PDA

View Full Version : Γνώμη περί πώλησης μηχανής Honda CBR 125 JC34 (2005) ?



PetranGR
22/03/2012, 13:24
Καλησπέρα παιδιά.

Ιδού η απορία.

Έχω ένα Honda CBR 125 JC34 κατασκευή 2005,και 1η άδεια το 2006.

Έχει 29700 χλμ.

Είναι όλο μανίσιο, στα 24500 χλμ,άλλαξε λάστιχα δηλαδή πριν 8 μήνες περίπου και φοράει Michelin Pilot Sporty R2,επίσης έγινε Service στα 26000 χλμ.
Πλέον χρειάζετε μεγάλο Service όπως αλλαγή γρανάζια κτλ.
Απο εξτρά πράγματα έχει μόνο τα λάστιχα και το Carbon ντύσιμο της 3Μ ζελατίνα όμως, σε Τανκ απο πάνω και δεξια και αριστερά στα όργανα του κοντέρ.
Έχει αλλαγμένα τα χερούλια σε Fuzz Black ,και γενικά είναι στην πένα.

Εκτός απο ένα πέσιμο εν στάση που υποχώρησε ένα πλακάκι του πεζοδρομίου και την βρήκα ξαπλωμένη (θυμάσαι Daz? :P ) , και έχει ένα ράγισμα στο δεξί Fairing πολύ μικρό ίσα ίσα 2 εκ.

Πόσο θα μπορούσε να πωληθεί αυτή η μηχανή ,με το μεγάλο Service να το κάνω (200 ευρώ περίπου) ,και πόσο χωρίς το Service ?? (Γενικά το έχω αρκετά καλά διατηρημένο).

Θέλω απόψεις δεν μπορώ να το κοστολογήσω,κάθετε προς στιγμή στην άκρη γιατί είμαι στον στρατό ,και θέλω να πάρω ένα μικρό Scooter για την πόλη,δηλαδή που και να το ανταλλάξω ακόμα καλύτερα με χρηματική διαφορά,μέχρι να πάρω την μεγάλη την μηχανή μετά το στρατιωτικό μου.

Θα περίμενα γνώμες σας :)

sniper
22/03/2012, 13:28
Καλησπέρα παιδιά.

Ιδού η απορία.

Έχω ένα Honda CBR 125 JC34 κατασκευή 2005,και 1η άδεια το 2006.

....
Πόσο θα μπορούσε να πωληθεί αυτή η μηχανή ...

... ,και θέλω να πάρω ένα μικρό Scooter για την πόλη,δηλαδή που και να το ανταλλάξω ακόμα καλύτερα με χρηματική διαφορά,μέχρι να πάρω την μεγάλη την μηχανή μετά το στρατιωτικό μου.

Θα περίμενα γνώμες σας :)

Θα σου έλεγα να μην το πουλήσεις μέχρι να απολυθείς, να βρεις δουλειά και να πάρεις την επόμενη (ή να έχεις δυνατότητα να πάρεις).

PetranGR
22/03/2012, 13:34
Έτσι και αλλίως κάθετε γιατί πολύ απλά, πάω με το κουτί στο στρατόπεδο επειδή είναι περαία και όσο να'ναι, "με έχουν πρήξει και λίγο" είπες οτι θα το δώσεις εάν πάρουμε κουτί κτλ κτλ. γιατί εγώ πίστευα οτι θα έχω πάρει ήδη την μεγάλη αλλά δεν πειράζει .
Όσο για δουλειά , ξέρω θα δουλεύω σε έναν γνωστό μου ίσα ίσα για ένα μεροκάμματο,γιατί θα τ΄ρεχω με το θέμα σχολή και δεν θα έχω αρκετό χρόνο,χρήματα παίρνω απο κάποια σύνταξη ,αρκετά για την σημερινή εποχή.

Και επειδή θέλει και ο αδερφός μου να έχουμε ένα για μέσα για την πολη και συμφώνησα και εγώ μαζί του ,για αυτό το κοιτάω... τι λέτε?

universalgr1
22/03/2012, 13:39
Ένα χιλιαρικάκι με το service νομίζω είναι καλά.. Ισως και 100-150 λιγότερα.. ( λόγω εποχής..)

Απλά είναι κρίμα να δώσεις ένα μηχανάκι δικό σου, που το ξέρεις για να πάρεις πάλι ένα μικρό (που δεν το ξέρεις..) , οπότε θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα.. Κράτα το μέχρι να πάρεις μεγάλο..










Πόσες έμειναν;; :D

sniper
22/03/2012, 13:41
Έτσι και αλλίως κάθετε γιατί πολύ απλά, πάω με το κουτί στο στρατόπεδο επειδή είναι περαία και όσο να'ναι, "με έχουν πρήξει και λίγο" είπες οτι θα το δώσεις εάν πάρουμε κουτί κτλ κτλ. γιατί εγώ πίστευα οτι θα έχω πάρει ήδη την μεγάλη αλλά δεν πειράζει .
Όσο για δουλειά , ξέρω θα δουλεύω σε έναν γνωστό μου ίσα ίσα για ένα μεροκάμματο,γιατί θα τ΄ρεχω με το θέμα σχολή και δεν θα έχω αρκετό χρόνο,χρήματα παίρνω απο κάποια σύνταξη ,αρκετά για την σημερινή εποχή.

Και επειδή θέλει και ο αδερφός μου να έχουμε ένα για μέσα για την πολη και συμφώνησα και εγώ μαζί του ,για αυτό το κοιτάω... τι λέτε?

λέμε ότι :
Δεν ξέρεις πότε να το κρατάς κλειστό
και
Στα γεράματα πας σε σχολή και ζουν κι οι δικοί σου; Εύγε!

Allst@rf
22/03/2012, 13:44
lol νικο...

PetranGR
22/03/2012, 13:46
χαχά σωστός.

Όχι είναι κάποιου άλλου είδους,άσ'το καλύτερα αυτό το θέμα.

Ναι,όντως τι ήθελα και το είπα ?!

Απλά τώρα μέχρι και το μικρό τους μοιάζει μεγάλ και προτείμουν να με δούν σε Scoooter... έ,ρε γλέντια !

Οπότε μου είναι κάπως το θέμα, περίεργο.

Άρα κοντά 1000-1100 ... ?

@UniversalGR 121 ? :P

universalgr1
22/03/2012, 14:16
Mια χαρά είσαι.. κοντεύεις!!

Ξεκίνα ρε boy από εκεί την τιμούλα και βλέπεις πώς θα πάει..

:beer: :wave2:

PetranGR
22/03/2012, 14:46
Mια χαρά είσαι.. κοντεύεις!!

Ξεκίνα ρε boy από εκεί την τιμούλα και βλέπεις πώς θα πάει..

:beer: :wave2:

Ναι,και εγώ αυτό σκέφτομαι,ο θεός βοηθός.

Ναι,κοντεύω...μέχρι πάσχα απέκτησα καινούργια ειδικότητα, οδηγός Διοικητή ! :) Βοηθάει...

Όσο για την μηχανή δεν ξέρω το σκέφτομαι πάρα πολύ...

devil's animal
24/03/2012, 12:32
Ναι,και εγώ αυτό σκέφτομαι,ο θεός βοηθός.

Ναι,κοντεύω...μέχρι πάσχα απέκτησα καινούργια ειδικότητα, οδηγός Διοικητή ! :) Βοηθάει...

Όσο για την μηχανή δεν ξέρω το σκέφτομαι πάρα πολύ...

την καινουργια ειδικοτητα φανταζομαι την απεκτησες λογω της συνταξης...:rolleyes:

αν θες να το δωσεις βαλτο 9 κατοσταρικα και πεσε μεχρι τα 8...