PDA

View Full Version : ΟΙ ΕΠΩΝΥΜΕΣ ..!



panagiotis dim
04/04/2012, 13:52
παλιά τις διάλεγα από το όνομα
όσο πιό περίεργο όνομα τόσο καλύτερα . δεν με ενδιέφεραν χαρακτηριστικά ( για μηχανάκια λέω ...!!) Απλά το όνομα αν με κάλυπτε την ...έπαιρνα.( είπαμε….. .) Βέβαια μερικές μου δημιουργούσαν προβλήματα .Και αυτό γιατί πάνω στην φούρια μου δεν τις έψαχνα στις………λεπτομέρειες.

Δεν εξέταζα δηλαδής τα υπόλοιπα . πούθε κρατάει η σκούφια τους πως έχουν χειριστεί από τους προηγούμενους αν κάνουν …θόρυβο κλπ . Η καταγωγή τους με λίγα λόγια .

Αυτές βέβαια ... στην αρχή μια χαρά κολάγανε μαζί μου .
Έτσι έκανα πολλές αλλαγές και όταν τις ...βαριόμουνα τις έδινα σε φίλους μου.
Μία παυτές την είχε και ο πατέρας μου παλιά (όχι δεν είμαι από τον Πύργο..)!!

Μετά από καιρό άλλαξα... Άρχισα να κοιτάζω πιο επώνυμα πράγματα.
Mην φανταστείς τίποτις εξωτικές όχι όχι … σε λογικά -πλαίσια -πάντα . Αυτές όμως ήταν απαιτητικές .
Θέλανε πιο συχνά να πηγαίνουν για καλλωπισμό. Πιο συχνά θέλανε βόλτα ( πως αλλιώς θα τις κάνεις επίδειξη όταν είναι και επώνυμες ε?
Μού κοστίζανε ρε φίλε να πούμε πιο πολλά . Όχι δεν είμαι τσιγκούνης (εντάξει λίγο μόνο ..)αλλά … τώρα που τα σκέφτομαι στα γεράματα κάνω τους ..ισολογισμούς μου . Μία μάλιστα μου ζητούσε κάθε τριήμερο να την πηγαίνω στα καλύτερα σπα…!!

Κάποια εποχή πέρασα και από τις εξτρήμ!!! Να νιώθεις δηλαδής τι ακριβώς καβαλάς.
Να σε κάνει να θες να είσαι πάνω της κάθε λεπτό . καβάλα εννοώ ..!!.
Εξτρημ για βουνά εξτρήμ για αποδράσεις σε μακρινές βόλτες εξτρημ για βραδινές βόλτες εξτρημ στην λάρισσα εξτρήμ και στα Τρίκαλα!!!
Εξτρήμ και στην Καρδίτσα αμα λάχει .Eντάξει ?

Καλές οι εξτρήμ αλλά αλλάζει καθώς προλάλησα ο άνθρωπος σιγά -σιγά και εξελίσσεται ,αν με παρακολουθείται.

Ανάμεσα σε όλα τούτα αγαπητοί ψηφοφόροι έμπαινε και ο κερατέας ο έρωτας .
Αυτό που λένε με την πρώτη ματιά .
Να περνάει δίπλα σου να γυρνάει το κεφάλι σαν του δαιμονισμένου που θέλει εξορκισμό.
Να σου τρέχουνε τα σάλια ..να γουρλώνουνε τα μάτια σου και να θέλεις αντιβίωση .και σουλφαμίδες
Εκεί να δεις μπελάδες .
να σου λένε όχι δεν κάνει για σένα/
ΟΧΙ μου κάνει!! /
θα σε παρατήσει στην μέση της διαδρομής /
ΟΧΙ θα είναι μαζί μου για πάντα !!/
θα σου κοστίσει ένα σωρό χρήματα /
ΟΧΙ θα δουλεύω για πάρτη της!!( είσαι μαλάκας?) /
είναι απότομη και η συμπεριφορά της ξυράφι /
ΟΧΙ θα την στρώσω και θα κάνει ότι της λέω ( ε? οκ είσαι μαλάκας τελικά!!! ) /
και όσα μού λέγανε να βγαίνουνε αληθινά και γω να υπόσχομαι να μην ξαναμπλέξω με τους έρωτες της πρώτης ματιάς!! / Έχω ξεφύγ΄’??

Θυμάμαι μια φορά είχα μπλέξει με ένα ..μοντέλο , αμερικάνικο.. μας άκουγε όλη η γειτονιά όταν Καβάλαγα πάνω της . Αναγούλα σκέτη ..!!
Την είχανε λέει βγάλει την πιο ωραία της west coast.
Ήταν βέβαια δύσκολη και απαιτητική και δεν σου συγχωρούσε καμία λανθασμένη κίνηση . .. την άτιμη …όταν την θυμάμαι …με πιάνει η μέση μ’!!…!! !!
Έτσι λοιπόν πέρασαν οι μέρες πέρασαν τα χρόνια και άρχισα να σοβαρεύομαι .
Τώρα κολάω την μούρη μου στις βιτρίνες των αντιπροσωπιών /
Ανοίγω και το στόμα μου και από τα χνώτα μου στο τέλος δεν βλέπω..
Μέχρι που μια καθαρίστρια ήρθε και μου την είπε .. Κύριε .. μόλις καθαρίσαμε..
Εσείς καθαρίσατε εγώ να δώ πως θα καθαρίσω….
Όλες μου αρέσουν και όλες τις θέλω .
Θα μου πεις γιατί δεν πας μέσα ε?? εμμμ… όχι από τσιγκουνιά ( λεφτά υπάρχουν )
απλά δεν μπορώ να διαλέξω πιά ….
Περμένω να πέσω σε κανα ξαφνικό έρωτα πάλι …. ( είναι και κείνη η άσπρη η λακι στραικ που πούλησα στον μάστορα και από τότες δεν ξαναπερνάω από τον νέο κόσμο…)

jimmis5
04/04/2012, 17:39
:a18::a18::a20::a20:
Σωραιος!

Εχω χασει και εκεινον τον οριζοντα...

SVX
04/04/2012, 17:48
Εχω χασει και εκεινον τον οριζοντα...


vertigo το λενε αυτο... να πας να το κοιταξεις.....

MPAMPoULAs_FMX
04/04/2012, 20:02
“παλιά τις διάλεγα από το όνομα όσο πιό περίεργο όνομα τόσο καλύτερα . δεν με ενδιέφεραν χαρακτηριστικά ( για μηχανάκια λέω ...!!) Απλά το όνομα αν με κάλυπτε την ...έπαιρνα.( είπαμε….. .) Βέβαια μερικές μου δημιουργούσαν προβλήματα .Και αυτό γιατί πάνω στην φούρια μου δεν τις έψαχνα στις………λεπτομέρειες.”


Έτσι όπως ξεκινάς την ιστορία σου μου ήρθε στο μυαλό μου αυτό το ξανθό ξύλαγγούρο που δείχνει στην τηλεόραση και λέει “Τα μπαστουνια του γκολφ τα διάλεξα ανάλογα με το χρώμα...για ποιον άλλο λόγο φυσικά” και λέω όπα!!! :lol:
Άλλα εντάξει μετά την σώζεις την υπόθεση. Μιλάς για την αρρώστια που πάσχω και εγώ. :uplate:
Λέγετε “Latrious mixanious”. Σε εμένα εκδηλώνετε με το να θέλω να πάω βόλτα με ότι μηχανή βλέπω....Έχω σταματήσει άνθρωπο με HD για να με πάει βόλτα και να είναι καλά ο άνθρωπος με πήγε.:wave2:

:beer:

Da.Vintage
05/04/2012, 08:39
παλιά τις διάλεγα από το όνομα...

.... Έχω ξεφύγ΄’??



Έις ξεφύγ'... αλλά μ' αρέις! Γιατί τα λες καλά...