PDA

View Full Version : Μπροστινό για Cbf600



startengine
12/09/2005, 09:01
Προσπαθώ να βρω την καλύτερη λύση για να βελτιώσω τη συμπεριφορά σε CBF600 στο φρενάρισμα.
Αναλυτικά, σε έντονο (όχι πανικού) φρενάρισμα και ειδικά δικάβαλο βυθίζει παρα πολύ το πηρούνι. Στα 8.000χλμ που έχει κάνει η μηχανή, το φαινόμενο έχει ενταθεί πολύ. Να πω πως έχει συμβατικό πηρούνι μη ρυθμιζόμενο.
Είναι κανείς παιδιά που να έχει κάτι συγκεκριμένο να προτείνει???

Μικρή Λουλού
12/09/2005, 09:09
ελατηρια μπροστινου WP ,η OHLINS με τα αντιστοιχα λαδακια και καθαρισες...:smokin:

startengine
12/09/2005, 09:35
Ε μα είσαι παντού...!!!

:wave2:

Καλημέρα dirty και σ' ευχαριστώ!
Προτιμώ μάλλον τα ohlins αλλά φαντάζομαι δε θ' αλλάξει τιποτα δραματικά στη συμπεριφορά της μηχανής στην πορεία και στις στροφές, ναι?

Μικρή Λουλού
12/09/2005, 09:42
η συμπεριφορα αλλαζει προς το πολυ καλυτερο μιας και πλεον το μπροστινο "διαβαζει" καλυτερα το οδοστρωμα και ταυτοχρονα εχεις και αποτελεσματικοτερα φρενα..

μη μ'ευχαριστεις..εγω σ'ευχαριστω που εστω και για λιγο παιζω καποιο ρολο στη ζωη σου..:smokin:




(αμα θελω ο πουστης γινομαι σιροπι..:p )

startengine
12/09/2005, 10:04
Πολύ επεξηγηματικός.
Νάσαι καλά!

Θ' αρχίσω να το ψάχνω για σωστό μαγαζί και τιμές αν και νομίζω η Ohlins είναι σχεδόν διατιμημένη. Χαλάλι όμως. Χαλάλι και η εγγύηση που σίγουρα θα χαθεί όμως δεν είναι κατάσταση να χάνω το μηχανάκι έτσι και κάνω το λάθος να πατήσω λίγο μπροστινό σε ανοιχτή στροφή. Άσε που τρώω στην πλάτη όλο το βάρος του... από πίσω σε έντονο φρενάρισμα...
Και καλά να ήσουν εσύ που μου έχεις γράψει και δυο γλυκά λογάκια...
:D :D :D

Μικρή Λουλού
12/09/2005, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από startengine
Και καλά να ήσουν εσύ που μου έχεις γράψει και δυο γλυκά λογάκια...
:D :D :D [/B]







μονο γλυκα λογακια..??
μολις σου εγραψα 2897 φορες αυτο που δεν προλαβα στην Εθνικη...:smokin:

αχχχ......dirty back in business...:p

startengine
12/09/2005, 10:31
Καλή δουλίτσα και σ΄ευχαριστώ!

Μόνο... αν θέλεις...
άλλαξε αυτό το "...=love" γιατί θα πέσει πολύ δούλεμα και καήκαμε...

:smilea:

Μικρή Λουλού
12/09/2005, 10:52
οκ...

με βαρεια καρδια,αλλα ειπαμε.....οι επιθυμιες σου,διαταγες μου....:(

sniper
12/09/2005, 11:37
Ένας ακόμα έρωτας εεεεε μία συμπάθεια γεννιέται.......

Ρε Τανάση...... τι θα γίνει με την περίπτωσή σου; Πολύ γλυκός είσαι τώρα τελευταία....

:a49: