PDA

View Full Version : Ο καλύτερος καφές!



harris_x
09/03/2012, 19:39
Βρισκόμαστε κάπου στο 1996, αρχές καλοκαιριού.
Όχημα ένα daxάκι, παρτάλι, αλλά με τα όΥλα του! Ξέρετε, πινακίδα, φλας, φωτά κλπ παρελκόμενα.
Να τονίσω πως κόντρα στο κατεστημένο της Πάτρας ο ξάδερφος διέθετε και κράνος, εγώ όχι :lol:

Ήτανε Σαββατόβραδο (όπως λέει και το λαϊκόν άσμα) και είχαμε κανονίσει να βρεθούμε για πιόμα :a51: σε ένα μαγαζί στην Παντάνασσα, Τρελή ροδιά το έλεγαν.

Μετά τα σχετικά πιόματα αποφασίζουμε (κατά τις 0200 το πρωί) να κάνουμε μια κοινωνική :lol: επίσκεψη στον φίλο μας τον Ιάσωνα!
Πάμε λοιπών στο σπίτι του, τον ξυπνάμε και αφού ακουσαμε τα σχετικά :a52: αράζουμε, μουσικούλα κλπ.
H ώρα πάει 0400 όπου ο άνθρωπος μας διώχνει κακήν κακώς για να κοιμηθεί.

- Τι θα κάνουμε; Μου λέει ο Σάκης.
- Τι, τι θα κάνουμε του λέω, πάμε σπίτι μου για ύπνο γιατί αύριο έχουμε και πρόβα! (κάθε σωστή παρέα εφήβων επιβάλετε να έχει και ένα συγκρότημα :D )
- Ρε μαλάκα, από τώρα θα πάμε για ύπνο; Μου λέει ο 6αδερφος (στο μεταξύ έχουμε φτάσει σπίτι μου)
- Αστο του λέω, πάμε πάνω να πάρουμε κανα ρούχο (καλοκαίρι μεν χάραμα και ψυχρά δε), πάμε κι όπου μας βγάλει το daxακι.

Ντυνόμαστε σαν κρεμμύδια και ξεκινάμε προς Ρίο μεριά. Ο δρόμος μας βγάζει τελικά στο πορθμείο.

- Λες; μου λέει
- φύγαμε του απαντάω

Πάμε βενζινάδικο, φεριμπότ και περνάμε Αντίρριο.

Η διαδρομή με το daxακι μες στο σκοτάδι και το κρύο φάνηκε ταξίδι ολόκληρο :eek:

Τελικά μετά από έναν αιώνα και κάτι, φτάσαμε στην Ναύπακτο όπου και ήπιαμε έναν ωραιότατο ελληνικό καφέ με θέα το λιμανάκι και τον Ήλιο να ανατέλλει.

georgio
09/03/2012, 20:05
[...]

Τελικά μετά από έναν αιώνα και κάτι, φτάσαμε στην Ναύπακτο όπου και ήπιαμε έναν ωραιότατο ελληνικό καφέ με θέα το λιμανάκι και τον Ήλιο να ανατέλλει.

:beer: :beer: :beer:

jimmis5
10/03/2012, 09:45
Ωραια ιστορια :beer::beer::beer:

daz
10/03/2012, 13:14
Απ' τις βόλτες που δεν ξεχνάς ποτέ! :beer:

akis_trevor
10/03/2012, 14:29
nice man!!!! :beer: και παλι :beer:...
παρεπιπτοντως,η τρελη ροδια,υπαρχει ακομα.καραισκακη ακριβως κατω απτην παντανασσα.
:wave2:

spyrakos35
10/03/2012, 14:40
το κρίμα είναι οτι σήμερα αυτός ο αυθορμητισμός έχει εκλείψει.....

:beer:

harris_x
10/03/2012, 14:41
nice man!!!! :beer: και παλι :beer:...
παρεπιπτοντως,η τρελη ροδια,υπαρχει ακομα.καραισκακη ακριβως κατω απτην παντανασσα.
:wave2:Πρέπει κάποια στιγμή να ξαναπάω!
Μπορεί να έχω να πάω κι απο τότε!

:beer::beer::beer:

TROOPER
10/03/2012, 16:08
........ ήπιαμε έναν ωραιότατο ελληνικό καφέ με θέα το λιμανάκι και τον Ήλιο να ανατέλλει.

αφτο ποσο μου χει λειψει ρε χαρουλη....δε θα ρθει ανοιξη......:sun:

alex14
10/03/2012, 16:40
:beer::beer:

DimChios
10/03/2012, 17:51
αφτο ποσο μου χει λειψει ρε χαρουλη....δε θα ρθει ανοιξη......:sun:

το άλλο Σάββατο θα είναι εδώ και θα μας περιμένει! Ετοιμαστειτε!

:beer: :D

nikos_abel
10/03/2012, 18:06
το κρίμα είναι οτι σήμερα αυτός ο αυθορμητισμός έχει εκλείψει.....

:beer:

Μπα, εμείς μεγαλώσαμε. Τα νέα παιδιά έχουν άλλους που εμείς δε θα μπορέσουμε να τους καταλάβουμε ποτέ. Αυτή ήταν η δική μας ζωή.
Τέτοιοι καφέδες και μπύρες ήταν στην ημερήσια διάταξη.
:beer:
:beer: :beer:

npat
10/03/2012, 19:29
:beer::beer:

πυξιδας990
10/03/2012, 19:40
Μπα, εμείς μεγαλώσαμε. Τα νέα παιδιά έχουν άλλους που εμείς δε θα μπορέσουμε να τους καταλάβουμε ποτέ. Αυτή ήταν η δική μας ζωή.
Τέτοιοι καφέδες και μπύρες ήταν στην ημερήσια διάταξη.
:beer:
:beer: :beer:
καθε εποχη εχει τους δικους της κωδικες.παντως ο ΚΑΦΕΣ οπως και να συντονιστει ειναι classic κατασταση για βολτα:cool:

nikos_abel
10/03/2012, 22:20
καθε εποχη εχει τους δικους της κωδικες.παντως ο ΚΑΦΕΣ οπως και να συντονιστει ειναι classic κατασταση για βολτα:cool:

Αυτό έπαθα από την αποφράδα εκείνη μέρα (http://nikosabel.blogspot.com/2011/07/blog-post_29.html) που έμπλεξα με σας τους μηχανόβ.... εεεεε .... μοτοσυκλετιστές.
Ήμανε ένας αγνός και αθώος άνθρωπος που καθόμανε στα αυγά μου, και στα γεράματα, από έναν άλλο κόσμο,
εκεί που είχα γίνει ένας ήσυχος οικογενειάρχης, μπλέχτηκα στις βόλτες, τις εκδρομές και τους "καφέδες" με
κάθε λογής διτροχόβιο. Ύστερα μπήκα και σε ένα φόρουμ για μηχανάκια να ξεστραβωθώ, ηλεκτρονικογνώρισα
και κάθε καρυδιάς καρύδι.
Έλα όμως που η ζωή μου έχει στηθεί με έναν τέτοιο τρόπο και με τέτοιους ανθρώπους (χωρίς να κατηγορώ κανέναν)
που ο καφές με αυτό το νέο κόσμο είναι για μένα σχεδόν αδύνατο να κανονιστεί.
Κρίμα, πολλές φορές αισθάνομαι πολύ άσχημα, ζηλεύω τις συναντήσεις σας (που ενώ φαντάζομαι ότι είναι δύσκολες,
εμένα μου φαίνονται σαν να τις στήνετε σε μια στιγμή τρέλας) και δεν έχω βρει ακόμη το χρόνο να γνωρίσω έστω
έναν από σας από κοντά.
Ακόμη και από αυτούς που δεν τα πάω καλά.


Παρακολουθήσατε μια ιστορία (εκτός) δρόμου από έναν ψηφιακό σας φίλο.

chr1s_86
10/03/2012, 22:38
Παρακολουθήσατε μια ιστορία (εκτός) δρόμου από έναν ψηφιακό σας φίλο.


Θα βρεθεί ο τρόπος... :beer: :beer:

nikos_abel
10/03/2012, 22:41
Θα βρεθεί ο τρόπος... :beer: :beer:

Ω, είναι σίγουρο. (ακόμα και με τον δημχιώτη που νομίζει ότι δεν τον συμπαθώ θα συναντηθώ μια μέρα)

:beer: :beer: :beer:

daz
10/03/2012, 22:52
Αυτό έπαθα από την αποφράδα εκείνη μέρα (http://nikosabel.blogspot.com/2011/07/blog-post_29.html) που έμπλεξα με σας τους μηχανόβ.... εεεεε .... μοτοσυκλετιστές.
Ήμανε ένας αγνός και αθώος άνθρωπος που καθόμανε στα αυγά μου, και στα γεράματα, από έναν άλλο κόσμο,
εκεί που είχα γίνει ένας ήσυχος οικογενειάρχης, μπλέχτηκα στις βόλτες, τις εκδρομές και τους "καφέδες" με
κάθε λογής διτροχόβιο. Ύστερα μπήκα και σε ένα φόρουμ για μηχανάκια να ξεστραβωθώ, ηλεκτρονικογνώρισα
και κάθε καρυδιάς καρύδι.
Έλα όμως που η ζωή μου έχει στηθεί με έναν τέτοιο τρόπο και με τέτοιους ανθρώπους (χωρίς να κατηγορώ κανέναν)
που ο καφές με αυτό το νέο κόσμο είναι για μένα σχεδόν αδύνατο να κανονιστεί.
Κρίμα, πολλές φορές αισθάνομαι πολύ άσχημα, ζηλεύω τις συναντήσεις σας (που ενώ φαντάζομαι ότι είναι δύσκολες,
εμένα μου φαίνονται σαν να τις στήνετε σε μια στιγμή τρέλας) και δεν έχω βρει ακόμη το χρόνο να γνωρίσω έστω
έναν από σας από κοντά.
Ακόμη και από αυτούς που δεν τα πάω καλά.


Παρακολουθήσατε μια ιστορία (εκτός) δρόμου από έναν ψηφιακό σας φίλο.

Ω μα είναι πολύ απλή η λύση στο πρόβλημά σου! Κανόνισε εσύ τον χρόνο και τον τόπο και πόσταρε στις συναντήσεις. :winka:

nikos_abel
11/03/2012, 00:28
Ω μα είναι πολύ απλή η λύση στο πρόβλημά σου! Κανόνισε εσύ τον χρόνο και τον τόπο και πόσταρε στις συναντήσεις. :winka:
Ωχ!

DimChios
11/03/2012, 14:54
Ω, είναι σίγουρο. (ακόμα και με τον δημχιώτη που νομίζει ότι δεν τον συμπαθώ θα συναντηθώ μια μέρα)

:beer: :beer: :beer:

φτου γμτ! :cry:


:rotflmao: :lol:

TROOPER
12/03/2012, 09:30
Ωχ!

ειναι τοσο ευκολα μερικα πραματα και καταφερνουμε να τα κανουμε τοσο δυσκολα μερικες φορες ε?:):beer:

nikos_abel
12/03/2012, 09:33
ειναι τοσο ευκολα μερικα πραματα και καταφερνουμε να τα κανουμε τοσο δυσκολα μερικες φορες ε?:):beer:

Δεν είναι και τόσο εύκολα όμως...

...αλλά περισσότερα από ...... ΚΟΝΤΑ :beer:

Joyrider
12/03/2012, 09:41
Ω μα είναι πολύ απλή η λύση στο πρόβλημά σου! Κανόνισε εσύ τον χρόνο και τον τόπο και πόσταρε στις συναντήσεις. :winka:

Άντε ντε :lol:

+1 :beer: