PDA

View Full Version : Αναψαν τα αιματα!!! Τα Λαμογια του ΜΟΤΟ...



Xrider
05/05/2012, 11:55
Αγαπητοί φίλοι,

Αφορμή για το γράμμα αυτό είναι μια επιστολή που διάβασα στο περιοδικό ΜΟΤΟ, στο τεύχος 504 που αναφέρεται στις μεταδόσεις του MotoGP από τoν OTE. Επειδή και εγώ φέτος κατάργησα το motogp.com από το οποίο έβλεπα πέρυσι τις μικρές κατηγορίες και έβαλα ΟΤΕ που τις δείχνει, σαν φανατικός του MotoGP είδα και τους δύο πρώτους Αγώνες και τις χθεσινές δοκιμές.....
Συνεχεια στο λινκ


http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=10924
:mad:

Gi_4ce
05/05/2012, 12:00
Παπαριά το αρθρο.

Ξεκατίνιασμα "οπαδων" Χατζάρα και "οπαδων" Διατσίδη που προσωπικά χέστηκα και η βάρκα έγυρε...

Xrider
05/05/2012, 13:21
"Στον ΟΤΕ είδα σε φοβερή εικόνα και άκουσα σε τρομερό ήχο τους κινητήρες των μοτοσυκλετών και στο 99% των περιπτώσεων ο σχολιαστής δεν μιλούσε την ώρα που είχε αυτήν την εικόνα, μάλιστα έλεγε ας ακούσουμε τώρα τον τάδε κινητήρα. Επίσης δεν διέκρινα μια ακατάσχετη φλυαρία, όπως γράφει η επιστολή, αλλά αντίθετα με πληροφορούσε συνεχώς για το τι γίνεται, μου έδινε να καταλάβω λεπτομέρειες τεχνολογίας"

Τα πιστευεις????
Η μπαπαρια ειναι οτι μεσω ΟΤΕ πρεπει να αγορασεις το ΠΑΚΕΤΟ για να δεις τους αγωνες η να τρεχεις σε καφετεριες με την μακαροναδα ακομα στον οισοφαγο...η Φ1 εμενα μου ειναι παντελως αδιαφορη και βαρετη..
Ο 2Δ εχει παρει καλως η κακως τα δικαιωματα και κανει οτι γουσταρει για να βγαλει 1ευρω παραπανω.Θυμαμαι περισυ στο ΦΜ που εγραφε πως θα ανεβασει το κασε του και γιατι δεν του δινουν περισσοτερα λεφτα απο ΣΚΑΙ και μαγαζια μηχανων.
Ο 2Δ ειναι επιχηρηματιας και κατω απο αυτο το σκεπτικο καλα κανει οτι κανει...εεγω ομως που ΔΕΝ με ενδιαφερει η μπιζνα του 2Δ αλλα το αθλημα,γιατι να εξαρτομαι απο το πως φυσαει στο κεφαλι του καθενα και να μην αγορασει τα δικαιωματα η γμμνη ΕΡΤ που την πληρωνουν 11εκ, Ελληνων και ας μην αγορασει πακιστανικα και αλλα βουκολικα ντοκ. και σειρες της Πουτ$α$ ,που στα @@ρια μου πως κουρεβουν το προβατο στο Ισπαχαν και η φλογερα του Αζιζ!!

gixxerpap
05/05/2012, 13:21
να δεις που σε λίγο ο Διατσίδης, θα φωνάξει το μπαμπά του ...

μα πόσο φλώρος, πόσο γελοίος μπορεί να γίνει ...

Vstrommer71
05/05/2012, 13:51
British Eurosport απο live streaming,ακουγοντας Toby Moody και απολαμβανοντας περιγραφη
Σιγα μην κατσω να ασχοληθω με τα 2Δ και αλλες τετοιες παπαριες:beer:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
05/05/2012, 13:53
British Eurosport απο live streaming,ακουγοντας Toby Moody και απολαμβανοντας περιγραφη
Σιγα μην κατσω να ασχοληθω με τα 2Δ και αλλες τετοιες παπαριες:beer:
α για σου φιλε μου....:beer:

daculas
05/05/2012, 14:59
Δώσε και κάποιο λινκ please

spyro
05/05/2012, 16:20
British Eurosport απο live streaming,ακουγοντας Toby Moody και απολαμβανοντας περιγραφη
Σιγα μην κατσω να ασχοληθω με τα 2Δ και αλλες τετοιες παπαριες:beer:

εχει moto gp?

το μόνο που διαφημίζει ειναι τα SBK για αυτο το μηνα :confused:

Highsider
05/05/2012, 16:23
Vstrommer71 είπες την καλύτερη κουβέντα. :beer:

Corvo
05/05/2012, 16:52
http://www.firstrowsports.eu/ πασης φυσεως αγωνα, και συνηθως πετυχαινω και την αγγλικη περιγραφη, απλα η εικονα δεν ειναι κορυφαια...

H.A.Balafoutre
05/05/2012, 17:23
Για να το πω αλλιώς...ΜΟΤΟ έχω πολλά χρόνια να αγοράσω...και δεν πρόκειται να ξαναγοράσω. Motogp magazine μάλλον δεν θα αγοράσω...αλλά! Με φιλαράκια πάμε σε πελάτη με ΟΤΕ Τιβί, ακούμε Διατσίδη, πληρώνουμε τις μπύρες μας εκεί στον πελάτη μας ή μας κερνάει και καμία, περνάμε καλά και μετά πάμε σε άλλο πελάτη που είναι χοντοφωλιά και πίνουμε μπύρες....για το άφτερ δι ράεισ...τζιράρουμε το χρήμα μεταξύ μας και περνάμε καλά και κάνουμε και το κομμάτι μας.

chr1s_86
05/05/2012, 20:34
Παίζει να'ναι και στημένο το "γράμμα" στο site... Δε νομίζω ότι υπάρχει νοήμων άνθρωπος που καταλαβαίνει αγγλικά ο οποίος θα κόψει τη συνδρομή στο motogp.com για να πάει στο OTE TV. Μια χαρά τα γράφει ο αναγνώστης του μοτο (δεν το αγοράζω) στο μήνυμα που είναι φωτογραφημένο... Η διαφορά στην ποιότητα της πληροφορίας και της περιγραφής που έχεις στις αγγλικές μεταδόσεις (motogp.com, eurosport, bbc) είναι απλά τεράστια...

devil's animal
05/05/2012, 21:10
Παίζει να'ναι και στημένο το "γράμμα" στο site... Δε νομίζω ότι υπάρχει νοήμων άνθρωπος που καταλαβαίνει αγγλικά ο οποίος θα κόψει τη συνδρομή στο motogp.com για να πάει στο OTE TV. Μια χαρά τα γράφει ο αναγνώστης του μοτο (δεν το αγοράζω) στο μήνυμα που είναι φωτογραφημένο... Η διαφορά στην ποιότητα της πληροφορίας και της περιγραφής που έχεις στις αγγλικές μεταδόσεις (motogp.com, eurosport, bbc) είναι απλά τεράστια...

+1000
:beer:

p_sapelas
05/05/2012, 21:12
Ειλικρινά και εγώ θεωρώ ότι γίνεται Ντόρος για το τπτ.. όποιος έβαλε ΟΤΕ TV μόνο για το moto GP προφανώς έκανε βλακεία αφού το motogp.com αποτελεί οικονομικότερη λύση... Tα stream δυστηχώς είναι στην πλειοψηφία τους κάκιστης ποιότητας (εκτός κ αν μιλάμε για παράθυρο στο pc 320X240 και να παίζει μουσική youtube από πάνω.. Εγώ που δεν κατάφερα να δώ το 2ρο αγώνα λόγω υποχρεώσεων απλά το "κατέβασα" σε 480p την επομένη από torrent... Νομίζω πως ακόμα κ αν ξέρεις το αποτέλεσμα ένας αγώνας moto ποτέ δεν χάνει το ενδιαφέρον του.

npat
05/05/2012, 21:19
Παίζει να'ναι και στημένο το "γράμμα" στο site...

Μπα ρε 'συ... δεν νομίζω. "Γιώργος Παπαδόπουλος από Θεσσαλονίκη?". Που το σκέφτηκαν? Σαν να λέμε John Smith από Λονδίνο...

:lol::lol:

SVX
05/05/2012, 21:25
διαπλοκη στον αγνο κοσμο των MotoGp? !!!!!


για πε... :a014:

cosgili
05/05/2012, 22:21
Μα καλα ακομα ασχολειστε με το ΔΔ??? Ο ανθρωπος περα απο τα λεφτα που εριξε (για να βγαλει περισσοτερα), και ειχαμε προβολη σε ελευθερο καναλι του motogp, δεν αξιζει καμιας προσοχης. Το αυτο το λεω οχι για τον ανθρωπο ΔΔ (δεν τον ξερω δεν τον κρινω) αλλα για τον επιχειρηματια. Δυστυχως η ματαιοδοξια του δεν τον αφηνει να κανει πισω και να αφησει εναν πραγματικο επαγγελματια να κανει αναμεταδοση αγωνα. Το θεμα ειναι απλο...πιστευεις πως αξιζει το προϊον? Το αγοαραζεις, αλλιως προσπερνας και ψαχνεις αλλη λυση.

AUFGEBRACHT
05/05/2012, 22:52
Γιατί ο Χατζάρας πάει από πίσω...

McTalas
06/05/2012, 10:31
ελα δεν παιζει το "γραμμα" να ειναι αληθινο, απλα ΔΕΝ παιζει!!

ΔΕΝ, λεω, ΔΕΝ μπορει να υπαρχει νοημον ατομο που να γουσταρει τοσο πολυ 2Δ!!! μπορει για καποιον να ειναι αδιαφορος για αλλον αντιπαθης, αλλα να του φτιαχνει τετοιο εγκωμιο πολυ απλα ΔΕΝ υπαρχει!!! :bawl:

εγω εγγλεζικα δεν ξερω αρκετα, οσα με μαθανε οι τουριστριες καποτε, αλλα προτιμω 1000 φορες να ακουω Αγγλικη μεταδοση, παρα την Ελληνικη.

Ακους εκει "Γιωργος Παπαδοπουλος" :lol::lol::lol:

Joyrider
06/05/2012, 10:33
Λουξάρω moto gTp :a014:

Antwnis
06/05/2012, 14:59
http://www.firstrowsports.eu/ πασης φυσεως αγωνα, και συνηθως πετυχαινω και την αγγλικη περιγραφη, απλα η εικονα δεν ειναι κορυφαια...

Φίλε μου νασαι καλα, είδα αγώνα σήμερα! Ισπανική περιγραφή βέβαια, μικρή εικόνα, αλλά... Ούτε διαλείματα, εύτε ΔΔ...
:beer:

πυξιδας990
07/05/2012, 14:53
αμα εχει πιατο σπιτι του ο καθενας τον γυρναει στον astra1 και βλεπει το γερμανικο dsf.ζωντανα ολα και κατα 90%απο παρασκευη ολα τα δοκιμαστικα.υποψιν παιζει ολες τισ κατηγοριες.σχολιαστης ειναι ο παλιος αγωνιζομενος alex homfan.:wave2:

Volo
11/05/2012, 12:04
British Eurosport απο live streaming,ακουγοντας Toby Moody και απολαμβανοντας περιγραφη
Σιγα μην κατσω να ασχοληθω με τα 2Δ και αλλες τετοιες παπαριες:beer:

:beer:
Toby Moody και Julian Ryder είναι οι καλύτεροι που έχω ακούσει.
Κρίμα που δεν μπορώ πια να τους βρω.
Έχω από torrent όλο το πρωτάθλημα του 2008 αγώνες καi δοκιμαστικά με αυτούς σχολιαστές
και με τον Mamola να μιλάει από τα pits. Ανεκτίμητο ακόμα τα βάζω και τα βλέπω. Λένε πολλά
πράγματα, πληροφορίες καλές και αξιολόγηση ακόμα πιο καλή.
Το κυριότερο από όλα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ. Τα κουλά που πετάει ο 2Δ δεν με ενοχλούν,
τελευταία ατάκα "Η βροχή είναι πάνω από την πίστα αλλα δεν πέφτει" ή το κορυφαίο
"Και ναι ο Lorenjo κάνει την επίθεση του τώρα... με συνχωρείτε το replay ήταν". Τουλάχιστον γελάμε.
Όταν κόβεται ο αγώνας είναι που το χάνω. Δεν με νοιάζει ας βρουν άλλο τρόπο να βγάλουν τα έξοδα,
όταν κόβεις τη δράση υποτιμάς το θεατή.

LogOutGoRide
11/05/2012, 15:16
το κορυφαίο
"Και ναι ο Lorenjo κάνει την επίθεση του τώρα... με συνχωρείτε το replay ήταν". Τουλάχιστον γελάμε.
Όταν κόβεται ο αγώνας είναι που το χάνω. Δεν με νοιάζει ας βρουν άλλο τρόπο να βγάλουν τα έξοδα,
όταν κόβεις τη δράση υποτιμάς το θεατή.

Κατέβασα τον τελευταίο αγώνα sbk (ή wss δεν θυμάμαι τώρα) και ο εκεί σχολιαστής είχε καλεσμένο τον Ian Hutchinson.
Σε μια στροφή πέφτει ο πρώτος στα φρένα απο μπροστινό και ακούγεται ο σχολιαστής να περιγράφει την βούτα. Σε λίγο δείχνει πάλι την πτώση και διακόπτει τον Hutchi και περιγράφει με τον ίδιο σχεδόν τρόπο την πτώση του οδηγού. Το πήρε χαμπάρι και ζήτησε αμέσως συγνώμη για το λάθος του.
Τέτοια γίνονται δεν με χαλάνε, υπάρχουν άλλες χοντράδες που κάνουν τα πράγματα χειρότερα.
Η μετάδοση του bbc για μένα είναι η καλύτερη ,με τους δημοσιογράφους να χώνουν στην κυριολεξία το μαρκούτσι στην μούρη του οδηγού, όταν αυτός αυτοσυγκεντρώνεται πάνω στην μοτό λίγο πριν την έναρξη του αγώνα.Το κακό είναι πως δεν δείχνουν την απονομή.