PDA

View Full Version : Μποτάκια Dainese που φθείρονται αμέσως!



SF
12/09/2005, 11:29
Mέχρι στιγμής μετράω εμένα, latris, alexander και idi. Με μποτάκια Dainese που τρυπάνε στο μέρος του λεβιέ ταχυτήτων. Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα μας κάνει παρέα και ο NikosRR.

Μηπως να πάρουμε τα παπουτσάκια μας στο χέρι και να κάνουμε μια επίσκεψη στον Ιταλό???

:mad:

idi
12/09/2005, 11:31
και ο Αlexander!!!

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=7591&perpage=15&pagenumber=3

dodos_1
12/09/2005, 12:20
Εγω πήρα τον Απρίλιο τα μποτάκια της Bering με 70€.Πολύ καλά μέχρι σήμερα και κανένα σημάδι ξεφτίσματος ή φθοράς.


23619

Tropeas
12/09/2005, 12:20
Προτείνω να μαζευτούμε και άλλοι που θα θέλαμε να τα αγοράσουμε αλλά , δεν... και να τους ρωτήσουμε τι γινεται σε αυτήν την περίπτωση...:D

BILLS
12/09/2005, 18:14
re paidia oloi eixate to idio modelo? poio itan? rwtaw giati aytes tis meres skeftomai na agorasw kati mbotakia dainese pou exw dei sto net k maresoun!

SF
12/09/2005, 18:26
Είναι 2-3 παρόμοια μοντέλα, αλλά το σχέδιο και το υλικό στο επίμαχο σημείο είναι ακριβώς το ίδιο. ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ!

adam_tsouk
12/09/2005, 19:03
Εμ, γι' αυτό δεν γουστάρω την Dainese!


Άκου εκεί, μποτάκια που τα παίρνεις γι'αυτό το λόγο και έχουν πρόβλημα!


τσ τσ τσ...:nono:




Ax, εγώ θέλω μπότες (όχι μποτάκια) ρε γμτ!:bigcry:

GST
13/09/2005, 07:57
προσωπικα τα φοραω ενα χρονο καθε μερα και δεν εχουν παθει τιποτα........α 42 νουμερο φοραω:D

Alexander
13/09/2005, 11:01
Εγώ έχω αγοράσει τα Honest John:


23669

Alexander
13/09/2005, 11:03
Τα πήγα σπίτι όλο χαρά, η οποία μου κόπηκε όταν έβγαζα κάποια χαρτιά από το κουτί.
Ένα μικρό μικρό χαρτάκι έγραφε ότι τα παπούτσια προορίζονται για οδήγηση μηχανής με αυτόματο κιβώτιο, δηλ. χωρίς λεβιέ ταχυτήτων.
Κατάλαβα ότι σε λίγο καιρό το παπούτσι θα γινόταν έτσι:


23671

SF
13/09/2005, 11:07
Εγώ όμως όταν τα αγόρασα από τον Dainese, δεν είχαν ούτε χαρτάκι, ούτε μου είπαν τίποτα στο μαγαζί... Οπότε είσαι ακόμα μαζί μας Alex ;)

Alexander
13/09/2005, 11:09
Κάποια στιγμή που ξαναπέρασα από το μαγαζί που τα είχα πάρει, τα έδειξα στον έμπορο και απόρησε και βέβαια, δεν ήξερε για την παρουσία του μικρού-μικρού χαρτακίου στο κουτί, με το οποίο η Dainese καλύπτεται.
Ο άνθρωπος μου έδωσε ένα κάλυμμα από νεοπρέν για το λεβιέ ταχυτήτων που όμως δεν εμποδίζει 100% τη φθορά.
Η παρούσα κατάσταση που βρίσκονται τα μποτάκια είναι ακόμα χειρότερη δηλαδή από την παραπάνω φωτογραφία.

Alexander
13/09/2005, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Εγώ όμως όταν τα αγόρασα από τον Dainese, δεν είχαν ούτε χαρτάκι, ούτε μου είπαν τίποτα στο μαγαζί... Οπότε είσαι ακόμα μαζί μας Alex ;)
Μέσα! πάμε να μπούμε με τα ψαροντούφεκα να γίνει χαμός !!! :rotflmao:

BILLS
14/09/2005, 08:37
wp...kai egw ta Honest John ithela na parw alla ta ligo pio psila, alla me ayta pou mou lete mallon den tha ta protimisw.

gcrook
14/09/2005, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Εγώ έχω αγοράσει τα Honest John:

Ακριβως τα ιδια πηρε και ενας φιλος μου.
Βαλτε τον και αυτον την λιστα.:a52: :a37:

pksv
14/09/2005, 19:32
Και εγώ... και εγώ.... μεσααααααα στην λίστα

latris mixanis
16/09/2005, 18:02
εμένα με έβαλαν!!! :lol: :lol:

gcrook
18/09/2005, 07:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Καποτε που ειχα τσακωθει με εναν στην γειτονια, και πεξαμε ξυλο του εσπασα το καλαμι απο κλοτσια. Το Μποτακι ειναι Αθανατο, αλλα και πολυ βαρυ!

:rolleyes:
Φοβερο το νεο σπορ-τουρινγκ μποτακι σου.
Συνδυαζεται με το νεο carbon-kevlar σωβρακο της Dainese.:lol:

velisaris
18/09/2005, 16:49
Ασε τις μ....ες.Πες απλα οτι εχεις ποδαρα και ασε τις κριτικες για τα Dainese που τοσο καιρο τα σκας.Αφου εισαι πατουχας παρτο αποφαση.

Ιδου και η αποδειξη......... http://www.fallengiant.com/gallery/g1/images/big/03_huge%20feet.jpg

Alexander
07/12/2005, 14:24
Πλέον η φθορά πρέπει να έχει φθάσει στο αποκάτω ύφασμα και μάλλον θα σταματήσει εκεί (?)...
Πάρτε και μία φωτό χθεσινή από τα κορδόνια.

Σημ.Τα παπούτσια αγορασμένα 8/4/05 και φορεμένα το πολύ για 5,5 μήνες...


30294

SF
07/12/2005, 14:31
Ποιοί παραπονούμενοι ενδιαφέρονται να μαζευτούμε μια ΤΡ/ΠΕ/ΠΑ απόγευμα, και να περάσουμε (με τα παπούτσια μας) από την Dainese?

- Alexander
- SF
-

idi
07/12/2005, 14:35
τα δικα μου ειναι σε καδο απορριμμάτων απο το καλοκαιρι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GyPsy
07/12/2005, 15:31
Γι'αυτό τα νέα μοντέλα έχουν πλαστικό προστατευτικό...

oulas
07/12/2005, 17:52
Πλέον η φθορά πρέπει να έχει φθάσει στο αποκάτω ύφασμα και μάλλον θα σταματήσει εκεί (?)...

Οταν ειπα καποτε εγω να παρετε Caterpilar, με κοροιδευατε. Οσοι εχουν το παπουτσι αυτο ξερουν. Ειναι απιστευτο σκυλι!

jimmis77
07/12/2005, 20:51
ακομα κλαιω τα 160ε που εδωσα.ποτε ξανα ιταλικα.παω για bering
μερια


30336

Tigas
08/12/2005, 10:40
Αγόρια και κορίτσια βάζουμε και κανένα λαστιχάκι επιπλέον στο λεβιέ ταχυτήτων.
Πάνινα παπουτσάκια αγοράσατε δέν πείρατε racing μποτούλες :D

Και κάνουν και 160ε ??? παναγια μου :eyepop:

ducatigirl
08/12/2005, 10:54
εχω παρει τα scout air.

http://www.nankaibuhin.co.jp/2005ss/shoes/scarp_scout_air/scarp_scout_air.jpg


από το καλοκαίρι τα φοράω σχεδόν καθημερινά, και δεν έχουν πάθει τίποτα.

ίσια-ίσια που μπορώ να σας πω ότι είναι τα ποιο ωραία μποτακια που έχω πάρει για καθημερινή χρήση.

άριστα.
:a46:

MOZART
28/12/2005, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ποιοί παραπονούμενοι ενδιαφέρονται να μαζευτούμε μια ΤΡ/ΠΕ/ΠΑ απόγευμα, και να περάσουμε (με τα παπούτσια μας) από την Dainese?

- Alexander
- SF
-
Ναι να πατε να γελαει ολοκρηρη η ιταλια μαζι σας.
Πρωτον επειδη πριν μια βδομαδα αγορασα τα μποτακια οντως υπαρχει χαρτακι που γραφει οτι δεν ειναι κατασκευασμενα για μηχανες με λεβιε.
Δευτερον Καθε ποτε αγοραζετε παπουτσια καθε τρια χρονια?
Τριτον δεν ειναι racing μποτες.
Τεταρτον τα 160 ειναι παρα πολλα γιατι εδω στη Λαρισα τα πηρα 100

dimitrioskosmas
28/12/2005, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
Ναι να πατε να γελαει ολοκρηρη η ιταλια μαζι σας.
Πρωτον επειδη πριν μια βδομαδα αγορασα τα μποτακια οντως υπαρχει χαρτακι που γραφει οτι δεν ειναι κατασκευασμενα για μηχανες με λεβιε.
Δευτερον Καθε ποτε αγοραζετε παπουτσια καθε τρια χρονια?
Τριτον δεν ειναι racing μποτες.
Τεταρτον τα 160 ειναι παρα πολλα γιατι εδω στη Λαρισα τα πηρα 100

σωστος με το χαρτακι
ετσι ειναι
γι αυτο ειναι σοβαρη εταιρεια η dainese

SF
28/12/2005, 02:11
Έλα μου όμως εμένα δεν είχαν ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΑΚΙ ΟΥΤΕ ΚΟΥΤΑΚΙ!!

H Dainese μπορεί να είναι σοβαρή εταιρεία, αλλά ο έμπορας ο έλληνας δεν είναι.

;)

(Και δεν έχω καταλάβει που κολλάει το "racing")

Alexander
28/12/2005, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
Ναι να πατε να γελαει ολοκρηρη η ιταλια μαζι σας.
Πρωτον επειδη πριν μια βδομαδα αγορασα τα μποτακια οντως υπαρχει χαρτακι που γραφει οτι δεν ειναι κατασκευασμενα για μηχανες με λεβιε.
Δευτερον Καθε ποτε αγοραζετε παπουτσια καθε τρια χρονια?
Τριτον δεν ειναι racing μποτες.
Τεταρτον τα 160 ειναι παρα πολλα γιατι εδω στη Λαρισα τα πηρα 100
Είσαι 4 φορές άκυρος...
:wave2:

idi
28/12/2005, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
υπαρχει χαρτακι που γραφει οτι δεν ειναι κατασκευασμενα για μηχανες με λεβιε.

υπαρχουν μηχανες χωρις λεβιε? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

idi
28/12/2005, 10:52
ξεεεεεεεερεις απο βεσπαααααααααααα :lol: :lol: :lol: :lol:

(Spammer):rotflmao: :rotflmao:

Athos
28/12/2005, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
υπαρχουν μηχανες χωρις λεβιε?

Σωστή η απορία..
Αν οδηγώ σκουτεράκι.. όλα τα παπούτσια μου κάνουν.. άρα δε χρειάζομαι μποτάκια..

Pardalotzatziki
04/01/2006, 20:52
xaxaxa...polu kalo re su alex.....san gatoyaro einai!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :D :D :D :a5: :a5:

MOZART
05/01/2006, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Είσαι 4 φορές άκυρος...
:wave2:
Και εσυ απλα δεν υπαρχεις πουθενα
Να αγορασετε και κανενα Τ-shirt και να τα πατε μαζι με τα παπουτσια σου για παραπονα.
Για τα Τ-shirt να διαμαρτυρηθειτε οτι πεσατε και χτυπησατε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Οσα για τα κορδονια ειναι εντελως ηλιθιο.Αν τα εχεις αλυτα και τα πατας θα γινουν σκατα.
Σας πιασανε και το κωλαρακι με 160ευρω και δεν σας χαλασε και καθολου.
Να πας αγορι μου να ζητησεις καινουρια αλλα να postaρεις και ενα videακι να γελαμε:wave2:

SF
05/01/2006, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART

-Ναι να πατε να γελαει ολοκρηρη η ιταλια μαζι σας.
-Πρωτον επειδη πριν μια βδομαδα αγορασα τα μποτακια οντως υπαρχει χαρτακι που γραφει οτι δεν ειναι κατασκευασμενα για μηχανες με λεβιε.
-Δευτερον Καθε ποτε αγοραζετε παπουτσια καθε τρια χρονια?
-Τριτον δεν ειναι racing μποτες.
-Τεταρτον τα 160 ειναι παρα πολλα γιατι εδω στη Λαρισα τα πηρα 100


Για εξήγησέ μας λοιπόν υπαρκτέ Μozart

0- Δε θα πάμε Ιταλία, θα πάμε Ελλάδα, Καλλιρόης.

1- Χαρτάκι δεν υπάρχει πουθενά. Αν εσένα σου έδωσαν χαρτάκι, είσαι ωραίος και μάγκας και μπράβο σου. Εμένα ούτε μου έδωσαν, ούτε με ρώτησαν αν οδηγώ ΣΚΟΥΤΕΡ χωρις ΛΕΒΙΕ! ΧΑΧΑ

2- Τι σε νοιάζει? Τι σχέση έχει?

3- Αυτό που κολλάει?? Υπάρχει κάποια νομοθεσία σχετικά με τις μπότες και τα μποτάκια που πρέπει να αγοράζουμε?

4- Ε αν τα πήρες 100 στη Λάρισα, τότε είμαστε πολύ λεβιέδες λοιπόν!!!

latris mixanis
05/01/2006, 09:50
Υπάρχει χαρτάκι μέσα στα παπούτσια που το έγραφε?? :eek: :hypnotize
Λοιπόν επειδή δεν πετάω ποτέ κουτιά και χαρτάκια θα το ψάξω και αν δεν βρω χαρτάκι μπορώ να κάνω παράπονα σε όποια Dainese μπορώ έτσι? ;)
Επίσης αν δεν είναι για μηχανάκι με λεβιε γιατί έχει το προστατευτικό από πάνω που χρησιμεύει σε ένα σκούτερ ή σε ένα παππι?:confused: :confused:

makis206
05/01/2006, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Επίσης αν δεν είναι για μηχανάκι με λεβιε γιατί έχει το προστατευτικό από πάνω που χρησιμεύει σε ένα σκούτερ ή σε ένα παππι?:confused: :confused:

Για να κολλάμε επάνω τη φωτογραφία του/της αγαπημένου/ης μας;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MOZART
05/01/2006, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Για εξήγησέ μας λοιπόν υπαρκτέ Μozart

0- Δε θα πάμε Ιταλία, θα πάμε Ελλάδα, Καλλιρόης.

1- Χαρτάκι δεν υπάρχει πουθενά. Αν εσένα σου έδωσαν χαρτάκι, είσαι ωραίος και μάγκας και μπράβο σου. Εμένα ούτε μου έδωσαν, ούτε με ρώτησαν αν οδηγώ ΣΚΟΥΤΕΡ χωρις ΛΕΒΙΕ! ΧΑΧΑ

2- Τι σε νοιάζει? Τι σχέση έχει?

3- Αυτό που κολλάει?? Υπάρχει κάποια νομοθεσία σχετικά με τις μπότες και τα μποτάκια που πρέπει να αγοράζουμε?

4- Ε αν τα πήρες 100 στη Λάρισα, τότε είμαστε πολύ λεβιέδες λοιπόν!!!
0-Αυτος θα ενημερωσει τους Ιταλους για το προβλημα και αυτοι θα γελανε
1-Χαρτακι υπαρχει γιατι ειχα διαβασει τη συζητηση πριν τα αγορασω και το εψαξα
2-Ποσο περιμενεις να κρατησει ενα παπουτσι που το χρησιμοποιεις καθημερινα 10 χρονια?
3-Ειχα ακουσει οτι υπαρχουν μποτες για τις μηχανες και πηγα και αγορασα κατι Οxtar με 200ευρω.Λες να εκανα μαλακια ή λες να μου χαλασουν
4-100 ευρω το ψιλο μποτακι και 90 το χαμηλο
Δεν θελω να κανω τον εξυπνο ουτε να μαλωσω μαζι σας,αλλα ρε παιδια το μποτακι αυτο ειναι για καθημερινη χρηση.Το οτι γραφει dainese δεν σημαινει οτι πρεπει να αντεχει σε χρηση μηχανης.Αν ηταν ετσι θα εβαζε προστατευτικα η εταιρεια και στα φουτερ μπλουζακια της.

SF
05/01/2006, 10:48
Λοιπόν, ας ανακεφαλαιώσουμε γιατί μάλλον δε διαβάζουμε προσεκτικά τα μηνύματα:

Τόσο εγώ, όσο (πιθανότατα) και άλλοι συνάδελφοι, δεν πήραμε ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΑΚΙ, ΟΥΤΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ. Οπότε τα περί να γελάει όλη η Ιταλία είναι πέρα για πέρα άστοχα.

Το αν και κατά πόσο είναι ανόητο να πουλάει η Dainese τέτοιο προϊόν (ωραίο ημίψηλο μποτάκι μοτοσυκλέτας, που ...δεν κάνει για μοτοσυκλέτα!) θα μας απασχολήσει σε άλλη εκπομπή.

Τα σχόλια περί φουτερ και προστατευτικών επίσης είναι άστοχα, γιατι ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ, μπαίνοντας σε ένα κατάστημα με είδη ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ, περιμένω να ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΙΔΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ. Σωστά?

Τα περί racing ήταν και παραμένουν άστοχα σχόλια. Έθεσε κανείς πουθενά σε αυτό το θρέντ θέμα αγώνων, πίστας κλπ και δε το είδαμε?!!?

ΣΥΝΕΠΩΣ η Ιταλία μπορεί να κάνει ό,τι θέλει, εσύ να λες ό,τι θες, αλλά το γεγονός ότι εγώ παραπλανήθηκα παραμένει. ΑΡΑ μπορώ να διαμαρτυρηθώ. Κανείς δεν είπε ότι θα τρέξει στον κυρ Νταηνέζε στην Ιταλία --στο μαγαζί εδώ πέρα είπαμε να πάμε που μας τα πούλησε.

Λυπάμαι που σε είπα κατ'επανάληψη άστοχο, αλλά νομίζω τα έγραψα απλά και κατανοητά. Πολλοί από εμάς έχουμε ήδη ακουμπήσει περιουσίες στην Dainese (κι εγώ την υμνώ γιατί είναι η μόνη που έχει δερμάτινο jacket στα μέτρα μου), αλλά δε γίναμε και δικηγόροι τους!!

latris mixanis
05/01/2006, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Λοιπόν, ας ανακεφαλαιώσουμε γιατί μάλλον δε διαβάζουμε προσεκτικά τα μηνύματα:

Τόσο εγώ, όσο (πιθανότατα) και άλλοι συνάδελφοι, δεν πήραμε ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΑΚΙ, ΟΥΤΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ. Οπότε τα περί να γελάει όλη η Ιταλία είναι πέρα για πέρα άστοχα.

Το αν και κατά πόσο είναι ανόητο να πουλάει η Dainese τέτοιο προϊόν (ωραίο ημίψηλο μποτάκι μοτοσυκλέτας, που ...δεν κάνει για μοτοσυκλέτα!) θα μας απασχολήσει σε άλλη εκπομπή.

Τα σχόλια περί φουτερ και προστατευτικών επίσης είναι άστοχα, γιατι ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ, μπαίνοντας σε ένα κατάστημα με είδη ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ, περιμένω να ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΙΔΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ. Σωστά?

Τα περί racing ήταν και παραμένουν άστοχα σχόλια. Έθεσε κανείς πουθενά σε αυτό το θρέντ θέμα αγώνων, πίστας κλπ και δε το είδαμε?!!?

ΣΥΝΕΠΩΣ η Ιταλία μπορεί να κάνει ό,τι θέλει, εσύ να λες ό,τι θες, αλλά το γεγονός ότι εγώ παραπλανήθηκα παραμένει. ΑΡΑ μπορώ να διαμαρτυρηθώ. Κανείς δεν είπε ότι θα τρέξει στον κυρ Νταηνέζε στην Ιταλία --στο μαγαζί εδώ πέρα είπαμε να πάμε που μας τα πούλησε.

Λυπάμαι που σε είπα κατ'επανάληψη άστοχο, αλλά νομίζω τα έγραψα απλά και κατανοητά. Πολλοί από εμάς έχουμε ήδη ακουμπήσει περιουσίες στην Dainese (κι εγώ την υμνώ γιατί είναι η μόνη που έχει δερμάτινο jacket στα μέτρα μου), αλλά δε γίναμε και δικηγόροι τους!!

+1000

Όντως την έχουμε χρυσοπληρώσει !!

Tropeas
05/01/2006, 13:43
Για μη απόλυτα αδιάβροχο όντως το χετε χρυσοπληρώσει,
παίζουν στα 80-100 ? φουλ αδιάβροχα ,
;) βέβαια αυτό είναι ποιο τρέντυ...

MOZART
05/01/2006, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Λοιπόν, ας ανακεφαλαιώσουμε γιατί μάλλον δε διαβάζουμε προσεκτικά τα μηνύματα:

Τόσο εγώ, όσο (πιθανότατα) και άλλοι συνάδελφοι, δεν πήραμε ΟΥΤΕ ΧΑΡΤΑΚΙ, ΟΥΤΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ. Οπότε τα περί να γελάει όλη η Ιταλία είναι πέρα για πέρα άστοχα.

Το αν και κατά πόσο είναι ανόητο να πουλάει η Dainese τέτοιο προϊόν (ωραίο ημίψηλο μποτάκι μοτοσυκλέτας, που ...δεν κάνει για μοτοσυκλέτα!) θα μας απασχολήσει σε άλλη εκπομπή.

Τα σχόλια περί φουτερ και προστατευτικών επίσης είναι άστοχα, γιατι ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ, μπαίνοντας σε ένα κατάστημα με είδη ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ, περιμένω να ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΙΔΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ. Σωστά?

Τα περί racing ήταν και παραμένουν άστοχα σχόλια. Έθεσε κανείς πουθενά σε αυτό το θρέντ θέμα αγώνων, πίστας κλπ και δε το είδαμε?!!?

ΣΥΝΕΠΩΣ η Ιταλία μπορεί να κάνει ό,τι θέλει, εσύ να λες ό,τι θες, αλλά το γεγονός ότι εγώ παραπλανήθηκα παραμένει. ΑΡΑ μπορώ να διαμαρτυρηθώ. Κανείς δεν είπε ότι θα τρέξει στον κυρ Νταηνέζε στην Ιταλία --στο μαγαζί εδώ πέρα είπαμε να πάμε που μας τα πούλησε.

Λυπάμαι που σε είπα κατ'επανάληψη άστοχο, αλλά νομίζω τα έγραψα απλά και κατανοητά. Πολλοί από εμάς έχουμε ήδη ακουμπήσει περιουσίες στην Dainese (κι εγώ την υμνώ γιατί είναι η μόνη που έχει δερμάτινο jacket στα μέτρα μου), αλλά δε γίναμε και δικηγόροι τους!!

Ας κάνω λοιπόν το δικηγόρο του διαβόλου. Του μικρού Dainese.
Τα υποδήματα σας λοιπόν δεν συνοδεύονται από σχετική εγγύηση χρόνου λειτουργίας. Άλλωστε έχουμε πελάτες που ουδέποτε παραπονέθηκαν για το συγκεκριμένο μοντέλο υποδημάτων. Έχει αναφερθεί και η αντικανονική χρήση σε μηχανές μεγάλου κυβισμού χωρίς όμως το παραμικρό πρόβλημα. Η εταιρία μας έχει φροντίσει να ενημερώσει τους πελάτες της με σχετικές οδηγίες χρήσης για μεγαλύτερη αντοχή. Από την μεριά μας παντός σας προτείνουμε μεγάλη γκάμα μοντέλων για πιο ειδικές χρήσεις (αγωνιστικές,touring, κτλ ).
Το μοντέλο που μας αναφέρετε έχει πώληση αρκετών εκατομμυρίων κομματιών.
Οποία παράπονα υπήρξαν ερευνήθηκαν και το αποτέλεσμα ήταν η κακή χρήση του υποδήματος από τον πελάτη.
Για πες μου τι θα του απαντούσες ?
Εγώ δεν καταλαβα με το να παραπονεθείς τι θα κερδίσεις
Πάρε και ενα ninja θα σου ελεγα που κουμπωνουν οι ταχυτητες με λεπτομερια να μην εχεις προβλημα ουτε με τα παλαιστικα που ειναι πανινα και που βγαλανε χρονο ολοκρηρο με ανεβασματα και κατεβασματα:wave2:

makis206
05/01/2006, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
Για πες μου τι θα του απαντούσες ?

Εγώ φίλε μου Mozart θα του απαντούσα με μια ερώτηση:

"Δηλαδή τί μου λέτε τώρα; Ότι έδωσα 150,160 ή 200 ευρώ για ένα ζευγάρι μοτοσυκλετιστικά μποτάκια καθημερινής χρήσης απο τα οποία το αριστερό έχει προστατευτικό στο σημείο που έρχεται σ'επαφή με το λεβιέ των ταχυτήτων, και αυτά δέν είναι ικανά να αντέξουν τον εν λόγω λεβιέ; Δηλαδή τί παραπάνω κακή χρήση θα μπορούσα να κάνω στο προστατευτικό του μοτοσυκλετίστικου μποτακιού απ'το να ακουμπάω το προστατευτικό αυτό στο λεβιέ;
Τί επιτέλους κοστίζει 150,160 ή 200 ευρώ; Η αλεπού στο πλάϊ; Dainese=μοτοσυκλέτα πίστευα εγώ, είμαι λάθος;"

Έτσι πιστεύω εγώ. Το μποτάκι είναι κατασκευασμένο για αλλαγές ταχυτήτων στη μοτοσυκλέτα. Τουλάχιστον έτσι μαρτυράει το προστατευτικό στο αριστερό μποτάκι. Δέ νομίζω ότι μπήκε για μόστρα κατευθυνόμενο σε αγοραστές που οδηγούν παπιά και σκούτερ. Δέν δέχομαι αυτή τη λογική. Ποιός λοιπόν ο λόγος να αγοράσω αυτό το μποτάκι της Dainese και όχι κάποιο άλλο που θα μπορώ να το συνδυάσω και με το βραδυνό κουστούμι.

Να συμπληρώσω ότι τα συγκεκριμένα μποτάκια δεν τα έχω δει ποτέ μου απο κοντά. Απο τις περιγραφές κατάλαβα για την προστασία στο μποτάκι, κι η άποψή μου βγήκε απλά απο αυτό που πιστεύω για την Dainese. Οτι είναι δηλαδή απο τις καλύτερες εταιρίες κατασκευής μοτοσυκλετιστικού εξοπλισμού για τον αναβάτη.

Και προς θεού δεν επιτίθομαι σε κανέναν, συζήτηση κάνουμε όλοι μαζί σαν να καθόμαστε παρέα για καφεδάκι στο Δέλεαρ.

:beer: :beer:

dimitrioskosmas
05/01/2006, 15:46
εγω βρηκα χαρτακι αλλα 2 χρονια που τα εχω δεν εχουν χαλασει ακομα
εχουν μια μικρη φθορα λογω του λεβιε που θα συνεβαινε βεβαια σε οποιοδηποτε παπουτσι

latris mixanis
08/01/2006, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
Ας κάνω λοιπόν το δικηγόρο του διαβόλου. Του μικρού Dainese.
Τα υποδήματα σας λοιπόν δεν συνοδεύονται από σχετική εγγύηση χρόνου λειτουργίας. Άλλωστε έχουμε πελάτες που ουδέποτε παραπονέθηκαν για το συγκεκριμένο μοντέλο υποδημάτων. Έχει αναφερθεί και η αντικανονική χρήση σε μηχανές μεγάλου κυβισμού χωρίς όμως το παραμικρό πρόβλημα. Η εταιρία μας έχει φροντίσει να ενημερώσει τους πελάτες της με σχετικές οδηγίες χρήσης για μεγαλύτερη αντοχή. Από την μεριά μας παντός σας προτείνουμε μεγάλη γκάμα μοντέλων για πιο ειδικές χρήσεις (αγωνιστικές,touring, κτλ ).
Το μοντέλο που μας αναφέρετε έχει πώληση αρκετών εκατομμυρίων κομματιών.
Οποία παράπονα υπήρξαν ερευνήθηκαν και το αποτέλεσμα ήταν η κακή χρήση του υποδήματος από τον πελάτη.
Για πες μου τι θα του απαντούσες ?
Εγώ δεν καταλαβα με το να παραπονεθείς τι θα κερδίσεις
Πάρε και ενα ninja θα σου ελεγα που κουμπωνουν οι ταχυτητες με λεπτομερια να μην εχεις προβλημα ουτε με τα παλαιστικα που ειναι πανινα και που βγαλανε χρονο ολοκρηρο με ανεβασματα και κατεβασματα:wave2:

Θα σου θέσω την εξής ερώτηση: Πας σε ένα μαγαζί με εξοπλισμό για μηχανές.Βλέπεις το φανταστικό μποτάκι της Dainese το ερωτεύεσαι και σκάς 160€ για να το αγοράσεις διότι παίρνεις κάτι σίγουρο. Μέσα στη σακούλα ή στο κουτί δεν βρίσκεις κάποιο συνοδευτικό χαρτί που να γράφει η χρήση είναι για συγκεκριμένου τυπου μηχανές. Οπότε εσύ που έχεις το γαμάτο μηχανάκι ss το χρησιμοποιείς καθημερινά,όσπου σε λιγότερο απο χρόνο βλέπεις μια ωραιότατη τρύπα στο παπούτσι:eek: Συγνώμη σε αυτήν την περίπτωση δεν θα πας να παραπονεθείς για τη μη φυσιολογική φθορά??
Εγώ θα πήγαινα και θα έστελνα ένα πάρα πολύ ωραίο e-mail στη μαμά Dainese!

MOZART
08/01/2006, 23:54
Ωραια τα λες αλλα σου σκαει το παλικαρι απο διπλα και σου λεει οτι τα εχει δυο χρονια και δεν του τρυπησανε.Τι θα του πεις μετα.
Οσο για την Dainese σου λεω οτι κανει και φουτερ μπλουζακια.Πρεπει εγω να απαιτω να εχουν προστατευτικα γιατι μπηκα σε μαγαζι με μοτοσυκλετες.
Το υλικο που εχει μπροστα ειναι το ιδιο υλικο που εχει και στον αστραγαλο
Επειδη εχω μαγαζι με φωτογραφικες μηχανες και ερχονται κατα καιρους ατομα με χαλασμενες φωτο/μηχανες γι'αυτο ασχολουμε με το θεμα.Πρεπει να καταλαβετε οτι ενα υλικο που δεν συνοδευεται απο εγγυηση δεν με αφορα αν χαλασει.Αν συνοδευεται απο εγγυηση το κανεις ενα πακετακι με την εγγυηση σου και το κανεις δωρο στο service της καθε εταιριας,η οποια ειναι υποχρεωμενη η να το φτιαξει η να το αντικαταστησει.
Δεν εχω κολημα με τη Dainese αλλωστε μονο το μπουφαν αγορασα απο εκει.Τρεντυ παπουτσακια εφτιαξε και τα πηραμε ολοι.
Αλλωστε φαινονται οτι δεν ειναι για μεγαλες αντοχες.Και τα puma τα sparco που κανανε 200ευρω σκ@τα γινοτανε σε δυο μηνες και ομως λιγο πολυ ολοι τα φορεσαμε.

Daemon
09/01/2006, 00:34
Συγγνωμη ρε παιδια αλλα πρεπει να σου δωσει και χαρτακι που να γραφει οτι αυτα τα μποτακια δεν ειναι για μοτοσυκλετα? Ρουχα μηχανης εγω ξερω οτι αφορουν την ασφαλεια πανω στην μηχανη και αυτα δεν ξερω τι σχεση εχουν με την ασφαλεια. Το οτι τα βγαζει η Dainese η Alpinestar η οποιαδηποτε αλλη εταιρια στο χωρο την μοτοσυκλετας αυτο δεν σημανει οτι κανουν για μοτοσυκλετα.
Και απ'την αλλη υποτιθεται οτι ενας μεσος μοτοσυκλετιστης θα πρεπει να ξερει τι διαφορα μεταξυ ενος casual παπουτσακι και μιας μποτας μηχανης. Μπορει να κανω και λαθως.. δεν ξερω..

MOZART
09/01/2006, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Συγγνωμη ρε παιδια αλλα πρεπει να σου δωσει και χαρτακι που να γραφει οτι αυτα τα μποτακια δεν ειναι για μοτοσυκλετα? Ρουχα μηχανης εγω ξερω οτι αφορουν την ασφαλεια πανω στην μηχανη και αυτα δεν ξερω τι σχεση εχουν με την ασφαλεια. Το οτι τα βγαζει η Dainese η Alpinestar η οποιαδηποτε αλλη εταιρια στο χωρο την μοτοσυκλετας αυτο δεν σημανει οτι κανουν για μοτοσυκλετα.
Και απ'την αλλη υποτιθεται οτι ενας μεσος μοτοσυκλετιστης θα πρεπει να ξερει τι διαφορα μεταξυ ενος casual παπουτσακι και μιας μποτας μηχανης. Μπορει να κανω και λαθως.. δεν ξερω..
:a23: :a23: :a23: :a23:

latris mixanis
09/01/2006, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
Ωραια τα λες αλλα σου σκαει το παλικαρι απο διπλα και σου λεει οτι τα εχει δυο χρονια και δεν του τρυπησανε.Τι θα του πεις μετα.
Οσο για την Dainese σου λεω οτι κανει και φουτερ μπλουζακια.Πρεπει εγω να απαιτω να εχουν προστατευτικα γιατι μπηκα σε μαγαζι με μοτοσυκλετες.
Το υλικο που εχει μπροστα ειναι το ιδιο υλικο που εχει και στον αστραγαλο
Επειδη εχω μαγαζι με φωτογραφικες μηχανες και ερχονται κατα καιρους ατομα με χαλασμενες φωτο/μηχανες γι'αυτο ασχολουμε με το θεμα.Πρεπει να καταλαβετε οτι ενα υλικο που δεν συνοδευεται απο εγγυηση δεν με αφορα αν χαλασει.Αν συνοδευεται απο εγγυηση το κανεις ενα πακετακι με την εγγυηση σου και το κανεις δωρο στο service της καθε εταιριας,η οποια ειναι υποχρεωμενη η να το φτιαξει η να το αντικαταστησει.
Δεν εχω κολημα με τη Dainese αλλωστε μονο το μπουφαν αγορασα απο εκει.Τρεντυ παπουτσακια εφτιαξε και τα πηραμε ολοι.
Αλλωστε φαινονται οτι δεν ειναι για μεγαλες αντοχες.Και τα puma τα sparco που κανανε 200ευρω σκ@τα γινοτανε σε δυο μηνες και ομως λιγο πολυ ολοι τα φορεσαμε.

Όταν πας να αγοράσεις μπλούζα (φούτερ) ή αθλητικά δεν έχεις την απάιτηση να έχεις προστατευτικά ,νομίζω ότι τελείως διαφορετικό.


Συγγνωμη ρε παιδια αλλα πρεπει να σου δωσει και χαρτακι που να γραφει οτι αυτα τα μποτακια δεν ειναι για μοτοσυκλετα? Ρουχα μηχανης εγω ξερω οτι αφορουν την ασφαλεια πανω στην μηχανη και αυτα δεν ξερω τι σχεση εχουν με την ασφαλεια. Το οτι τα βγαζει η Dainese η Alpinestar η οποιαδηποτε αλλη εταιρια στο χωρο την μοτοσυκλετας αυτο δεν σημανει οτι κανουν για μοτοσυκλετα.
Και απ'την αλλη υποτιθεται οτι ενας μεσος μοτοσυκλετιστης θα πρεπει να ξερει τι διαφορα μεταξυ ενος casual παπουτσακι και μιας μποτας μηχανης. Μπορει να κανω και λαθως.. δεν ξερω..

Όταν πας και αγοράζεις μποτάκι μηχανής έχεις την απαίτηση να μην χαλάσει σε λιγότερο από χρόνο. Το μποτάκι που μιλάμε είναι για ΜΗΧΑΝΗ και όχι για να πάω βόλτα στα μπουζούκια. (έχει σκληρό προστατευτικό στον αστράγαλο το συγκεκριμένο)


33118

Alexander
10/01/2006, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
Και εσυ απλα δεν υπαρχεις πουθενα
Να αγορασετε και κανενα Τ-shirt και να τα πατε μαζι με τα παπουτσια σου για παραπονα.
Για τα Τ-shirt να διαμαρτυρηθειτε οτι πεσατε και χτυπησατε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Οσα για τα κορδονια ειναι εντελως ηλιθιο.Αν τα εχεις αλυτα και τα πατας θα γινουν σκατα.
Σας πιασανε και το κωλαρακι με 160ευρω και δεν σας χαλασε και καθολου.
Να πας αγορι μου να ζητησεις καινουρια αλλα να postaρεις και ενα videακι να γελαμε:wave2:
Δεν μπορεί ρε φίλε να είσαι εσύ τόσο ηλίθιος και να αποκαλείς εμένα έτσι.
Και να σου εξηγήσω για ποιο λόγο ήσουν και συνεχίζεις να είσαι άκυρος με τα φίδια που λες.
-Πρωτον επειδη πριν μια βδομαδα αγορασα τα μποτακια οντως υπαρχει χαρτακι που γραφει οτι δεν ειναι κατασκευασμενα για μηχανες με λεβιε.
Το είχα πει από το πρώτο μου post και μάλιστα όταν πήγα στον έμπορο που μου τα έδωσε απλά τον ενημέρωσα (δεν ήξερε τίποτα για χαρτάκι) ώστε να μην τα δίνει ως μποτάκια για μηχανές. Δεν απαίτησα τίποτα από αυτόν ούτε από την Dainese. Τα παιδιά που διαμαρτύρονται είχαν αγοράσει τα μποτάκια πριν η Dainese αρχίσει να βάζει "χαρτάκια" στην κούτα.
-Δευτερον Καθε ποτε αγοραζετε παπουτσια καθε τρια χρονια?
Η ζημιά έγινε μέσα σε 5,5 μήνες. Και δεν θα σου δώσω κανένα λογαριασμό για το κάθε πότε αγοράζω παπούτσια. Εσύ άμα γουστάρεις άλλαζε κάθε μήνα και πλήρωνε 100άρες. Πρόβλημά σου.
-Τριτον δεν ειναι racing μποτες.
Έλα ρε σοβαρά; Δεν το είχαμε καταλάβει αυτό! Και ψάχναμε να βρούμε τις ξύστρες. Δηλαδή όποια μπότα δεν είναι racing φθείρεται στο μέρος που ακουμπάει το λεβιέ. Όλος ο κόσμος δηλαδή που έχει touring μπότα του σκίζεται σε δυο μήνες...
-Τεταρτον τα 160 ειναι παρα πολλα γιατι εδω στη Λαρισα τα πηρα 100.
Έλα ρε τύπε είσαι πανέξυπνος... μας την έφερες !!! Αγόρασες 1 χρόνο μετά από μένα τα μποτάκια τώρα που αλλάζει το μοντέλο και τα πήρες 10€ φθηνότερα !!! Είσαι αστέρι !!! Εγώ τα πήρα 110€ τα μποτάκια ρε φιδέμπορα, όχι 160€, κατάλαβες;;;
-Οσα για τα κορδονια ειναι εντελως ηλιθιο.Αν τα εχεις αλυτα και τα πατας θα γινουν σκατα.
Μιλάμε είσαι απίστευτος !!! Ποιος σου είπε ρε ηλίθιε ότι πατάω τα κορδόνια; Εσύ ανεβαίνεις στην μοτοσυκλέτα με λυμένα κορδόνια ή τα χρησιμοποιείς και για σαγιονάρες όταν είσαι στο σπίτι; Τα κορδόνια σκίστηκαν από την τριβή κατά το λύσιμο και δέσιμο.

Τώρα όλα τα υπόλοιπα που λες για T-shirt και άλλες παπαριές, ε εντάξει, αρκετά μας έκανες και γελάσαμε...
Εγώ δεν απαιτώ τίποτα από την Dainese, απλά έκανα ένα review του παπουτσιού για όσους ενδιαφέρονται ώστε να ξέρουν τι μπορεί να αντιμετωπίσουν. Και λέω μπορεί, γιατί ευτυχώς δεν εμφανίζεται σε όλους.
Τώρα να αν θα εμφανιστεί σε σένα, να κι αν δεν εμφανιστεί...
Αρκετά ασχολήθηκα με την πάρτη σου...

MOZART
10/01/2006, 20:55
Kαλο το σκεπτικο σου , μεγαλα τα λογια σου , καλο και το ηλιθιος με ταπεινωσες παρα πολυ αλλα ενα πραγμα θα σου πω.
Επιμενω οτι απλα δεν υπαρχεις πουθενα
Γιατι δεν πατε ρε να διαμαρτυρειθειτε και μας τα πριζετε ακομα
Θα σου στειλω και πεντε εξι φιλους μου ακομα για συμπαρασταση
Επειδη χαλασανε και ενος φιλου μου κατι adidas ποδοσφαιρικα την ωρα που επαιζε μπαλα,σημειωσε τι θα τους πεις για να παει και αυτος στην adidas να τους τα πει ενα χερακι

Αντε γεια ρε εσυ και τα μποτακια σου.
:wave2:

MOZART
10/01/2006, 21:16
εστειλα mail στη dainese σημερα και απαιτω σε καθε της παπουτσι να αναγραφεται μεχρι ποσα ανεβοκατεβασματα αντεχουν.Μαλιστα απαιτησα να αναγραφεται για καθε μοντελο ξεχωριστα.Τα επισημα αποτελεσματα θα ανακοινωθουν σε δυο μερες.
Το πρωτο που εσταλει ειναι το cbf250
1000 κουμπωματα προς τα πανω
4000 κουμπωματα προς τα κατω με λαδακι ομως castrol
Ξεκινα εξυπνε alexander να μετρας
η dainese φροντισε να μην αδικηθεις την επομενη φορα που θα ψωνισεις.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Alexander
10/01/2006, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
Επιμενω οτι απλα δεν υπαρχεις πουθενα
Τώρα μου έκανες τα μούτρα κρέας... πραγματικά...
Ρε άνθρωπε, μήπως με έχεις μπερδέψει με κανέναν άλλον και ξεσπάς τσάμπα επάνω μου;
Μήπως είσαι της Dainese και σου δυσφημίζω το προϊόν;
Κατάλαβέ το, δεν ζητάω κάτι ρε !!! Εγώ απλά προειδοποίησα τον καθένα που ενδιαφέρεται να αγοράσει το μποτάκι όπως κι εσύ, ότι μετά δεν θα έχει μούτρα να ζητήσει κάτι από την Dainese αν του γίνει έτσι το μποτάκι γιατί ακριβώς αναφέρεται (στα καινούργια πλέον μοντέλα) ο συγκεκριμένος όρος χρήσης: "δεν προορίζεται για μηχανές με manual κιβώτιο"...
Πώς αλλιώς να το γράψω...
Μάθε κάποια στιγμή να διαβάζεις και μετά άρχισε να φτύνεις δηλητήριο...

dukeandthecity
03/02/2006, 16:05
Πως πλένονται τα συγκεκριμένα ????