PDA

View Full Version : Aiswpos



aoratos
19/02/2004, 09:33
Einai xeimwnas kai to myrmigki meta apo ena kopiastiko kalokairi na sygkentrwnei trofima brisketai sth zesth fwlia tou mprosta sto tzaki kai apolambanei thn 8alpwrh me koniak.
Se mia stigmh xtypaei to koudouni ths portas.
Poios na einai tetoia wra anarwtithike to myrmigki.Exw ginetai xalasmos apo to xioni kai apo to kryo.
Shkwnetai kai anoigontas thn porta blepei mprosta tou to tzitziki ntymeno me mia forma tou ski kai agkalia me duo theogomenes.
Akolouthei o parakatw dialogos:

Tzitziki: Ela malaka, pare ta pragmata sou, forma pedila gyalia kai fygame gia SK araxwba.Pame na kanoume ski kai tha perasoume kala.

Myrmigki: Re file den to pisteuw.Pws einai dynaton esy na eisai exw me tetoio kairo?Pws kai zeis akoma enw olo to kalokairi den mazepses oute ena sporo gia to xeimwna?

Tzitziki: Ase re malaka tis erwthseis kai etoimasou na fygoume.Tha perasoume teleia me ta mwra.Ante kane grhgora.

Myrmigki: Den mporw na erthw re file.An bgw apo th fwlia mou tha pethanw apo to kruo.Makari na mporousa alla den...

Tzitziki: Ti @@ras pou eisai re aderfe mou.Kala den epimenw parapanw.Alla esy tha xaseis.Feygw twra.Ta leme

Myrmigki: Ok re file kala na peraseis kai na mporeis kane mou mia xarh

Tzitziki: Nai re megale an mporw.

Myrmigki: Twra pou tha bgeis an synanthseis ton Aiswpo pestou oti GAM#$TAI