PDA

View Full Version : Η σουζομηχανη...



devil's animal
07/03/2012, 16:31
καπου στο 1998, ειμαι 2α λυκειου και φυσικα παω φροντιστηριο σαν καλος και σοβαρος νεος που θελει να περασει στο πανεπιστημιο για να γινω αργοτερα ενας ανεργος με πτυχιο...
εγω σαν γνησιος καγκουρας που ειμαι εχω μαθει να οδηγω την διχρονη βεσπα του πατερα μου δειλα δειλα απο την 1η λυκειου (περιπου στα 15,5)...
βεσπα παλια 200αρα με ταχυτητες στο χερι, μονοπαντα το μοτερ γιατι απο την αλλη επαιζε ρεζερβα, καφασι φρουτων προσαρτημενο στην σχαρα για να φορτωνονται εργαλεια και οτι αλλο ηθελες και τα μυαλα στα καγκελα... (για τους νεους αυτα που μπορει οταν γραφω βεσπα να νομιζουν τιποτα beverly και λοιπες αηδιες)...
το φροντιστηριο καπου στα 2χλμ απο το σπιτι, και το περπατημα βαρετο. οποτε δεν ηθελε ο κακομοιρος ο πατερας μου την βεσπα ή την ειχε αραγμενη εξω απο το σπιτι και αυτος ελειπε, την τσουρνευα και πηγαινα φροντιστηριο. δεν μπορουσε να ακολουθηθει η ιδια διαδικασια και το πρωϊ για το σχολειο γιατι ο μπαρμπα Γιαννης πηγαινε με βροχες-κρυο-χιονοθυελλες με το βεσπικο στην δουλεια...καταρα να μην εχω ροδα σε καγκουροσχολειο των Δυτικων προαστειων...ΕΙΔΙΚΑ οταν εδιναν και επαιρναν τα GLX, τα Astrea Grand και τα TDR...
φυσικα ουτε λογος για κρανη και λοιπο προστατευτικο εξοπλισμο...
τα βιβλια και τα τετραδια λοιπον στο καφασι και βουρ για φροντιστηριο...
απογευμα ξεκινουσαν τα μαθηματα και κλασικα βραδιαζε (χειμωνας γαρ) μεχρι να παω σπιτι...
τοτε εντελως τυχαια με ειχαν βαλει σε ενα τμημα με 7 κορασιδες και εγω μονος μου. οχι δεν ημουν 3η δεσμη. 4η ημουν αλλα απλα εκατσε το τμημα να ειναι με τετοια συνθεση...
ξετσουτσουνευαμε τοτε (αργα σε σχεση με σημερα), αλλα επαιζαν και οι πανελληνιες και επρεπε να ειμασταν και αφοσιωμενοι στον στοχο γιατι τα "οικονομικα ΑΕΙ" ειχαν ψηλα την βαση :emoticon me moutza:
μου αρεσε λοιπον (κλασικα) ενα κοριτσακι απο το τμημα. η Ριτσα. απο το Γρηγορια...ελα ομως που αυτη δεν με γουσταρε αλλα με γουσταρε η κολλητη της που καθοντουσαν και στο ιδιο θρανιο αλλα εγω ουτε που να την φτυσω (ουτε που θυμαμαι πως την ελεγαν)...:yuck:
αφου κανουνε τον γνωστο χαβαλε για το καφασι που ειχε η βεσπα και λαχανεμπορο με ανεβαζαν φρουτεμπορα με κατεβαζαν, ερχεται η στιγμη να φυγουμε...
κλασικα εγω με περισσια χαρη, και υφος "δε μπα να λετε οτι γουσταρετε, εγω εχω ροδα και κινουμαι", βαζω μπροστα μανιβελατα (η μιζα ηταν αγνωστος ορος για μενα), σκαω και 2-3 κουφιες, ετσι για να ακουσουν ολη τον βρυχηθμο του τερατος και παω να ξεκινησω...
κατεβαινω πεζοδρομιο και παω να περασω την Τζων Κεννεντυ καθετα για να χαθω πισω απο το γηπεδο του Ατρομητου, σαν αλλος ατρομητος καβαλαρης...
κοζαρω την Ριτσα να με κοιταει που περναω το πρωτο ρευμα και φτανω στην κομμενη διαχωριστικη νησιδα...
τωρα θα δεις (λεω απο μεσα μου) και χουφτωνω την γκαζιερα σαν αλλος Ροσσι, αφηνοντας ατσαλα τον συμπλεκτη για να επιτευχθει το επιθυμητο αποτελεσμα...η σουζα...:bawl:

παρενθεση εδω...μικρες σουζιτσες εκανα αθελα μου στα πρωτα μου βηματα με τον συμπλεκτη που τον αφηνα αγαρμπα και λογω του διχρονου ξεσπασματος, τιναζονταν ο εμπρος τροχος και προσγειωνοταν το ιδιο αγαρμπα...κλεινει η παρενθεση

ελα ομως που εγω ο τιτανοτεραστιος ηθελα να κανω μεγαλυτερη σουζα γιατι τα κοριτσια (ως γνωστον) δεν εντυπωσιαζονται ευκολα...:blush:
αφηνω συμπλεκτη, γκραου λαμπαδα το βεσπικο...βρισκει ο λασπωτηρας πισω, τρομαζω εγω απο το υψος που πηρε και το χρα-χρα του λασπωτηρα στην ασφαλτο, με παιρνει μονοπαντα δεξια λογω του μοτερ και παω και σκαω πανω σε κατι μαυρες σακουλες που ειχαν κλαδια απο τα δεντρα που ειχαν κλαδεψει η κηπουροι του δημου και τα ειχαν αφησει διπλα απο τους καδους σκουπιδιων...
βεσπα, Σταυρος, σκουπιδια, τετραδια, κλαδια, βιβλια...ενα κουβαρι και το μισο φροντιστηριο (μαζι με την Ριτσα) να κοιταει αποσβολωμενο...:lol::lol:
κανω να σηκωθω και βλεπω εντρομη την γειτονισσα μου (κακια μαγισσα που με ειχε στο ματι επειδη επαιζα με φυσοκαλαμα και της κολλουσα στοκο τα παραθυρα) να με κοιταει και να κουναει υποτιμιτικα το κεφαλι της...
λεω τωρα την γ@μησαμε...τα ειπε ολα στο μπαρμπα Γιαννη και αντε να ξαναδω βεσπα...
οποτε σηκωνω και το μηχανακι, καθομαι και βαζω το κεφαλι αναμεσα απο τα χερια και ολα μαζι πανω στο τιμονι και κανω οτι κλαιω, μπας και με λυπηθει...:lol::lol:(και τωρα που το σκεφτομαι γελαω ρπμ...:rotflmao:)
ερχονται τα κοριτσια και εχουν παθει κοκομπλοκο που με βλεπουν ετσι... νομιζουν οτι εχω χτυπησει πολυ και πανε να με παρηγορησουν....:cool:
με το που σηκωνω το κεφαλι και με βλεπουν να γελαω, βαζουμε ολοι μαζι τα γελια και εχουμε να το λεμε το σκηνικο και να γελαμε για τα υπολοιπα 2 χρονια (μεχρι που δωσαμε πανελληνιες και κοψαμε)...

η γειτονισσα τελικα τα ειπε τα μαντατα αλλα τα ειχα προλαβει εγω στον πατερα μου και ουτε γατα ουτε ζημια...:winka:

Gallos
07/03/2012, 16:49
Εύγε νέε μου... πολύ ωραία η φάση με τις ιστορίες από τα παλιά...

Έχω φάει και έχω κεράσει καπάκια σε συνεπιβάτες...

Εγώ είχα πάπιο(στην ζούλα) με το ''κομμένο'' ντεπόζιτο και πίσω κούτα που έβαζε ο πατέρας την τσάντα... Έχω φάει κάτι φάπες από πατέρα συνεπιβάτισσας και από αστυφύλακα.. Ωραίες εποχές.. Επικίνδυνες αλλά αθώες...

:beer::beer::beer:

DimChios
07/03/2012, 17:20
καπου στο 1998.....


bla bla bla bla....

Γ@μησες? Αυτο μας νοιαζει! :rolleyes:



:rotflmao::rotflmao::rotflmao::beer::beer::beer::beer::wave2:

ggs
07/03/2012, 17:29
bla bla bla bla....

Γ@μησες? Αυτο μας νοιαζει! :rolleyes:



:rotflmao::rotflmao::rotflmao::beer::beer::beer::beer::wave2:

Κανονικά , θα έπρεπε να ….. την κουτσομπόλα γειτόνισσα….:lol:

Ωραία ιστορία… :beer: :beer: :beer:

dmf
07/03/2012, 18:11
με ειχε στο ματι επειδη επαιζα με φυσοκαλαμα και της κολλουσα στοκο τα παραθυρα

Ε όχι.. και νόμιζα ότι μονο εγώ το έκανα αυτό.. :D

devil's animal
07/03/2012, 19:33
τι πεζος που εισαι ρε Μητσο...(και κυριολεκτικα και μεταφορικα)...:lol::lol:

αλλα για την ιστορια:
το χασαμε το κορμι πατριωτη....:bigcry::bigcry:
(αφου με γουσταρε η σαβουρα η φιλη της, πως να κανω προκοπη??:mad::rolleyes:)

Red Rider
08/03/2012, 05:32
Jog 50
Πόσα καπακια,πόσα χαμένα κορμιά και πόσοι με τα χρόνια χαμένοι άνθρωποι ..
Ωραίες αλλά δυστυχώς περασμένες στιγμές.
Που να ξεραμε τότε πόσο πολύτιμες ήταν αυτες οι στιγμές.

dukeandthecity
08/03/2012, 09:25
:beer::beer::beer:

nikos_abel
08/03/2012, 09:54
τι πεζος που εισαι ρε Μητσο...(και κυριολεκτικα και μεταφορικα)...:lol::lol:

αλλα για την ιστορια:
το χασαμε το κορμι πατριωτη....:bigcry::bigcry:
(αφου με γουσταρε η σαβουρα η φιλη της, πως να κανω προκοπη??:mad::rolleyes:)

Τς τς τσ νέοι...

ακόμα δε μάθατε ρε πστ μου ότι αν θες να ..... φιλήσεις τη καλή, ο εύκολος δρόμος είναι να τα ρίξεις στην, όχι
και τόσο όμορφη, φίλη της;

DimChios
08/03/2012, 10:04
Τς τς τσ νέοι...

ακόμα δε μάθατε ρε πστ μου ότι αν θες να ..... φιλήσεις τη καλή, ο εύκολος δρόμος είναι να τα ρίξεις στην, όχι
και τόσο όμορφη, φίλη της;

...και να σου μεινει η ασχημη φιλη της να χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο μετα!

:cry:


Ειμαστε νεοι ρε Νικολα! Δεν μας τα μαθατε αυτα εσεις που τα ξερετε... ;)

nikos_abel
08/03/2012, 10:06
...και να σου μεινει η ασχημη φιλη της να χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο μετα!

:cry:


Ειμαστε νεοι ρε Νικολα! Δεν μας τα μαθατε αυτα εσεις που τα ξερετε... ;)

(Μωρέ και μένα μου τα λέγανε αλλά που... :p

ERRIKA
08/03/2012, 10:52
(περιπου στα 15,5)

Είσαι σίγουρος; Mήπως ήταν περίπου 15,4 ή 15,8;; :lol:


Kατά τα λοιπά, :beer:

zisisx
08/03/2012, 11:38
φιλε μη σκας...
σε ολους εχει συμβει....
καπου εκει στα 15-16...


σιγουρα οι πιο πολλοι που θα το διαβασουν θα θυμηθουν κατι παρομοιο να τους εχει συμβει...

:beer::beer:

ERRIKA
08/03/2012, 12:07
φιλε μη σκας...
σε ολους εχει συμβει....


Ε δε σκάει πια.... έχουν περάσει περίπου 15,1 χρόνια από τότε... :D

TROOPER
08/03/2012, 12:25
...........

ησουν απο μικρος ρπμ μπουρναζιωτης-καγκουρας ονομα και πραμα τελικα!!!:lol::lol:

MavrosPan
08/03/2012, 12:50
Τωρα μου θυμησες το δικο μου ρεζιλικι (ολοι εχουμε απο ενα ετσι :D ) οπου πλατεια ταμπουριων καπου κοντα στο 2000... Motown εκει καφεδια με φιλους και κατι κοριτσακια. Με ενα δανεικο townmate ο δικος σου, για να πουλησει και τη μουρη του με τη "ροδα" στις ξανθομαλλουσες. Αυτο το λοιπον το ρημαδιασμενο το παπι ηθελε 5-6 μανιβελλιες για να νιωσει και να παρει. Παρκαρισμενο πανω στον πεζοδρομο μπροστα απο ενα βιβλιοπωλειο, διπλα ακριβως απο την καφετερια για να το παιρνουμε και ματι μην παει κανας γατος και το φερμαρει και πλερωνουμε δανεικο εργαλειο τσαμπα και βερεσε. Ερχεται λοιπον η ωρα οπου η εν λογω κορασιδα ηθελε να φυγει να παει σπιτι και... να σου ο ιπποτης (της ασφαλτου) πεταει την καλη "ελα να σε παω εγω με το εργαλειο"...
Αλλο που δεν ηθελε κ αυτη, πεταξε τη σκουφια της. Παμε λοιπον προς την παπια καβαλαω εγω και της λεω να περιμενει να το βαλω μπροστα. Οπως ειπα παρκαρισμενο το παπι ακριβως μπροστα απο το βιβλιοπωλειο, η ροδα ακουμπαει στο πεζουλακι 10ποντων και απο πανω ακριβως ορθωνεται η βιτρινα του μαγαζιου. Ολα τα στραβα του κοσμου μαζεμενα εκεινη τη στιγμη. ΓκρΑΑΑου εγω του δινω την μανιβελλια τραβαω και την γκαζιερια και ώ του θαυματος πηρε με την πρωτη. Με 2 πρωτες για του λογου το αληθες. Η μια πρωτη ηταν η μανιβελλια και η δευτερη πρωτη ηταν... η πρωτη που ειχε κουμπωμενη και ξεχασμενη μεσα.. ΩΩΩ ρε μανα μου εχω τραβηξει και γκαζιά και δινει μια το παπι στο πεζουλι που ακουμπαει η μπροστινη ροδα παιδες με μενα πανω και δωστου που σηκωνεται και μπααααμ φευγουμε και γω και το εργαλειο και περναμε ΜΕΣΑ απο την βιτρινα του μαγαζιου και το αγοραζουμε ολακερο. Πως ειναι σε κατι καρτουν που βλεπουμε που περναει ο κογιοτ απο τον τοιχο και διαγραφεται το περιγραμμα του στον τοιχο ? Ε, ετισ ακριβως εγινε η βιτρινα του βιβλιοπωλειου.. Και κατι ραφια που ειχε απο πισω τα εριξα κ αυτα, χαμος εγινε.. Το μισο μηχανακι μεσα στο μαγαζι, το μισο απεξω και γω.. να το κοιταω σα χαζος και να εχω μεινει καγκελο.. Η ωρα της αληθειας λοιπον οπου γυριζω το κεφαλι μου και βλεπω 4 καφετεριες,τιγκα τοτε στην πιτσιρικαρια/αληταμπουρια να εχουν λυθει απο τα γελια και γω να εχω αλλαξει 15 χρωματα απο το ρεζιλικι μου.. Η γκομενιτσα αποσβωλομενη μετα ειχε και τυψεις που εγινε επειδη θα την πηγαινα σπιτι.. Αστα να πανε..
Αυτη ηταν και η τελευταια φορα για τα επομενα 6-7 χρονια τουλαχιστον που με ειδαν οι περιξ καφετεριες.. Ε ρε κατι σκηνικα..

devil's animal
08/03/2012, 15:10
Είσαι σίγουρος; Mήπως ήταν περίπου 15,4 ή 15,8;; :lol:


Kατά τα λοιπά, :beer:

εχουν σημασια (πλεον) και τα μισα (0,5) κυρια μου....:mad:
τριανταρισαμε....:(



ησουν απο μικρος ρπμ μπουρναζιωτης-καγκουρας ονομα και πραμα τελικα!!!:lol::lol:

αφου τα ξερεις....

:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

devil's animal
08/03/2012, 15:11
Είσαι σίγουρος; Mήπως ήταν περίπου 15,4 ή 15,8;; :lol:


Kατά τα λοιπά, :beer:


ησουν απο μικρος ρπμ μπουρναζιωτης-καγκουρας ονομα και πραμα τελικα!!!:lol::lol:


Τωρα μου θυμησες το δικο μου ρεζιλικι (ολοι εχουμε απο ενα ετσι :D ) οπου πλατεια ταμπουριων καπου κοντα στο 2000... Motown εκει καφεδια με φιλους και κατι κοριτσακια. Με ενα δανεικο townmate ο δικος σου, για να πουλησει και τη μουρη του με τη "ροδα" στις ξανθομαλλουσες. Αυτο το λοιπον το ρημαδιασμενο το παπι ηθελε 5-6 μανιβελλιες για να νιωσει και να παρει. Παρκαρισμενο πανω στον πεζοδρομο μπροστα απο ενα βιβλιοπωλειο, διπλα ακριβως απο την καφετερια για να το παιρνουμε και ματι μην παει κανας γατος και το φερμαρει και πλερωνουμε δανεικο εργαλειο τσαμπα και βερεσε. Ερχεται λοιπον η ωρα οπου η εν λογω κορασιδα ηθελε να φυγει να παει σπιτι και... να σου ο ιπποτης (της ασφαλτου) πεταει την καλη "ελα να σε παω εγω με το εργαλειο"...
Αλλο που δεν ηθελε κ αυτη, πεταξε τη σκουφια της. Παμε λοιπον προς την παπια καβαλαω εγω και της λεω να περιμενει να το βαλω μπροστα. Οπως ειπα παρκαρισμενο το παπι ακριβως μπροστα απο το βιβλιοπωλειο, η ροδα ακουμπαει στο πεζουλακι 10ποντων και απο πανω ακριβως ορθωνεται η βιτρινα του μαγαζιου. Ολα τα στραβα του κοσμου μαζεμενα εκεινη τη στιγμη. ΓκρΑΑΑου εγω του δινω την μανιβελλια τραβαω και την γκαζιερια και ώ του θαυματος πηρε με την πρωτη. Με 2 πρωτες για του λογου το αληθες. Η μια πρωτη ηταν η μανιβελλια και η δευτερη πρωτη ηταν... η πρωτη που ειχε κουμπωμενη και ξεχασμενη μεσα.. ΩΩΩ ρε μανα μου εχω τραβηξει και γκαζιά και δινει μια το παπι στο πεζουλι που ακουμπαει η μπροστινη ροδα παιδες με μενα πανω και δωστου που σηκωνεται και μπααααμ φευγουμε και γω και το εργαλειο και περναμε ΜΕΣΑ απο την βιτρινα του μαγαζιου και το αγοραζουμε ολακερο. Πως ειναι σε κατι καρτουν που βλεπουμε που περναει ο κογιοτ απο τον τοιχο και διαγραφεται το περιγραμμα του στον τοιχο ? Ε, ετισ ακριβως εγινε η βιτρινα του βιβλιοπωλειου.. Και κατι ραφια που ειχε απο πισω τα εριξα κ αυτα, χαμος εγινε.. Το μισο μηχανακι μεσα στο μαγαζι, το μισο απεξω και γω.. να το κοιταω σα χαζος και να εχω μεινει καγκελο.. Η ωρα της αληθειας λοιπον οπου γυριζω το κεφαλι μου και βλεπω 4 καφετεριες,τιγκα τοτε στην πιτσιρικαρια/αληταμπουρια να εχουν λυθει απο τα γελια και γω να εχω αλλαξει 15 χρωματα απο το ρεζιλικι μου.. Η γκομενιτσα αποσβωλομενη μετα ειχε και τυψεις που εγινε επειδη θα την πηγαινα σπιτι.. Αστα να πανε..
Αυτη ηταν και η τελευταια φορα για τα επομενα 6-7 χρονια τουλαχιστον που με ειδαν οι περιξ καφετεριες.. Ε ρε κατι σκηνικα..


:beer::beer::beer::beer:

και για το σκηνικο::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

Volo
08/03/2012, 21:59
:lol::lol: ρε Σταύρο τι κάνουμε για τις γυναίκες!
Να πω και εγώ για ένα "ατύχημα" μόνο που δεν ήταν σωματικό, ούτε είχε υλικές βλάβες στο μηχανάκι ούτε πέρασα μέσα
από βιτρίνα (χαχαχχα Θεός). Έχει κάτι χειρότερο!
3η Λυκείου 1994 είχα καταφέρει να αγοράσω ένα καθαρό YZ-250 '87 400 χιλιάδες δραχμές. Τα 200 ήταν δώρο από τη γιαγιά :lol:
Έρωτας με αυτό το μηχανάκι και ήταν και διάολος σκέτος. Η συμφωνία με τους γονείς μου ήταν πως για να μην την κάψει ο πατέρας
μου που όταν την είδε άρχισε τα υπογλώσσια, θα την οδηγούσα μόνο τα σ/κ στο δάσος. Ε μα τους λεω μόνο για εκεί είναι
αυτό το μηχανάκι δεν το πήρα για κάτι άλλο.... Η συμφωνία κύλησε νορμαλ για τα 2 πρώτα σ/κ αλλά μετά το έχασα το μέτρο και
όποτε έβρισκα ευκαιρία την έβγαζα κανονικά στο δρόμο. Σε μία από αυτές τις εξορμήσεις πέρασα από τη λίμνη του Μαραθώνα για
ένα καφέ. Και εκεί συνάντησα την Άντζελα τη γειτόνισα! Ο τρελός μου έρωτας τότε. Με βλέπει με το εργαλείο και της γυάλισε το
μάτι. Άρχισα να την ψήνω για βόλτα αλλά φοβόταν. "Αυτο το ρημάδι μου λέει δεν έχει φώτα, φλας, πινακίδα, μαρσπιέ που θα πάμε έτσι"
Όλα αυτά της λέω είναι φλώρικα δεν τα χρειαζόμαστε! Ανέβα να σε πάω σπίτι. Και ανέβηκε :a30:
Η βόλτα ήταν υπέροχη, χαλαρή, και εγώ το μόνο που σκεφτόμουν ήταν η ωραία αίσθηση των στηθιών της στην πλάτη μου και η
μυρωδιά της διχρονίλας.
Ήμουν ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος του κόσμου.
Φτάσαμε όλα καλά και την άφησα σπίτι με την υπόσχεση πως θα ξαναπάμε μια μέρα βολτούλα αυτή τη φορά να της δείξω τα
βασιλικά στη Βαρυμπόπη. Δεν περνάει μισή ώρα και χτυπάει το τηλέφωνο. Το θυμάμαι σαν χθες.
"ΚΑΘΑΡΜΑ, ΑΛΗΤΗ, ΤΡΙΣΑΘΛΙΕ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ" Βρε Αντζελάκι τι έγινε
"ΒΛΑΚΑ, ΤΙΠΟΤΕΝΙΕ" Μα καρδιά μου
"ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ" Μα...
Τι είχε γίνει βρε παιδιά. Η Αντζελα φορούσε ένα λευκό φορεματάκι στη βόλτα. Το φορεματάκι αυτό (πρέπει να ήταν και καλό)
είχε γεμίσει πιτσιλιές με λάδια από την εξάτμιση :bigcry: Άχρηστο βγήκε χαχαχαχα όχι στα βασιλικά δεν πήγαμε αλλά
έκανε να μου μιλήσει και κανα μήνα :bigcry: Τότε ήταν που έμαθα πόσο μουρλές είναι οι γυναίκες με τα ρούχα...

devil's animal
08/03/2012, 22:07
:lol::lol: ρε Σταύρο τι κάνουμε για τις γυναίκες!

:rotflmao::rotflmao::rotflmao:
ρε συ Γιαννο, δεν της αγοραζες και εσυ ενα αλλο φορεμα, να το βουλωσει??:rolleyes:
αφου δεν την αδειασες σε καμια χαραδρα, παλι καλα να λες...
:bigcry:

vaska
08/03/2012, 22:17
:lol::lol: ρε Σταύρο τι κάνουμε για τις γυναίκες!
............................:a30:
Η βόλτα ήταν υπέροχη, χαλαρή, και εγώ το μόνο που σκεφτόμουν ήταν η ωραία αίσθηση των στηθιών της στην πλάτη μου και η
μυρωδιά της διχρονίλας.
Ήμουν ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος του κόσμου.
...
Τι είχε γίνει βρε παιδιά. Η Αντζελα φορούσε ένα λευκό φορεματάκι στη βόλτα. Το φορεματάκι αυτό (πρέπει να ήταν και καλό)
είχε γεμίσει πιτσιλιές με λάδια από την εξάτμιση :bigcry: Άχρηστο βγήκε χαχαχαχα όχι στα βασιλικά δεν πήγαμε αλλά
έκανε να μου μιλήσει και κανα μήνα :bigcry: Τότε ήταν που έμαθα πόσο μουρλές είναι οι γυναίκες με τα ρούχα...

Κι εσύ του κλαμπ έτσι???? Άνοιγμα κλείσιμο το γκάζι και φρένα χωρίς λόγο ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Απίστευτη αίσθηση ....


:a19::a19::a19:

Volo
08/03/2012, 23:11
Το σκέφτηκα να της πάρω καινούργιο αλλά τα είχα δώσει όλα για το YZ
και δεν είχε μείνει σάλιο :bigcry:


Κι εσύ του κλαμπ έτσι???? Άνοιγμα κλείσιμο το γκάζι και φρένα χωρίς λόγο ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Απίστευτη αίσθηση ....

:a19::a19::a19:

:lol::lol: έτσι ακριβώς Vaska και το συγκεκριμένο μηχανάκι ήταν και πολύ απότομο ;)

harris_x
08/03/2012, 23:20
:lol:
:beer::beer::beer:

virus
08/03/2012, 23:47
Η βόλτα ήταν υπέροχη, χαλαρή, και εγώ το μόνο που σκεφτόμουν ήταν η ωραία αίσθηση των στηθιών της στην πλάτη μου και η
μυρωδιά της διχρονίλας.
Ήμουν ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος του κόσμου.



Τότε ήταν που έμαθα πόσο μουρλές είναι οι γυναίκες με τα ρούχα...


α ρε τι μου θυμισες!!!

:bigcry::bigcry::rotflmao::rotflmao::bigcry::bigcry:


:a19::a19:

SoulGR
13/03/2012, 19:15
Κι εσύ του κλαμπ έτσι???? Άνοιγμα κλείσιμο το γκάζι και φρένα χωρίς λόγο ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Απίστευτη αίσθηση ....


:a19::a19::a19:χαχαχαχα καλοοοο:D


γραφτε ιστοριες παιδες !:beer::beer::beer:

xristos x
14/03/2012, 02:02
:lol:lol:

Απ οτι βλεπω ειναι κοινες οι εμπειριες :beer: ,θα γραψω εδω για να μην ανοιγω νεο θεμα...

Ειναι γυρω στο 95 ,15χρονος εγω τοτε και τρελαμενος με τις μηχανες απο παντα αλλα για κακη μου τυχη δεν εχει κανενας φιλος μου μηχανη, το πιο κοντινο ηταν το παπι του θειου μου, στρογγυλοφαναρο χοντακι γαλαζιο που πηγαινε στην δουλεια του (εννιοτε εβαζε και τελαρο πισω τωρα που το θυμαμαι).
Να μη τα πολυλογω ο θειος μου το ειχε δωσει κανα δυο φορες αφου τον ειχα διαβεβαιωσει οτι ξερω και οτι εχω ξαναοδηγησει ενος φιλου αυτοματο και καλα με χιλια παρακαλια και παντα ηταν παρων.
Πως εκατσε μια ωραια μερα,καλοκαιρακι και μου το εδωσε ενω εκεινος επινε το καφεδακι του στο μπαλκονι τους.

Χωματοδρομος μπροστα απο το σπιτι,κατεληγε σε αδιεξοδο με μηδενικη κυκλοφορια εκοβα βολτες εγω πανω κατω πανω κατω μες στη τρελη χαρα,τραλαλα κλπ. Σε καποια φαση βλεπω την γειτονισσα απο το παραδιπλανο σπιτι να πλενει το αμαξι (μεγαλυτερη σε ηλικια,πανω που το χε παρει).... πλησιαζω ολο καμαρι και σταματαω να την χαιρετησω,μπλαμπλαμπλα την χαιρετω και παω να κανω αναστροφη (να συνεχισω το πανω κατω ντε,εχουμε και καποιες προτεραιοτητες).

Με το που στριβω το μηχανακι (ειχα κανει τις 90 απο τις 180 μοιρες που θα πρεπε) αυτο παει ευθεια (λιγο παραπανω το γκαζι) και με ταχυτητα slow motion εγω προσπαθω να σταματησω πατωντας το μπροστινο το οποιο δεν λειτουργει και θυμαμαι τον εαυτο μου να προσπαθω να φρεναρω με τα ποδια λες και ηταν ποδηλατο κατευθυνομαι αργα αλλα σταθερα προς τον κηπο της γειτονισσας που ειναι κοντα στο ενα μετρο κατω απο το επιπεδο του δρομου καθετα, κανα δυο μετρα ο κηπος επιπεδος και απο κει και κατω κατηφορα. Ωπωπωπ με το ιδιο slow motion καρφωνομαι καθετα με τον μπροστινο τροχο στην τριανταφυλλια εγω πανω στο μηχανακι κανονικα,τον πισω τροχο να κοιταει τον ουρανο και το σωμα μου παραλληλα με το εδαφος. Χιλιες σκεψεις και αισθηματα σε κλασματα δευτερολεπτου,απο ντροπη μεχρι πως το λενε στον θειο, κοκαλομενος και στην ιδια ακριβως σταση πεφτουμε και εγω και το μηχανακι κομπακτ δεξια. Η γειτονισσα με κοιταει με ανοιχτο στομα,το ιδιο και ο θειος η θεια η γιαγγια ο παππους τα ξαδερφια μου απο το μπαλκονι....
Το θεαμα πρεπει να ηταν επικο γιατι το ολο σκηνικο διαδραματιστηκε πολυ αργα και βασανιστικα....:cry:

dxeavy
14/03/2012, 12:38
Και οι 3 ιστορίες πολύ διασκεδαστικές :lol:

:beer:

tsompanis
14/03/2012, 12:38
Κι εσύ του κλαμπ έτσι???? Άνοιγμα κλείσιμο το γκάζι και φρένα χωρίς λόγο ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Απίστευτη αίσθηση ....


:a19::a19::a19:


και ποιος δεν ηταν του κλαμπ τότε ρε vaska??:lol:

DimChios
14/03/2012, 12:39
και ποιος δεν ηταν του κλαμπ τότε ρε vaska??:lol:

...μονο κατι ξενερωτοι σαν τον nikos_abel

:smokin:

nikos_abel
14/03/2012, 12:43
...μονο κατι ξενερωτοι σαν τον nikos_abel

:smokin:

Όντως. Τότε, ξόδευα το χρόνο μου παίζοντας μουσική, πίνοντας τζάμπα ποτά σε μπαρ και γυμναζόμουν στα πίσω καθίσματα των κουτιών.:cry:

ERRIKA
14/03/2012, 12:51
Όντως. Τότε, ξόδευα το χρόνο μου παίζοντας μουσική, πίνοντας τζάμπα ποτά σε μπαρ και γυμναζόμουν στα πίσω καθίσματα των κουτιών.:cry:

Ενώ τώρα ξοδεύεις το χρόνο σου σπαμμάροντας στο μοτό, πίνοντας τίλιο το βράδυ και γυμνάζεσαι κατεβάζοντας τα σκουπίδια.... :p
Αυτό θα πει εξέλιξη!!!

nikos_abel
14/03/2012, 12:56
Ενώ τώρα ξοδεύεις το χρόνο σου σπαμμάροντας στο μοτό, πίνοντας τίλιο το βράδυ και γυμνάζεσαι κατεβάζοντας τα σκουπίδια.... :p
Αυτό θα πει εξέλιξη!!!

Τι λες μωρέ, ότι ναναι δηλαδή.





















Δε κατεβάζω τα σκουπίδια από τις σκάλες, τρελός είμαι;

pektis
19/03/2012, 13:15
Να πω και εγω τη δικια μου ιστορια, μην ανοιγω αλλο thread...
Πρεπει να ηταν το 97...την εποχη που διναμε πανελληνιες(καλοκαιρακι)
Ειχαμε φτασει στο σχολειο νωριτερα, και εκει που καθομαστε μου λεει ενας φιλος -- παμε μια βολτα κοντα με το παπι τωρα που το εστρωσα?
--Και δεν παμε, (του λεω εγω)
Ξεκιναμε και για κακη μου τυχη, δεν παιρνω το δικο μου παπι και παμε δικαβαλο με το δικο του...(c50 honda 12v που ειχε γινει 72!)
Εκει που ειχαμε πιασει σε μια ευθεια την ''μεγαλη'' ταχυτητα των 75-80 χλμ. μπροστα ηταν ενα datsun αγροτικο και ειχε βγαλει φλας για να στριψει αριστερα. Φρεναρει που λετε ο μπαρμπας και περιμενει να περασει απο το αντιθετο ρευμα ενα αμαξι που ερχοταν, για να περασει και μετα αυτος με την σειρα του...
Ελα ομως που ηταν μερα μεσημερι και ο φιλος δεν ειδε το φλας και ξαφνικα βλεπει το αγροτικο να σταματαει μπροστα...
Απο την μια το αμαξι που ερχοταν, απο την αλλη παρκαρισμενα αυτοκινητα, τι να κανει και αυτος, πλακωνεται στα φρενα και παμε φρεναριστοι και κολλαμε στην καροτσα του αγροτικου...!!! Με την φορα που ειχαμε ομως μπηκαμε στην κυριολεξια μεσα στην καροτσα!!!:lol::lol:
Ακομα το θυμαμαι και γελαω...! Απιστευτο το οτι την γλυτωσαμε με κατι γρατσουνιες μονο και με ενα στραβο πιρουνι στο παπι!!!:lol:

daz
19/03/2012, 16:20
:lol::beer::beer: