PDA

View Full Version : Παράθεση σε ποστ με φωτογραφία...



npat
05/03/2012, 20:57
Μια πρόταση ρε παιδιά!

Όταν απαντάμε (με παράθεση) σε ένα ποστάκι που έχει φωτογραφία, καλό είναι (λέω εγώ), τις περισσότερες φορές τουλάχιστον, να κάνουμε έντιτ την παράθεση και να σβήνουμε την φωτογραφία, αφήνοντας μόνο το κείμενο που την χαρακτηρίζει. Δεν χρειάζεται δηλαδή να βλέπουμε πέντε φορές το στρίνγκ το Χίου (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=126485&p=2154139&viewfull=1#post2154139). Μία φτάνει!

VANDA
05/03/2012, 21:05
Very true. Καμιά φορά χρειάζεται για να πεις κάτι πάνω σε μια εικόνα που έπαιξε σελίδες πίσω, άρα δεν παίζει να το απενεργοποιήσουμε από την πλατφόρμα (όχι ότι πρότεινες κάτι τέτοιο.. εγώ το σκέφτηκα μετά τα 5 στρινγκάκια :lol:) Οπότε είναι όντως στο χέρι του κάθε χρήστη να επιλέξει αν θα την αφήσει ή όχι στην παράθεση.

vaska
05/03/2012, 21:07
έτσι πρέπει να το κάνουμε για πολλούς λόγους. Ο ένας είναι ότι μπουχτίσαμε με το στριγκάκι του Χίου, ο άλλος είναι ότι με τις συνεχείς παραθέσεις φωτό αυξάνεται δραματικά ο όγκος πληροφορίας με ότι αυτό συνεπάγεται.

McGyver
05/03/2012, 21:07
Εχμ...

Μόλις "έκρυψα" τις εικόνες από τις παραθέσεις.

VANDA
05/03/2012, 21:09
Εχμ...

Μόλις "έκρυψα" τις εικόνες από τις παραθέσεις.

Με κυνηγάει ρε πστ μου.. :lol:

McGyver
05/03/2012, 21:10
Καμιά φορά χρειάζεται για να πεις κάτι πάνω σε μια εικόνα που έπαιξε σελίδες πίσω

Γι' αυτό και η νέα μας πλατφόρμα πάνω στο quote έχει και το link για να πας στο μήνυμα που quotάρεις :winka: .
Δε χρειάζεται να παρατίθεται και η εικόνα, γιατί γίνεται ψιλοχαμός.

daz
05/03/2012, 21:11
:bawl::bawl::bawl: :beer:

Τελικά όπου βάλει το χεράκι του ο Χίος γίνεται χαμός! Μια φορά ήρθε σε βόλτα και είναι το δεύτερο θρεντ που ανοίγεται!


Το χεράκι του είπα? :rolleyes:

Τεσπα καταλάβατε τι εννοώ! :rotflmao:

vaska
05/03/2012, 21:16
Γι' αυτό και η νέα μας πλατφόρμα πάνω στο quote έχει και το link για να πας στο μήνυμα που quotάρεις :winka: .
Δε χρειάζεται να παρατίθεται και η εικόνα, γιατί γίνεται ψιλοχαμός.

Για σπάστα και ξαναρίχτα, κάτι χάνω και δεν μου αρέσει, το γήρας βλέπεις.

McGyver
05/03/2012, 21:20
Για σπάστα και ξαναρίχτα, κάτι χάνω και δεν μου αρέσει, το γήρας βλέπεις.

249139

:winka:

vaska
05/03/2012, 21:25
249139

:winka:

ααααα μάιστα μάιστα κι έλεγα κι εγώ τι το θέλει το Fast Forward ο Θωμάς???

Ωραίος !!!!

vaska
05/03/2012, 21:42
Και μιας και την άνοιξε ο Νίκος και παρακολουθεί ο υπεύθυνος, τι θα λέγατε αν στο κεντρικό μενού έμπαιναν σε εμφανές link τα "Σημερινά Μηνύματα" και "Νέες Δημοσιεύσεις". Με τα σημερινά μηνύματα εννοώ τα θρεντς που είχαν έστω και μία σημερινή απάντηση και με το νέες δημοσιεύσεις εννοώ τα θρεντς που ανοίχτηκαν σήμερα. Με την πάροδο του χρόνου στα φόρα έχω παρατηρήσει ότι με αυτό τον τρόπο είναι δύσκολο να χάσεις μνμ και είναι λίγοι έως ελάχιστοι αυτοί που μπαίνουν και ψάχνουν σε κατηγορίες.
Τα "σημερινά μνμ" είναι σε υπομενού στο κεντρικό μενου αλλά το "Νέες δημοσιεύσεις" λείπει.

Αυτά.

Να πω επίσης ότι δεν θέλω να το παίξω έξυπνος, ούτε να μειώσω τη δουλειά που έγινε (και ήταν μπόλικη),κουβέντα κάνουμε με σκοπό να καλυτερέψουμε τούτη τη γωνιά που περνάμε μπόλικες ώρες σε καθημερινή βάση.