PDA

View Full Version : Xώμα ???



THEOD
12/09/2005, 20:57
Εδώ και τόσο καιρό ακούω και διαβάζω ότι το V-strom είναι καθαρά "ασφάλτινο" μηχανάκι και ότι τέλος πάντων οι δυνατότητές του στο χώμα λίγο-πολύ είναι αυτές μιας στρήτ μηχανής....

Ρε παιδιά...Εμένα δεν μου φάνηκαν τόσο τραγικά τα πράγματα...Εντάξει, το βάρος είναι βάρος (1000 γαρ), θέλει την προσοχή του. Αλλά κατά τ' άλλα κανένα πρόβλημα...
(Σε σαθρό χαλικάκι μόνο τα λάστιχα έδειχναν την ασφάλτινη καταγωγή τους και ήθελαν προσοχή....) :beer: :beer: :beer:


23652

Giannis_L
12/09/2005, 23:22
και εγω πιστευω οτι μπορουν να παμε σε καποια off κομματια,αλλα οοοοοοοοολοι οι κατοχοι που ξερουν φοβουνται λες και εχουν street !!!

ΑΜΑΝ !!!

:a18:

Tropeas
12/09/2005, 23:38
Ωραίος!:beer:

panos_sin
13/09/2005, 01:19
έτσι είναι...με προσοχή, πολλές μηχανές πάνε (σχεδόν) παντού!

zeli
13/09/2005, 09:26
Κοίτα...Τα ίδια μου έλεγαν κι εμένα...:rolleyes: "και που θα πας με το μαστόδοντο και είναι βαρύ και θα πέσεις να σπάσεις τα πλαστικά...και αυτές οι μηχανές είναι για κοστούμι κολωνάκι..αντε και κανα ταξιδι..."... σε πληροφορώ οτι με προσοχή στο βάρος και στα ασφάλτινα λαστιχα τα μηχανάκια πάνε μια χαρα στο χώμα. (δεν είπε κανεις να κάνεις enduro και να ξεμπαζώνεις οτι βρείς στο διάβα σου ).

Ρε μη μασάτε:beer:

THEOD
13/09/2005, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
Κοίτα...Τα ίδια μου έλεγαν κι εμένα...:rolleyes: "και που θα πας με το μαστόδοντο και είναι βαρύ και θα πέσεις να σπάσεις τα πλαστικά...και αυτές οι μηχανές είναι για κοστούμι κολωνάκι..αντε και κανα ταξιδι..."... σε πληροφορώ οτι με προσοχή στο βάρος και στα ασφάλτινα λαστιχα τα μηχανάκια πάνε μια χαρα στο χώμα. (δεν είπε κανεις να κάνεις enduro και να ξεμπαζώνεις οτι βρείς στο διάβα σου ).

Ρε μη μασάτε:beer:

Σε πληροφορώ φίλε μου ότι δεν "πέρασα" απλώς από χώμα....
Θυμήθηκα τα εντουράδικα νιάτα μου...και ναι... ξεμπάζωσα αρκετά στο διάβα μου...
Το μηχανάκι κινιότανε επί 20 χιλιόμετρα με 30-50 χιλιόμετρα/ώρα σε ποικιλία εδάφους. Δεν έσπασα κανένα ρεκόρ, αλλά δεν σερνόμουνα κιόλας...
Αν εξαιρέσεις το σαθρό χαλίκι που γλυστρούσε ΠΟΛΥ, οι αναρτήσεις κατάπιναν πέτρες και νεροφαγώματα χωρίς αντίρρηση...
Απλά πρέπει να συνηθίσεις και να σέβεσαι το βάρος του που δεν αφήνει την μηχανή να αλλάξει γρήγορα πορεία. Αυτό σε κάποιες περιπτώσεις είναι και καλό γιατί επηρεάζεται λιγότερο από κάτι διαμήκη ξεραμένα λούκια....
Το μόνο πρόβλημα-αγωνία είναι ότι διαισθάνεσαι ότι στην στραβή δεν θα μπορέσεις να το σώσεις, και αυτό σου κόβει λίγο την φόρα...

Πάντως 2 ντόπιοι με Άφρικα ενώ στην αρχή χαμογελούσαν συγκαταβατικά μέσα από τα κράνη τους, από σήμερα θα είναι πιο προσεκτικοί στα σχόλιά τους.... :wave2: :wave2: :wave2:

DUKASII
13/09/2005, 10:35
στη Κρήτη εκανα εντουρο με το ΣΟΥΠΕΡ ΔΟΥΚΑ...

τωρα τι λενε -λετε για το χώμα...

στο χωμα πας με οτι θες...

πως πας ειναι το ζήτημα.

afrotwin
13/09/2005, 10:54
re saxlampourda theod to oti to klv sou apexi 12 pontous apo to evafos den sou leei tipota
ke oti gia na antimetopisi kana vraxaki i kamia petra exi ton solina tis eksatmisis anti gia podia alouminiou

genika ante paratas mas me to suzukokawasaki sou

ke den sou ipa na to poulisis akoma to exis?
:eyepop: :eyepop:

kala re fikia tros gia proino?

THEOD
13/09/2005, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
re saxlampourda theod to oti to klv sou apexi 12 pontous apo to evafos den sou leei tipota
ke oti gia na antimetopisi kana vraxaki i kamia petra exi ton solina tis eksatmisis anti gia podia alouminiou

genika ante paratas mas me to suzukokawasaki sou

ke den sou ipa na to poulisis akoma to exis?
:eyepop: :eyepop:

kala re fikia tros gia proino?

Tι πετάγεσαι μωρή ρόμπα ξεκούμπωτη ???

Εδώ είναι κατηγορία για σοβαρά μηχανάκια όχι για μουσειακά είδη...
Κλείσου πάλι στο καβούκι σου και άμα είσαι καλό παιδί θα σου επιτρέψω μια βόλτα όταν συναντηθούμε έτσι για να δείς πως είναι τα μηχανάκια σήμερα....

Όλα τα είχαμε να μας την πέφτουν και οι Αφρικανοί μας έλειπε !!! Δες μας φτάναν αυτοί με τα 620...

Αι στα διάλα πρωινιάτικα με σύγχισες...

kconst
13/09/2005, 14:43
Min sygxizesai re Theod!

Oti mporei kanei o ka8enas ( :a022: ) na rijei kakies. Mhn skas! Zhlevei epeidh mporoun ki alloi!!!

Vezouvios
13/09/2005, 15:39
THEOD
V-STROM 1000.........


Tι πετάγεσαι μωρή ρόμπα ξεκούμπωτη ???

Εδώ είναι κατηγορία για σοβαρά μηχανάκια όχι για μουσειακά είδη...
Κλείσου πάλι στο καβούκι σου και άμα είσαι καλό παιδί θα σου επιτρέψω μια βόλτα όταν συναντηθούμε έτσι για να δείς πως είναι τα μηχανάκια σήμερα....

Όλα τα είχαμε να μας την πέφτουν και οι Αφρικανοί μας έλειπε !!! Δες μας φτάναν αυτοί με τα 620...

Αι στα διάλα πρωινιάτικα με σύγχισες

:rotflmao: :lol: :lol: :eyepop:


NO COMMENT..........

afrotwin
14/09/2005, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Tι πετάγεσαι μωρή ρόμπα ξεκούμπωτη ???

Εδώ είναι κατηγορία για σοβαρά μηχανάκια όχι για μουσειακά είδη...
Κλείσου πάλι στο καβούκι σου και άμα είσαι καλό παιδί θα σου επιτρέψω μια βόλτα όταν συναντηθούμε έτσι για να δείς πως είναι τα μηχανάκια σήμερα....

Όλα τα είχαμε να μας την πέφτουν και οι Αφρικανοί μας έλειπε !!! Δες μας φτάναν αυτοί με τα 620...

Αι στα διάλα πρωινιάτικα με σύγχισες...

ti na sou po tora giati diafonis oti apexis 120 xiliosta apo to edafos?
i den exis prostasia kato apo to moter sou ke 8a spasis kamia eksatmisi an pigenis opou ke ta arxea africa...
:rotflmao: :rotflmao:

ke gia mia fora akoma pigene to piso to KLV sou

THEOD
14/09/2005, 14:11
Ντεφορμέ σε βρίσκω γιαυτό δεν σου κάνω την χάρη να σε πάω Διαμάχες....:lol: :lol: :lol:

Δεν ξέρω αν η απόσταση είναι 10,12,15-ή 85 εκ και δεν με ενδιαφέρει...Χέστηκα για τα νούμερα...Το πολύ-πολύ αν το παρακάνω να στραβώσω καμμιά εξάτμιση ή να τσακίσω την ποδιά...
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι παρ΄όλα αυτά που ακούγονται και γράφονται, εγώ είδα ότι μπορείς να κάνεις την πλάκα σου στο χώμα χωρίς σοβαρά προβλήματα και δεν είναι απαγορευτικό όπως κάποιοι υποστηρίζουν, αλλά ΔΕΝ έχουν δοκιμάσει...
Τα υπόλοιπα είναι για να γίνονται συζητήσεις, να πορώνονται οι πιτσιρικάδες, να συντηρούνται μύθοι και να πουλάνε φύλλα τα περιοδικά...

Υ.Γ. Άτιμο παιδί...μου έλειψες....Πότε θα πάμε καμμιά εκδρομούλα να σε μάθω μερικά πράγματα ???? :beer: :beer: :beer:

afrotwin
20/09/2005, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Ντεφορμέ σε βρίσκω γιαυτό δεν σου κάνω την χάρη να σε πάω Διαμάχες....:lol: :lol: :lol:

Δεν ξέρω αν η απόσταση είναι 10,12,15-ή 85 εκ και δεν με ενδιαφέρει...Χέστηκα για τα νούμερα...Το πολύ-πολύ αν το παρακάνω να στραβώσω καμμιά εξάτμιση ή να τσακίσω την ποδιά...
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ότι παρ΄όλα αυτά που ακούγονται και γράφονται, εγώ είδα ότι μπορείς να κάνεις την πλάκα σου στο χώμα χωρίς σοβαρά προβλήματα και δεν είναι απαγορευτικό όπως κάποιοι υποστηρίζουν, αλλά ΔΕΝ έχουν δοκιμάσει...
Τα υπόλοιπα είναι για να γίνονται συζητήσεις, να πορώνονται οι πιτσιρικάδες, να συντηρούνται μύθοι και να πουλάνε φύλλα τα περιοδικά...

Υ.Γ. Άτιμο παιδί...μου έλειψες....Πότε θα πάμε καμμιά εκδρομούλα να σε μάθω μερικά πράγματα ???? :

ti vrikes kamia kenouria sintagi gia keik?
:lol: :lol: :lol: