PDA

View Full Version : Σχετικά με 50cc δίπλωμα



PrivaTe
24/03/2012, 10:05
Καλημέρα , καλησπέρα παιδιά δεν ξερω και τι ωρα σας πιανω..

Λοιπον ας μπουμε στο θεμα μου,
εδω και μια βγομαδα περιπου μου μπηκε η εμμονη ιδεα να παρω αδεια διπλωματος για μηχανακι αλλα ειμαι ανηλικος 17 χρονων συνεπος παω για διπλωμα μονο για 50 κυβικα. Ωραια ως εδω, το προβλημα μου ειναι οτι εχτες πηγα ολα τα χαρτια (παραβολα, χαρτι γιατρου κλπ) και δεν μου ειπαν τι πρεπει να διαβασω..και ετσι πηγα στην σχολη οδηγων της γειτονιας μου και με εβαλε να μαθω απο την αρχη ΟΛΑ τα σηματα για αμαξιου και για μηχανακι δηλαδη μιλαμε για αριθμο πανω απο 1200+ ερωτησεις. Θελω να μου πειτε λοιπον αν ξερετε τι πρεπει να διαβασω μεσα απο ολα αυτα και ποσα σηματα δινω στις εξετασεις εκει στην τροχαια.. αλλοι μου λενε 10 σηματα αλλοι 30 και αλλοι 30 σηματα και 10 μηχαναλογια και πραγματικα ειμαι πολυ μπερδεμενος.


Επισης, ενα δευτερο ερωτημα που εχω ειναι τι θα δοσω στην οδηγηση γιατι σκεφτομαι να με προετιμασει ο Θειος μου με το σκοοτερακι του.


Ευχαριστω εκ τον προτερων.


Σημειωση:
- Μην μου πειτε για να κανω υπομονη λιγους μηνες ακομα, ειναι αργα πλεον και ειμαι και τοσο ανυπομονος που αποκλειετε :p
- Αν εκανα το post σε λαθος section μεταφερτετο , ειμαι καινουργιος εδω και δεν γνωριζω πολλα πραγματα.

Cpt. Haddock
24/03/2012, 10:17
Στην οδήγηση δεν υπάρχουν SOS όπως στα μαθηματα. Καλό για σένα ειναι να τα ξέρεις όλα, γιατι αν ξεκινησεις στραβα.... :wave2: