PDA

View Full Version : Αναμνήσεις!!!!!!!!!



hayabusak9
10/03/2012, 20:36
Ο πατέρας μου το είχε πεί ξεκάθαρα.......Αν σε δώ πάνω σε μηχανάκι θα σου κόψω τα πόδια......
Ηλικία μου τότε 16 στα 17,τόπος Αιγάλεω,στέκι η roller disko απέναντι από το μπαρουτάδικο.....Χόμπυ....τί αλλο???Τα κοριτσακια.....Αντικείμενο πόθου......οι μοτό.....Χρήματα για να αγοράσω όυτε στα τρελλά μου όνειρα....και με τον μπαμπούλα πατέρα δεν τιθετο θέμα ούτε καν συζήτησης....
Σαν καθημερινός θαμώνας όμως στο στέκι......όλες οι παρές μου ήταν μηχανόβιοι.....
Το καθημερινό πρόγραμμα ήταν στανταρ....Καφεδάκι και κατά τις 10 ρεφενέ βενζίνη και τσάρκες στην παραλιακή και αλλού.....

Τότε τα hot εργαλεία ήταν τα 500 τα σαμουράι,τα 380 τα suzuki, τα bol dor.... όσοι ήταν τότε κάτοχοι ήταν θεοί για την παρέα....
Εμείς οι υπόλοιποι σαν τα ζητιανάκια της προσκωλήσεως......



Βραδάκι λοιπόν και ξαφνικά πέφτει η ιδέα....Πάμε καμμιά παραλία????
Για το πότε γέμισαν τα μηχανάκια δεν πήρα είδηση....

Ρε μαλακισμένα εμένα δεν θα με πάρει κανείς????
Ακούω μια φωνή........Ελά τρικάβαλο αν θές......Ο Γιώργος ήταν νέος στην παρέα και είχε ένα 380 suzuki....Πίσω του καθόταν ο Δημήτρης...Φιλαράκι που είχε και μερικά μπλεξίματα με την αστυνομία από ότι είχα ακούσει.....

Πάω να ανέβω τριτος και διαπιστώνω ότι πίσω φτερό δεν υπάρχει.....Δυό σωλήνες μόνο και από κάτω η ρόδα.....Πού θα κάτσω ρε παιδιά????Σηκώνεται ο Δημήτρης βρίσκει ένα κομμάτι χαρτόνι το διπλώνει και μου λέει ......Κάτσε ρε...

Ξεκινήσαμε λοιπόν και η βόλτα ήταν όνειρο.....Το μόνο που με ανησυχούσε ήταν οτι στα τελιώματα της ανάρτησης η ρόδα έβρισκε στο χαρτόνι και σιγά σιγά ο κώλος μου επερνε φωτιά....

Αφου η ώρα έχει πάει 2 τα ξημερώματα ώρα για επιστροφή.....

Παραλιακή λοιπόν και Αμφιθέας μπλόκο.......
Μας κάνουν σήμα....οι μηχάνες γκαζώνουν και κανείς δεν σταμάτησε.....

Φαίνεται ότι το 380 με τρείς μαντραχαλάδες το έιδαν έυκολο θήραμα και μας πήραν στο κατόπι.....

Στην πρώτη διαστάυρωση της Αμφιθέας αντίθετο ρεύμα.....Από πίσω το περιπολικό....
Πήδα μαλάκα μου λέει ο Γιώργος μας φτανουν....
Εϊσαι τρέλλός ρε μαλάκα που θα πηδήξω ενώ πάς με χίλια??
Πήδα ρε μαλάκα και το μηχανάκι είναι κλεμμένο....

Με έλουσε κρύος ιδρώτας.......Δεν φοβήθηκα την αστυνομία......Τον πατέρα μου φοβήθηκα.....Θα με έσκιζε.....

Εκεί που κρατιώμουνα στον Δημήτρη κάνω μια και αγκαλιάζω και τον Γιώργο.....

Μαλάκα δεν πηδάω αντε γαμίσου.....Μαζί και οι τρείς.....

Με τα πολλά ξεφύγαμε....Οταν κατεβήκαμε από την μηχανή που παρατήσαμε κάπου στην λαχαναγορά αφού εμεινε από βενζίνη άρχισα να νιώθω τον πόνο στα οπίσθια....Το λάστιχο είχε σκίσει χαρτόνι -παντελόνι και είχε κάνει τον κώλο μου μαύρο και καμμένο....Εϊδηση δεν είχα πάρει πρίν....

Πηγαίνοντας ποδαράτο πίσω στο Αιγάλεω ακουγα τα μπινελίκια του Γιώργου και του Δημήτρη...

Εννοείται ότι ποτέ δεν ξανανέβηκα σε μηχανάκι που οδηγούσαν.......

mikes
10/03/2012, 21:31
και? στον πατερα σου τι ειπες???

GiannisBlessed
10/03/2012, 22:17
αλητες μηχανοβιοι!!!:nono::a28::a016::a024::a027::a46::a54:

daz
10/03/2012, 23:46
Άλλες εποχές! :beer:

devil's animal
10/03/2012, 23:49
ωραια ιστορια...
:beer:

Corvo
11/03/2012, 00:51
και? στον πατερα σου τι ειπες???


μαλλον δεν ειδε τον κωλο του και δεν το καταλαβε ποτε ο πατερας :lol:


ωραια ιστορια :beer:

karellen
11/03/2012, 10:18
μαλλον δεν ειδε τον κωλο του και δεν το καταλαβε ποτε ο πατερας :lol:

Αν τον έβλεπε θα γινόταν αυτό που παραλίγο να γίνει στο τελείωμα του 'Εξπρές του μεσονυκτίου'