PDA

View Full Version : Προς Πατρινούς.....



vaska
26/04/2012, 09:12
Λεβεντόπαιδα ξέρουμε κάποιον καλό βαφέα για moto στην Πάτρα????? Το παπάκι που ξεχαρβαλώνει η γυναίκα (ακα MILF) χρειάζεται επειγόντως ένα φρεσκάρισμα.
Δεν με πειράζει ακόμα και να μου ζητήσει λυμένα τα κομμάτια, υπάρχει χώρος να στεγαστεί το άμοιρο ξεβράκωτο για όσο τα πλαστικά του θα δέχονται περιποιήσεις, απλά θέλω καλή δουλειά. Το Παπί είναι το Kaze r.

Τα φώτα σας παρακαλώ.

:wave2::wave2:

bulmont
26/04/2012, 11:57
Σου στέλνω ΠΜ

vaska
26/04/2012, 12:57
Σου στέλνω ΠΜ

Αρε φίλος κι από μακρυά μας βοηθάς.

Thnx

loylas
26/04/2012, 20:37
me too pls το πι.εμι.:smokin:

Tedvj23
26/04/2012, 22:15
ΗΟΜΕΒΟΥ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
http://www.byhomeboy.com/
:beer:

mouse112
26/04/2012, 23:27
ΗΟΜΕΒΟΥ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
http://www.byhomeboy.com/
:beer:

+105

akis_trevor
27/04/2012, 15:27
αν θες μπορω να ρωτησω ενα φιλο που ασχολειται.ειναι καποιος ο οποιος συνεργαζεται με τον "μανουλα μου" και κανει καλη δουλεια μου εχει πει...

vaska
27/04/2012, 16:22
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, ήδη μετά το π.μ. του bulmont έκανα μια πρώτη επαφή σήμερα/ Μου ζήτησε 300 € στα οποία προφανώς θα έμπαινε ο ανάλογος ΦΠΑ (όλοι οι φανοποιοί - τεχνίτες δίνουν τιμές χωρίς φπα), ήθελε τα πλαστικά βγαλμένα από εμένα, ένα κομμάτι (το πάνω καβούκι του φαναριού που έγδαρε η μεγάλη κόρη στην περσινή τούμπα της) δεν μπορούσε μου είπε να το στοκάρει, θα έφευγε ο στόκος (μου είπε) οπότε αναγκαστικά θα το έπαιρνα καινούριο και θα έπρεπε να πάρω και όλα τ' αυτοκόλλητα να τα βάλω πάλι μόνος μου, ο μάστορας δεν αναλάμβανε. Ουσιαστικά μικρογρατζουνιές και τη φθορά του χρόνου θέλω να καλύψω, οπότε θα έβαφα όλα τα πλαστικά.
Τες πα η Kawasaki ζητάει για όλο το κοστούμι τα πλαστικά γνήσια, βαμμένα μαζί και με τ' αυτοκόλλητα μόλις 300€.
Βρήκα και όλο το σετ τα πλαστικά γνήσια βαμμένα αλλά χωρίς τ' αυτοκόλλητα 225€ + αποστολικά από Θεσ/νικη. Οπότε αν και δεν χρειάζομαι όλο το σετ, θα το παραγγείλω όλο και θα βάλω μια αγγελία για τα παλιά. Κανένα 80-100 ρικο πιστεύω θα το πιάσω.
Ο βαφέας μου έδειξε δικό του βάψιμο με πέρλα διπλή μου είπε και μου άρεσε περισσότερο από το μαμά βάψιμο αλλά τελικά θα καταλήξω στο σετάκι από Kawasaki, θα μου έρθει οικονομικότερα και θα είναι και καινούριο.

loylas
27/04/2012, 16:31
Δεν ρωταω που πηγες :cool:

vaska
27/04/2012, 16:40
Δεν ρωταω που πηγες :cool:

Εκεί που μ' έστειλε ο bulmont. Αν θες να σου πω, να σου στείλω π.μ. Πάντως μου φάνηκε κομματάκι ακριβός και ψιλοτεμπελάκος, τα ήθελε όλα στο χέρι μόλις κατάλαβε ότι ξέρω από λύσε-δέσε και τ' αυτοκόλλητα ήθελε να τα κολλήσω μόνος μου ή στην τελική να με βοηθούσε.

Θεωρητικά αυτός πρέπει να έχει κολλήσει εκατομμύρια κι εγώ ζήτημα αν θα έχω κολλήσει 10, οπότε από εμπειρία και μόνο θα έκανε 10 λεπτά δουλειά που για μένα θα είναι 1 ώρα και με αμφίβολο αποτέλεσμα.

Τι να πω, ο bulmont όμως λέει ότι είναι οκ σαν μάστορας.

loylas
27/04/2012, 16:46
Οχι δεν θελω. Thanks anyway.

Μου εχουν πιασει αρκετοι τον ποπουδακο μου τελευταια. Δεν θελω ακομα εναν:smokin:

bulmont
28/04/2012, 11:35
Ρε τσίπη Βάσκα, πουθενά δεν ανέφερες στο ποστ σου, ότι ήθελες ΚΑΙ φτηνή
δουλειά........... και καλή ταυτόχρονα.............
Τέλως πάντων, μακάρι να το κάνεις κουκλί πάλι το παπάκι,
να το οδηγάει το MILF να βλέπουν οι μινάρες ν' ανοίγει ο μάτις τους.....

vaska
28/04/2012, 16:17
Ρε τσίπη Βάσκα, πουθενά δεν ανέφερες στο ποστ σου, ότι ήθελες ΚΑΙ φτηνή
δουλειά........... και καλή ταυτόχρονα.............
Τέλως πάντων, μακάρι να το κάνεις κουκλί πάλι το παπάκι,
να το οδηγάει το MILF να βλέπουν οι μινάρες ν' ανοίγει ο μάτις τους.....

Βαγγέλη όπως ξέρεις κι εγώ παροχή κάνω η ποιο σωστά "και παροχή κάνω", οπότε ξέρω ν' αμείβω την καλή και σωστή δουλειά. Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να του τα δώσω του ανθρώπου, αλλά αν ήσουν μπροστά και άκουγες ότι μου έλεγε κι εσύ θα στράβωνες.

Μάστορας - Τα πλαστικά ποιος θα τα λύσει????
vaska - εεεεε ξέρω'γω, εσείς φαντάζομαι
Μ - Μπα θα μου τα φέρεις λυμένα
V - OK
Μ - Το καβούκι του φαναριού δε στοκάρεται, εεε δλδ αν το στοκάρω θα σπάσει και θα φύγει ο στόκος. Να μου φέρεις καινούριο
V - OK, κάτι άλλο????
M - Και τ' αυτοκόλλητα εσύ θα τα βάλεις, εγώ δεν μπορώ.
V - Καλά εσείς θα έχετε βάλει τόσα, εγώ έχω βάλει μόνο 2-3 φορές και μπορεί να κάνω λάθος. Μπορείτε να με βοηθήσετε????
Μ - Καλά θα δούμε, φέρτα εσύ κι αν δεν έχω δουλειά και προλαβαίνω θα τα κάνουμε μαζί (σ.τ.μ. καλά μαλάκα, δώσε μου εμένα τα 300 κι αν δεις να βάζω αυτοκόλλητα να με χέσεις)
Και να το πας σ' ένα πλυντήριο να το πλύνεις το μηχανάκι. (σ.τ.μ. το μηχανάκι ήταν φρεσκοπλυμένο και άστραφτε)

Βαριέμαι να γράφω άλλα. Βλέποντας εδώ μέσα δουλειές που έχουν κάνει ο Σπύρος και άλλοι, θεωρητικά με το τιμολόγιο του φίλου έπρεπε να χρεώνουν 5000 € ανά μηχανάκι, για τους παπάδες που φτιάχνουν. Προφανώς με είδε μπόλικο (και σήμερα όποιος είναι μπόλικος σημαίνει ότι έχει χοντρά φράγκα), έχει και αναδουλειές και είπε να βγάλει τα σπασμένα.

Το κουβέντιαζα με τη MILF και είχε πλάκα όταν με ρώτησε : Οκ κι αυτός τι θα κάνει και θέλει 300???

Θα βάλει την τέχνη αγάπη μου, της απάντησα.

Δεν πειράζει, καλή καρδιά αλλά μετά μην παραπονιούνται ότι δεν έχουν δουλειά, καλύτερα να παραπονιούνται για το ότι τελείωσαν οι μαλάκες.
Άσχετο παράδειγμα αλλά για να καταλάβεις αυτό που λέω. Το κινητό μου το έχω 4 χρόνια και θέλει μπαταρία. Πατρινός επαγγελματίας 23 η μαϊμού, 43 η γνήσια. Την βρήκα 16 τη γνήσια (ίδια χωρητικότητα) και το χρήμα ταξίδεψε Θεσ/νίκη.


:wave2:

p@nos
29/04/2012, 12:12
se olous toys bafeis toys pas ta komatia poy 8es gia bapsimo se kanenan de pas to mixanaki....

Corvo
29/04/2012, 12:41
και εγω αυτο ξερω οτι πας τα πλαστικα δεν προκειται να λυσει αυτος κατι.
γιατι δεν ρωτας κανα ανακασκευαστη εδω μεσα; αν εχει χρονο και μπορει να στο κανει; :beer:

vaska
29/04/2012, 13:05
Τους έχετε καλομαθημένους έτσι??? οπότε να λέω κι εγώ στους δικούς μου πελάτες να μου φέρνουν τα πισιά τους λυμένα έτοιμα ν' αλλάξω το χαλασμένο κομμάτι????


Άντε ρε με τους λεβέντες, που κάθομαι και καθαρίζω τη μπίχλα ετών από τα πισι και τους τα δίνω κούκλες.

Τες πα είμαι παράξενος , μην ασχολείστε, άκρη βρέθηκε, οι εργασίες θ' αρχίσουν την επόμενη εβδομάδα και υποθετικά θα είμαι έτοιμος στο τέλος της. Θα ζαλίσω και τον Σπύρο να μου πει αν υπάρχει κανένα κόλπο με τ' αυτοκόλλητα και όλα οκ.

Corvo
29/04/2012, 13:13
ειναι οντως παραλογο αλλα ετσι συνηθιζεται.

δεν ειπα οτι ετσι πρεπει να γινεται απλα ειπα οτι ετσι γινεται :lol:

να τους χρεωνεις και το σπρει που καθαριζεις τους υπολογιστες τους

p@nos
29/04/2012, 14:12
pou kolaei to kaloma8imenos mipos 8es na sou kani kai kana service sto mixanaki?
sto vafea pas komatia ke afto isxiei padou kai pada

to ti kanis esi me ta pisia ine asxeto me ti sizitisi

@ngelos
29/04/2012, 15:38
se olous toys bafeis toys pas ta komatia poy 8es gia bapsimo se kanenan de pas to mixanaki....

+1

Και είναι και απόλυτα λογικό!Μόνος σου το είπες,vaska:

Θεωρητικά εσύ πρέπει να το έχεις λύσει εκατομμύρια φορές κι αυτός ζήτημα αν θα το έχει ξαναδεί το μηχανάκι σου, οπότε από εμπειρία και μόνο θα έκανες 10 λεπτά δουλειά που για αυτόν θα είναι 1 ώρα και με αμφίβολο αποτέλεσμα.

:wave2:

bulmont
29/04/2012, 17:53
Για σιγά ρε παλληκάρια.........

Δηλαδή στους βαφείς αυτοκινήτων πάς λυμένο το καπώ τις πόρτες
και τά φτερά;;;;;;

vaska
29/04/2012, 19:08
ειναι οντως παραλογο αλλα ετσι συνηθιζεται.

δεν ειπα οτι ετσι πρεπει να γινεται απλα ειπα οτι ετσι γινεται :lol:

να τους χρεωνεις και το σπρει που καθαριζεις τους υπολογιστες τους

Τι να κάνει το έρμο το σπρέι στη μάκα που μαζεύουν τ' ανεμιστήρια , υπάρχει 120άρι κομπρεσέρ με νεροπαγίδα και πολλές φορές χρειάζεται να φυσάει για κανένα 10λεπτο.



pou kolaei to kaloma8imenos mipos 8es na sou kani kai kana service sto mixanaki?
sto vafea pas komatia ke afto isxiei padou kai pada

to ti kanis esi me ta pisia ine asxeto me ti sizitisi

αν και το γνωστό υφάκι σου δεν το γουστάρω καθόλου, ούτε και τις εξυπνάδες σου, θα κρατήσω το επίπεδο και θα σου απαντήσω για την πρόοδο της κουβέντας. Αν πας στο βαφέα μόνο τα κομμάτια που θες να βάψεις πως θα πετύχει τον σωστό χρωματικό τόνο αν δεν έχει όλο το μηχανάκι να συγκρίνει??? Ή θα έχεις μηχανάκι τρικολόρε???

Και όχι δεν θέλω από τον βαφέα σέρβις.


+1

Και είναι και απόλυτα λογικό!Μόνος σου το είπες,vaska:

Θεωρητικά εσύ πρέπει να το έχεις λύσει εκατομμύρια φορές κι αυτός ζήτημα αν θα το έχει ξαναδεί το μηχανάκι σου, οπότε από εμπειρία και μόνο θα έκανες 10 λεπτά δουλειά που για αυτόν θα είναι 1 ώρα και με αμφίβολο αποτέλεσμα.

:wave2:

Κι αν εγώ δεν έχω ιδέα από λύσε δέσε???? πρέπει λοιπόν να πάω το μηχανάκι σε συνεργείο, να πληρώσω τον άνθρωπο που θα το λύσει και θα το κρατήσει στο μαγαζί του, να πάρω τα κομμάτια για τον βαφέα και να τα επιστρέψω βαμμένα για τοποθέτηση???? Δεν ξέρω, δεν μου έχει ξανατύχει αλλά το θεωρώ παράλογο. Και τα αυτοκόλλητα???? Αυτά συνήθως είναι τμήματα μια συνέχειας σε πάνω από ένα πλαστικά. Πως θα τα ταιριάξει αν δεν έχει όλο το σύνολο για να φέρει τις νοητές γραμμές??? Ή μήπως θα πρέπει αφού μοντάρει ο μάστορας τα πλαστικά να ξαναπεράσω από τον βαφέα να μου βάλει τ' αυτοκόλλητα. Ειλικρινά ρε παίδες μου ακούγεται κάπως...........


Για σιγά ρε παλληκάρια.........

Δηλαδή στους βαφείς αυτοκινήτων πάς λυμένο το καπώ τις πόρτες
και τά φτερά;;;;;;

+1

p@nos
29/04/2012, 20:21
αν και το γνωστό υφάκι σου δεν το γουστάρω καθόλου, ούτε και τις εξυπνάδες σου, θα κρατήσω το επίπεδο και θα σου απαντήσω για την πρόοδο της κουβέντας. Αν πας στο βαφέα μόνο τα κομμάτια που θες να βάψεις πως θα πετύχει τον σωστό χρωματικό τόνο αν δεν έχει όλο το μηχανάκι να συγκρίνει??? Ή θα έχεις μηχανάκι τρικολόρε???




to ifaki moy ine to gnosto pros esena giati les paparies....
loipon oi vafeis xrisimopoioun kodiko gia ta xromata....kai fisika ena freskobameno kommati PANTA ksexorizi apo ena pou den exi bafti....tora ine sto 8ema toy vafea na krini analoga me to palio xroma to pos 8a diaxiristi to kenoyrio bapsimo etsi oste na petixi to epi8imito apotelesma...alla tricolore to mixanaki de ginete ke ton kodiko na xrisimopoiisis afto sto leo na to kseris giati me afta poy grafis fenete oti den exis ksanabapsi pote tipota
ke episis oi bafeis i doulia toys ine na bafoun oxi na filane mixanakia dld ama 8eli na bapsi 5 tepozita 8a kratisi 5 mixanakia????
fisika otan 8eli kati bapsimo to pas sto sinergio ama de kseris na lisis tis 2 bides poy kratane to komati kai o sinergias 8a sou bgali ta komatia na sta dosi na ta pas na ta bapsis

basika i8ela na ksera ti ka8ome ke sizitao mazi sou ta aftonoita....oli afti i koubenta egine gia na mas peis oti se ekopse gia ''sxetiko'' tromara sou hahahahahahahhaahahahah




kai kati telefteo....stamata na mas anaferis sinexia to magazi sou ti doylia poy kanis stoys ipologistes ke to poso kalos ise to exoyme katalabi....den iparxi an8ropos sto forum pleon pou na mi kseri poso gamatos ise stoys ipologistes ke poso epagelmatias sostos klp klp klp klp klp opos episis na mas anaferis sinexia ta ikogeniaka soy gia ti gineka sou ta paidia sou klp

@ngelos
29/04/2012, 20:30
to ifaki moy ine to gnosto pros esena giati les paparies....

basika i8ela na ksera ti ka8ome ke sizitao mazi sou ta aftonoita....oli afti i koubenta egine gia na mas peis oti se ekopse gia ''sxetiko'' tromara sou hahahahahahahhaahahahah

kai kati telefteo....stamata na mas anaferis sinexia to magazi sou ti doylia poy kanis stoys ipologistes ke to poso kalos ise to exoyme katalabi....den iparxi an8ropos sto forum pleon pou na mi kseri poso gamatos ise stoys ipologistes ke poso epagelmatias sostos klp klp klp klp klp opos episis na mas anaferis sinexia ta ikogeniaka soy gia ti gineka sou ta paidia sou klp

:a15:

christof40
29/04/2012, 20:38
στο μπατρα και στο γκαφασακι δεν ξερω τι τιμες σας δινουν τα πλαστικα για το kazer.εδω στην αθηνα παντως ολο το σετ τα πλαστικα δεν ξεπερνουν τα 80 ευρω.και μην μου πεις οτι ειναι ιμιτασιον γιατι και τα γνησια ειναι για τον π@... καβαλα:tooth::tooth:

vaska
29/04/2012, 20:43
to ifaki moy ine to gnosto pros esena giati les paparies....
loipon oi vafeis xrisimopoioun kodiko gia ta xromata....kai fisika ena freskobameno kommati PANTA ksexorizi apo ena pou den exi bafti....tora ine sto 8ema toy vafea na krini analoga me to palio xroma to pos 8a diaxiristi to kenoyrio bapsimo etsi oste na petixi to epi8imito apotelesma...alla tricolore to mixanaki de ginete ke ton kodiko na xrisimopoiisis afto sto leo na to kseris giati me afta poy grafis fenete oti den exis ksanabapsi pote tipota
ke episis oi bafeis i doulia toys ine na bafoun oxi na filane mixanakia dld ama 8eli na bapsi 5 tepozita 8a kratisi 5 mixanakia????
fisika otan 8eli kati bapsimo to pas sto sinergio ama de kseris na lisis tis 2 bides poy kratane to komati kai o sinergias 8a sou bgali ta komatia na sta dosi na ta pas na ta bapsis

basika i8ela na ksera ti ka8ome ke sizitao mazi sou ta aftonoita....oli afti i koubenta egine gia na mas peis oti se ekopse gia ''sxetiko'' tromara sou hahahahahahahhaahahahah




kai kati telefteo....stamata na mas anaferis sinexia to magazi sou ti doylia poy kanis stoys ipologistes ke to poso kalos ise to exoyme katalabi....den iparxi an8ropos sto forum pleon pou na mi kseri poso gamatos ise stoys ipologistes ke poso epagelmatias sostos klp klp klp klp klp opos episis na mas anaferis sinexia ta ikogeniaka soy gia ti gineka sou ta paidia sou klp


Ρε Πάνο, ήμαρτον, αλήθεια σου λέω δεν θέλω να διαπληκτιστώ μαζί σου. Σε παρακαλώ μην απαντάς στα νήματα που ανοίγω (μπορώ αλήθεια να επιβιώσω και χωρίς τις πολύτιμες συμβουλές - γνώσεις σου).

Όσο για το μαγαζί μου, την οικογένειά μου κλπ θα τ΄αναφέρω όπου και όποτε μπορώ, όπου σταθώ και όπου βρεθώ. Αν δεν σου αρέσει προσπέρνα το ως άλλος Stoner ( μιας κι εκτός από μηχανικάουα είσαι και ογδηγάουα).


Τες πα, πάλι γέλασα μαζί σου, όπως και κάθε φορά που γράφεις σε τούτο και σε άλλα φόρα. Αλήθεια δεν βαρέθηκες να στη λένε όλοι όπου και να γράφεις????


Ακαδημαϊκά και μόνο, χωρίς ίχνος ειρωνείας και διάθεσης για αντιπαράθεση, πρέπει να το κοιτάξεις με κάποιον ειδικό (βλέπε ψυχολόγο) αυτό. Υπάρχει σίγουρα κάποιο πρόβλημα και προσπαθείς με αυτό τον τρόπο (ειρωνεία - ξερολίαση- άποψη και θέση για τα πάντα όλα) να το καλύψεις. Ρε μπας και την έχεις τοσοδούλα και κομπλάρεις???

Η επιστήμη της προσθετικής κάνει θαύματα σήμερα και με μικρό σχετικά κόστος, αν αγγίζει δε το πρόβλημά σου τα όρια του παθολογικού, μπορεί πιθανά΄μέρος των εξόδων να το καλύψει ο ασφαλιστικός σου φορέας.

over & out από μένα, καλή συνέχεια σε ότι κι αν αποφασίσεις να κάνεις, καλή επιτυχία αν τελικά προχωρήσεις στο να δώσεις λύση στα υπαρξιακά σου και σε παρακαλώ μην ξανα-ασχοληθείς μαζί μου.

akis_trevor
29/04/2012, 21:34
ξεκολλατε ρε παιδια!!!στο θεμα μας....
η απλη λογικη λεει πως εαν θες να βαψεις ολοκληρο το μηχανακι,ποδηλατο,τηλεκατευθυνομενο,τραχτερ,τανκς κλπ(οπως στην περιπτωση του vaska....πας ολοκληρο το οχημα!!!τωρα,αν καποιος εχει την ορεξη και την γνωση να λυσει τα πλαστικα προφανως ο μαστορας θα του κανει μια καλυτερη τιμη γιατι θα του γλυτωσει ωρα=χρημα.
εγω πριν απο αρκετα χρονια που αλλαξα τα αυτοκολλητα στο παπι μου,πηγα στον ανθρωπο,τα σχεδιασαμε μαζι,και βγαλαμε παρεα τα παλια με ενα ειδικο σεσουαρ ζεστου αερα που τα ξεκολλαγε.επισης τα καινουργια τα εβαλε αυτος πανω.κατι αναλογο μπορεις να κανεις με τα αυτοκολλητα.λογικα αν τα παρεις απο αντιπροσωπεια,το βλεπω δυσκολο να φιλοτιμηθουν.

p@nos
29/04/2012, 22:23
Όσο για το μαγαζί μου, την οικογένειά μου κλπ θα τ΄αναφέρω όπου και όποτε μπορώ, όπου σταθώ και όπου βρεθώ. Αν δεν σου αρέσει προσπέρνα το ως άλλος Stoner ( μιας κι εκτός από μηχανικάουα είσαι και ογδηγάουα).


Τες πα, πάλι γέλασα μαζί σου, όπως και κάθε φορά που γράφεις σε τούτο και σε άλλα φόρα. Αλήθεια δεν βαρέθηκες να στη λένε όλοι όπου και να γράφεις????

8elo na moy peis poy moy tin ipan....giati den exi simbi pote afto...opos oyte edo mesa de moy tin exi pei pote kanis....etsi ke sta ipolipa...alla prospa8is na pis mia malakia gia na trabiksis tis entiposis profanos...tin ikogenia soy ke ta magazia soy kalo 8a itan na mi ta anaferis giati berdevis ena dimosio forum me tin pragmatikotita....kai aftoo ine megalo kako....oso gia tis odigikes ikanotites ego den exo pei pote tipota....se anti8esi me esena poy ta eleges, kai ta pisteves kiolas....kai gelagame osoi imastan brosta poy ta akoygame...ke milao gia atoma apo to forum poy se exoyn akoysi ke akoma gelane...ama 8es boro na grapso diafores kotsanes poy exis pei live na gelasi ke to pardalo katsiki edo mesa....alla kai osa aforoun sto ti ksero na lino kai na deno...ine pali diko moy 8ema mias ke den exo anaferi pote to ti ksero ke ti oxi....se anti8esi me sena poy frodizis na les monos soy gia to ti kseris ke ti kanis kai kai kai....xoris na se rotisi kanis....mias kai arxises ta psixologika na kseris i periaftologia ine problima...




Ακαδημαϊκά και μόνο, χωρίς ίχνος ειρωνείας και διάθεσης για αντιπαράθεση, πρέπει να το κοιτάξεις με κάποιον ειδικό (βλέπε ψυχολόγο) αυτό. Υπάρχει σίγουρα κάποιο πρόβλημα και προσπαθείς με αυτό τον τρόπο (ειρωνεία - ξερολίαση- άποψη και θέση για τα πάντα όλα) να το καλύψεις. Ρε μπας και την έχεις τοσοδούλα και κομπλάρεις???

Η επιστήμη της προσθετικής κάνει θαύματα σήμερα και με μικρό σχετικά κόστος, αν αγγίζει δε το πρόβλημά σου τα όρια του παθολογικού, μπορεί πιθανά΄μέρος των εξόδων να το καλύψει ο ασφαλιστικός σου φορέας.

over & out από μένα, καλή συνέχεια σε ότι κι αν αποφασίσεις να κάνεις, καλή επιτυχία αν τελικά προχωρήσεις στο να δώσεις λύση στα υπαρξιακά σου και σε παρακαλώ μην ξανα-ασχοληθείς μαζί μου.

oso gia tin tosodoyla moy afoy endiaferese gia ta tsoutsounakia twn allwn boro poli efxaristos na sou tin dikso opote 8es....alla fobame oti 8a stenaxore8is....mipos ine to prosopiko soy problima afto ke mas anaferis ka8e tris ke ligo poso gamatos ise poso kala kanis ti doylia soy poso gomenara ine i gineka soy bas ke epiveveo8is???i mikrofalia opos ipes 8erapevete ke ap oti fenete to exis psaksi to 8ema....


loipon ke 8a sou po ke ena telefteo....epeidi moy arese afto to ''akadimaika kai xoris ixnos ironias''....kala to akadimaika ine la8os na to anaferis alla de 8a se krino gramatikws
8a sou po ego kati xoris ixnos ironias....kai oti po krata to giati ennoo ka8e leksi

to pos 8elo ego na fenome se ena forum....ine diko moy 8ema.....kai to forum to perno oso sobara toy aksizi....diladi ka8oloy....ine kati poy kanis ena klik....kai me alo ena to klinis....

loipon to oti esi to pernis sta sobara....ena forum poy milas me atoma pou de kseris pos ine i fatsa toys....i exis pei ena geia se mia bolta i exis piei ena kafe stin kaliteri....toys anaferis me to mikro tous....glifeis olous toys moderator edo mesa....gia na to paiksis kalos kai oti ta pas kala me oloys....gia na anagnoristis se mia internetiki malakia...bas ke apoktisis kana filo....giati opos fenete se exoyn adiasei oloi stin pragmatikotita....loipon kalo 8a itan na frodisis na apoktisis filous oxi internetikousm alla pragmatikousl...alla profanos stin pragmatikotita otan blepis kai akous ton allo de bori na kamoyflaristi to idio kala opos piso apo ena pliktrologio....



filakia tora kai desmevome tin epomeni fora poy 8a me dis na metrisis ke to poylaki moy

a kai pou se....8a asxoloyme mazi sou oso thelo apo ti stigmi poy grafis dimosia....ke 8a sxoliazo analogos...ke idika tora poy piges na ti bgis stin paparia poy petakses apo tis apeires poy exis pei....8a grafo mono gia parti sou....ama de 8es na krinese na prosexis ti grafis....i na mi grafis ka8oloy....