PDA

View Full Version : Alagi solinaki paraflou apo to psigeio



xaris_sm
16/09/2005, 12:44
Mages mia grigori erotisi...

thelo na alakso ena apo ta solinakia metaforas psihtikou igrou kai sigekrima auto to opio ksekinaei apo tin mia plevra tis kefali (aristera) kai paei stin ali meria (deksia),thelo na to alakso giati ehei tripisei kai hanei...sinepos tha prepei na adiaso olo to paraflou pu iparhei sto psigeio mesa na kano tin alagi kai na to ksanavalo siblironodas ligaki pu malon tha hreiastei...

Den iparhei kamia idieteri diadikasia gia to olo thema e?
opos kamia eksaerosi mipos meinei katholou aeras mesa ston kikloma pu anakiklonete to paraflou,e?

ena LC4 99 640 eho

thanks

dukeandthecity
16/09/2005, 12:52
EDIT : http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=10456

xaris_sm
16/09/2005, 13:26
Euharisto gia to topic pu esteiles...

pados se mena dulevei mia hara to vedilater...kai malon kai ola ta ala,apla vlepo oti apo to ena solinaki hanei paraflou me sinepeia na siblirono ligo kathe 4 meres...
arage einai toso aplo na to alakso monos mou i na to pao se kana sinergeio? :confused:

dukeandthecity
16/09/2005, 13:36
Πιο πολύ με προβληματίζει αυτο που έγραψε ο old:

ΕΙΝΑΙ κολλημένος ο θερμοστάτης του και εκτός από καθάρισμα/αλλαγή χρειάζεται και κανονική ΕΞΑΕΡΩΣΗ του κυκλώματος του ψυκτικού (αλλοιώς θα συνεχίζει να "ξερνάει" λόγω υπερθέρμανσης του υγρού από μειωμένη πλέον ποσότητα).

Για το θέμα τις εξαέρωσης που ρωτάς. Ολα τα αλλα δεν νομίζω να σε ενδιαφέρουν.

Επισης είμαι σίγουρος οτι δεν πρεπει να πας σε συνεργειο μιας και δεν ειναι δύσκολη δουλειά.

OldMan
16/09/2005, 14:02
:mad: :D :mad:

Γ@μώ τα LC4 σας....

Πάνω στο μοτέρ (δεν σας λέω που ακριβώς...) έχει βίδα για την εξαέρωση του κυκλώματος ψύξης !!!

Την βγάζουμε εντελώς, ρίχνουμε σιγά σιγά ψυκτικό από την τάπα του ψυγείο, μέχρι να σταματήσει να βγαίνει αέρας (και μπουρμπουλήθρες) από την τρύπα της βίδας.
Την βιδώνουμε και συμπληρώνουμε μέχρι περίπου 1cm πάνω από τις ψύκτρες του ψυγείου !!!

.
.
.
.
.Όποιος έχει κοινή λογική, την βίδα εξαέρωσης θα την ψάξει ΨΗΛΑ !!!

:wave2: :beer: :wave2:

dukeandthecity
16/09/2005, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan


Πάνω στο μοτέρ (δεν σας λέω που ακριβώς...)


δες τι σκαρφιζετε ο άνθρωπος για μερικές μπύρες.....................:beer: :beer: :beer:

XTMPAM
16/09/2005, 14:14
ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΙΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΟ ΕΞΑΕΡΩΣΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ...ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΡΑΦΛΟΥ ΕΤΣΙ?

dukeandthecity
20/09/2005, 10:58
έχουμε κανενα νεώτερο στον διαγωνισμό που έβαλες ο παπούς σχετικα με την βίδα της εξαέρωσης ????

αντε γιατι έχουμε και χρυσούν ορολόγιον.......

OldMan
20/09/2005, 11:09
:look: :look: :look:

Καλά ρε σεις, θα διαρρήξω τα ιμάτιά μου (και να ήμουνα και stripper, να πάει στο διάολο....) !!!

Δεν υπάρχει κανείς κάτοχος ΚΤΜ που να έχει κάνει εξαέρωση στο σύστημα ψύξης ???

(Μετά παραπονιέστε που ανάβουν τα @ρχίδια σας στην πόλη ...)

:sad: :sad: :sad:

XTMPAM
20/09/2005, 11:42
ΦΙΛΕ ΟΛΝΤ...ΕΜΕΝΑ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ..ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΠΑΡΑΦΛΟΥ ΤΟ ΓΕΜΙΣΕ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ...ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕ...ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟ??ΓΙΑ ΦΩΤΙΣΕ ΜΑΣ!!:sun:

dukeandthecity
20/09/2005, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

Καλά ρε σεις, θα διαρρήξω τα ιμάτιά μου (και να ήμουνα και stripper, να πάει στο διάολο....) !!!




Αντουάν, μεγάλος ανθρωπος εισαι, ριξε κατι πάνω σου μην μας κρυώσεις.....


24265

OldMan
20/09/2005, 12:08
:sad: :sad: :sad:

Καλά, άστο να πάει στα διάλα....
(Οι βίδες 5 (αντλίας νερού) και 6 (ψυγείου) ΕΙΝΑΙ βίδες εξαέρωσης...)






Για λιγότερη βαβούρα....

Στην δεξιά πλευρά του μοτέρ, επάνω στην κεφαλή, υπάρχει βίδα που εξαερώνει ΟΛΟΚΛΗΡΟ το σύστημα ψύξης !!!

XTMPAM
20/09/2005, 12:39
ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ...ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΑ??ΝΑ ΕΠΑΝΟΡΘΩΣΟΥΜΕ??ΓΙΑ ΠΕΣ!!