PDA

View Full Version : Επεσα και εγω......



fazerelec
12/03/2012, 19:12
Σημερα σχολωντας απο τη δουλεια γυρω στις 4 - σταματημενος σε φαναρι - με το που αναψε ο πισω ηλικιωμενος αποφασισε να φυγει με 1000 και με χτυπησε στην πισω ροδα του παπιου με αποτελεσμα το μηχανακι να βρεθει κατω και εγω να απογειωθω με προορισμο την ομορφη ασφαλτο....Δηλωσε οτι ειδε πρασινο το φαναρι και πατησε γκαζι χωρις να κοιταξει μπροστα του (δλδ αν ηταν καποιος πεζος μπροστα θα τον σκοτωνε)


Καλεσα αμεσως αστυνομια (ο γερος ελεγε - δεν χρειαζεται) και τον πραγματογνωμονα της ασφαλιστικης - καναμε δηλωση και περιμενω...


Απολογισμος -


Μηχανακι - τιποτα το ορατο - θα παει μαστορα μηπως εχει κατι - λογικα δεν εχει γιατι τα χλμ ηταν ελαχιστα..


Η αφεντια μου - κακωση αριστερου ωμου (ΠΟΝΑΕΙ) - ευτυχως οι ενισχυσεις του Dainese :a19:εσωσαν τα χειροτερα - ειπε ο γιατρος (thanks Doc) :)


Σημειωνω οτι σε 20' απο το τηλεφωνημα μου - ο πραγματογνωμονας ηταν εκει (Εθνικη Ασφαλιστικη).Να λεμε και τα καλά.


Προσοχη λοιπον - μπορει να συμβει οπουδηποτε & σε οποιονδηποτε...


ΥΣ ο γερος δεν ζητησε ουτε συγγνωμη :confused:

KostasV2
12/03/2012, 19:22
ΥΣ ο γερος δεν ζητησε ουτε συγγνωμη :confused:

Πφφφ, εκεί έχεις μείνει; Τα όρθια γαϊδούρια έχουν επικρατήσει επί της ανθρώπινης φυλής από καιρό... Ευτυχώς που δεν έπαθες τίποτα χειρότερο! Περαστικά...

georgio
12/03/2012, 19:24
Καλά, την ώρα που περίμενε να ανάψει πράσινο δεν κοίταξε μπροστά του καθόλου; :confused:

Περαστικά! :beer:

nic mor
12/03/2012, 19:49
νταξ δεν επεσες:o
σε ριξανε:smokin:

οπως και να εχει περαστικα!!!!!:beer:

KAGOURO
12/03/2012, 19:59
Nτου από παντού γίνεται....θέλει προσοχή και στον κ@λο ! Περαστικά !

irinia
12/03/2012, 20:17
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ........................



Άπλά θέλω νά πώ μιά καί είμαι γέρος ότι,θά μπορούσε ό όποισδήποτε νά είναι γαιδούρι
καί νά μή ζητήσει συγνώμη.
Έτσι πού τό διάβασα ήταν σάν οί γέροι νά μή ζητάνε........
Είμαι λάθος..??

KostasV2
12/03/2012, 21:42
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ........................



Άπλά θέλω νά πώ μιά καί είμαι γέρος ότι,θά μπορούσε ό όποισδήποτε νά είναι γαιδούρι
καί νά μή ζητήσει συγνώμη.
Έτσι πού τό διάβασα ήταν σάν οί γέροι νά μή ζητάνε........
Είμαι λάθος..??
Μάλλον παρανόησες. Το είδος απαντάται σε όλες τις ηλικίες...

Red Rider
12/03/2012, 21:50
Σημερα σχολωντας απο τη δουλεια γυρω στις 4 - σταματημενος σε φαναρι - με το που αναψε ο πισω ηλικιωμενος αποφασισε να φυγει με 1000 και με χτυπησε στην πισω ροδα του παπιου με αποτελεσμα το μηχανακι να βρεθει κατω και εγω να απογειωθω με προορισμο την ομορφη ασφαλτο....Δηλωσε οτι ειδε πρασινο το φαναρι και πατησε γκαζι χωρις να κοιταξει μπροστα του (δλδ αν ηταν καποιος πεζος μπροστα θα τον σκοτωνε)


Καλεσα αμεσως αστυνομια (ο γερος ελεγε - δεν χρειαζεται) και τον πραγματογνωμονα της ασφαλιστικης - καναμε δηλωση και περιμενω...


Απολογισμος -


Μηχανακι - τιποτα το ορατο - θα παει μαστορα μηπως εχει κατι - λογικα δεν εχει γιατι τα χλμ ηταν ελαχιστα..


Η αφεντια μου - κακωση αριστερου ωμου (ΠΟΝΑΕΙ) - ευτυχως οι ενισχυσεις του Dainese :a19:εσωσαν τα χειροτερα - ειπε ο γιατρος (thanks Doc) :)


Σημειωνω οτι σε 20' απο το τηλεφωνημα μου - ο πραγματογνωμονας ηταν εκει (Εθνικη Ασφαλιστικη).Να λεμε και τα καλά.


Προσοχη λοιπον - μπορει να συμβει οπουδηποτε & σε οποιονδηποτε...


ΥΣ ο γερος δεν ζητησε ουτε συγγνωμη :confused:


To έχω πεί και το ξαναλέω,στον Καιάδα:mad:

Οδηγικά βεβαίως..

irinia
12/03/2012, 21:56
Μάλλον παρανόησες. Το είδος απαντάται σε όλες τις ηλικίες...




ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ...............



Άπλά μερικές φορές νοιώθω μιά ρατσιστική διάκριση......λές καί κάποιοι
δέ θά γεράσουνε ποτέ...



:wave2:

Kotsis23
12/03/2012, 22:05
Tα καημενα τα γαιδουρακια ειναι τοσο γλυκα...γιατι συνεχως το λεμε αυτο ρε παιδια και τους συγκρινουμε με γαιδουρια? :(

rantanplan
13/03/2012, 00:17
......λές καί κάποιοι
δέ θά γεράσουνε ποτέ...
\
καποιο φιλε οντος δεν θα γερασουν ποτε.......


περαστικα παθοντα.....

Bowleno
13/03/2012, 07:00
Αυτό δεν ήταν πέσιμο, απόπειρα δολοφονίας ήταν....

και παρακαλώ κάποιους εδώ μέσα να μην πιάνουν τα γαιδούρια και γενικώς τα ζώα στο.. πληκτρολόγιο τους, δεν φταίνε σε τίποτα :mad:

Διαβάζω τέτοια και ώρες ώρες ντρεπομαι που είμαι άνθρωπος....

nikos_abel
13/03/2012, 07:18
Άπλά μερικές φορές νοιώθω μιά ρατσιστική διάκριση......λές καί κάποιοι
δέ θά γεράσουνε ποτέ...

:wave2:

Σαν και μένα.

Περαστικά φέιζερέλεκ

g_m900
13/03/2012, 07:25
Παιδια μεγαλη προσοχη στα φαναρια ειδικα πρωινες ωρες απο ΠΣΚ.
Εμενα BMW 316 με 4 πιτσιρικαδες μεσα παραλιγο να μου κανει το ιδιο.
Σταματησα σε φαναρι στη Βουλιαγμενης και εκανα αλλαγη λωριδας χωρις να βλεπω πισω.
Ξαφνικα ακουω λαστιχα να σκουζουν και το αμαξι να περναει διπλα και να σταματαει τουλαχιστον 10μ μπροστα.
Αν με χτυπαγε τωρα θα εξεπεμπα δορυφορικα καναλια αφου θα εμπαινα σε τροχια γυρω απο τη γη.

Παπουλης...ξεπαππουλης...μετααπο μια ηλικια πρεπει να υπαρχει αυστηρος ελεγχος για διπλωμα.

Περαστικα φιλε μου.

EVI
13/03/2012, 09:16
περαστικα σου!

TROOPER
13/03/2012, 10:17
περαστικα μαν.

dxeavy
13/03/2012, 11:13
Περαστικά.

irinia
13/03/2012, 11:31
Παιδια μεγαλη προσοχη στα φαναρια ειδικα πρωινες ωρες απο ΠΣΚ.
Εμενα BMW 316 με 4 πιτσιρικαδες μεσα παραλιγο να μου κανει το ιδιο.
Σταματησα σε φαναρι στη Βουλιαγμενης και εκανα αλλαγη λωριδας χωρις να βλεπω πισω.
Ξαφνικα ακουω λαστιχα να σκουζουν και το αμαξι να περναει διπλα και να σταματαει τουλαχιστον 10μ μπροστα.
Αν με χτυπαγε τωρα θα εξεπεμπα δορυφορικα καναλια αφου θα εμπαινα σε τροχια γυρω απο τη γη.

Παπουλης...ξεπαππουλης...μετααπο μια ηλικια πρεπει να υπαρχει αυστηρος ελεγχος για διπλωμα.

Περαστικα φιλε μου.







ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ............





Θά πώ ότι αύτοί πού έμπλέκονται σέ τροχαία, άναλογικά πάντα
είναι πολύ περισσότερο οί νέοι άνθρωποι.
Λογικό είναι διότι όταν πλησιάζεις στό τέλος τού κύκλου τής ζωής, έκτιμώντας αύτό πού θά χάσεις
τό προσέχεις πολύ περισσότερο καί φοβάσαι.
Νόμος τής φύσης είναι αύτό.
Ένώ όταν είσαι νέος, νοιώθεις άθάνατος,δέν σού περνάει ή ίδέα τού θανάτου
ποτέ άπό τό μυαλό μέ άποτέλεσμα νά είσαι καί ριψοκίνδυνος στήν όδήγηση,
γιά σένα καί γιά τούς άλλους φυσικά.
Έδώ θά πώ ότι τό σύστημα χορήγησης διπλωμάτων καί έπέκτασης αύτών
είναι ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟ....!!
Θεωρώ ότι τά 65 χρόνια είναι πάρα πολλά γιά νά πηγαίνει κάποιος γιά άνανέωση
διπλώματος.
Έπίσης πιστεύω ότι θά έπρεπε άνεξαρτήτως ήλικίας κάθε 2-3 χρόνια νά προσκομίζονται
ίατρικές βεβαιώσεις πού θά άποδεικνύουν τήν ίκανότητα γιά όδήγηση.
Διότι κάλλιστα θά μπορούσε ένας έξηντάρης νά είναι σέ πολύ καλή κατάσταση
καί άντίστοιχα κάποιος στά σαράντα του νά έχει χίλια προβλήματα ύγείας...!!
Συνεπώς αύτό τό 65 όλα τά σφάζω όλα τά μαχαιρώνω,είναι πολύ λάθος.
Εύχαριστώ τό φίλο μας καί ξανά περαστικά του ,πού πήρα άφορμή τό πάθημα του
καί έγραψα δυό λόγια..............

sapila racing
13/03/2012, 11:33
Περαστικά κι αγυριστα. Παλι καλά να λες.

sergiosm
13/03/2012, 13:33
Περαστικά και αγύριστα

και κοίτα να μαζέψεις όσα παραπάνω επίσημα χαρτιά (νοσοκομείου, ΙΚΑ κλπ) μπορείς για τον τραυματισμό σου από το ατύχημα.
Θα σου φανούν χρήσιμα αν δεν τα βρεις με το παππού και την ασφαλιστική του (που 99% δεν θα τα βρεις).

:wave2:

fazerelec
14/03/2012, 11:44
Ευχαριστω ολους για τις ευχες σας.Το οτι με χτυπησε γερος απλα το ανεφερα.Δεν νομιζω να αλλαζε κατι αν με χτυπουσε καποιος νεοτερος.Το συμβαν δειχνει οτι γενικοτερα δεν εχουμε οδηγικη παιδεια και καλη συμπεριφορα.Εξηγουμαι-εστω οτι οποισδηποτε απο εμας απο απροσεξια,απο κακη στιγμη εμπλακει σε ατυχημα και χτυπησει καποιον,πρωτα ζητας συγγνωμη φταις δε φταις αφου εσυ δεν επαθες τιποτε μεσα στο αυτοκινητο σου ενω ο αλλος βουτηξε με τα δυο χερια πανω απο το μηχανακι του στην ονειρεμενη ασφαλτο ;)

mparmpanik
14/03/2012, 12:46
Το συμβαν δειχνει οτι γενικοτερα δεν εχουμε οδηγικη παιδεια και καλη συμπεριφορα.)

η γνωση της ελλειψης οδηγικης παιδειας μας προτρεπει να παιρνουμε εμεις περισσοτερα μετρα για να προστατευθουμε
και να προσεχουμε διπλα οταν κινουμαστε στον δρομο.

δες τι γραφουν σε διπλανο νημα..


Στα φανάρια ποτέ δεν σταματάμε στο κέντρο του δρόμου (Σχήμα). Πλησιάζουμε ένα από τα δύο άκρα του, κατά προτίμηση δίπλα στο πεζοδρόμιο ή στο διαχωριστικό διάζωμα -αν υπάρχει.

http://img19.imageshack.us/img19/999...otosukleta.jpg

TROOPER
14/03/2012, 14:24
........

http://img19.imageshack.us/img19/999...otosukleta.jpg

δεν παιζει.