PDA

View Full Version : Αστυνόμος - τροχονόμος-τρελονόμος



panagiotis dim
09/03/2012, 15:24
:lol::lol:

κάθε πόλη εχει τρελο. μπορεί και δύο. μερικές πόλεις εχουν πιο πολλούς.
στην δική μου είχαμε αρκετούς. Ενας απο δαύτους είχε κόλημα πως ήταν μπάτσος .

Και μάλιστα τροχονόμος.

Πού στο διάολο είχε βρεί καπέλο αστυνομικού ενα παλιό αμπέχονο με κάτι σήματα απο στρατονομία απο ελικόπτερα απο πεζοναύτες απο την adidas απο την nike και επίσης είχε κρεμασμένα καμμιά δεκαριά μετάλλια απο τον δεύτερο παγκόσμιο.

Γάντι ασπρο με μπλέ και ασπρους κόκους. Παντελόνι χακί και αρβυλα .

Σφυριχτρα στο στόμα και ματι αγριο απο τα φάρμακα .(χαχαχα οσο τον θυμάμαι αφηνιάζω...)

΄Δόντια δεν είχε εκτός απο δύο μεγάλα ,ενα αριστερά ,ένα δεξιά ,στη μέση κενό .

Στό κενό εβαζε την σφυρίχτρα.

Kάθε μέρα την έστηνε στο κέντρο της πόλης και σφύραγε ρυθμίζοντας την κίνηση. Η πλάκα ηταν πως ολοι ,ενω τον ξέρανε ,εκτελούσαν κατα γράμμα τις εντολές του. Και για του στραβού το δικιο δεν έκανε και λάθος στην τροχονόμηση.( χαχαχαχα μην τα θυμάμε μη,....)

Ετσι λοιπόν μια μέρα καλοκαιριάτικη εμείς αραγμενη σε παρακειθε καφετετοια ρουφάγαμε φραπε και πεθαίναμε στα γέλια γιατί ολο και καποιος ξένος ανοιγε το στόμα του οταν τον σταμάταγε ....σφυρίζοντας ( ενώ δεν επρεπε..)


.........!!!!!!!!!σκάνε πρόσωπο καμμιά δεκαριά χαρλεάδες με ξένες πινακίδες !!!

Τής πουτάνας έγινε.. μπαίνει ο γιώργης ( ο τρελός ) αφηνιασμένος στην μέση του δρόμου ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΟΛΟΥς.....ΟΛΟΥΣ ΛΕΜΕ !!!!!!( Εμείς να εχουμε γαμηθεί στα γέλια κατω απο τις καρέκλες κατω απο τα τραπέζια οπου στο διάλο βρίσκαμε μην παθουμε εμφραγμα..)

Αρχίζει ο γιώργης τον έλεγχο στους τσοπεράδες ..

μιλάμε εξονυχιστικό έλεγχο ..

΄- χαρτιά εχουτε ρε πούστηδες ?
- αρχ..δια ....χαρτιά καταλαβαίνανε οι ξένοι
- λεου τα χαρτιά η σας συλαμβανου ολους αμα μου τη δώσει...
Να κοιτάζονται οι χαρλεάδες και να μην μπορούν να καταλάβουν τη τους βρήκε στην ελλάδα .

Πάει κοντά σε έναν απο δαύτους και προσπαθεί να του πάρει μια καρφίτσα ( μάλλον της χαρλευ) που είχε καρφώσει στο μπουφάν του. Ο χαρλεάς να προσπαθεί να μην πέσει απο την μηχανή και ο γιώργης να του τραβάει το σήμα ...αυτό του γυάλισε αυτό ηθελε ο κερατάς τι να κάνουμε τώρα !!!

( χαχαχαχα οσο το θυμάμαι δεν μπορώ αλλο ..)

-ουλοι φυλακη λεμε .....!!!μέσα για το βράδυ !!!!και αυριο στα δικαστήρια στον εισαγγελέα να ορύεται και φροουυυυυ φροουυυυυ τη σφυρίχτρα να εχει μαζευτεί ο κόσμος και να γίνεται πανηγύρι.. πουτ δεν κοτ νταουν ρε πούστηδες χαχαχαχαχαχαχ

devil's animal
09/03/2012, 15:38
:bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry:

Julius
09/03/2012, 15:49
:lol::bigcry:

sergiosm
09/03/2012, 15:49
Γράψε ρε συ και τη συνέχεια.

Πάνω που μας άνοιξες την όρεξη ...

daz
09/03/2012, 16:32
:lol::rotflmao::rotflmao:

dxeavy
09/03/2012, 16:40
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα είχα και εγώ έναν τέτοιο, ίδια φάση ακριβώς... πολύ γέλιο :lol:

:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

panagiotis dim
09/03/2012, 17:07
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα είχα και εγώ έναν τέτοιο, ίδια φάση ακριβώς... πολύ γέλιο :lol:

:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

μην ητανε ο γιώργης?? την είχε κοπανήσει για ενα διάστημα

dxeavy
09/03/2012, 17:13
Δε νομίζω.. εγώ εννοούσα πως είχα έναν τέτοιο όταν είμουν στη Νέα Υόρκη. Εκτός και αν... πέρασε τον Ατλαντικό :eek:


μην ητανε ο γιώργης?? την είχε κοπανήσει για ενα διάστημα

yes-u
09/03/2012, 18:02
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα είχα και εγώ έναν τέτοιο, ίδια φάση ακριβώς... πολύ γέλιο :lol:

:rotflmao::rotflmao::rotflmao:
Για τον Αντρέα στην παραλία λες?

Τώρα το είδα το ΝΥ, και, όχι, δεν τον είχαμε εξάγει!

jimmis5
09/03/2012, 18:23
Καθε πολη και χωριο εχει τον τρελο της αν δεν εχει τον φτιαχνει..
Παρομοια περιπτωση ο Ρικο εδω στην πολη μας καρδια μαλαμα ομως :beer:

vaska
09/03/2012, 18:24
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:


Η συνέχεια ρε φίλε που είναι η συνέχεια????

dxeavy
09/03/2012, 18:51
Έτσι είναι. Εγώ πάντως τον δικό μου τον χαιρετούσα ω σαν άλλος Tom Cruise στο Top Gun και ανταπέδιδε χαχαχαχαχα. Ωραίος τύπος :D


Καθε πολη και χωριο εχει τον τρελο της αν δεν εχει τον φτιαχνει..

rockobok
11/03/2012, 16:46
Στο παγκράτι είναι ένας που το παίζει τροχονόμος
Χωρίς στολή όμως.



Πρέπει να είναι αντερκάβερ αυτός..:lol:

yannis24
11/03/2012, 17:23
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ


:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

panagiotis dim
12/03/2012, 17:41
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:


Η συνέχεια ρε φίλε που είναι η συνέχεια????

τι να πω>>?
που είχε εναν.....αδελφό τρελό
τον τάκη!!!!

ιδια χαρακτηριστικά ιδια δόντια ιδιο τρελλο μάτι ...

που οδηγούσε μια γαιδούρα.....
παντα!!!!!!!

και απο την μία ο τακης με το γαιδούρι να θελει να περάσει την διασταύρωση και ο γιώργης να εχει γίνει εξω φρενων να εχει ακινητοποίησει τους παντες και να εχει πλακωθεί στο ξύλο με τον τακη ??

και να σηκώνεται η γαιδούρα στα πίσω πόδια και ο άλλος φρουυυυυφρουυυυφρουυυυ χαχαχαχαχαχα
ασε με ουτε να θυμαμαι δεν θέλω χαχαχαχα

πως λέμε νικος και τακης μεγάλοι μόδιστροι? κατι τέτοιο ,αλλά στο εντελώς απλικέισσον.

αλλά εδω δεν γίνεται να το γράψω γιατί δεν έχει μέσα μηχανάκια@@@( αμου σορρυ ε??)

ΧΟΥΦΤΑΛ
12/03/2012, 18:00
:rotflmao::rotflmao::rotflmao: