PDA

View Full Version : Το τηλεφωνημα



TROOPER
10/03/2012, 09:57
Αλλη μια δυσκολη μερα στη δουλεια ειχε τελειωσει .Πανε και 5 χρονια απο τοτε.Η γυναικα μου στα ξενα για μεταπτυχιακα και εγω ενας αληταμπουρας που συχνα-πυκνα καβαλουσα και εκανα βολτες χωρις παρεα,λογο και αιτια τα βραδυα,εντος και εκτος πολης.Εκεινο το βραδυ ομως ενιωθα αρκετα κουρασμενος και το κονσεπτ ηταν τηλεφωνο στο κοριτσι και το πολυ-πολυ φορματος μεχρι το περιπτερο για μπυρες εκει,επι τοπου.

Η ωρα περνουσε καπως...στεγνα, κι ετσι σκεφτηκα για παρεα το μπουκαλι με τη κρητικη ρακι και το 2κιλο τα αραπικα φυστικια.Πηρα την ''παρεα'' μου και αραξα στον υπολογιστη με τα ποδια πανω στο γραφειο.Περασε η ωρα, μιλησα και με τη γυναικα μου στο σκαιπ και συνεχισα να σερφαρω στο ιντερνετ μεχρι που αρχισε να χτυπαει το τηλεφωνο.Η ωρα περασμενες 12 και το τηλεφωνο μεσα στο μπουφαν.Η ψυχη μου προλαβε να παει μεχρι την κουλουρη μια και τετοια ωρα τα τηλεφωνα δεν ειναι για καλο!!!
Πεταγομαι πανω και αρχιζω να ψαχουλευω τις τσεπες του μπουφαν.Βρισκω το ρημαδι και βλεπω στην αναγνωριση τον Γιωργη.

Ο Γιωργης....αυτο ειναι παιδι απο τα λιγα....
Ξεκινησε μεγαλος να καβαλαει,και μετα απο ενα ατυχημα που ειχε με παπι και χρειαστηκε τους μηχανικους ανθρωπινου σωματος για το γονατο του,καβαλαει μονο μεγαλες μηχανες (λες και με τις μεγαλες μηχανες δεν χρειαστηκε τη βοηθεια των ιδιων μηχανικων...).Πολυ καλος οδηγος.Και γρηγορος (παλιοτερα θα μπορουσε κανεις να τον χαρακτηρισει θανατηφορα γρηγορο αλλα προλαβε και τον ρωτησε μια κυρια σε ενα βενζιναδικο καπου προς ιτεα-ναυπακτο-γαλαξιδι αν εχει μανουλα, και τον γλιτωσε).Ενα μουρλοκομειο και μισο.Λατρης ολων των μοτοσυκλετων.Ανα 2μηνο και ανταλαγη.Ο μονος ανθρωπος που ξερω οτι εχει ξαναγορασει το μηχανακι του γιατι την προηγουμενη φορα δεν το ευχαρηστηθηκε αρκετα...οτι να ναι!!!Εκεινη τη περιοδο ειχε ενα 675.

Παταω το πρασινο κουμπι και ακουω τον Γιωργη ''Ελα τωρα στη συγγρου!!!!'',και το κλεινει!!!
Μενω στηλη αλατος προσπαθωντας να επεξεργαστω τα δεδομενα μου.Εχουμε και λεμε:
• Εχω πιει ¼ ρακι
• Εχω φαει ¼ φυστικια αραπικα (αλλα αυτο δε μας επηρεαζει σε κατι)
• Με την γυναικα μου εχω μιλησει και ξερω οτι ειναι καλα και δεν εχω κατι αλλο να κανω
• Χτυπησε το κινητο μου και μιλησα με τον Γιωργη
• Ο Γιωργης μου ειπε να παω τωρα στη συγγρου
• Η φωνη του Γιωργη ηταν λες και εφτανε στον απολυτο οργασμο.Λαχανιασμενος και βραχνος.

Προσπαθω να βγω σε ενα συμπερασμα με τα δεδομενα που εχω.
Ναι η φωνη του Γιωργου ειχε μια αγωνια.Βλεπω τα πραματα πιο ψυχραιμα.Τον παιρνω εγω στο τηλεφωνο γιατι....που στο διαλο στη συγγρου να παω και γιατι?Δεν το σηκωνει!Με ζωνουν μαυρα φιδια.Οχι ρε πουστη μου...λες να γινε καμια στραβη...?
Πεταω τις φορμες στο κρεβατι,φοραω τζιν,μπλουζα,μπουφαν,μποτες,γαντια,κρανος και ξεχυνομαι εξω απο το σπιτι!
Καβαλαω τη μηχανη,κλεινω βιαστικα το γκαραζ και φευγω με τη μοικανα σηκωμενη,σιγουρος οτι ο Γιωργης εχει τσακιστει και για να στελνει τελεσιγραφο απο το τηλεφωνο ειναι ασχημα.Περναω γρηγορα τους δρομους του πειραια και φτανω στο σεφ.Κουμπωνω 6η και φευγω για παραλιακη και συγγρου.Στη συγγρου κοβω γιατι δεν ξερω που ακριβως ειναι.Θα ανεβω κι αν δεν τον πετυχω,προφανως θα ειναι στη καθοδο.

Αγ. Σωστης και ακομα τιποτα.Ψαχνω και για κοκκινα πλαστικα αλλα πουθενα.Φιξ,αρχιζουν τα φαναρια.Ειναι αργα κι ετσι δεν εχει κινηση οποτε μπορω να βλεπω μεχρι τις στηλες αλλα πουθενα δε βλεπω διασπαρτα κοματια απο τραιουμφ ουτε κατι αλλο που να με κανει να ανοιξω το γκαζι...Στασου....Αυτος ειναι ο λογος για να ανοιξω το γκαζι.Αφου δεν ειναι κατα πανω...ε θα ειναιι κατα κατω!!!!
Ο Γιωργης ειχε (και εχει ακομα) το κακο συνηθειο να πηγαινει σε κακα μερη.Τον μαλακα σκεφτηκα...πηγαινε για βουτα, απο παραλιακη για βολτα, και εφαγε χυμα στη συγγρου αρα πηγαινε μαλλια,αρα γκαααααζι να φτασουμε!Οπως καταλαβατε το συμπερασμα στο οποιο εφτασα ηταν το κακο σεναριο, και μεχρι τωρα που το σκεφτομαι σωστα εφτασα σε αυτο το συμπερασμα.

TROOPER
10/03/2012, 09:58
Οπως λοιπον ακουω το μοτερ να λυσαει για να πιασω το κατεβασμα της συγγρου ξαφνικα, στο υψος της βουρβαχη ενας τρελος πεταγεται μεσα στη μεση του δρομου και κανει νοηματα με χερια και με ποδια να σταματησω!Στο χερι κραταει το κρανος του.Περναει 1’’ και συνειδητοποιω οτι αυτο το καρτουν με γυαλια και την εμφανεστατη πολεμιστρα στην επανω οδοντοστοιχια, που αλλαλαζει στη μεση της συγγρου, ειναι ο Γιωρικας!

Φρενα και καβαλημα το πεζοδρομιο.Περναω διπλα απο το 675 στο οποιο ριχνω μια σβελτη ματια, αλλα το βλεπω σε ενα κομματι.Τι στο διαολο εγινε?Αν ειναι καλα γιατι μου εκλεισε το τηλεφωνο???Κατεβαινω με γρηγορες κινησεις ενω το μηχανακι ειναι σχεδον ακομα εν κινηση,σβηνω και τρεχω διπλα του.Τον βλεπω και αυτον σε ενα κομματι.Τα ρουχα του δεν ειναι σκισμενα,το κρανος του δεν ειναι σπασμενο,τι διαολο.....?Εγω δεν εχω βγαλει το κρανος απο τη βιασυνη μου:
-Εισαι καλα ρε μαλακα?
-Καλα ειμαι γιατι?
-Τι εγινε ρε ηλιθιε?Τι επαθες......
-Ελα εδω....
Με τσακωνει απο το μπρατσο οπως ερχεται κοντα μου και μου γυρναει τη πλατη στο δρομο και τα ματια μου πεφτουν επανω σε μια τζαμαρια ενος μαγαζιου.Ενος μαγαζιου της σουζουκι.Και πριν προλαβω να μιλησω ενω εχω γυρισει, τον κοιταω, και τον ακουω να γρυλιζει ’’Δεν ειναι σκετη καβλα?’’εχοντας παρει παλι αυτη την φωνη που ακουσα και στο τηλεφωνο!!

Κοιταζω προς τη βιτρινα, γυρναω αργα το κεφαλι μου και καρφωνω το βλεμα μου στο χαμογελο της ευτυχιας (του Γιωργου ητανε το χαμογελο αλλα επειδη επικειται σεξ εγω μπορουσα να τον βλεπω σαν Ευτυχια καθοτι στρειτ), ξαναγυρναω το βλεμα μου στο καταστημα και ακουω μια κατακεφαλη χαστουκα να προσγειωνεται απο το δεξι χερι του Γιωργου στη κουτελα του ''Πω ρε παιδι μου τι εχω παθει βραδυατικα!!!!''φωναζει.
''Συγγνωμη'' του λεω, ''με πηρες τηλεφωνο βραδυατικα και με ξεσπιτωσες και τρεχω σαν τρελος για να μου δειξεις το καινουργιο μπουσα το οποιο παρ’ επιπτοντως το εχω ηδη δει?''
''Ναι'' μου απανταει.
''Καλα ρε μαλακα και γιατι δεν μου το λες στο τηλεφωνο να μην ερθω σαν τρελος και ετοιμος να σε δω σε 20 τευχη?Η γιατι δεν σηκωνες το τηλεφωνο σου οταν σε επαιρνα?''
Για να παρω μια αποστομωτικη απαντηση ''γιατι αμα σου το ελεγα στο τηλεφωνο δεν θα ερχοσουνα''.

Αυτο ητανε!Ηθελα να περασω τα χερια μου στον λαιμο του και να του κοπαναω το κεφαλι πανω στη τζαμαρια αλλα το χαμογελο ενος φιλου για την επομενη σιδηρα ερωμενη του ειναι τοσο ακριβο που μου τη γλιτωσε με κανα δυο μπυρες σε ροκομπαρο στην αλιμου.

Αυτη ηταν η μηχανη που καποια χρονια μετα θα τον πεταγε κατω αλλα επειδη κατα βαθος θα ηξερε η ρουφιανα οτι την λατρευε, θα στεκοταν αρκετα τυχερος.
Περιμενω πως και πως να χτυπησει το τηλεφωνο μετα τις 12 καποιο βραδυ και να μου δωσει ενα ραντεβου σαν και εκεινο και οταν φτασω να τον ξαναδω πανω σε ενα τετοιο μηχανακι που ξερω οτι τοσο πολυ θελει......















ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΩ!!!!!!:lol::lol::lol:

DimChios
10/03/2012, 10:10
ΑΓΑΠΑΩ

:beer::beer::beer::beer::beer:

lspiros
10/03/2012, 10:22
γαματο:beer:

kostas.
10/03/2012, 10:29
πολύ καλό....:a33:

jimmis5
10/03/2012, 10:35
Αυτοι ειναι φιλοι:beer::beer::beer:

BELZEBOYLIS
10/03/2012, 10:37
Πολύ καλό !!!!!!


Αν σου έλειψε η φάση και θες, να σε πάρω κατά τις 03.00 να πάμε να δούμε μια εξάτμιση για το παπί που είδα στο Αιγάλεω ....:lol::wave2:

sapila racing
10/03/2012, 10:42
:lol::lol:

A ρε Γιώργηδες τρελλάρες κι οι δύο.

:beer: :beer:

yannis24
10/03/2012, 10:44
Απλα respect .......

harris_x
10/03/2012, 10:57
Θα σε σενιάρω κάποια στιγμη.... :evil:

κατα τα άλλα... :beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer:

Ichigo
10/03/2012, 11:35
Tον λένε Γιώργο και κάθε δύο μήνες αλλάζει μηχανάκι και έχει έρωτα με το busa; Χμμμ για να μαντέψω ποιος είναι!! :p

:beer::beer:

DAYMAN
10/03/2012, 12:01
:beer: Ανιατες αρρώστιες.

mikes
10/03/2012, 12:03
Tον λένε Γιώργο και κάθε δύο μήνες αλλάζει μηχανάκι και έχει έρωτα με το busa; Χμμμ για να μαντέψω ποιος είναι!! :p

:beer::beer: βασικα αυτο που ενισχυει τις υποψιες δεν ειναι οτι καθε διμηνο αλλαζει μηχανη..... αλλα οτι καθε διμηνο ΑΝΤΑλλασει μηχανη....

GABBER
10/03/2012, 12:29
:beer:Γεια σου ρε Π@π!!!!

Το καλύτερο παιδί....

devil's animal
10/03/2012, 12:39
:bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry:
:a19: στο μουρλοκομειο που σκεφτηκε τετοια μ@λακια βραδυατικα...:lol:

Operater
10/03/2012, 13:52
:beer::beer::beer:

daz
10/03/2012, 14:06
Πολύ καλό !!!!!!


Αν σου έλειψε η φάση και θες, να σε πάρω κατά τις 03.00 να πάμε να δούμε μια εξάτμιση για το παπί που είδα στο Αιγάλεω ....:lol::wave2:


:lol::lol::rotflmao:




:a19: Στους 2 Γιώργηδες.

Καλά αυτός με τα γυαλάκια είναι για δέσιμο δεν το συζητάμε. :lol: :beer::beer::beer:

tai
10/03/2012, 14:45
:)
:beer:
δεν ξερω εαν ειναι καλο που τους ξερω αυτους :lol:

kalesin
10/03/2012, 16:19
:)
:beer:
δεν ξερω εαν ειναι καλο που τους ξερω αυτους :lol:

+like :D

δε ξερω αν ειναι καλο που τους αγαπαμε κιολας, καλου κακου να κλεινω εγω τα τηλεφωνα μετα τις 12

Dfoud
10/03/2012, 16:58
Η μπύρα ξεροσφύρι ή συνοδευόταν από κανένα πατατάκι?? :lol::lol::lol::lol:

ωραίοι!
:beer::beer:

chr1s_86
10/03/2012, 17:14
:beer: :beer: :D

QSpec
10/03/2012, 17:41
Μ' άρεσε.

:beer: :beer: :beer:

kakakis
10/03/2012, 19:01
Respect :a23:

gixxerpap
10/03/2012, 19:09
αυτό είναι το φιλαράκι μου κι αυτός θα μείνει χαραγμένος ως ο πιο ανοιξιάτικος χειμώνας
με συγκίνησες κιαρατά ...
και μου βάζεις και ιδέες ...

Υ.Γ. 1: δεν ήταν το μπουσάκι που με πέταξε κάτω, αλλά το ασυνείδητο κουλάδι με το zzr που με πέταξε στην κολώνα
Υ.Γ. 2: εννοείται ότι θα ξαναπάρω μπουσάκι

να ΄μαστε καλά ρε, να ζούμε τις στιγμές, να ''γράφουμε'' ιστορίες, να βρισκόμαστε, να θυμόμαστε και να συνεχίζουμε με χαμόγελο:a33:

gixxerpap
10/03/2012, 19:25
κοίτα ρε το μαλάκα, που μου 'βαλε φυτιλιές και άνοιξα το car πάλι ...
ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΜΙΛΟΥΣΑ ΡΕ ΒΛΑΜΜΕΝΕ ΕΓΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ?

p_sapelas
10/03/2012, 19:35
Άσε το car δεν έχει φάση! Καμιά βόλτα κάνε σε τπτ βιτρίνες και μετά τις 12 τηλεφωνάκι!!! Ξέρεις εσύ! :wave2:

DimChios
10/03/2012, 20:12
κοίτα ρε το μαλάκα, που μου 'βαλε φυτιλιές και άνοιξα το car πάλι ...
ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΜΙΛΟΥΣΑ ΡΕ ΒΛΑΜΜΕΝΕ ΕΓΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ?

:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

καλα να παθεις κερατα! εκει, να πηηηηηηηηξειιιιιιιιιιις!!!!!!!

:rotflmao::rotflmao:





(μαζι μου μιλουσες!) :smokin:

npat
10/03/2012, 20:22
Εμ, άμα πας και μπλέκεις με τον Παπ, σε καλό περιμένεις να σου βγεί?

:beer::beer:

TROOPER
10/03/2012, 20:57
.................(μαζι μου μιλουσες!) :smokin:

:nono: ΚΑΙ με μενα μιλουσε ;)

TROOPER
10/03/2012, 20:59
κοίτα ρε το μαλάκα, που μου 'βαλε φυτιλιές και άνοιξα το car πάλι ...
ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΜΙΛΟΥΣΑ ΡΕ ΒΛΑΜΜΕΝΕ ΕΓΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ?

τα μεσημερια δεν με πολυτρομαζουνε, τα χει αναλαβει ο maintenance :lol::lol::lol:

hornet
10/03/2012, 21:00
:beer: κωλοπαιδα!

sotpag
11/03/2012, 19:12
:)
:beer:
δεν ξερω εαν ειναι καλο που τους ξερω αυτους :lol:


καλο ειναι σε κρατουν δυνατο και νεο (το δευτερο μαλιστα το εχεις αναγκη...)

Πανοπτικός
12/03/2012, 02:21
Like στο κειμενο. :beer:

Ετσι πιστευω πρεπει να ειναι οι φιλοι.


Τι καφρος :lol:

SoulGR
13/03/2012, 18:45
ωραιοι:beer::beer:

VegasKitty
14/03/2012, 16:37
Αυτα ειναι! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:





ρε τρουπη, αφου κατα βαθος το αγαπας το εταιρο γλυκο αγορι, γιατι μας κανεις τον δυσκολο??? :p

EVI
14/03/2012, 16:49
αυτο που πεταξες τη φορμα στο κρεββατι ηταν πολυ σεξυ.... :blush:

σουζουκακιδες ρπμ

:a20:

rantanplan
14/03/2012, 17:36
απλά δεν έχω λογία ΔΕΝ ΈΧΩ λόγια.


:lol::lol::lol:

motomaniac
18/03/2012, 03:37
ρε θεε τρουπη? ειναι σαββατο βραδυ δεν βγηκα. το μωρο(ενηλικο) κοιμαται διπλα σαν αγγελουδι κι εγω χαχανιζω σαν μαλακας. ασε το κλιτς κλιτς στα πληκτρα... χαχαχχαχχαχαχαχαχαχχαα :lol: μα σαν καστρο??? χαχαχα ειχαμε κι εμεις ενα φιλο ετσι. αλλα ειστε απαιχτοι!! :beer::beer::beer:

brainstorm73
18/03/2012, 09:01
Wow!