PDA

View Full Version : Μπορούν???



pakis
22/02/2012, 14:38
Αναρωτιόμουν μπορούν να σου πουλήσουν ως καινούργιο ένα μεταχειρισμένο???
Το ρωτάω αυτό γιατί χτες πήγα κι έκλεισα ένα Beverly και μόλις ρωτησα εάν το έχει να το δώ στην βιτρίνα μου είπε πως το χει στο συνεργείο για να το καθαρήσουν και να βάλουν μπαταρία...Στον Λυκούδη στον Πειραιά...Μιλάμε για καινούργιο πάντα...Το είχε ετοιμοπαράδωτο...

makis206
22/02/2012, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από pakis
Αναρωτιόμουν μπορούν να σου πουλήσουν ως καινούργιο ένα μεταχειρισμένο???
Το ρωτάω αυτό γιατί χτες πήγα κι έκλεισα ένα Beverly και μόλις ρωτησα εάν το έχει να το δώ στην βιτρίνα μου είπε πως το χει στο συνεργείο για να το καθαρήσουν και να βάλουν μπαταρία...Στον Λυκούδη στον Πειραιά...Μιλάμε για καινούργιο πάντα...Το είχε ετοιμοπαράδωτο...

Στο μακρυνό παρελθόν κατάστημα στα Χανιά της Κρήτης πούλησε μεταχείρω Supra στον αδερφό μου για καινούργιο. Ήταν όντως σαν καινούργιο αλλά: Περιέργως βρήκαμε λίγο φαγωμένες τις σιαγόνες (απ'την χαρακτηριστική ένδειξη που έχουν με το λαμάκι) και αργούσε πολύ η έκδοση της πινακίδας, η οποία μόλις την παρέλαβε τρυπημένη (είχε ήδη μπει στο μηχανάκι στο παρελθόν) ξεκαθάρισαν όλα. Βρέθηκε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, μας είπε ότι το άφησε με 5000χλμ κλπ κλπ...

Σίγουρα κι αυτό που σου είπαν στο μαγαζί παίζει σαν σενάριο αλλά έχε την περίπτωσή μου υπ'όψιν καλού κακού..

Καλοτάξιδο να είναι :beer:

Ζεύκας
22/02/2012, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από pakis
Αναρωτιόμουν μπορούν να σου πουλήσουν ως καινούργιο ένα μεταχειρισμένο???
Το ρωτάω αυτό γιατί χτες πήγα κι έκλεισα ένα Beverly και μόλις ρωτησα εάν το έχει να το δώ στην βιτρίνα μου είπε πως το χει στο συνεργείο για να το καθαρήσουν και να βάλουν μπαταρία...Στον Λυκούδη στον Πειραιά...Μιλάμε για καινούργιο πάντα...Το είχε ετοιμοπαράδωτο...

Ε και γιατί δεν πήγες στο συνεργείο να το δεις;

sniper
22/02/2012, 14:59
Φαίνεται στην άδεια κυκλοφορίας.

mikes
22/02/2012, 15:10
ψαξε με τον αριθμο πλαισιου μεσω της γενικης αντιπροσωπειας αν εχει ξαναπουληθει το μηχανακι! τωρα οσον αφορα αυτο που σου ειπε, ναι ετσι γινεται καθως τα καινουρια
ειναι σε κουτα μισολυμενα, (εκτως και αν τα εχει μονταρει για την εκθεση) και συνηθως ειναι
στεγνα χωρις υγρα, μπαταρια κτλ! δλδ θελουν την προετοιμασια τους πριν την παραδοση!!

liakaros
29/02/2012, 17:32
Στο μακρυνό παρελθόν κατάστημα στα Χανιά της Κρήτης πούλησε μεταχείρω Supra στον αδερφό μου για καινούργιο. Ήταν όντως σαν καινούργιο αλλά: Περιέργως βρήκαμε λίγο φαγωμένες τις σιαγόνες (απ'την χαρακτηριστική ένδειξη που έχουν με το λαμάκι) και αργούσε πολύ η έκδοση της πινακίδας, η οποία μόλις την παρέλαβε τρυπημένη (είχε ήδη μπει στο μηχανάκι στο παρελθόν) ξεκαθάρισαν όλα. Βρέθηκε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, μας είπε ότι το άφησε με 5000χλμ κλπ κλπ...

Σίγουρα κι αυτό που σου είπαν στο μαγαζί παίζει σαν σενάριο αλλά έχε την περίπτωσή μου υπ'όψιν καλού κακού..

Καλοτάξιδο να είναι :beer:


Για πες ποιο μαγαζι ητανε ρε... ο γνωστος ??

makis206
29/02/2012, 18:07
Για πες ποιο μαγαζι ητανε ρε... ο γνωστος ??

Αμέεεε..;; Πάνε 12 χρόνια από σήμερα βέβαια αλλά μερικά πράγματα μένουνε ανεξίτηλα στο χρόνο..:lol:

Το καλό είναι ότι είχε πάρει τα μισά λεφτά του μηχανακιού και δεν είχαμε καν κανονίσει τα γραμμάτια της αποπληρωμής που έκανε τότε , ίσως γι'αυτό να καθυστερούσε να δώσει και την πινακίδα, την οποία και περιμέναμε βέβαια για να κανονίσουμε τα περαιτέρω.. ξέρεις τι πήρε στο τέλος..ε; :D