PDA

View Full Version : Λαστιχα για μοταρντ, Φτηνες λυσεις... (;)



javaneze
12/09/2005, 10:02
Καλημερα.

Θα μπορουσα να εχω προτασεις για μοταρντ λαστιχα?

Ναι το ξερω οτι τα πιρελι ΜΤ60 κορσα ειναι τα καλυτερα... Ναι αυτα εχω ηδη αλλα εχουν ψιλολιωσει... (μετα απο 20500χλμ !)

Θα ηθελα προτασεις για φτηνες λυσεις παιδια, γιατι τα ΜΤ60 τα βρηκα απο 330 ευρω εως και 350 !

Δεν με απασχολει ιδιαιτερα "να πηγανει και χωμα" (επειδη αυτη την φημη εχουν τα ΜΤ60) οσο το να μην γλυστραω στο παραμικρο βροχακι, και να στριβω ανετα σε καλη ασφαλτο ...

Ευχαριστω! :wave2:

javaneze
13/09/2005, 06:55
Tι λες τωρα...

Κανενας δεν εχει/ειχε μοταρντ μηχανακι?:eek:

crazykiller
15/09/2005, 08:28
Εγώ στο LC4 είχα βάλει Michelin. Μπροστά είχα την ποιο μαλακή γόμα. Έτσι και αλλιώς το μπροστά δεν φθείρεται όσο το πίσω.

Βελτιώθηκε πολύ το κράτημα σε σχέση με τα Pirelli.

Άσε που τα Pirelli δεν τα πάω με τίποτα!!! Λάστιχο με τακούνια!!
Εκτός αν δουλεύεις το μηχανάκι με βροχή. Και πας και κομμάτια με βροχή!

(Προσωπική άποψη καθαρά, δεν ξέρω κατά πόσο έχω δίκιο)


Πάντως το Michelin είναι άλλο επίπεδο.

javaneze
15/09/2005, 18:26
crazykiller θυμασαι μοντελο και τιμη?

Στην βροχη δεν οδηγω εκτος αν με πιασει στον δρομο... Ελπιζω να μην ηταν και απαγορευτικα για νερο τα λαστιχα ε...

anco
15/09/2005, 19:13
σου πουλαω τα δικα μου στα 130 ευρω.

Ειναι slick Μichelin εχουν αποθεμα ακομα για πολυ καιρο.

javaneze
16/09/2005, 16:38
Να'σαι καλα φιλε μου αλλα δεν ενδιαφερομαι για μεταχειρισμενα ... μεταχειρισμενη πηρα και την μηχανη και δεν την εχω χαρει με καινουριο λαστιχο ...

Thanx παντως για την προταση;)


Μπορεις μηπως να μου πεις απο που τα αγορασες και ποσο εχουν καινουρια?

:wave2:

crazykiller
16/09/2005, 19:23
Αν θυμάμαι καλά ήταν τα Mega Power ή κάτι τέτοιο παρόμοιο.

Πάντως από αυτά τα λίγα που ξέρω έχω καταλήξει στο ότι τα λάστιχα που προορίζονται για πίστα είναι ακατάλληλα για το δρόμο. ΚΑι αυτό γιατί στην πίστα έχεις τέλεια άσφαλτο και μπορείς να πάς κομμάτια, οπότε και να ζεσταθεί το λάστιχο. Αν αυ΄το το λάστιχο τοι βάλεις στο δρόμο δύσκολα θα φτάσει στην προβλεπόμενη θερμοκρασία λειτουργίας.

Οπότε ψάξε για λάστιχο για δρόμο, και ειδικά για το μπροστά ότι πιο μαλακό. Εγώ πάντως δεν το καταευχαριστήθηκα.

Αυτά, για όσο είχα το LC4. Τώρα για το Ζάκι μου δεν ξέρω, δεν ΄΄εχώ άποψη ακόμα.(Είναι πολύ βαρύτερο και ζορίζει το λάστιχο πολύπερισσότερο, λόγω της αυξημένης αδράνειας)