PDA

View Full Version : 22 Ιουλιου 2007



rantanplan
14/03/2012, 00:48
Βράδυ Κυριακής εαν θυμάμαι καλά.
μόλις είχα πάρει το πρώτο μου μεγάλο μηχανάκι (fazer 600) μετά απο 2 χρόνια αποχής λόγο άσχημης πτώσης.
εκείνη την Κυριακή λιπών googlαρα να βρω και να γραφτώ στο fazer clab αλλά απο λάθος μόλις ειχα γίνει μέλος εδώ δύστυχος....χαχαχαχα

είχα γραφτεί κατα λάθος πιστεύοντας οτι έγινα μέλος στο άλλο φόρουμ και η αίτια ήταν μια νυχτερινή βόλτα που είδα με προορισμό ν.μάκρη,
είδα την ώρα και το μέρος συνάντησης και μόλις προλάβαινα εαν βιαζόμουν λίγο.
έτσι και έγινε εβαλα ενα τζινακι ενα αθλητικό παπουτσι ενα μπλουζακι πηρα το κρανος και την γυναίκα και έτρεξα γρήγορα στην αλεξανδρας και κηφισιας να προλάβω το fezer clab (έτσι πίστευα) 10:30 ηταν η συνάντηση και εγω ξεκιναγα απο πατησια 15λεπτα πρην.
τρεχω και τελικα προλαβαίνω και τη βλεπω?

14 μηχανές και μονο ενα fazer
και οχι μονο αυτο.....
τα παλικάρια όλοι με μπουφαν μποτες και μερικους με δερματινα οχι μονο μπουφαν
αλλα
και φορμες.

μυρίζομαι μαλακια και λεω αυτο....
αυτο ΔΕΝ ειναι fazer clab.

ξενερωμένος λιπών με την ανοργανωσιά μου και βλέποντας τα 1000αρια και 2-3 600αρια μονο, πλησίασα το ενα και μοναδικο fazerακι (μαντέψτε τρουπις) καλησπερίζω μου εξηγεί την κατασταση και οτι ειναι το μοτο φορουμ κλπ.
και με παρακαλάει να πάμε μαζι τους για τον χαβαλε και να είμαστε 15 μηχανές......μπλα μπλα μπλα.....
εγω ηθελα να την κανω και βρήκα προφαση οτι δεν εχω μπουφαν ουτε εγω ουτε η γυναίκα κλπ αλλα ματεα ο τρουπερ με έπρηζε και μου έλεγε ελα ρε θα ειναι καλα θα παμε χαλαρα με λιγο γρήγορο ρυθμό μονο αλλα επεμενε ελα ρε ΧΑΛΑΡΑ θα παμε.......

ετσι λιπών με επισε και πήγαμε.
όσο ήμασταν στην Κηφισίας καλα ηταν οταν καναμε αναστροφη για μεσογείων ώμος άρχιζα να ιδρώνω άσχημα.....
τα στροφόμετρα άρχισαν να ανοίγουν και οι περισσότεροι ξεκίναγαν αν οχι τεζες τοτε πες το ταπες......:evil:

εκει που άρχισα να συνηθίζω την ευθεία και τις εκκινήσεις τους λιγα φαναρια πρην τον σταυρο της αγ. παρασκευής πριν τις πρώτες στοφες για ν.μακρη μας ποιανει αλλο ενα φανάρι κόκκινο τοτε ξαφνικά άρχισα να ιδρώνω περισσότερο έβλεπα απο τον δεξη μου καθρευτη ενα ςς μηχανάκι να σταματάει με εντο διπλα μου και να χερεταει εν κινήσει ενα λεωφορείο δίπλα μας(ποιος αραγε μήπως σταυρακας?)....χέστηκα αλλα τι να κανω......

κοιτώ αμέσως δεξια και βλεπω τον τρουπερ να μου κλίνει το ματι και να μου λεει ολο νόημα χαλαρα μωρέ τωρα αρχιζουμε.(ωχ την εκατσα λεω)

να πω εδω οτι δεν ειχα παει ποτε μου προς τα εκει και δεν ειχα ηδέα τι ηταν μπροστα μου......
με ποιανει λιπών ενας ψευτο εγωισμός και λεω θα σας διξω εγω και ξεκιναω ταπες ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΑΑΑΑΑ
ειμαι μπροστα και παω δικαβαλος και σπασμενος (ετσι πιστευα) και ξαφνου βλεπω την πρωτη δεξια στροφη (απο που ξεφιτρωσε τωρα αυτη? μλκ) πλακονμαι στα φρενα να παίσω στα 120-110 και να μπω σταθερα ο ιδρώτας πλέων πάγωσε και ξαφνικα ολοι με περναγαν σαν σταματημένο και ολοι εξιναν ο τρουπερ οταν με περασε μου έδωσε και τον μασπιε του (τελικα το μηχανάκι παει καλα... ΑΓΑΠΗ μου κοιτα πως παει.....:lol:)

τελικα τα παιδια πήγαν μια γρήγορη ν.μάκρη εγω πήγα μια χαλαρή απο εκει και πέρα μαζί με την σκουπα να ειναι καλα.
φτάσαμε μετα απο κανενα 15? 20λεπτο? θα σας γελασω.
ηπιαμε της μπύρες μας γνωριστήκαμε και εν σταση και εφυγα μονος μου μετα.

αποτελεσμα?


εκανα να μπω και να εμφανιστώ απο το χέσιμο που έφαγα 2 χρόνια μετα απο τοτε.......



:lol::lol::lol:



Υ.Γ. α ρε τρουπη να σε καλα είδα το μηχανάκι μου τη κάνει πρην καν το παρω.

:beer::beer::beer:

xristos x
14/03/2012, 01:23
:beer::beer:
εχω βρεθει κι εγω σε τετοια "χαλαρη βολτα" οταν ειχα πρωτοπαρει το v strom μετα το ρεμπελακι οταν ξεκινησαμε με εναν φιλο με αφρικα και τελικα βρεθηκαμε και με 3 φιλους ακομα (ντουκατι,χχ,φειζερ) για βολτα χαλκιδικη απο πολυγυρο, .....τους ξαναειδα στην νικητη που με περιμεναν κανα τεταρτο! :blush::a24:

nikos_abel
14/03/2012, 06:13
Και μετά θέτε να έρθω με το ταπεινό μου σκούτερ σε βόλτα μαζί σας να σας γνωρίσω.





Ιντερνετ και πάλι ίντερνετ.

: fovos : : xesimo :

TROOPER
14/03/2012, 08:24
...........(ποιος αραγε μήπως σταυρακας?)....

καλα θυμασαι οτι ηταν καβασακι,αλλα δεν ηταν ο σταυρος.ο γιωργος ο σπορακιας ηταν ;)

α ρε ποσο μου χει λειψει μια νυχτερινη................!!!!!!!!!

νικολα που να φανταζοσουνα εκεινο το βραδυ οτι μερικα χρονια μετα θα μαζευομασταν ενας σκασμος νοματαιοι στη βαφτιση του γιου σου......:wacko::wacko::beer::beer::beer:

DimChios
14/03/2012, 08:31
α ρε ποσο μου χει λειψει μια νυχτερινη................!!!!!!!!!



soooon, sooooon!!! :smokin:


Νικολα, μυαλο δεν εβαλες ομως, ε? Ακομα εδω εισαι! :lol:

rantanplan
14/03/2012, 11:41
Και μετά θέτε να έρθω με το ταπεινό μου σκούτερ σε βόλτα μαζί σας να σας γνωρίσω.
: fovos : : xesimo :

ελα φιλε μιν μασας απλα επελεξε την σωστη βολτα ΜΗΝ ειναι μαζι σου ο τρουπερ.......





α ρε ποσο μου χει λειψει μια νυχτερινη................!!!!!!!!!

:wacko::wacko::beer::beer::beer:


και έμενα ψήνεσαι? γιατι μας βλεπω σε λίγο όπως πάμε να την ποσταρει ο γιος μου και να μαζευόμαστε πάλη.....:smokin:



soooon, sooooon!!! :smokin:


Νικολα, μυαλο δεν εβαλες ομως, ε? Ακομα εδω εισαι! :lol:


εν βάζουμε μυαλό φιλος αν βάζαμε θα είχε κλείσει το φορουμ και εσύ θα είχες πάλη bmw

:beer::beer::beer:

dxeavy
14/03/2012, 11:46
Ωραία πράγματα, ιστορία moto.gr :beer:

devil's animal
14/03/2012, 22:34
θα οργανωθουν και αλλες νυχτερινες...:smokin:

Νικο...
:beer::beer::beer:

chr1s_86
15/03/2012, 02:32
:beer: :beer: :beer:

DimChios
15/03/2012, 08:01
θα οργανωθουν και αλλες νυχτερινες...:smokin:

Νικο...
:beer::beer::beer:



:a30::a30::a30::a30::a30::a30::a30:

Aggelos_SV
15/03/2012, 08:59
Ήμανε κι εγώ εκεί!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=14234&page=5&highlight=%C4%F1%FC%EC%EF%E9+%F4%E7%F2+%ED%FD%F7%F4%E1%F2) :)

Να βλέπεις τον Titana (με φουλ εξοπλισμό βερμούδας-αθλητικού :lol: ) και τον Σποράκια να μπαίνουν στην Κ Αλεξπακ με 200άρες ...αξία ανεκτίμητη! :lol:

Πόσος κόσμος έχει εξαφανιστεί από το φόρουμ από τότε...:(

Άλλοι καιροί...:rolleyes: