PDA

View Full Version : Φιμέ αντιηλιακή μεμβράνη σε ζελατίνα.



p_sapelas
05/03/2012, 21:31
Καλησπέρα παιδιά. Η μαμά ζελατίνα του Cbf παρουσιάζει το πρόβλημα ότι την "κοιτάς" και χαράζεται + ότι σε εμένα προσωπικά εμφανίζει και ένα πολύ μικρό σημάδι σαν ράγισμα. Δεν είναι διαμπερές και δεν επεκτείνεται αλλά...
Για λόγους αισθητικής αλλά επειδή δεν μπορώ να βλέπω και τα μαύρα χάλια της... θα ήθελα να τοποθετήσω κάποια φιμέ μεμβράνη στην ζελατίνα (μιας και η αντικατάσταση της ζελατίνας με aftermarket fime είναι δαπανηρή). Έχει δοκιμάσει κανένας κάτι τέτοιο και εντυπώσεις? Αφαιρείται εύκολα αν μετά από 5 μήνες αποφασίσω να την βγάλω ή αν μου χαλάσει τοπικά? Επειδή για το συγκεκριμένο θέμα δεν έχω πάει να κοιτάξω σε κανένα μαγαζί και έχω Llumar στην γειτονιά μου, πρίν πάω να κάνω την όποια κίνηση θα ήθελα να έχω καμιά αντικειμενική πληροφορία από κάποιον που ήδη έχει βάλει. Παράλληλα αναφορά κόστους θα ήταν καλό να γίνει για να δώ αν αξίζει τον κόπο να το ψάξω ή να πάω στον οποιοδήποτε.
Ευχαριστώ προκαταβολικά! :wave2:

McGyver
05/03/2012, 21:35
Γίνεται, δες εδώ (http://www.transalpforum.gr/index.php/topic,17484.0.html) (δε θυμάμαι αν πρέπει να είσαι μέλος).

249148

jimmis5
05/03/2012, 21:36
Δεν κολαει φιλος το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι σπρευ ειδικο για να βαψεις και να γινει φιμε,ή βερνικη με λιγο μαυρο μεσα αναλογα ποσο σκουρα θες να την κανεις.

p_sapelas
05/03/2012, 21:46
Δεν κολαει φιλος το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι σπρευ ειδικο για να βαψεις και να γινει φιμε,ή βερνικη με λιγο μαυρο μεσα αναλογα ποσο σκουρα θες να την κανεις.

Η βαφή φοβάμαι είναι μόνιμη λύση + το γεγονός ότι αν γίνει από τα χεράκια μου δεν βλάπω να γλυτώνω την aftermarket :D

p_sapelas
05/03/2012, 21:50
Γίνεται, δες εδώ (http://www.transalpforum.gr/index.php/topic,17484.0.html) (δε θυμάμαι αν πρέπει να είσαι μέλος).


θέλει εγγραφή οπότε αργότερα θα κάνω για να δώ το σχετικό post.

ΓΙΩΡΓΟς R
06/03/2012, 11:26
φιλος καλημερα!η ζελατινα του φιμε ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ οποτε αν ειναι για βαψημο δεν θα βλεπεις που δεν θα βλεπεις βαλε του καρμπον αυτοκολλητο το οποιο το βγαζεις οποτε θελεις κ σιγουρα κολαει γιατι το εχω βαλει στο ρ μου εδω κ 6μινες κ δεν εχει κανει τακ