PDA

View Full Version : Dainese Pants??



Polifer
16/09/2005, 14:57
Εχω παρει το Dainese ChargeR jacket και τωρα θελω να παρω παντελόνι με ξίστρες!
Για να ταιριάζει όμως στο θερμουαρ του Jacket πρεπει να ειναι και αυτο Dainese..

Ξερεται αμα υπαρχει πιο οικονομική λύση απο το Dainese DragonFly Που κανει 350€ ( :uplate: ) είτε απο τη Dainese είτε απο καποια αλλη εταιρια που να ταιριαζει το κουμπωμα;;;

Εψαξα σε ebay για κατι παρομοιο αλλα δε βρικα κατι που να στελνεται και ελλαδα...

Ξερει κανεις τπτ καλό;

Ευχαριστώ πολύ!

Tropeas
16/09/2005, 15:43
http://www.market2ruote.it/index.php?main_page=index&cPath=4_19

Ποιο φθηνά , δύσκολα.....
εκτός και αν είναι 3ετίας +++

stratospr
16/09/2005, 15:48
Σχετικά απλή λύση (και νομίζω πιο φτηνή συνολικά):
Παίρνεις ένα παντελόνι δερμάτινο Dainese χωρίς ξύστρες... Ένα ζευγάρι ξύστρες χώρια... και πας σε ένα ράφτη και του ζητάς να σου ράψει δυο κομμάτια βέλκρο στο παντελόνι εκεί που πάνε οι ξύστρες (αν έχεις και παντελόνι με ξύστρες φίλου σου, δεν θα έχει πρόβλημα ο ράφτης να δει που θα βάλει το βέλκρο)

Polifer
16/09/2005, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
http://www.market2ruote.it/index.php?main_page=index&cPath=4_19

Ποιο φθηνά , δύσκολα.....
εκτός και αν είναι 3ετίας +++

Μπορεις να μου πεις ποσο ειναι τα μεταφορικα για ελλαδα και τα ΦΠΑ κλπ κλπ?? Δε ξερω καλα ιταλικα γιαυτο...

Tropeas
16/09/2005, 16:10
Ουτε και γω ξέρω ιταλικά....

Κάτω δεξιά έχει μια αγγλική σημαιουλα που σου μεταφράζει το site στα αγγλικά...

adam_tsouk
16/09/2005, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
Μπορεις να μου πεις ποσο ειναι τα μεταφορικα για ελλαδα και τα ΦΠΑ κλπ κλπ?? Δε ξερω καλα ιταλικα γιαυτο...


Κάτι πράγματα που είχα παραγγείλει από Ιταλία με χρέωσαν με 45 ευρώ περίπου μεταφορικά.

Ο όγκος τους και το βάρος τους ήταν μικρότερα από ένα παντελόνι δερμάτινο.

Polifer
16/09/2005, 16:22
ξερει κανεις πως πανε πανω κατω τα νουμερα??

Το νουμερο του παντελονιου μου ειναι 33-34

Το νουμερο του μπουφαν Dainese Charger λεει 48! Αρα και το παντελονι πρεπει να ειναι κι αυτο 48?

L.A.x6x9x
20/09/2005, 02:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
Μπορεις να μου πεις ποσο ειναι τα μεταφορικα για ελλαδα και τα ΦΠΑ κλπ κλπ?? Δε ξερω καλα ιταλικα γιαυτο...

Το συγκεκριμένο side χρεώνει ανάλογα με τα κιλά του δέματος

kinhsh
20/09/2005, 03:18
στο www.kinisi.gr εχει τηλεφωνα ,νομιζω υπαρχει ενα δερματινο νταινεζε με ξυστρες στα 260 ευρω,νομιζω νουμερο 56 μονο υπαρχει.

Tigas
23/09/2005, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
Εχω παρει το Dainese ChargeR jacket και τωρα θελω να παρω παντελόνι με ξίστρες!
Για να ταιριάζει όμως στο θερμουαρ του Jacket πρεπει να ειναι και αυτο Dainese..

Ξερεται αμα υπαρχει πιο οικονομική λύση απο το Dainese DragonFly Που κανει 350€ ( :uplate: ) είτε απο τη Dainese είτε απο καποια αλλη εταιρια που να ταιριαζει το κουμπωμα;;;

Εψαξα σε ebay για κατι παρομοιο αλλα δε βρικα κατι που να στελνεται και ελλαδα...

Ξερει κανεις τπτ καλό;

Ευχαριστώ πολύ!

ANTE ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ YES
ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙΑ ΔΕΡΜΑΤΑ+CORDURES ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ Η DAINESE ΚΑΙ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΗΣ, ΑΠΛΩΣ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΚΑΙ Η ΧΩΡΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ DAINESE.
ΕΧΩ ΦΙΛΟ ΕΞΟΥΣΙΔΟΤΗΜΕΝΟ DEALER ΤΗΣ DAINESE ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΙΠΕ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΛΠΑ:winka:

Xlitos
23/09/2005, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ANTE ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ YES
ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙΑ ΔΕΡΜΑΤΑ+CORDURES ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ Η DAINESE ΚΑΙ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΗΣ, ΑΠΛΩΣ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΚΑΙ Η ΧΩΡΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ DAINESE.
ΕΧΩ ΦΙΛΟ ΕΞΟΥΣΙΔΟΤΗΜΕΝΟ DEALER ΤΗΣ DAINESE ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΙΠΕ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΛΠΑ:winka:

Να σε ρωτήσω..μήπως ξέρεις κάποιο μαγαζί για να τσιμπήσω ένα τέτοιο φτηνό σχετικά παντελονάκι κορντούρα;;Eχω jacket Dainese κορντούρα,μπας και τα συνδιάσω ρε γαμώτ..έρχονται κρυα και βροχές,δεν θα την βγάλω και φέτος με τζιν! :bigcry:

Tigas
23/09/2005, 12:46
X-MOTO ΛΕΩΦΟΡΟ ΔΕΚΕΛΕΙΑΣ :wave2: ΣΤΗ ΝΕΑ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ

Xlitos
23/09/2005, 15:08
Thx! ;)

GTZ750
23/09/2005, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ANTE ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ YES
ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙΑ ΔΕΡΜΑΤΑ+CORDURES ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ Η DAINESE ΚΑΙ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΗΣ, ΑΠΛΩΣ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΚΑΙ Η ΧΩΡΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ DAINESE.
ΕΧΩ ΦΙΛΟ ΕΞΟΥΣΙΔΟΤΗΜΕΝΟ DEALER ΤΗΣ DAINESE ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΕΙΠΕ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΛΠΑ:winka:

για την "YES" το ξερω εχω ακουσει και εγω οτι ειναι dainese!!!:wave2: :wave2: