PDA

View Full Version : Athens Fridays....o-la-la...



ggs
22/03/2012, 14:54
"Φαντάσου: Περπατάς στο κέντρο της Αθήνας και δεν είναι όπως το θυμόσουν. Ξαφνικά είναι πιο φωτισμένο από πριν. Απο μακριά ακούγεται η Φιλαρμονική. Στρίβεις στο Μοναστηράκι και κάτι τύποι χορεύουν παθιασμένα tango. Περνάς απο μια βιτρίνα, η τσάντα που έχεις μπανίσει είναι ξαφνικά φτηνότερη κατά πολύ. Κάθεσαι με τη φίλη σου τη Λούλα για καφέ, και πληρώνετε τα μισά απο ό,τι συνήθως. Αργότερα αποφασίζετε να επενδύσετε στη θεατρική σας παιδεία. Στο ταμείο του θεάτρου, ο ταμίας σάς κάνει 50% έκπτωση κι εσύ και η Λούλα μένετε άφωνες. Σαν κερασάκι στην τούρτα, στο παρακείμενο μπαράκι μετά το πρώτο ποτό σάς κερνάνε το δεύτερο. Σπίτσλες, πάλι.
Το φαντάστηκες; Ε, ετοιμάσου να το ζήσεις. Γιατί εκτός απο σένα το φαντάστηκαν και οι άνθρωποι του Κέντρου, που θέλουν να το δουν να ξαναζωντανεύει.

Απο αυτή την Παρασκευή, λοιπόν, και τις επόμενες Παρασκευές έως 6/4, μπαίνει σε εφαρμογή το σχέδιο «Παρασκευή στην Αθήνα».

Το σχέδιο αυτό συντονίζει ο Εμπορικός Σύλλογος Αθηνών. Ο Δήμος Αθηναίων, η Περιφέρεια Αττικής, η ΕΑΧΑ και οι επιχειρηματικοί φορείς συμμετέχουν και βοηθάνε. Το ραδιόφωνο του ΣKAΪ ανέλαβε να συντονίσει τις δράσεις για την αναζωογόνηση του κέντρου της πρωτεύουσας με ζωντανές συνδέσεις και η ATHENS VOICE προβάλλει και υποστηρίζει την «Παρασκευή στην Αθήνα» απο την εφημερίδα και το site. Η viva.gr είναι χορηγός της online επικοινωνίας. Αφορμή στάθηκαν φυσικά τα ντροπιαστικά γεγονότα του Φεβρουαρίου και οι καινούργιες πληγές που άνοιξαν. «Να κερδίσουμε ξανά την πόλη μας» λένε και σπάνε τη γραφειοκρατία και τη γνωστή ακινησία των Ελλήνων για να συνεργαστούν όλοι μαζί σε κάτι ουσιαστικό, επιτέλους.
Πρωτοπόροι σε αυτό είναι οι Θεσσαλονικείς με το κίνημα «Τις Τρίτες τρώμε έξω με δέκα ευρώ», αλλά ήρθε κι η σειρά μας. Σε απλά ελληνικά οι μαγαζάτορες συνεργάζονται για να ξαναπάρει το κέντρο τα πάνω του, κι έτσι θα τα πληρώνουμε φτηνότερα όλα και η ατμόσφαιρα θα είναι πιο festive.

Τι καλύτερο από μια ωραία Παρασκευή στο κέντρο υπό τους ήχους της Φιλαρμονικής, όπου ό,τι κάνεις το πληρώνεις αν όχι στη μισή τιμή, τουλάχιστον πολύ φτηνότερα; Εκτός απο τη Φιλαρμονική, αυτή την Παρασκευή το απόγευμα στο Μοναστηράκι θα παίξει ο Μάριος Στρόφαλης με το tango group «Duo de dos» και συνοδεία χορευτών tango. Ξεχυθείτε, λοιπόν.

Η «Παρασκευή στην Αθήνα» είναι σε διαρκή διαδικασία διαμόρφωσης, γιατί οι φορείς που συμμετέχουν γίνονται όλο και περισσότεροι. Οι διοργανωτές καλούν οποιονδήποτε θέλει να βοηθήσει ή έχει κάποια ιδέα να επικοινωνήσει μέσω του www.athensfridays.gr, όπου οι υπόλοιποι μπορούμε να ενημερωθούμε για τις προσφορές, τα events κ.λπ. "
:alien:

TROOPER
22/03/2012, 15:09
ω ρε φωτια που πας να μου αναψεις....:cry:

sniper
22/03/2012, 15:15
"Φαντάσου: Περπατάς στο κέντρο της Αθήνας και δεν είναι όπως το θυμόσουν. Ξαφνικά είναι πιο σκοτεινό από πριν. Απο μακριά ακούγεται η έκρηξη και πυροβολισμοί. Στρίβεις στο Μοναστηράκι και κάτι τύποι πλακώνουν στο ξύλο έναν περαστικό. Περνάς απο μια βιτρίνα, η τσάντα που έχεις μπανίσει είναι ξαφνικά φτηνότερη κατά πολύ αλλά δεν παίζει μία, σπας την βιοτρίνα και φεύγεις. Κάθεσαι με τη φίλη σου τη Λούλα για καφέ, και πληρώνετε τα μισά απο ό,τι συνήθως, τα υπόλοιπα τα κερνά το αφεντικό που της χαμογελάει... Αργότερα αποφασίζετε να επενδύσετε στη θεατρική σας παιδεία. Στο ταμείο του θεάτρου, ο ταμίας σάς κάνει 50% έκπτωση κι εσύ και η Λούλα μένετε άφωνες αφού εχετε γονατίσει για τα περαιτέρω. Το θέατρο έχει μετατραπεί σε οίκο ανοχής. Σαν κερασάκι στην τούρτα, στο παρακείμενο μπαράκι μετά το πρώτο ποτό σάς κερνάνε το δεύτερο κι οι οπλοφόροι φρουροί του καταστήματος φωνάζοντας για περισσότερα πυρομαχικά γαζώνουν στο απέναντι πεζοδρόμιο τους φρουρούς του απέναντι καταστήματος. Παρεξήγηση γιατί ένας πελάτης πήγε από το ένα στο άλλο μπαράκι. Σπίτσλες, πάλι.
Το φαντάστηκες; Ε, ετοιμάσου να το ζήσεις. Γιατί εκτός απο σένα το φαντάστηκαν και οι άνθρωποι του Κέντρου, που θέλουν να το δουν να ξαναζωντανεύει.

Απο αυτή την Παρασκευή, λοιπόν, και τις επόμενες Παρασκευές έως 6/4, μπαίνει σε εφαρμογή το σχέδιο «Παρασκευή στην Αθήνα». "

....

Εναλλακτικό σενάριο..

ggs
22/03/2012, 15:25
ω ρε φωτια που πας να μου αναψεις....:cry:


"Εναλλακτικό σενάριο..

Δηλαδης , να υποθέσω ότι δεν σας αρέσουν
Τα φώτα ,
Οι φιλαρμονικές ,
Οι φτηνές τσάντες ,
Ο καφές με την Λουλα ,
Το -50% θέατρο ,
Τα Happy Hours
Και , κυρίως , τα παθιασμένα tango….

σπιτσλεςςςςς

:lol:

QSpec
22/03/2012, 15:41
Τα φώτα μου αρέσουν.
Οι Φιλαρμονικές, ανάλογα το τι παίζουν.
Οι τσάντες όχι. Εκτός αν είναι αντβεντιουράδικο μπακπακ.
Την Λούλα δεν την έχω δει αλλά και πάλι δεν με νοιάζει.
Το -50% θέατρο μ' αρέσει.
Τα Happy Hours μου αρέσουν επίσης.
Το tango... θέλω να πω όχι, αλλά εξαρτάται από την παρτενέρ.

Λοιπόν εγώ ενθουσιάζομαι με το γεγονός πως μια είδηση μπορεί να αλλάξει μορφή ανάλογα με το ποιος την ποστάρει κι ας μην έχει κανένα σχόλιο. Έχω καιρό να σας δω και παίζει να μου λείψατε. Trooper έχεις Πι Εμ.

Στην υγειά σας.
:beer:

sniper
22/03/2012, 15:43
Τα φώτα μου αρέσουν.
Οι Φιλαρμονικές, ανάλογα το τι παίζουν.
Οι τσάντες όχι. Εκτός αν είναι αντβεντιουράδικο μπακπακ.
Την Λούλα δεν την έχω δει αλλά και πάλι δεν με νοιάζει.
Το -50% θέατρο μ' αρέσει.
Τα Happy Hours μου αρέσουν επίσης.
Το tango... θέλω να πω όχι, αλλά εξαρτάται από την παρτενέρ.

Λοιπόν εγώ ενθουσιάζομαι με το γεγονός πως μια είδηση μπορεί να αλλάξει μορφή ανάλογα με το ποιος την ποστάρει κι ας μην έχει κανένα σχόλιο. Έχω καιρό να σας δω και παίζει να μου λείψατε. Trooper έχεις Πι Εμ.

Στην υγειά σας.
:beer:

Το γεγονός ότι το αρχικό κείμενο απευθύνεται αποκλειστικά σε γυναίκες σου λέει κάτι ή το αφήνεις έτσι; :lol:

Tropper, έχεις επιτυχίες. :bigcry: :lol:

chr1s_86
22/03/2012, 15:59
Ας ξεκινήσει κι ένα "Παρασκευή στα βενζινάδικα" και βλέπουμε.... :alien:

TROOPER
22/03/2012, 16:00
ggs εισαι προβοκατορας ρε καθικι!!!!:a52:

sniper...αι χεσου :lol:

QSpec
22/03/2012, 16:04
Το γεγονός ότι το αρχικό κείμενο απευθύνεται αποκλειστικά σε γυναίκες σου λέει κάτι ή το αφήνεις έτσι; :lol:

Tropper, έχεις επιτυχίες. :bigcry: :lol:

Το αφήνω έτσι. Μην μας πουν και σεξιστές...

daz
22/03/2012, 17:27
+1 στον Q ρε! Αφού το κέντρο της Αθήνας σε όλους σας αρέσει! Αν ποτέ φύγετε θα δείτε ότι θα σας λείψει.

ggs αν στο αρχικό κείμενο αντικαταστούσες τη φιλαρμονική με acrapovic, το ταγκό με burnout, το θέατρο με indoor motocross, το τσαντάκι με tankbag και ανέφερες ότι η Λούλα ήταν κουκλάρα το κείμενο θα είχε διαφορετική απήχηση. :p

Corvo
22/03/2012, 18:14
προβοκατορες ειστε ολοι ρε.

μια καλη κινηση και αμεσως να την φατε....
Τσιπροκουβελα και Παπαριγακια που λεει ο Πανουσης :lol:


εμενα μου αρεσει παντως σαν ιδεα :beer:

ggs
22/03/2012, 18:33
+1 στον Q ρε! Αφού το κέντρο της Αθήνας σε όλους σας αρέσει! Αν ποτέ φύγετε θα δείτε ότι θα σας λείψει.

ggs αν στο αρχικό κείμενο αντικαταστούσες τη φιλαρμονική με acrapovic, το ταγκό με burnout, το θέατρο με indoor motocross, το τσαντάκι με tankbag και ανέφερες ότι η Λούλα ήταν κουκλάρα το κείμενο θα είχε διαφορετική απήχηση. :p

...για τα παθιασμένα tango το έβαλα.....:lol:

TROOPER
22/03/2012, 18:35
...για τα παθιασμένα tango το έβαλα.....:lol:

μπινε!:lol::lol:

daz
22/03/2012, 19:22
...για τα παθιασμένα tango το έβαλα.....:lol:

:lol::beer:

rantanplan
22/03/2012, 19:42
είστε όλοι άθλιοι φτου σου σναιπερ.........





:rotflmao::lol::rotflmao:

TROOPER
22/03/2012, 20:08
.............
εμενα μου αρεσει παντως σαν ιδεα :beer:

οι κινησεις (και οι ιδεες) εχουνε απο πισω σκοπιμοτητες.καποιες απο αυτες κρινοντε καλες και καποιες κακες.στο χερι του καθενος ειναι να ζυγισει τα πραματα.

αλλα επειδη εγω ξερω τον ggs προσωπικα,γι αυτο τον λεω προβοκατορα-μπινε.
και επειδη και αυτος ξερει εμενα προσωπικα,γι αυτο κανει το κουνελι :lol:

Corvo
22/03/2012, 21:36
οι κινησεις (και οι ιδεες) εχουνε απο πισω σκοπιμοτητες.καποιες απο αυτες κρινοντε καλες και καποιες κακες.στο χερι του καθενος ειναι να ζυγισει τα πραματα.

αλλα επειδη εγω ξερω τον ggs προσωπικα,γι αυτο τον λεω προβοκατορα-μπινε.
και επειδη και αυτος ξερει εμενα προσωπικα,γι αυτο κανει το κουνελι :lol:

ναι οκ δεν εκρινα κανεναν, 2 γραμμες εγραψα να περναει ωρα...



σκοπιμοτητα εχουν τα παντα ρε εσυ Γιωργο αλλα αν κρινεις την κινησα σαν κινησα απλα εμενα μου φαινεται κατι που θα αποφερει ζωη στο κεντρο της Αθηνας.
Τωρα αν θα ειναι σαν γκευ χολυγουντιανη ταινια δεν ξερω :lol:

TROOPER
23/03/2012, 03:33
ναι οκ δεν εκρινα κανεναν, 2 γραμμες εγραψα να περναει ωρα...

ουτε εγω εκρινα κανεναν αγορινα.ενα σχολιο εκανα μονο :wave2: