PDA

View Full Version : Οι αστερίσκοι...



koula01
19/02/2004, 02:45
Μια μέρα, οι αστερίσκοι αποφάσισαν να κάνουν πριβέ-πάρτι.
Βγάζουν λοιπόν αφίσες που γράφουν:
*ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΡΑΔΥ-ΠΡΙΒΕ ΠΑΡΤΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΣΤΕΡΙΣΚΟΥΣ - ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΩΣ ΤΕΛΕΙΕΣ, ΟΞΕΙΕΣ, ΚΟΜΜΑΤΑ, ΠΕΡΙΣΠΩΜΕΝΕΣ κλπ*

Το Σάββατο το βράδυ κατά τις μιάμιση και ενώ γίνεται χαμός στο πάρτι, χτυπάει το κουδούνι.
Ένας αστερίσκος πηγαίνει στην πόρτα, κοιτάει από το στρογγυλό τζαμάκι και βλέπει μια τελεία.
- Τι γυρεύεις εδώ? του φωνάζει. Αφού είπαμε ότι το πάρτι είναι πριβέ μόνο για αστερίσκους!
- ’νοιξε ρε μαλάκα, αστερίσκος είμαι, έχω βάλει ζελέ...

periklisk
19/02/2004, 03:14
Συνομιλία σε ένα μπακάλικο:
Πελάτης : Βάλε μου 1.5 κιλό φέτα
Μπακάλης: Είναι 1.700. Ν α τ' αφήσω;
Πελάτης: ’στο και βάλε μου 1.5 κιλό κασέρι!

koula01
19/02/2004, 03:24
Ρεμάλι κι εσύ;;;


Να άλλο ένα ωραίο...

Συζυτούν δυο φίλοι :
- Ρε συ τις προάλλες έγινα ρόμπα.
- Γιατί, τι έπαθες;


- Να, πήγα να κόψω ένα εισιτήριο για το χωριό μου στο Κορφοβούνι και όταν πήγα να το ζητήσω από την πωλήτρια στον γκισέ, καρφώθηκα στο στήθος της και αντί να της πω "ένα εισιτήριο για το Κορφοβούνι" της είπα: "έναν κόρφο για το στηθοβούνι σας παρακαλώ"...
- Αυτό δεν είναι τίποτε μπροστά σε αυτό που έπαθα εγώ.
- Σώπα ρε συ, τι έπαθες;
- Την Κυριακή έτρωγα πρωινό με τη γυναίκα μου και διάβαζα εφημερίδα. Όταν σε κάποια φάση θέλησα να της ζητήσω το βούτυρο, αντί να της πω "αγάπη μου, σε παρακαλώ, μου δίνεις το βούτυρο", ξέρεις τι της είπα;
- Τι της είπες ρε συ;
- "Μωρή πουτάνα μου έχεις καταστρέψει τη ζωή..."

Julius
19/02/2004, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από koula01
- Να, πήγα να κόψω ένα εισιτήριο για το χωριό μου στο Κορφοβούνι και όταν πήγα να το ζητήσω από την πωλήτρια στον γκισέ, καρφώθηκα στο στήθος της και αντί να της πω "ένα εισιτήριο για το Κορφοβούνι" της είπα: "έναν κόρφο για το στηθοβούνι σας παρακαλώ"...
- Αυτό δεν είναι τίποτε μπροστά σε αυτό που έπαθα εγώ.
- Σώπα ρε συ, τι έπαθες;
- Την Κυριακή έτρωγα πρωινό με τη γυναίκα μου και διάβαζα εφημερίδα. Όταν σε κάποια φάση θέλησα να της ζητήσω το βούτυρο, αντί να της πω "αγάπη μου, σε παρακαλώ, μου δίνεις το βούτυρο", ξέρεις τι της είπα;
- Τι της είπες ρε συ;
- "Μωρή πουτάνα μου έχεις καταστρέψει τη ζωή..."


XA X A XX AX AX X AA XA AX XA AX X
AXA
AX
AX XA XAXA AX XA XA XA XA XA AXAX AX AX
X A
TO MALAKA MPOUAAAXA XAX XA XA XA XA XAXA XA XAXA
XA
XA
XAXA

periklisk
19/02/2004, 09:23
[/B]Πάρτε να χετε

[B]Μια ηλικιωμένη γυναίκα πηγαίνει στο φαρμακείο και ζητάει από τον
φαρμακοποιό να αγοράσει δηλητήριο και συγκεκριμένα αρσενικό.
- "Κυρία, τι το θέλετε το αρσενικό...;;;" ρώτησε ο φαρμακοποιός.
- "Να σκοτώσω τον άνδρα μου." απάντησε αποφασιστικά η ηλικιωμένη γυναίκα .
- "Δεν μπορώ να σας πουλήσω αρσενικό για να σκοτώσετε έναν άνθρωπο," απαντά έκπληκτος ο φαρμακοποιός.
Τότε η κυρία βγάζει από την τσάντα της μια φωτογραφία όπου ο άνδρας της βρισκόταν σε μια στάση του κάμα σούτρα με την γυναίκα του φαρμακοποιού. Ο φαρμακοποιός παίρνει την φωτογραφία στα χέρια του, την κοιτά και απαντά...
- "Δεν είχα καταλάβει ότι έχετε και συνταγή!!!"

bikersonly
19/02/2004, 09:34
Δύο τύποι πίνουν καφέ απ' έξω από μια εκκλησία. Τελειώνει η λειτουργία και ο παπάς περνάει έξω από το καφενείο κουτσαίνοντας.
Ο ένας από τους δύο:
- Παπά έλα να σε κεράσουμε καφέ.
- Δεν μπορώ τέκνο μου, γιατί έπεσα και χτύπησα στο μπιντέ και δεν μπορώ να κάτσω. Μια άλλη φορά ευχαριστώ.
- Στο καλό να πας παπά.
Φεύγοντας ο τύπος ρωτάει τον φίλο του:
- Ρε συ, τι είναι ο μπιντές;
Και ο φίλος του:
- Ξέρω 'γω μωρέ μαλάκα, 40 χρόνια έχω να πάω στην εκκλησία.

periklisk
19/02/2004, 10:03
Ο Γιωρίκας και ο Κωστίκας δουλεύουν στη ΝΑΣΑ καθαρίζοντας πυραύλους.
Από τη πολύ κούρασή έχουν τρελαθεί στη δίψα και θέλουν κάτι να πιούν.
Βλέπουν ένα κουβά με ένα υγρό και κατεβάζουν ο καθένας από μισό.
Το βράδυ παίρνει τηλέφωνο ο Γιωρίκας τον Κωστίκα.
- "Βρε Κωστίκα, ξέρεις τι ήταν αυτό που ήπιαμε το μεσημέρι;"
- "Νερό, δεν ήταν βρε Γιωρίκα;"
- "Όχι Κωστίκα δεν ήταν νερό αλλά προωθητικό πυραύλων."
- "Ε! και τι έγινε δεν πάθαμε τίποτα."
- "Δεν πάθαμε τίποτα αλλά μην κλάσεις, γιατί εγώ τηλεφωνώ από Τόκιο!"

psaroulis
19/02/2004, 15:49
Ο σύζυγος βγαίνει γυμνός απ' το μπάνιο και πάει κατευθείαν στο κρεβάτι, πού έχει
ξαπλώσει ήδη η γυναίκα του. Πάει ν' αρχίσει τα ερωτικά παιχνίδια, αλλά η κυρία
ισχυρίζεται, ως συνήθως, ότι έχει πονοκέφαλο. άκου να δεις, της λεει αυτός. Τώρα που ήμουνα στο
μπάνιο, πασπάλισα τον π..... μου με σκόνη ασπιρίνης. Τι θέλεις, χάπι ή υπόθετο;

psaroulis
19/02/2004, 15:50
Είναι ένας τύπος λοιπόν σε μια ξένη πόλη περαστικός και το βραδάκι μπαίνει σ' ένα καφέ να περάσει λίγο την ώρα του.
Το καφέ είναι άδειο εκτός από μια κοπέλα "Να της πιάσω κουβέντα", σκέφτεται . . . "Να μην είμαι έτσι μόνος και χαμένος"
Την πλησιάζει λοιπόν και τι άλλο πιο έξυπνο να πει?
Συστήνεται:
"Νίκος Χιόνης"
Η κοπέλα δεν μιλάει . . .
Αυτός εξακολουθεί να έχει απλωμένο το χέρι του και επιμένει "Νίκος Χιόνης, δεσποινίς. Δεν θα μου χαρίσετε το ονοματάκι σας?"
"Aνοιξη", του λέει αυτή
"Aνοιξη? Ωωωω εμείς οι δυο ήταν γραφτό να βρεθούμε. Όλος ο κόσμος θα μιλάει για μας! Θα μας γράψουν οι εφημερίδες"
Η κοπέλα τον κοιτάζει απορημένη . . .
"Μα γιατί . .. ?" προσπαθεί να ρωτήσει.
Κι αυτός:
"Φανταστείτε το πρωτοσέλιδο: Είκοσι πόντοι χιόνι μέσα στην άνοιξη!" ;

koula01
19/02/2004, 15:52
Μμμμμμμμμμμμ

Καλός ο Νίκος ο Χιόνης...

Και μετά, και μετά;;;

Έπεσε η γκόμενα ή ...

cityfly
19/02/2004, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από koula01
Μμμμμμμμμμμμ

Καλός ο Νίκος ο Χιόνης...

Και μετά, και μετά;;;

Έπεσε η γκόμενα ή ...


έπεσε
.
.
.
.
.
.
.
.
στα τέσσερα

milaber
19/02/2004, 21:33
Ήταν λοιπόν που λέτε ένας τύπος που μισούσε τους Κρητικούς (Κούλα ακούς;) και ήταν και δάσκαλος αδιόριστος. Έρχεται λοιπόν μια μέρα η μετάθεση του για Κρήτη... Από 'δω- από κει το αποφασίζει να πάει αλλά το μίσος μίσος!
Μπαίνει λοιπόν μια μέρα στην τάξη (μάθημα ιστορία) και αρχίζει:
"Λοιπόν παιδιά ήταν που λέτε στις Θερμοπύλες ο λεωνίδας και οι γενναίοι Σπαρτιάτες απέναντι από τους Πέρσες. Είχαν και ένα μυστικό πέρασμα πίσω τους το οποίο ο προδότης Εφιαλτάκης έδωσε στους Πέρσες και έτσι τους κύκλωσαν και τους αποδεκάτισαν!"
Τα παιδάκια απορημένα το λεν το παραμύθι στος πατεράδες Κρητικούς και τρέχουν αυτοί στον διευθυντή για παράπονα:
"Είναι δυνατόν, Κρητικός ο Εφιάλτης, πράγματα είναι αυτά που μαθαίνει στα παιδιά μας ο δάσκαλός;"
Γυρίζει και ο διευθυντής στον δάσκαλο:
"Τι μαλακίες είναι αυτές, που τα διάβασες αυτά, θα σ' αλλάξω αν συνεχίσεις, κλπ."
Την άλλη μέρα μπαίνει ο δάσκαλος και αρχίζει:
"Λοιπόν παιδιά ήταν που λέτε οι Τούρκοι γύρω από την Πόλη και την πολιορκούσαν και στο πιο κρίσιμο σημείο κάνουν έφοδο από την Κερκόπορτα μια ορδή Κρητικών και αποδεκατίζουν όλον τον πληθυσμό της Πόλης και έτσι αυτή έπεσε στα χέρια των Τούρκων!"
Τα παιδάκια απορημένα το λεν και πάλι το παραμύθι στος πατεράδες Κρητικούς και τρέχουν αυτοί στον διευθυντή για παράπονα:
"Είναι δυνατόν, οι Κρητικοί να έδωσαν την Πόλη, πράγματα είναι αυτά που μαθαίνει στα παιδιά μας ο δάσκαλός;"
Γυρίζει και ο διευθυντής στον δάσκαλο:
"Τι μαλακίες είναι αυτές, που τα διάβασες αυτά, από αύριο θα κάνεις θρησκευιτκά και όχι ιστορία στα παιδιά!"
Μπαίνει λοιπόν και πα΄λι ο δάσκαλος στην τάξη και αρχίζει:
"Λοιπον παιδιά που λέτε ήταν ο Χριστός και οι μαθητές του στον μυστικό δείπνο. Γυρίζει λοιπόν ο Χριστός και λέει: "Σήμερα κάποιος θα με προδώσει!". Αφού μιλάν όλοι φτάνει και η σειρά του Ιούδα. Κοιτάει στα μάτια τον Χριστό και τι του λέει;"
Τίποτα τα παιδιά...
Απαντάει ο δάσκαλος:




















"Ίντα θωρείς με δασκαλε;"

periklisk
19/02/2004, 23:23
Το μεγαλύτερο πρόβλημα του Κωστίκα ήταν ότι είχε γίνει ρεζίλι διότι συνεχώς έκλανε. Έτσι όταν τον κάλεσαν στο σινεμά δέχτηκε ευχαρίστως γιατί το έργο ήταν πολεμικό και δε θα ακουγόταν! Έτσι λοιπόν βολεύτηκε στη θέση του όσο καλύτερα μπορούσε γιατί ακριβώς δίπλα του ήταν κάποιος που ροχάλιζε με μεγάλο θόρυβο. Πάνω στις πιστολιές λοιπόν ο Κωστίκας έκλανε με την ησυχία του χωρίς να τον καταλάβει κανείς. Ήρθε όμως η στιγμή που του ήρθε μια μεγάλη κλανιά αλλά δεν έπεσε ούτε μια σφαίρα. Ευτυχώς για αυτόν όμως πάνω που δε μπορούσε να κρατηθεί άλλο, οι εχθροί ετοιμάστηκαν να ανατινάξουν ένα τρένο.
Όταν λοιπόν ανατινάχτηκε, ο εκκωφαντικός θόρυβος της έκρηξης κάλυψε τον επίσης εκκωφαντικό θόρυβο της κλανιάς του. Απο όλη αυτή φασαρία όμως ο διπλανός του Κωστίκα ξύπνησε και λέει:
- "Τι έγινε ρε παιδιά τι φασαρία είναι αυτή;"
- "Τίποτα απλώς ανατίναξαν ένα τρένο", τον καθησύχασε ο Κωστίκας.
- "Σκατά κουβαλούσε αυτό το τρένο και βρώμισε έτσι;"

apav
30/05/2008, 11:59
:D

cityfly
30/05/2008, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
:D


είδα και γω τίτλο που δεν τον θυμώμουν και τη χαρακτηριστική τελεία ότι συμμετέχω σε αυτήν τη συζήτηση
αλλά τον τίτλο δεν τον θυμώμουν
καλά λέω πότε απάντησα και δεν το θυμάμαι




















και άνοιξα το θρεντ



και το κατάλαβα




πού να το θυμάμαι 4 χρόνια μετά

ε;

εναλλακτικέ ανακυκλωτή

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
30/05/2008, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
πού να το θυμάμαι 4 χρόνια μετά
ε;
εναλλακτικέ ανακυκλωτή
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αρχαιοκάπηλος λέμε, ούτε aircondition δεν υπήρχανε τότε !:lol: :lol: :rotflmao:

devil's animal
30/05/2008, 13:15
καλα αυτο...τα σπαει...




Αρχικά δημιουργήθηκε από koula01

Συζυτούν δυο φίλοι :
- Ρε συ τις προάλλες έγινα ρόμπα.
- Γιατί, τι έπαθες;


- Να, πήγα να κόψω ένα εισιτήριο για το χωριό μου στο Κορφοβούνι και όταν πήγα να το ζητήσω από την πωλήτρια στον γκισέ, καρφώθηκα στο στήθος της και αντί να της πω "ένα εισιτήριο για το Κορφοβούνι" της είπα: "έναν κόρφο για το στηθοβούνι σας παρακαλώ"...
- Αυτό δεν είναι τίποτε μπροστά σε αυτό που έπαθα εγώ.
- Σώπα ρε συ, τι έπαθες;
- Την Κυριακή έτρωγα πρωινό με τη γυναίκα μου και διάβαζα εφημερίδα. Όταν σε κάποια φάση θέλησα να της ζητήσω το βούτυρο, αντί να της πω "αγάπη μου, σε παρακαλώ, μου δίνεις το βούτυρο", ξέρεις τι της είπα;
- Τι της είπες ρε συ;
- "Μωρή πουτάνα μου έχεις καταστρέψει τη ζωή..."

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

MIKE_16V
30/05/2008, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από psaroulis
Ο σύζυγος βγαίνει γυμνός απ' το μπάνιο και πάει κατευθείαν στο κρεβάτι, πού έχει
ξαπλώσει ήδη η γυναίκα του. Πάει ν' αρχίσει τα ερωτικά παιχνίδια, αλλά η κυρία
ισχυρίζεται, ως συνήθως, ότι έχει πονοκέφαλο. άκου να δεις, της λεει αυτός. Τώρα που ήμουνα στο
μπάνιο, πασπάλισα τον π..... μου με σκόνη ασπιρίνης. Τι θέλεις, χάπι ή υπόθετο;



:a23: :a23: :a23: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
30/05/2008, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Πάρτε να χετε

Μια ηλικιωμένη γυναίκα πηγαίνει στο φαρμακείο και ζητάει από τον
φαρμακοποιό να αγοράσει δηλητήριο και συγκεκριμένα αρσενικό.
- "Κυρία, τι το θέλετε το αρσενικό...;;;" ρώτησε ο φαρμακοποιός.
- "Να σκοτώσω τον άνδρα μου." απάντησε αποφασιστικά η ηλικιωμένη γυναίκα .
- "Δεν μπορώ να σας πουλήσω αρσενικό για να σκοτώσετε έναν άνθρωπο," απαντά έκπληκτος ο φαρμακοποιός.
Τότε η κυρία βγάζει από την τσάντα της μια φωτογραφία όπου ο άνδρας της βρισκόταν σε μια στάση του κάμα σούτρα με την γυναίκα του φαρμακοποιού. Ο φαρμακοποιός παίρνει την φωτογραφία στα χέρια του, την κοιτά και απαντά...
- "Δεν είχα καταλάβει ότι έχετε και συνταγή!!!"

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

periklisk
30/05/2008, 16:09
τι ξέθαψε ο άνθρωπας... αυτά είναι από τα πρώτα μου ποστ