PDA

View Full Version : c 50 χρονολογια;



annateo
10/04/2012, 23:15
καλησπερα παιδια.
σαββατοκυρικο βρηκα στην αποθηκη του πατερα μου το παλιο 50αρι (του πατερα μου που στα παιδικα μου χρονια ειχε γινει για καμια 8ετια δικο μου) και με επιασε η μανια να το φτιαξω απτην αρχη.
το εχω ξηλωσει ολοκληρο να παει για βαψιμο και ψαχνωντας πληροφοριες βρηκα το σαιτ σας.
τελικα ειδα οτι υπαρχουν πολλα ατομα πολυ περισσοτερο "βαρεμενα" απο εμενα και χαρηκα,γιατι θα μου δωσετε πολλες πληροφοριες.
το μονο που δεν ειναι μαμα στο μηχανακι ειναι κυλινδροπιστονο(72),ποδια(δεν υπαρχει καθολου και η πλακα απτο τιμονι που ο πατερας μου οταν την ειχε αλλαξει, ηταν αυτος στα νιατα του και δεν μπορει να θυμηθει αν ηταν το ισιο τιμονι ή το αλλο με την καμπυλη.
πως μπορω να βρω αυτην την πληροφορια οπως επισης και πια ακριβως χρονια ειναι η κατασκευη παπιου μου;
υπαρχουν αλλες εμφανισιακες πληροφοριες που θελετε να δωσω για να καταλαβετε καλυτερα;
ευχαριστω προκαταβολικα.

Sapadak
11/04/2012, 05:22
καλησπερα παιδια.
σαββατοκυρικο βρηκα στην αποθηκη του πατερα μου το παλιο 50αρι (του πατερα μου που στα παιδικα μου χρονια ειχε γινει για καμια 8ετια δικο μου) και με επιασε η μανια να το φτιαξω απτην αρχη.
το εχω ξηλωσει ολοκληρο να παει για βαψιμο και ψαχνωντας πληροφοριες βρηκα το σαιτ σας.
τελικα ειδα οτι υπαρχουν πολλα ατομα πολυ περισσοτερο "βαρεμενα" απο εμενα και χαρηκα,γιατι θα μου δωσετε πολλες πληροφοριες.
το μονο που δεν ειναι μαμα στο μηχανακι ειναι κυλινδροπιστονο(72),ποδια(δεν υπαρχει καθολου και η πλακα απτο τιμονι που ο πατερας μου οταν την ειχε αλλαξει, ηταν αυτος στα νιατα του και δεν μπορει να θυμηθει αν ηταν το ισιο τιμονι ή το αλλο με την καμπυλη.
πως μπορω να βρω αυτην την πληροφορια οπως επισης και πια ακριβως χρονια ειναι η κατασκευη παπιου μου;
υπαρχουν αλλες εμφανισιακες πληροφοριες που θελετε να δωσω για να καταλαβετε καλυτερα;
ευχαριστω προκαταβολικα.

Βαλε καμια φωτογραφια για να σου πουνε οι γνωστες του ειδους
Α
και καλως ηρθες

annateo
11/04/2012, 21:49
ευχαριστω. καλως σας βρηκα.

την μοναδικη φωτο που μπορεσα και βρηκα ειναι αυτη.
12-13 χρονια πριν. στο τελος της οχταετιας μου.
απο τοτε ειχε παρει ελαχιστες φορες μπροστα με την τελευταια πριν 4 χρονια.
πριν το λυσω παντως με λιγη βενζινη,λιγο "κερασμα" στο καρμπυρατερ και 4-5 μανιβελιες πηρε μπροστα και πηγα μια βολτουλα.
Ο πατερας μου λεει οτι το αγορασε 1973-74.
ο αριθμος πλαισιου ειναι αυτος κατω αριστερα που γραφει c50-ενα γραμμα και εξι νουμερα;
βοηθαει καπου στην απορια μου για το τιμονι;
253146

stefanos
12/04/2012, 09:42
Ισιο τιμόνι.