PDA

View Full Version : Η πρωτη μου....



matas
22/03/2012, 02:14
Γυρω στις 22:30 μπαινω πλατεια Καναρια στην Ηλιουπολη και τυπος απο δεξια με στοπ δεν με εχει δει καν (με φλας αναμμενο!) και μου τη σκαει απο δεξια! Ευτυχως επαθα μονο βαριες κακωσεις/διαστρεμμα στο δεξι μου ποδι και η μηχανη εχει αρκετες ζημιες με βασικο το ντεποζιτο. Αλλα παλι καλα δεν επαθα τιποτα! Σιδερα ειναι οι μηχανες ολα γινονται. Προσοχη παιδες!

Gia
22/03/2012, 08:39
και η τελευταία εύχομαι...
Περαστικά φίλος..

dxeavy
22/03/2012, 09:46
Περαστικά και γρήγορα όρθιος φίλε.

Ζεύκας
22/03/2012, 11:06
Ναι αυτό το πράγμα με τις πλατείες είναι θέμα. κι ο McTalas είχε εκεί τριγύρω ένα παρόμοιο συμβάν.

Τροχαία ήρθε; ανταλλάξατε στοιχεία; πήγες νοσοκομείο έτσι;

panagath
22/03/2012, 18:06
Περαστικά φίλος... Εσύ να είσαι καλά. η μηχανή θα φτιαχτεί.

matas
23/03/2012, 21:55
Σας ευχαριστω ολους παιδια! Ζεύκας ναι εννοειται κανονικοτατα τροχαια στο σημειο,οδικη και με εκαβ νοσοκομειο.

dim_rac
24/03/2012, 00:07
κι εγω σ εκεινη τη πλατεια πριν χρονια ειχα αρπαξει ενα χαησαιντ με μια γκομενα..εποχες:p

Σε καθε περιπτωση περαστικα κι αγυριστα!

taisteal
25/03/2012, 12:49
περαστικα φιλε...

blackhornet78
31/03/2012, 17:52
περαστικα!!!

κ για να μην ανοιγω αλλο topic,
ειχα κ γω την πρωτη μου, με τη μηχανη, γιατι με το παπι ειχα κατι ψιλα, χρονια πριν, πολλα...

και η απορια μου ειναι, ποιος ειναι το ζωον? εγω ή ο ποδηλατης

σε φαναρι που παει ειτε ευθεια ειτε αριστερα, δυο λωριδες, χωρις διαγραμμιση κατω, ουτε χωρια φαναρι με βελος αριστερα,
απεναντι βεβαια εχει μια λωριδα, μιας κ δεξια ειναι συνηθως παρκαρισμενοι (οι θεσσαλονικεις ξερουν, ειναι το φαναρι στην εκκλησια της Μεταμορφωσεως, στην Καλαμαρια)

ξεκιναμε εγω δευτερος πισω απο ενα αμαξι, μετα απο διηθηση, κι αυτος ξαφνικα απο δεξια, κοβει μπροστα μου για να φυγει αριστερα

κοκκαλωνω για να μην τον παρω σβαρνα, πεφτω κατω

οταν σηκωνομαι του λεω τι κανεις???? (υποψιν σταματησε στα 50 μετρα μακρια, εκει που εστριψε τελικα)

εγω μου λεει τι κανω, εσυ τι κανεις, απο κει στριβουν ολοι αριστερα.....

σηκωνω τη μηχανη, αφου εγω ημουν καλα, ετσι κι αλλιως τα χλμ, ηταν ελαχιστα, αλλα εφτασαν για ενα γδαρσιμο στο γονατο,
ενα φλασακι στη μηχανη, κ αρκετα γδαρσιματα (και ελεγα να παρω κανα ζευγαρι μανιταρια....)

με ρωταει και ενα, καλα εισαι?, και του λεω ενα σηκω φυγε....

εντωμεταξυ, ενας οδηγος, μες στη σσαστιμαρα μου, ακουσα να λεει, τα στοιχεια να του παρεις...

τεσπα, ας ελπιζω, πως εκανα το πεσιμο με τη μηχανη που μου αναλογει

Vice
12/07/2012, 15:52
Καλησπέρα φίλοι!

Έφαγα και εγώ το πρώτο μου "σαλάμι" σημερα με την μηχανή! Πάνω κάτω η ίδια ιστορία με τον φίλο blackhornet78 πιο πάνω.

Ποδηλάτης απο κλειστή στροφή, πανικοβλήθηκα (όντας άσχετος) και άρπαξα το μπροστινό φρένο λίγο πιο δυνατά και ώωωωπα το σαλάμι.

Την γλύτωσα με γδάρσίματα σε αριστερή παλάμη, αγκώνα και αστράγαλο. Η μηχανή έσπασε το footpeg το αριστερό του οδηγού, βαθούλωμα στο ντεπόζιτο και γδάρσιμο, λιγες γρατσουνιές στο καπάκι της μηχανής και λιγο αρπαγμένο τιμόνι 5-10% προς τα αριστερά.

Με το που σηκώθηκα αρχισα να με βρίζω που δεν αγόρασα μανιτάρια. :)

spyrakos35
12/07/2012, 16:04
welcome to the club of fallen motorcyclists :beer: