PDA

View Full Version : xt 550



a.fil
08/03/2012, 18:03
Καλησπέρα συμφορουμίτες!!Εντος των ημερών πρόκειται να πέσει στα χέρια μου ένα πενταμισάρι γαρδελικο, το οποίο θα ακολουθήσει τον δρόμο της ανακατασκευής.Είναι απο τα πρώτα με το πεταχτο κολοφάναρο οχι το χονευτο σαν του μπενετον και εδω έρχεται κιολας η πρώτη απορία : ο κώλος απο τα δευτερης γενιάς καθεται πανω κομπλε? ειναι μονο αυτη η διαφορά τους οι εχουν και αλλες διαφορες πχ σκελετικες??Ευχαριστώ εκ των προτέρων και αναμένω απαντήσεις

sapila racing
12/03/2012, 16:13
Καλησπέρα συμφορουμίτες!!Εντος των ημερών πρόκειται να πέσει στα χέρια μου ένα πενταμισάρι γαρδελικο, το οποίο θα ακολουθήσει τον δρόμο της ανακατασκευής.Είναι απο τα πρώτα με το πεταχτο κολοφάναρο οχι το χονευτο σαν του μπενετον και εδω έρχεται κιολας η πρώτη απορία : ο κώλος απο τα δευτερης γενιάς καθεται πανω κομπλε? ειναι μονο αυτη η διαφορά τους οι εχουν και αλλες διαφορες πχ σκελετικες??Ευχαριστώ εκ των προτέρων και αναμένω απαντήσεις

Tα XT550 ηταν όλα ιδια με τετραγωνο πίσω φως, δεν υπάρχει πρώτης και δεύτερης γενιάς. Μαλλον τα μπερδεύεις με τα XT600.
Το πίσω φως φαίνεται εδω: http://www.flickr.com/photos/tomsales/6868445953/

Tedvj23
12/03/2012, 20:26
Απο θεμα σκελετου εβγαιναν με (στρογγυλο και τετραγωνο)Το βλεπεις στο σημειο που εχει την ταπα λαδιου..Ολα τα 550 ιδια ηταν σε original μορφη αντε να ειχαν τιποτα ψιλοδιαφορες(ταπα βενζινης με κλειδι η χωρις και αλλες τετοιου τυπου..)...
http://www.rallye-tenere.net/Stamb_xt_550.htm
:wave2:

teo24
13/03/2012, 06:11
Καλησπέρα συμφορουμίτες!!Εντος των ημερών πρόκειται να πέσει στα χέρια μου ένα πενταμισάρι γαρδελικο, το οποίο θα ακολουθήσει τον δρόμο της ανακατασκευής.Είναι απο τα πρώτα με το πεταχτο κολοφάναρο οχι το χονευτο σαν του μπενετον και εδω έρχεται κιολας η πρώτη απορία : ο κώλος απο τα δευτερης γενιάς καθεται πανω κομπλε? ειναι μονο αυτη η διαφορά τους οι εχουν και αλλες διαφορες πχ σκελετικες??Ευχαριστώ εκ των προτέρων και αναμένω απαντήσεις

www.xttclub.com

Μπες και ρωτα οτι θελεις ειδικα για 550.Εχουν αρκετα μελοι.