PDA

View Full Version : Δώστε μου ένα προορισμό σας παρακαλώ



Slane
04/04/2012, 16:13
Γεια σας φίλοι,

Ήταν να φύγουμε με το έτερο ήμισυ για 4μερο με τη μοτοσυκλέτα στη Λίμνη Πλαστήρα. Βλέπω τον καιρό αλλά πληροφορούμαι κι από την ιδιοκτήτρια του καταλύματος πως δεν είναι καλή ιδέα να πάμε εκεί με μηχανή λόγω καιρού. Όποιος θέλει ας μου δώσει μια εναλλακτική γιατί δε θέλω να πάω με αυτοκίνητο. Περιοχές Θεσσαλία, Δυτική Μακεδονία, Στερεά Ελλάδα ή και Ήπειρος. Τα ζητούμενα είναι όμορφος προορισμός, όχι ακριβό κατάλυμα και όχι πολύ μεγάλο υψόμετρο ώστε να μην έχουμε θέμα με τον καιρό.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

MikeG
04/04/2012, 16:16
Άρχισε να κοιτάς προς θάλασσα αφού φοβάσαι το καιρό. Προς Πάργα ίσως..

Corvo
04/04/2012, 17:10
Γεια σας φίλοι,

Ήταν να φύγουμε με το έτερο ήμισυ για 4μερο με τη μοτοσυκλέτα στη Λίμνη Πλαστήρα. Βλέπω τον καιρό αλλά πληροφορούμαι κι από την ιδιοκτήτρια του καταλύματος πως δεν είναι καλή ιδέα να πάμε εκεί με μηχανή λόγω καιρού. Όποιος θέλει ας μου δώσει μια εναλλακτική γιατί δε θέλω να πάω με αυτοκίνητο. Περιοχές Θεσσαλία, Δυτική Μακεδονία, Στερεά Ελλάδα ή και Ήπειρος. Τα ζητούμενα είναι όμορφος προορισμός, όχι ακριβό κατάλυμα και όχι πολύ μεγάλο υψόμετρο ώστε να μην έχουμε θέμα με τον καιρό.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

ακραιες συνθηκες στην Λιμνη δεν συναντησα ποτε να σου πω την αληθεια...

Αν δεν χαθεις(ναι το εχω κανει) και πας για Αργιθεα που εκει ανεβαινεις ψηλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα.
Σκεψου να μεινεις Μουζακι και να μπορεις να πας απο Καλαμπακα(Μετεωρα γαρ), Λιμνη Πλαστηρα μεχρι και Αρτα που λεει ο λογος.

Εσυ εχεις το μαχαιρι εσυ και το καρπουζι :beer:

p_sapelas
04/04/2012, 19:45
Μιάς και ο MikeG πρότεινε την Πάργα να σου πώ πως μια βολτούλα στην Ήπειρο θα σου επιτρέψει να χαρείς Βουνό με θάλασσα, πέτρα με πράσινο.. Οι τιμές είναι σχετικά καλές αν και δεν χαρακτηρίζονται από επαγγελματισμό οι ιδιοκτήτες εστιατορίων και καταλυμάτων, βενζίνα να υπολογίζεις περίπου 10 λεπτά ακριβότερη από τα 1,78 που είναι ο Μ.Ο. στην Αθήνα (βέβαια σε όλη την περιφέρεια εκεί κυμαίνονται αλλά τεσπα). Σε 4 μέρες με έδρα την Πάργα- Αμμουδιά μπορείς να δείς Γιάννενα, Άρτα, Πρέβεζα και Λευκάδα χωρίς να ξεσκιστείς στα άπειρα χιλιόμετρα (λιγότερο από 60χλμ ανά προορισμό που σου αναφέρω άρα δεν τρώς κ χρόνο στην μηχανή). Αν πας τελικά κ από Πρέβεζα κάνε μια βόλτα στην παραλία και στα σοκάκια της πατρίδας μου και πιές ένα ποτηράκι κρασί και για εμάς εδώ. Όπου και να πάς να περάσεις καλά...

Πάνω από όλα με προσοχή πάντως μιας και η Ήπειρος (αλλά και η Αιτωλ/νία) έχει προβληματικούς δρόμους και αν πιστεύεις ότι η Ε.Ο Αθηνών - Πατρών είναι άσχημη... το οδικό μας δίκτυο ίσως σε κάνει να αναθεωρήσεις :rolleyes:

SoulGR
05/04/2012, 01:55
φιλε ποτε θες να πας? αυτο το σ/κ μεχρι και τριτη θα ειναι στεγνη παντως...βρες μες την πολη στα τρικαλα...ολα κοντα ειναι...

Corvo
05/04/2012, 02:17
φιλε ποτε θες να πας? αυτο το σ/κ μεχρι και τριτη θα ειναι στεγνη παντως...βρες μες την πολη στα τρικαλα...ολα κοντα ειναι...


Γιωργο δεν εχουμε κανενα φθηνο ξενοδοχειο στα Τρικαλα πουθενα. καλυτερα να προτιμησει κανενα γραφικο ξενωνα πιο εξω και να το ευχαριστηθει ο ανθρωπος...

SoulGR
05/04/2012, 03:20
τι να πω ρε φιλε δεν μου γεμιζαν το ματι για ακριβα:lol::lol:

@ slane δες εδω φιλε τιμες για κοντα στα τρικαλαhttp://www.booking.com/searchresults.el.html?aid=311943;label=trikala-gr-1k_%2AQoABwVRXSDikB6igZQS10017824766;sid=ead158da95c2e7b812553ecb3719bbf8;dcid=1;checkin_monthday=9; checkin_year_month=2012-4;checkout_monthday=10;checkout_year_month=2012-4;city=-829591;class_interval=1;group_adults=2;group_children=0;order=price_for_two;pr_cur_code=EUR;radius=5 0;review_score_group=empty;score_min=0;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi;ss=%CE%A4%CF%81%CE%AF%CE%BA%CE%B1%C E%BB%CE%B1;ssb=empty;ssne_untouched=%CE%A4%CF%81%CE%AF%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%B1;;nflt=;track_ajaxsear ch2=1