PDA

View Full Version : διαβασμένα ή μη posts



kostas777
29/02/2012, 17:00
κατ'αρχήν συγγνώμη αν έχει ξαναμπεί το ίδιο θέμα, αλλά δεν το βρίσκω..

έχω ένα πρόβλημα και δεν ξέρω αν είναι μια λάθος ρύθμιση ή αν το έχουν όλοι.

όταν μπαίνω στο forum, βλέπω ότι υπάρχουν νέα posts ή threads με την ανάλογη ένδειξη. μπαίνω σε κανα 2 από αυτά, αλλά μόλις τελειώνω την ανάγνωση και ξαναγυρνάω στα forums, μου δείχνει όλα τα threads ως αναγνωσμένα. οπότε δώρον-άδωρον. υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω για να διορθωθεί αυτό; το ίδιο συνέβαινε και με το παλιό forum και ήλπιζα ότι με το καινούργιο θα διορθωνόταν. είναι εκνευριστικό και βαρέθηκα να ψάχνω πως να το διορθώσω και να μην τα καταφέρνω.. thx :wave2:

McGyver
29/02/2012, 17:12
Αυτή τη στιγμή τα θέματα μαρκάρονται ως αναγνωσμένα αν παραμείνεις συνδεδεμένος στο forum για 15 λεπτά χωρίς activity.
Πρόκειται για τη default λειτουργία και έτσι λειτουργούσε και η προηγούμενη έκδοση.

Αν κάνεις click στο "Τι νέα έχουμε;" και σου βγάλει το μήνυμα πως δεν υπάρχουν νέα μηνύματα, μπορείς να επιλέξεις το σύνδεσμο που σου δείχνει τα θέματα που ενημερώθηκαν τις τελευταίες 24 ώρες.

Εξετάζουμε αν είναι δυνατό να αλλάξει ο τρόπος μου μαρκάρονται τα θέματα ως αναγνωσμένα, αλλά προς το παρόν δουλεύουμε όπως και πριν.

kostas777
29/02/2012, 17:19
ευχαριστώ φίλε μου.

οπότε το πρόβλημα το έχω επειδή μπαίνω από τη δουλειά, άρα έχω και κάποια άλλα πράγματα να κάνω και αναγκαστικά γίνομαι inactive για μερικά λεπτά.. αν γίνεται να το κάνετε 30-45 λεπτά καλώς, αλλιώς δεν πειράζει. τι να κάνουμε :)

McGyver
29/02/2012, 17:21
Αυτό που κάνουμε συνήθως είναι να κρατάμε σε ένα παράθυρο τα αποτελέσματα της αναζήτησης για νέα μηνύματα και να ανοίγουμε από εκεί τα links σε άλλα tabs.

kostas777
29/02/2012, 17:27
σωστά.. το κάνω κι εγώ αυτό όταν το θυμάμαι. αλλά συνήθως το ξεχνάω με το που θα μπω και μετά από λίγα λεπτά είναι πολύ αργά ..gone with the windernet

nikos_abel
29/02/2012, 20:41
Αν κάνεις click στο "Τι νέα έχουμε;" και σου βγάλει το μήνυμα πως δεν υπάρχουν νέα μηνύματα, μπορείς να επιλέξεις το σύνδεσμο που σου δείχνει τα θέματα που ενημερώθηκαν τις τελευταίες 24 ώρες.


Ώπα πως τόπες αυτό; Πούντο;

McGyver
29/02/2012, 20:45
Ώπα πως τόπες αυτό; Πούντο;

248570

nikos_abel
29/02/2012, 20:51
:beer::beer::beer:

chr1s_86
29/02/2012, 20:58
Ώπα πως τόπες αυτό; Πούντο;

Γρήγοροι σύνδεσμοι > Σημερινά μηνύματα ?