PDA

View Full Version : Kαλιμπρα για σκελετο..



n1k3man
14/09/2005, 19:56
Να που προεκυψε και αυτο τελικα για το CB1.. ειναι ενα μικρο τραβηγμα προς τα αριστερα.. πολλοι μαζι και ο wrench που το ειδε [thanx wrench] μου προτειναν να μην ασχοληθω.. σαν τελειομανης ομως θελω να το φτιαξω αν γινεται. το πηγα σ'εναν στη δομοκου στο σταθμο λαρισης και μου πε ~500ε!! 160 για λυσιμο+δεσιμο και αλλα 300+ για την καλιμπρα! :eek: εμεινα μ@λακας..

κανενας φτηνοτερος παιζει ρε παιδια? τπτ κανενας γνωστος να μας κανει και καμια καλη τιμη στο φτωχο πλην τιμιο φοιτητη..!

:wave2:

ps: αυριο θα το παω και στο γεωργοπουλο μαζι μ'εναν μηχανικο. να δουμε τι θ'ακουσουμε εκει..

wrenchfzr
14/09/2005, 21:39
αν θελεις παρα τηλεφωνο καποιον γνωριζω

n1k3man
14/09/2005, 21:44
εγινε wrench, θα σε παρω αυριο

n1k3man
15/09/2005, 21:01
λοιπον το πηγαμε στο γεωργοπουλο στη δαφνη σημερα απογευμα. o μητσακος φανηκε πολυ εξηγημενος το πηρε μια βολτα και ερχεται για τη διαγνωση. μου λεει μη φοβασαι δεν ειναι τπτ σπουδαιο. απλα σου εχει παρει λιγο το μπροστινο, καμια σχεση με σκελετο. για να μη τα πολυλογαμε 100 στη καλιμπρα και 50 εργασια + βαψιμο μπουκαλες και πλακες..

αυτο που θελω να αναφερω για να προλαβω μερικους.. ο καλιμπρας στη Δομοκου ειναι μεγαλος κλεφτης. χωρια το οτι βρηκε το σκελετο να εχει παρει.. [εσκεμμενα η μη].. Ακουσα τρελες ιστοριες γι'αυτον.. οποιος θελει κιολας τον κατονομαζω σε πμ..

tsiu

:wave2:

KeLeYTiS
15/09/2005, 21:53
Θυμασαι οταν το ειχες φερει που σου ειχα πει οτι πρεπει να εχει χτυπησει μπροστα?

Τεσπα τελος καλο ολα καλα

Οσο για τον καλιμπρα κατι εχω ακουσει και εγω..... :D

n1k3man
15/09/2005, 22:02
καλα οτι ειχε φαει μια τουμπιτσα πρεπει να την ειχε φαει ρε βαγγο.. ας ελπισουμε να γινει οκ το μοτορι και να μην βρω αλλη ζημια ουτε και να παθει.. αντε γιατι συνολικα εχω ξεπερασει τα 1500 και θελω και λαστιχα.. :bawl:

KeLeYTiS
15/09/2005, 22:04
Πριν πας για λαστιχα πες μου να σου πω ενα δικο μου

Πολυ καλες τιμουλες (βασικα τις καλυτερες που εχω βρει ως τωρα)

n1k3man
15/09/2005, 22:06
εγινε ρε βαγγο thanx :beer:

αντε να κανονισουμε και καμια μοτοτσαρκα!

:wave2:

KeLeYTiS
15/09/2005, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
εγινε ρε βαγγο thanx :beer:

αντε να κανονισουμε και καμια μοτοτσαρκα!

:wave2:

Αααααχχχχχχχ

Μην μου τα θυμιζεις αυτα :bigcry:

n1k3man
16/09/2005, 11:02
check your pms βαγγελη

wrenchfzr
16/09/2005, 21:36
ελπιζω να μη του το αφησες ο τυπος ειναι μαπας αν μιλαμε για τον ιδιο

n1k3man
16/09/2005, 21:39
ποιος ειναι ο μαπας ρε στελιο? αυτος στη δομοκου..?

στο γεωργοπουλο στη δαφνη εχω αφησει το μπροστινο λυμενο και το μηχανακι σε μηχανικο.. δευτερα-τριτη το παιρνω :rolleyes:

wrenchfzr
17/09/2005, 09:47
ο γεοργακοπουλος στην δαφνη Νικο ειναι σε μια ανηφοριτσα σε καντρικο δρομο λιγο πιο πανω απο τα σχολεια.ο ανθρωπος δεν ξερει ουτε heli coil να περασει

wrenchfzr
17/09/2005, 09:51
νικο δεν ξερω αν οδηγωντας μπορεις να καταλαβεις αν φταιει το πειρουνι η ο σκελετος.και 150 για αυτη την δουλεια ειναι υπερβολικα.σου φανηκαν λιγοτερα απο του αλλου αλλα ειναι τελειως διαφορετικη δουλεια.

n1k3man
17/09/2005, 11:18
στελιο μου αναψες φωτιες τωρα.. εισαι σιγουρος οτι μιλαμε για τον ιδιο? αλλο γεωργακοπουλος και αλλο γεωργοπουλος..

αυτο ειναι το site του.. εχει και χαρτη για το που βρισκεται οποτε ριξε μια ματια και πες μου αν λεμε για τον ιδιο..
http://www.d-georgopoulos.gr/mainx.html

και για να ξερω.. ποσο περιπου πιστευεις οτι παει για καλιμπρα[καλαμια+πλακες] & λυσιμο-δεσιμο??

wrenchfzr
17/09/2005, 17:46
εχεις αφησει το μπροστινο λυμενο .πως μιλας για καλιμπρα.καλιμπρα ειναι για τον σκελετο.αν κατι δεν καταλαβαινω πες τα μου ξανα.εχεις δικιο γεωργοπουλος λεγεται ,γιαυτον μιλαω

n1k3man
17/09/2005, 18:09
αφου γραφω ρε στελιο οτι τελικα ο 2ος που το πηγα [γεωργοπουλος] μαζι με το μηχανικο μου βρηκε το μπροστινο να εχει παρει και οχι το σκελετο οπως μου ειπε ο πρωτος που ζηταγε 500++ ?. Ετσι αφησα το μπροστινο στο γεωργοπουλο την παρασκευη το πρωι για να ισιωσει πλακες και καλαμια.. 100? θα δωσω στο γεωργοπουλο και αλλα 50 για λυσιμα-δεσιματα-βαψιματα στο μηχανικο μου..

ποιος σου φαινεται να ζηταει πολλα? [Ρωταω γιατι πρωτη φορα χρειαστηκα καλιμπραman]

Εννοειται πως πριν παρουν φραγκο θα παω βολτα τη μηχανη. Αν δεν ειναι οκ και κανει παλι τα ιδια αντε γεια..

n1k3man
19/09/2005, 20:14
στελιο μετα απο αυτα που ειπαμε στο τηλ του εκανα απλα την ερωτηση τι θα γινει αν μονταρουμε το μπροστινο και δεν υπαρξει βελτιωση.. μου απαντησε οτι σε τετοια περιπτωση δε θα του δωσω δραχμη! συνεργαζεται με το γεωργοπουλο 7χρονια χωρις κανενα προβλημα και μου εγγυαται οτι θα το επισκευασει!

θα δουμε αυριο απογευμα που θα το παρω. με τα βαψιματα που κανει του εχει παρει παραπανω χρονο..

:wave2:

sloumos
23/09/2005, 15:22
νικο βλεπω στις αγγελιες οτι ζητας ολοκληρο μπροστινο για superfour
Ειναι για το cb που ειχες παει για καλιμπρα???

n1k3man
25/09/2005, 16:55
οχι καμια σχεση! το μπροστινο ειναι για superfour version S ενος φιλου που το ειχε αγορασει τρακαρισμενο με την ελπιδα να βρει ανταλλακτικα.. ξερεις καποιον που να δινει μπροστινο?