PDA

View Full Version : Προβλημα R1 2000



Garcinho
22/03/2012, 18:02
Καλησπερα ειμαι καινουργιος στο forum οποτε σορρυ εαν εχω βαλει λαθος το θεμα εδω περα... Ειμαι κατοχος του μοντελου αυτου με 31.000 πλεον... τωρα τελευταια κανα μηνα ακουω ενα θορυβο περιεργο στην μηχανη ειτε ειναι κρυα ειτε ζεστη... Ολοι μου λενε οτι ειναι η καδενα φιλοι γνωστοι μαστορες... αλλα τα εχω χασει ο ενας μου λεει θελει αλλαγμα η καδενα.. ο αλλος μου λεει θελει μονο σφιξιμο η καδενα ο αλλος μου λεει θελει αλλαγμα ο τεντωτηρας ο αλλος μου λεει θελει να κανεις μια ρυθμιση με μια βιδα στον τεντωτηρα και ολα αυτα απο διαφορετικους εν ενερεια μαστορες :P ειμαι στα 31.000 και δεν εχω κανει τπτ απο service μονο λαδια μπουζια και φιλτρα εχω κανει ... επισης στις χαμηλες στροφες σε ενα σημειο με σταθερο το γκαζι ακουγουγετε ενα συνεχομενο τσικ τσικ τσικ λες και πως να το πω ο ηχος ειναι λες και ακουμπαει καποιο γυμνο καλοδιο και βγαινουν σπιθες ( να περιγραψω τον ηχο ηθελα δεν παιζει τπτ τετοιο :P ) τελος παντων εσεις τι θα μου προτινατε να κανω ... η μια σκεψη ειναι ενα γενικο service με ρυθμιζμα τα παντα θα πονεσει λιγο βεβαια γτ με ολα αυτα ακουσα κατι τιμες 400-350 εκει μαζι με την καδενα φτιαξιμο...ο αλλος μου λεει πανε μονο να στην τεντοσει.. ο αλλος μου πουλαει μπαρουφες για να την φταιξουμε θελει διαδικασιεςςς φλταντζες το ενα το αλλο και μου ανεβαζει την τιμη για πειτε μου κατι να με βοηθεισετε ευχαριστω.... !!!