PDA

View Full Version : ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ D-tracker - Dtx



MX RIDER
12/02/2012, 22:57
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΤΕΡΕΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΡΑΦΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΟΤΑΡΝΤ (ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΤΟΧΟΣ: KAWASAKI KX 60-YAMAHA YZ 85- BETA RR-SUZUKI RMX 250) ΕΝΔΙΕΑΦΕΡΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΙΠΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ Α1 ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΤΗΝ Κ@ΒΛ@ ΜΟΥ..ΑΡΚΕΤΑ ΑΤΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΟ KAWASAKI D-TRACKER 250 ΝΑΙ ΜΕΝ ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ KAWSAKI ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΕΠΙΔΟΣΕΩΝ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΥΑΜΑΗΑ DTX 125 ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΧΡΟΝΟ (ΛΑΔΙΑ-ΒΕΝΖΙΝΕΣ-ΝΤΟΥΜΑΝΙΑ)! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ, ΚΑΘΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΘΑ ΜΟΥ ΦΑΝΕΙ ΧΡΗΣΙΜΗ!

doctoras
13/02/2012, 08:10
Το dtx έχει καταλύτη & 15Hp για να συναγωνισθεί το tracker πρέπει να ξε-φιμώσεις με μια ολόσωμη και λίγο παιξιμο στο καρπυρατερ θα πας περίπου στα 22Hp
τότε είναι συγκρίσιμα
το δίχρονο σε αίσθηση είναι πιο "εύκολο" & ελαφρύ και συντηρείται εύκολα από κάποιον που πιάνουν τα χέρια του.
Το 4Τ κρατάει την ταχύτητα πορείας του ανετότερα από 2Τ

Αλλά εάν περιγράφεις περί δίχρονης μυρωδιάς τότε ξέχασε το και πάνε μονο για 4Τ

COIL
13/02/2012, 08:28
νομιζω ενα wrf 250 που ειναι και πιο συνχρονο μηχανακι ειναι καλητερη επιλογη http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/Yamaha_WR%2025X%2010.htm

motomaniac
13/02/2012, 15:55
τα λεφτα μιλανε πρωτα. τι θες με ποσα το θες κι ετσι βλεπεις που εισαι. :)

MX RIDER
13/02/2012, 21:20
ΑΡΧΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ... ΤΟ WR 250 X ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΞΙΑ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗΣ... ΔΙΘΕΤΩ ΜΕΧΡΙ 3,500 ΕΥΡΩ.. ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!

motomaniac
13/02/2012, 21:26
το καλυτερο παντου ηταν το ΚΤΜ smc και στα λεφτα σου αλλα εβγαινε και με κομμενες επιδοσεις στα 34 δηλωμενα αλογα. ΑΛΛΑ.. εγω δεν θα το επαιρνα. κανεις δεν μπορει να με πεισει για την ανθεκτικοτητα των κεφαλων αλλα και του μοτερ γενικα των lc4...