PDA

View Full Version : Honda nv 400



biglinos
28/03/2012, 14:31
Καλησπέρα παιδιά,έχω μια κλασική honda nv 400 custom,την έχω χρόνια,αυτό που θα ήθελα καταρχήν είναι αν κάποιος γνωρίζει να μου πεί κάποιο κατάστημα ανταλλακτικών(ακόμα και online)που να μπορώ να βρώ π.χ. πλάτη,φαναρια εμπρός κ.α.(είναι εισαγωγής μοντέλο,καθαρό Ιαπωνίας),επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν θα ήταν σωστή κίνηση να αλλάξω κινητήρα(τοποθέτηση απο nv750) την ιδέα μου την έβαλε ο τεχνικός που παρακολουθεί την μηχανή μου.

Υ.Γ. Οσον αφορά την αλλαγή κινητήρα ίσως κάποιος πεί άλλαξε μηχανή εαν θές παραπάνω κυβικά,το θέμα είναι ότι γουστάρω την συγκεκριμένη μηχανή μιας και υπάρχει και συναισθηματικό δέσιμο πράγμα που ειδικά οι παλιοί μοτοσυκλετιστές θα κατανοείτε απόλυτα,σας παρακαλώ πείτε μου τις γνώμες έχουν σημασία για εμένα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

SVX
28/03/2012, 16:27
θα σου φυγουν , ποσα? 1000-2000 ευρω? με τοσα λεφτα παιρνεις πολλα αλλα κλασσικα που ειναι στα κυβικα που ψαχνεις

οσο καλος και να ειναι ενας μαστορας, η τοποθετηση κινητηρα απο τους επιστημονες του εργοστασιου , ΔΕΝ μπορει να υποκατασταθει

KostasV2
28/03/2012, 18:11
θα σου φυγουν , ποσα? 1000-2000 ευρω? με τοσα λεφτα παιρνεις πολλα αλλα κλασσικα που ειναι στα κυβικα που ψαχνεις

οσο καλος και να ειναι ενας μαστορας, η τοποθετηση κινητηρα απο τους επιστημονες του εργοστασιου , ΔΕΝ μπορει να υποκατασταθει

Νομίζω πως εννοεί ότι κουμπώνει κατευθείαν πάνω, όπως γίνεται με τα Bros / Transalp / Africa...

biglinos
28/03/2012, 20:07
θα σου φυγουν , ποσα? 1000-2000 ευρω? με τοσα λεφτα παιρνεις πολλα αλλα κλασσικα που ειναι στα κυβικα που ψαχνεις

οσο καλος και να ειναι ενας μαστορας, η τοποθετηση κινητηρα απο τους επιστημονες του εργοστασιου , ΔΕΝ μπορει να υποκατασταθει

Ξέρω οτι μπορώ να πάρω άλλη κλασική με τόσα λεφτά,άλλα όπως προείπα υπάρχει δέσιμο με την συγκεκριμένη μηχανή,τώρα όσο αφορά την τοποθέτηση κινητήρα εκεί έχω τους ενδιασμούς μου,για το εαν θα είναι επιτυχημένο το εγχείρημα αν και όπως σωστά λέει και ο Κώστας στην άλλη απάντησή του μπαίνει <<κουμπωτά>>,πάντως αν και η απάντησή σου είναι προς το αρνητικό μέρος του θέματος με βοηθάει να αποφασίσω και σε ευχαριστώ όπως και τον Κώστα πιο πάνω που ασχοληθήκατε με την περιπτωσή μου,να σαι καλά φίλε μου.