19/02/2012, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από karellen
tide-up

Tide με 7up μαζι? Κανει δουλεια αυτο?
:lol:


Tie wrap.

:beer:

karellen
19/02/2012, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce

Tie wrap.

:beer: [/B]
Κάτι τέτοιο δηλαδή;
Wrap drive
:lol: :lol:


247785

karellen
19/02/2012, 13:03
Στα σοβαρά τώρα.
Παίζει και το tied up που σημαίνει δεμένος και με την αμερικάνικη προφορά ακούγεται τάιρ απ.

arxaios
19/02/2012, 13:45
Μήπως θέλει απλά ρύθμιση η ευαισθησία του ;;; Είναι ο πρώτος Scorpio που ακούω να βγάζει πρόβλημα !!!
Στείλε τους e-mail όπως σου έγραψαν παραπάνω και άσε τις πατέντες, σε πρώτη φάση !!!
Στο site τους λεγανε για εγγύηση εφ' όρου ζωής, παλαιότερα !!! Δεν γνωρίζω αν ισχύει ακόμη ....
Πάρε τηλ. και στο moto-accessories τον Κο Σαββίδη ... έχει δείξει σωστός σαν έμπορος και πιστεύω θα σε καθοδηγήσει ....
:wave2: