PDA

View Full Version : Γνώμες για κινέζικα δισκόφρενα.



theofilos
08/05/2012, 21:28
Θελω να χτυπησω ενα ζευγαρακι εμ. δισκόφρενα και τα κινεζικα ειναι πραγματικα τρομερα σε τιμη και σε σχεδια. Το θεμα ειναι κατα ποσο αντεχουν και δεν στραβωνουν? Σιγουρα θα προτιμησω καποιο που ειναι 5 χιλ. πάχος ωστε να ειναι πιο στιβαρο. Οσοι τα εχετε δοκιμασει ή ξερετε φιλους που τα δοκιμασαν αν μπορειτε παρακαλω γραψτε τις εμπειριες σας. Θα βοηθουσε και απο ποιο ηλεκτρομαγαζο τα πηρανε μηπως καταληξουμε σε καποια συγκεκριμενη μαρκα.

Ευχαριστω.

SVX
08/05/2012, 21:30
Θελω να χτυπησω ενα ζευγαρακι εμ. δισκόφρενα και τα κινεζικα ειναι πραγματικα τρομερα σε τιμη και σε σχεδια. Το θεμα ειναι κατα ποσο αντεχουν και δεν στραβωνουν? Σιγουρα θα προτιμησω καποιο που ειναι 5 χιλ. πάχος ωστε να ειναι πιο στιβαρο. Οσοι τα εχετε δοκιμασει ή ξερετε φιλους που τα δοκιμασαν αν μπορειτε παρακαλω γραψτε τις εμπειριες σας. Θα βοηθουσε και απο ποιο ηλεκτρομαγαζο τα πηρανε μηπως καταληξουμε σε καποια συγκεκριμενη μαρκα.

Ευχαριστω.

KAGIZUME? την πατησα εγω μια φορα, δεν την ξαναπαταω

AUFGEBRACHT
08/05/2012, 21:32
Όσοι τα έχουν δοκιμάσει δεν είναι πια κοντά μας για να γράψουν τις εμπειρίες τους... Αν κατάλαβα καλά είναι κάποια άγνωστη μάρκα με ευφάνταστο κινέζικο όνομα;

theofilos
08/05/2012, 21:37
KAGIZUME? την πατησα εγω μια φορα, δεν την ξαναπαταω

Σου στραβωσαν? Ή ηρθανε στραβα?

SVX
08/05/2012, 21:39
Σου στραβωσαν? Ή ηρθανε στραβα?

στραβη η μια απο τις 3.... τρεχα γυρευε

theofilos
08/05/2012, 21:40
Όσοι τα έχουν δοκιμάσει δεν είναι πια κοντά μας για να γράψουν τις εμπειρίες τους... Αν κατάλαβα καλά είναι κάποια άγνωστη μάρκα με ευφάνταστο κινέζικο όνομα;

Γενικα υπαρχουν πολλες μαρκες. Δεν εχω καποια συγκεκριμενη στο μυαλο μου αυτη τη στιγμη απλα κοιταω να μαθω τι παιζει.

theofilos
08/05/2012, 21:41
στραβη η μια απο τις 3.... τρεχα γυρευε

Στην αλλαξαν μετα? Απο οτι διαβασα στα ξενα φορουμ αν ειναι ερχονται καμμια φορα στραβες και στις αλλαζουν. Συνηθως δεν ειχανε αλλα προβληματα. Εσυ τι εκανες με τη δικια σου την αλλαξες? Τις δουλευεις ακομα?

AUFGEBRACHT
08/05/2012, 21:44
Κοίτα, ζητάς γνώμη από κάποιον που έχει εμπειρία και σ΄αυτό δε μπορώ να σου απαντήσω. Φαντάζομαι όμως πως μιλάμε για ένα προϊόν με κράχτη μόνο την χαμηλή τιμή και τα "φοβερά" σχέδια που αναφέρεις και πέραν τούτου τίποτε άλλο. Επειδή όμως αυτό που θα χρειαστείς θα έιναι να σε σταματάνε με ασφάλεια και όχι να τραβάνε τα βλέμματα, στρέψε το βλέμμα σου αλλού και κοίτα για κάτι που είναι γνωστό και δοκιμασμένο, η φιλική μου συμβουλή :wave2:

AUFGEBRACHT
08/05/2012, 21:48
Στην αλλαξαν μετα? Απο οτι διαβασα στα ξενα φορουμ αν ειναι ερχονται καμμια φορα στραβες και στις αλλαζουν. Συνηθως δεν ειχανε αλλα προβληματα. Εσυ τι εκανες με τη δικια σου την αλλαξες? Τις δουλευεις ακομα?

Το ότι καμιά φορά έρχονται στραβές πρέπει να σε προβληματίσει εξαρχής...Επίσης, το γεγονός ότι στις αλλάζουν άμα έρθουν στραβές δε σημαίνει και ότι έχουν φοβερό aftersales, απλά ότι τα παράγουν με τους τόνους...

theofilos
08/05/2012, 21:52
Γνωστα και σωστα αυτα που λες. Απλα θελω να παρω γνωμες γιατι αρκετος κοσμος διαβασα εχει μεινει ικανοποιημενος και μου εχει κινησει τη περιεργεια!

SVX
08/05/2012, 22:00
Στην αλλαξαν μετα? Απο οτι διαβασα στα ξενα φορουμ αν ειναι ερχονται καμμια φορα στραβες και στις αλλαζουν. Συνηθως δεν ειχανε αλλα προβληματα. Εσυ τι εκανες με τη δικια σου την αλλαξες? Τις δουλευεις ακομα?

πληρωνεις εσυ μεταφορικα 3 φορες για να στην αλλαξουν? (παραλαβη-επιστροφη-2η παραλαβη)

αυτο που λεμε το φτηνο βγαινει ακριβο

theofilos
08/05/2012, 22:04
Στην επιστροφη δεν πρεπει να πληρωσεις παλι μονο η που στελνεις η που σου στελνουν.

Acacius
09/05/2012, 01:11
Η περιορισμένη εμπειρία μου με κινέζικης κατεργασίας μέταλλα (no-name) με κάνει να σου προτείνω να αποφύγεις την "ευκαιρία". Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις κινεζιές, αλλά μόνο εκεί που αν σε "πουλήσει" δεν υπάρχει η πιθανότητα να μην προλάβεις να γκρινιάξεις μετά. Είμαι συχνά τσίπης αλλά σε πράγματα όπως φρένα-τακάκια-ελαστικά και ό,τι άλλο παίζει καθοριστικό ρόλο για την ασφάλειά μου δεν ψάχνω το φθηνότερο.

xtzanos
09/05/2012, 08:51
Ειχα παρει μια απο ebay απο αμερικη. Μαρκα δεν εγραφε και η τιμή της ηταν τσαμπα.
Ηταν ισια αλλα το φρενο δεν επιασε ποτε. Μετα απο 300χλμ αρχισε να μαδαει και η επιστροση της και πηρε δρομο.

TROOPER
09/05/2012, 08:54
απλα οχι.

GIXXERAKIAS
09/05/2012, 08:58
απλα οχι.
Τόσο απλά....;)

Sapadak
09/05/2012, 09:08
Οχι ρε αδερφε..
Στα φρενα και στα λαστιχα δε κανουμε πειραματα.
Να ηταν καμια ζελατινα, κανα φτερο, κανα γκριπ οκ, αλλα τα φρενα και τα λαστιχα μας κραταν ορθιους

Randolphcarter
09/05/2012, 10:30
ΟΟΟΟΟΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΧΑΝ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ..257273

g_m900
09/05/2012, 10:36
Ειχα βαλει kagizume στο tdm900.
Μεσα σε 4000 χλμ ραγισανε 4-5 τρυπες που εχουν οι δισκοι για αερισμο.

Επρεπε να τις λενε Giatonpoutso !

Οτι λενε και οι παραπανω.
Μη μετρας τα λεφτα σου στα ειδη πεδησης-προσφυσης...!!!

byron
09/05/2012, 10:52
Ειχα βαλει kagizume στο tdm900.
Μεσα σε 4000 χλμ ραγισανε 4-5 τρυπες που εχουν οι δισκοι για αερισμο.

Επρεπε να τις λενε Giatonpoutso !



:tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

SVX
09/05/2012, 14:29
τωρα που ειμαι σε πολιτικο κλιμα.... ΠΑΡΤΕΣ!!! ολα τα παραπανω ειναι προβοκατσια της BREMBO & της BERINGER :lol:

maron
09/05/2012, 14:34
για διακοσμητικες ειναι τελειες
επισεις ειναι παναλαφρες :)
μην τις παρεις τσεκαρισμενο

ego_o_idios
09/05/2012, 17:03
re pedia na po ke ego, pou milao pio emperistatomena, anepireastos apo misi ke pa8i ke panta dino simvoules me sferiki apopsi, pou skopo exoun aftes i apopsis na voi8isoun ton ka8e simforoumiti

oxi ?:confused:

kala den milao:sad::a027::pipila:

ego_o_idios
09/05/2012, 17:05
zitounte kinezikes diskoplakes gia pomola se eksoportes..:a2::hmm: