PDA

View Full Version : μοτερ innova σε glx,c50????????



teovts
16/03/2012, 19:20
τελικα το εχει (δει) κανει κανεις?
ποσο δυσκολο ειναι να το κανει κανεις?

mikes
16/03/2012, 19:51
χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι δεν μπαινει καθως το ινοβα εχει εντελως διαφορετικο σκελετο!

βαλε απο αστρα γκραντ με μεγαλομενο κυλινδρο!

mixalhs88
16/03/2012, 20:30
το έχω δει στο συνεργείο που δούλευα μας το είχε φέρει ένα ποντίκι γιατί δεν είχε εξολκέα για το βολάν, δεν καθόταν κουτί, η αλυσίδα είχε φάει το ψαλίδι, αλλά δεν φαίνεται και δύσκολο να μπει, το δούλευε με τα ηλεκτρικά του innova, αλλά και πάλι τσιμπάς ένα μοτέρ μονστερ που και χαρτιά έχει και κάθετε και κουτί, δεν έχει την αξιοπιστία αλλά έχει γκάζι.

tragos
20/03/2012, 18:01
Δεν αξιζει.
πολυ δουλεια για το τιποτα!
ασε που δεν αξιζει σαν μοτερ.

θελει κ τα ηλεκτρικα απο innova

melowolem
20/03/2012, 20:31
το ιννοβα εχει νομιζω 3 βασεις στον κινητηρα ενω το στρογγυλο,το τζ-ελ-εξ-το σουπρα και το αστρα γκραντ εχει δυο.
μπορεισ να κατσεις να φτιαξεις βασεις και να μπει(αφου το εχει δει και ομιχαλης πιο πανω) αλλα οπως ειπαν και πριν θελει και ολα τα ηλεκτρικα του..
ψαξε να βρεις απο τα αλλα δυο.
γιατι να αλλαξεις το μοτερακι σου???ειναι πολυ πιο ευκολο και στο δεσιμο-λυσιμο...
τι ακριβως θες να κανεις ρε τεο???

φιλικα παντα

teovts
20/03/2012, 22:50
το ιννοβα εχει νομιζω 3 βασεις στον κινητηρα ενω το στρογγυλο,το τζ-ελ-εξ-το σουπρα και το αστρα γκραντ εχει δυο.
μπορεισ να κατσεις να φτιαξεις βασεις και να μπει(αφου το εχει δει και ομιχαλης πιο πανω) αλλα οπως ειπαν και πριν θελει και ολα τα ηλεκτρικα του..
ψαξε να βρεις απο τα αλλα δυο.
γιατι να αλλαξεις το μοτερακι σου???ειναι πολυ πιο ευκολο και στο δεσιμο-λυσιμο...
τι ακριβως θες να κανεις ρε τεο???

φιλικα πανταεχω ενα GLX 50cc, αλλα το μοτερακι του ειναι χαλια, (βαραει η μπιελα, καιει λαδακια, θελει ρουλεμαν στροφαλου.. κλπ κλπ) απο την αλλη εχω και ενα innova τρακαρισμενο, και λεω να παρω το μοτερακι του και να το βαλω στο GLX που εχω.
με το θεμα της 3της βασης του innova δεν εχω προβλημα τελικα, ειναι σχετικα ευκολο να μπει στο GLX αφου "ραψω" μια εξτρα βαση στο σκελετο του GLX(η πανο και η μεσαια καθονται κουτι) η κατο θελει την κακγουρια της, περιστερι for ever:a23::a23::a23:
απο την αλλη βεβαια το innova ειχε βγει ολικη απο την ασφαλεια:look: