PDA

View Full Version : wr or ttr



dimitrisstr
05/05/2012, 14:42
θελω την γνωμη καποιων ποιο εμπειρων.. εχω ενα χτ 600 και σκεφτομαι να βαλω καινουργια μπροστινα.

απο θεμα αποδοσης ( σταθεροτητα , στριψιμο , αποδοση)

ποια ειναι καλυτερα ?

usd απο wr 43mm

ή

συμβατικα απο ttr 600.

δεν αναζητω γνωμη οσον αφορα το οικονομικο ή τισ μετατροπες που χρεαζονται αλλα μονο στην αποδοση.

ευχαριστω προκαταβολικα οσους με φωτισουν με τις γνωσεις τους

OldMan
07/05/2012, 11:42
δεν αναζητω γνωμη οσον αφορα το οικονομικο ή τισ μετατροπες που χρεαζονται αλλα μονο στην αποδοση.
Τούτου δοθέντος, μεταφερόμεθα...:wave2:

dimitrisstr
07/05/2012, 16:01
δεκτο αλλα επειδη ειμαι καινουργιος θα πρεπει να το ανοιξω καπου αλλου ή θα το μεταφερεις εσυ? αν ναι που?

MikeG
07/05/2012, 16:02
δεκτο αλλα επειδη ειμαι καινουργιος θα πρεπει να το ανοιξω καπου αλλου ή θα το μεταφερεις εσυ? αν ναι που?


Πήγε ήδη εκεί που πρέπει να είναι. :winka:

dimitrisstr
07/05/2012, 16:03
σωστος... μολισ το ειδα!! για τα usd δεν εχεισ καμια αποψη?

8avos
07/05/2012, 17:23
είναι σχετικά απλό,δες την κατηγορία που είναι και τα 2 και κινήσου αναλόγως.
το wr είναι εντούρο και το πιρούνι του είναι για να αποσβαίνει ανωμαλίες στο πέρασμά του,για καθημερινη χρήση όμως?
του ττρ είναι πιο πολύ όλα σε ένα.
αρα είναι ανάλογα που θα χρειαστείς σταθερότητα-στρίψιμο-απόδοση,σε χώμα και κάναν αγώνα ή στην πόλη?

yiannis172
07/05/2012, 17:33
Απο LC4 εχουν βαλει αρκετοι ολοκληρο το συστημα...πολυ ποιοτικοτερη λυση,περισσοτερο εμφανισιμη και υπολογισε και τη χαοτικη βελτιωση στα φρενα που θα δεις ;)

dimitrisstr
07/05/2012, 17:36
καταλαβα τι εννοεισ απλα ελεγα επειδη ειναι usd απα πιο ακαμπτα σε στριψιμο..

η χρηση μου ειναι μονο σε ταξιδια και μεγαλες ταχυτητες.μοταρ ειναι η μηχανη ξεχασα να το αναφερω

dimitrisstr
07/05/2012, 17:38
Απο LC4 εχουν βαλει αρκετοι ολοκληρο το συστημα...πολυ ποιοτικοτερη λυση,περισσοτερο εμφανισιμη και υπολογισε και τη χαοτικη βελτιωση στα φρενα που θα δει

να σ ου πω την αληθεια δεν ξερω ποσο α μου κοστισουν οι μετατροπεσ σε σταθρο και τιμονοπλαακα και αξονα για υπολογισω και το συνολικο κοστοσ... αν ξερεισ πεσ μου