PDA

View Full Version : Jonpan = Μητσοτακης και βαλε ...



oulas
15/09/2005, 20:24
Ναι πολυ καλα καταλαβατε, εφαγα και εγω την Σαβουρα μου και ησυχασα.


Μαλον μας εχει γκατεμιαση ο φιλος μας ο jonpan.

Αρχικα δημιουργηθηκε απο ΤΗΜ

Παιδιά, έχω κακά νέα...μόλις χάσατε άλλο ένα μέλος αλλά για κανα δυο βδομάδες μόνο Johnpan λες και το 'ξερες Τράκαρα χτες στα Πατήσια.


Αρχικα δημιουργηθηκε απο Rezeguet

ρε παιδια οι cbf αδες πεφτουν σαν τις μυγες! Ελλατωνομαστε με γοργους ρυθμους πρεπει να αλλαξει κατι. ενομιζα τουλαχιστον να βαλουν καποιοι μυαλο με τοσο ντορο που εγινε στο φορουμ απο τα πολλα ατυχηματα τελευταια αλλα ρε thm μας τα χαλας τωρα... Κατι ηξερε και ο τζονης ο αλητης


Αρχικα δημηιουργηθηκε απο Jonpan

Άντε περαστικά. Τουλάχιστο όσοι την πάθατε μια φορά ας είναι η τελευταία. Οδηγείτε αμυντικα. ολοι έχουν σκοπό να σας σκοτώσουν. κανείς δε σας βλέπει. Καλό πάσχα. ό,,,,τι επιθυμείτ



Ειμαι στην ανοδο της Β. Σοφιας με κατευθηνση προς κηφησια, ωρα 4:30 με καταρακτωδη βροχη. Ο δρομος εβγαζε αφρους παντου, αφου ολα τα λαδια και τα καυσαερια του καλοκαιριου εφευγαν απο την ασφαλτο.

Εχοντας φτασει στο υφος της πλατειας Μαβιλα, ετοιμαζομαι να σταματησω, και να μπω στην σχολη. Τεσπα παιρναω το στενο που ηθενα να στριψω, επειδη δεν εκοβε κανενας για να περασω.

Λιγα μετρα απο το στενο που ηδη ειχα περασει, βλεπω το πεζοδρομιο να χαμηλωνει και να εχει ενα σκαλακι 3 ποντους. Οτανς στην λεοφοριολωριδα, κοιταζω καθρεπτες, δεν ερχετε κανεις, κοβω ταχητητα, και παο να αναιβω το πεζοδρομιο, διαγωνια( και οχι καθετα οπψς θα επρεπε).

Σκεφτομαι, οτι μαλλον μαλακια κανω, αφου ειναι βρεγμενα κατω και εχει λαδια παντου. Ανεβαινει το μπροστινο με καμια 10-15 αρια χλμ, το χανω λιγο, γερνω καμποσο εγω και η μηχανη, απο την γλυτσα, ισωνο το τιμονι, δειχνει να συνερχετε, το πισω ομως αρνιοταν να αναιβει, καθως ειχε παει τελειως διαγωνια προς το πεζοδρομιο.

Ετσι με το που αρχιζει να πατιναρει σαν τρελο το πισω (γλυστραγαν τα χερια μου απο τα νερα και εδωσα καταλαθος λιγο γκαζι με προτι) και κανει αναστροφη ολη η μηχανη 180 μοιρες ενω η μπροστινη ροδα ειχε σταματησει σχεδον, βαζω δεξι ποδι κατω, φευγει ο κολος, γλυστραει το παπουτσι απο τα βρωμολαδα, γερνουμε και οι δυο, κραταω το μορο μου με ολη μου την δυναμη, να πεσει με την λιγοτερο δυνατη φορα, πεφτω εγω κατω, (ηδη πριν πεσω κατω, σκεφτομαι τι ρεζιλι που γινομαι, που επεσα σχεδον σταματημενος, λιγο πριν την σχολη), πεφτει και το μωρακι μου ακριβως απο πανω μου, και πλον το κραταω αγκαλιτσα!


Δεν επαθα τπτ ευτηχως, φορουσα και κρανος που κοπανησε ελαφρα το δεξι πλαινο του μερος. Η μηχανουλα δεν επαθε τπτ ευτυχως μιας και επεσε πανω μου. Εχει μονο μια μικρη γρατζουνια στο πλαινο μερος του γκαζιου. Τιποτα αλλο ευτυχως!


Εχει φαει κανεις αλλος Σαβουρα και τον ξεχασα;

McGyver
15/09/2005, 21:23
Κρίμα ρε Δημήτρη!

Χαζοσαβούρα, αλλά δε γ@μιέται...

Αφού είστε και οι δύο καλά, δεν τρέχει μία...

Προσέχετε ρε, παντού και πάντα, σε στεγνό ή βρεγμένο...

Alchimistis
15/09/2005, 22:16
έλα ρε ούλα και εμενα με ξέχασες...μακάρι όλες οι τούμπες μας να είναι έτσι "χαζές".
ΑΛΛΑΑΑΑ ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ......
Εσυ οταν σε ρωτάνε αν εχεις φάει καμία τούμπα θα λες...
Και εκει που ήμουν στην εθνική πέρνω με 120 την στροφη και λίγο πρίν ξύσω τον μαρσπιέ...γαμωτο γαρμπιλι στην ασφαλτο...και ετσι εφυγα με καμια 90

Alexander
16/09/2005, 10:11
Περαστικά ρε Ούλα...

Κι εγώ την έχω ξαπλώσει μια φορά...
Εν στάσει... Το έχω γράψει κάπου...

Δεν φταίει ο Johnpan που είμαστε άπειροι...:beer: :beer: :beer:

idi
16/09/2005, 10:13
cool ρε!!! σιγα... ουτε γρατζουνια δεν επαθες!!!

παντα ορθιος :wave2:

ΙΠΠΕΑΣ
16/09/2005, 10:46
Μακάρι οι μαλακίες που θα κάνουμε σε όλη μας την ζωή(με τα μηχανάκια) να είναι το να ανέβουμε ένα πεζοδρόμιο ή ένα σκαλοπατάκι διαγωνίως. Το έχω πάθει πολλές φορές γιατί βαριέμαι και εγώ να φέρω το μηχανάκι εντελώς κάθετα ως προς το πεζοδρόμιο και έχω κοντέψει να πέσω κάτω. Φυσικά μιλάμε για παπί οπότε ότι και να γίνει αν φοράς κράνος δεν πρόκειται να γίνει τίποτα. Στη περίπτωση όμως τη δική σου αν έπεσε το μωρό πάνω σου είσαι τυχερός πως δεν σε τραυμάτισε σε κανένα πόδι γιατί όσο να ναι είναι μεγαλούτσικο το ... μωρό.

Επίσης πρόσεξε να μην το κάνεις ακόμα και το καλοκαίρι γιατί αν η άκρη του πεζοδρομίου είναι παλιά και "γυαλισμένη" τότε θα τη πάθεις σαν εμένα που το έπαθα ... καλοκαιριάτικα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :bigcry:

oulas
16/09/2005, 11:15
Εκει που επεσα ηταν γυαλισμενη η ακρη, ειχε και νερα και λαδια!:hypnotize


Μη φοβασε εγω και η μηχανη εχουμε σχεδον το ιδιο βαρος, οποτε δυσκολα θα μου εκανε κατι απο πεσιμο απο σταση. Με Πλακωσε, τα φερινγ επεσαν στην κοιλια μου, και δεν καταλαβα τιποτα.

Ευτοιχος το εσωσα το μορακι μου;

Σημερα θα το πληνω, γιατι χθες ημουν κακουλι και το εριξα κατω!

Θα του λαδωσω και την αλυσιδα με το πιο ακριβο σπρει, και θα με συγχωρεση:)

Ευχαριστω ολους σας για την συμπαρασταση.

johnpan
16/09/2005, 12:18
Τίποτα ρε, δε μετράει καν για πτώση! Το αντίβαρο του γκαζιού μπορεί να γρατσουνιστεί και σε τοίχο σε παρκάρισμα! Τυχερός είσαι που δεν έπαθες κανα διάστρεμα έτσι όπως γλυστρούσε!

Και με λένε Johnpan όxι jonpan.

:beer:

gcrook
16/09/2005, 12:28
Τετοιες πτωσεις φερτε μου χιλιες.
Περαστικα παιδες:wave2:

tifoefs
17/09/2005, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Ναι πολυ καλα καταλαβατε, εφαγα και εγω την Σαβουρα μου και ησυχασα.


Μαλον μας εχει γκατεμιαση ο φιλος μας ο jonpan.

Αρχικα δημιουργηθηκε απο ΤΗΜ



Αρχικα δημιουργηθηκε απο Rezeguet



Αρχικα δημηιουργηθηκε απο Jonpan




Ειμαι στην ανοδο της Β. Σοφιας με κατευθηνση προς κηφησια, ωρα 4:30 με καταρακτωδη βροχη. Ο δρομος εβγαζε αφρους παντου, αφου ολα τα λαδια και τα καυσαερια του καλοκαιριου εφευγαν απο την ασφαλτο.

Εχοντας φτασει στο υφος της πλατειας Μαβιλα, ετοιμαζομαι να σταματησω, και να μπω στην σχολη. Τεσπα παιρναω το στενο που ηθενα να στριψω, επειδη δεν εκοβε κανενας για να περασω.

Λιγα μετρα απο το στενο που ηδη ειχα περασει, βλεπω το πεζοδρομιο να χαμηλωνει και να εχει ενα σκαλακι 3 ποντους. Οτανς στην λεοφοριολωριδα, κοιταζω καθρεπτες, δεν ερχετε κανεις, κοβω ταχητητα, και παο να αναιβω το πεζοδρομιο, διαγωνια( και οχι καθετα οπψς θα επρεπε).

Σκεφτομαι, οτι μαλλον μαλακια κανω, αφου ειναι βρεγμενα κατω και εχει λαδια παντου. Ανεβαινει το μπροστινο με καμια 10-15 αρια χλμ, το χανω λιγο, γερνω καμποσο εγω και η μηχανη, απο την γλυτσα, ισωνο το τιμονι, δειχνει να συνερχετε, το πισω ομως αρνιοταν να αναιβει, καθως ειχε παει τελειως διαγωνια προς το πεζοδρομιο.

Ετσι με το που αρχιζει να πατιναρει σαν τρελο το πισω (γλυστραγαν τα χερια μου απο τα νερα και εδωσα καταλαθος λιγο γκαζι με προτι) και κανει αναστροφη ολη η μηχανη 180 μοιρες ενω η μπροστινη ροδα ειχε σταματησει σχεδον, βαζω δεξι ποδι κατω, φευγει ο κολος, γλυστραει το παπουτσι απο τα βρωμολαδα, γερνουμε και οι δυο, κραταω το μορο μου με ολη μου την δυναμη, να πεσει με την λιγοτερο δυνατη φορα, πεφτω εγω κατω, (ηδη πριν πεσω κατω, σκεφτομαι τι ρεζιλι που γινομαι, που επεσα σχεδον σταματημενος, λιγο πριν την σχολη), πεφτει και το μωρακι μου ακριβως απο πανω μου, και πλον το κραταω αγκαλιτσα!


Δεν επαθα τπτ ευτηχως, φορουσα και κρανος που κοπανησε ελαφρα το δεξι πλαινο του μερος. Η μηχανουλα δεν επαθε τπτ ευτυχως μιας και επεσε πανω μου. Εχει μονο μια μικρη γρατζουνια στο πλαινο μερος του γκαζιου. Τιποτα αλλο ευτυχως!


Εχει φαει κανεις αλλος Σαβουρα και τον ξεχασα;

Μου θυμησες τη δικια μου στην Αγκωνα φετος το καλοκαιρι !
Εμενα χωθηκε η μπροστινη ροδα στις γραμμες του τραμ μεσα στο λιμανι και με κοιταγε να πεφτω ολη η κολοκαφετερια με 0 χλμ !!

:blush: :blush: :blush:

evvou
17/09/2005, 19:49
αντε βρε παιδι Don't worry..ολα καλα!!! μακαρι να υπαρχουν μονο τετοια πεσιματα! :wave2:

oulas
26/09/2005, 23:13
Τελικα σημερα που την επλυνα μετα απο κανα μηνα, ειδα και κατι ψιλογρατζουνιες στην εξατμιση, οι οποιες δεν φενοντουσαν. Ε ρε γαμωτο. Θα θελω να την πουλησω σε κανα δυο χρονια, και θα νομιζει ο αλλος οτι γυρευε τι σουπα εχει φαει!

Συμπερασμα, μετα απο πτωση, εστω και απο 5 χλμ, να πλενετε την μηχανη. Η βρωμα κρυβει γρατζουνιες:bigcry:

Nikoskazer2000
27/09/2005, 02:54
Ε καλά ρε 'συ oula...

Δε λέω πως είναι ωραίο να υπάρχουν γρατζουνιές αλλα αν υπάρχουν ας υπάρχουν καλύτερα πάνω στη μηχανή παρά πάνω σ' εσένα :winka:

Έτσι κι αλλιώς οπως είπανε πολλοί σ' αυτό το topic μακάρι να 'χαμε ολοι μας μόνο τέτοια πεσίματα.

:wave2:

Ghostwalker
29/09/2005, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Τίποτα ρε, δε μετράει καν για πτώση! Το αντίβαρο του γκαζιού μπορεί να γρατσουνιστεί και σε τοίχο σε παρκάρισμα! Τυχερός είσαι που δεν έπαθες κανα διάστρεμα έτσι όπως γλυστρούσε!

Και με λένε Johnpan όxι jonpan.

:beer:

Nai kai to pa8a egw... Hli8ia ptwsh me mhdamines zhmies(Antivaro) enw ekana practice se mia alana monos kai me epiase h tasi gia vlakeies meta apo ligh wra..:( Eprepe na to perimenw.

:a55: Opote twra perimenw na perasei...