PDA

View Full Version : Αφαιρεθηκα και...μπαααμ!!



eagleye101
21/02/2012, 10:38
Καλημερα παιδια,

Εχτες γυρνοντας απο το γραφειο, και ενω ημουν στη Φιλολαου στο Παγκρατι, εκανα το μπαμ μου!

Ειχε αρκετη κινηση και σε ενα φαναρι, μολις ειχε γινει πρασινο ανοιξα να προσπερασω ενα τζιπ, ελα ομως που το τζιπ σταματησε αποτωμα και εγω δεν προλαβα να το αποφυγω...:(

Εκανα οσο μπορουσα δεξια, ευτυχως που δεν ερχοταν και κανενα μηχανακι αλλο απο κει...
Αποτελεσμα να σπασω το πλαστικο ντεποζιτου του GSR (ξερει κανεις καμια πληροφορια που το αλλαζω και κανα κοστος;;; ) να πεσω απο τα δεξια και η μηχανη να πεσει στο ποδι μου...ευτυχως οχι πολυ σκληρα.

Εαν δεν ημουν αφηριμενος σιγουρα μπορουσα να το αποφυγω και αυτο με στεναχωρησε πολυ. Δε μπορουσα να κοιμηθω το βραδυ.

Θα μου πειτε, και τι στεφτεσαι τη μηχανη, αφου τη γλιτωσες φθηνα... δικειο εχετε αλλα και παλι...

makis206
21/02/2012, 11:11
Πταισματάκια που μπορούν να συμβούν στον καθένα, άνθρωποι είμαστε κι έχουμε καλές και καλές στιγμές πως να το κάνουμε.. ας είναι αναίμακτες τουλάχιστον κι όλα τ'άλλα φτιάχνουν.

Ποτέ ξανά :beer:

megatim
21/02/2012, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πταισματάκια που μπορούν να συμβούν στον καθένα, άνθρωποι είμαστε κι έχουμε καλές και καλές στιγμές πως να το κάνουμε.. ας είναι αναίμακτες τουλάχιστον κι όλα τ'άλλα φτιάχνουν.
Ποτέ ξανά :beer:

Αυτό μπορεί να είναι πταίσμα, το "δικειο" όμως δεν είναι.

Πλάκα κάνω, σιδερένιος :)

eagleye101
21/02/2012, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Αυτό μπορεί να είναι πταίσμα, το "δικειο" όμως δεν είναι.

:bawl: :bawl: :bawl:


Πλάκα κάνω, σιδερένιος :) [/B]


εφχαροιστο αδαιρφε μου!


;)

:beer: :beer: :beer:

TROOPER
21/02/2012, 11:46
πταισμα και το παθημα μαθημα.αλλη φορα συγκεντρωμενος.

:wave2:

eagleye101
21/02/2012, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
πταισμα και το παθημα μαθημα.αλλη φορα συγκεντρωμενος.

:wave2:

Ευχαριστω πολυ!

Κατι αλλο, εαν ξερει κανεις καμια πληροφορια για κανα φτηνο μεταχειρω ανταλλακτικο ας στειλει ενα πμ. (μη κανουμε και δαιφημηση)

Anritsu
21/02/2012, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από eagleye101
Ευχαριστω πολυ!

Κατι αλλο, εαν ξερει κανεις καμια πληροφορια για κανα φτηνο μεταχειρω ανταλλακτικο ας στειλει ενα πμ. (μη κανουμε και δαιφημηση)

Φίλε σε όλους έχει συμβεί η θα συμβεί αργά η γρήγορα . Το σημαντικό είναι εσύ να μη πάθεις κάτι .Φαντάζομαι ότι μπλόκαρες το μπροστινό ? Ανταλλακτικό θα βρεις , πόσο φτηνό , είναι άλλη ιστορία . Σου στελνω λινκ πριβε με έναν στο νέο κόσμο . Έχει ένα τεράστιο υπόγειο που θα βρεις θησαυρούς .Πάρε ένα τηλέφωνο πρώτα .Μάθε πόσο στοιχίζει και καινούριο για να κάνεις κουβέντα

:beer:

devil's animal
21/02/2012, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
πταισμα και το παθημα μαθημα.αλλη φορα συγκεντρωμενος.

:wave2:

+649
:beer: :beer:

Πανοπτικός
21/02/2012, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αλλη φορα συγκεντρωμενος.

:wave2:

Αλλη φορα "αποσταση ασφαλειας" γιατι.. "συγκεντρωμενος" κανεις δεν -μπορει να- ειναι συνεχεια.

typhoon
22/02/2012, 01:08
Σιδερένιος και αναψε και ενα κεράκι που τη γλύτωσες τόσο φθηνα. Το πλαστικό που έχει σπάσει (αν έχεις τα κομματια του - όσο μικρά κι αν είναι) ξανακολλάει και γίνεται σαν καινούργιο με πολύ μικρό κόστος. Ρώτα τιμή καινούργιου (κι αν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο βασικά, γιατί η suzuki είναι λίγο για κλωτσιές) και δες αν τι σε συμφέρει

mats8282
22/02/2012, 09:57
Με τα πλαστικά του ντεπόζιτου υπάρχει θέμα....

Έψαχνα και εγώ που μου τα φάγανε το καλοκαίρι και τελικά μόνο καινούργια έπαιζαν...Με σχεδόν 1 μήνα αναμονή κιόλας γιατί δεν είχαν στοκ...

Δεν θυμάμαι ακριβώς την τιμή γιατί τα πήρα με τα φλας κλπ παρελκόμενα,πλην των μαύρων πλαστικών που έχει από τη μέσα μεριά...Και έσκασα κάπου 390Ε...

Χοντρικά υπολόγισε στο 100άρικο για το ένα πλαστικό...

Προσοχή από δω και πέρα :beer:

eagleye101
22/02/2012, 11:44
να'στε καλα παιδια!
παντα ορθιοι να ειμαστε!

οσο για το κερακι...:rolleyes:

Αποσταση ασφαλειας, αυτο ακριβως φιλος γιατι λογο αφηριμαδας απλα επεσα σαν το γουρουνι πανω στο τζιπ. ουτε καν μπλοκαρα το μπροστινο, απλα κατεβασα δευτερα (ενστικτοδως μαλλον) αλλα δε πρεπει να αφησα το συμπλεκτη εγκαιρος οποτε η μηχανη δεν εκοψε ποτε...

Βρηκα μεταχειρησμενα με 70 ευρω χωρις το φλας ή 100 μαζι με το φλας, το θεμα ειναι οτι εγινε θριψαλα το κομματακι που εσπασε.

Ενα αλλο θεματακι ειναι τα φραγκα που ειναι για ολους μας, αλλα εγω εκανα και το σερβις πριν κανα-δυο εβδομαδες και εσκασα 210 ευρα...οποτε κλαιν μαιν..

taskon
24/02/2012, 15:29
Φιλε μου αν θυμαμαι καλα εισαι σχετικα απειρος οδηγος και το gsr ειναι το πρωτο σου μηχανακι. Ακριβως επειδη εισαι στην αρχη με ενα μηχανακι που δεν ειναι και αργο θελει ακομα περισσοτερη προσοχη εκ μερους σου, γιατι εκει που ενας πιο εμπειρος οδηγος θα την γλιτωνε (κατεβαζοντας ταχυτητα ή φρεναροντας καλύτερα) εσύ έπεσες πάνω του.

Αν κάνω λάθος οκ αλλα γενικα ειμαι της αποψης οτι δεν χρειάζεται να πάθεις για να μάθεις..

ps είχες και αλλο ενα πέσιμο οταν την ειχες πρωτοπάρει?

eagleye101
24/02/2012, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από taskon
Φιλε μου αν θυμαμαι καλα εισαι σχετικα απειρος οδηγος και το gsr ειναι το πρωτο σου μηχανακι. Ακριβως επειδη εισαι στην αρχη με ενα μηχανακι που δεν ειναι και αργο θελει ακομα περισσοτερη προσοχη εκ μερους σου, γιατι εκει που ενας πιο εμπειρος οδηγος θα την γλιτωνε (κατεβαζοντας ταχυτητα ή φρεναροντας καλύτερα) εσύ έπεσες πάνω του.

Αν κάνω λάθος οκ αλλα γενικα ειμαι της αποψης οτι δεν χρειάζεται να πάθεις για να μάθεις..

ps είχες και αλλο ενα πέσιμο οταν την ειχες πρωτοπάρει?


Δεν κανεις κανενα λαθος, αλλα προτιμω να το βλεπω πιο αισιοδοξα!:D

Ημουν τυχερος να σου πω την αληθεια, γιατι τη γλιτωσα με μικροφθορες και χωρις να παθω κατι σοβαρο.

Το μηχανακι μονο αργο δεν ειναι αλλα να σου πω την αληθεια, τους 5 αυτους μηνες που την εχω δεν εχω μαθει καλα τα "κλειδεια" της και τη παω ακομα αρκετα ατσουμπαλα.

Η προσοχη εξυπακουεται, δε νομιζω να ειναι κανενας παλιος που πλεον λεει "α, οκ, ειμαι παλιος οποτε δε με νοιαζει και δεν προσεχω..."