PDA

View Full Version : Rossi vs Lorenzo



tifoefs
09/05/2012, 12:54
http://www.dumpert.nl/mediabase/2099081/303087cd/motorpr0n.html

Shiatman
09/05/2012, 13:06
THIS IS RACING :owned::a54::a09::a25:

Corvo
09/05/2012, 13:07
θελω να δανειστω μερικες φτασεις για να σχολιασω:

unbelievable stuff
too wide and Lorenzo punch him back
Ross takes it from the dead

αυτα νομιζω ειναι που μας λειπουν....

:beer:

soufeas
09/05/2012, 13:11
:a23:

nikos_abel
09/05/2012, 13:41
Το είχα δει δει λάιβ και φώναζα περισσότερο από ότι στο γιούρο του 2004.

Επίσης είναι το 1ο βιντεάκι που είδε ο μικρός από μότο τζι πι.

Από τότε, κάθε 3-4 μέρες το ζητάει.





Υ.Γ. είναι 2,5 χρονών

ERRIKA
09/05/2012, 13:51
Υ.Γ. είναι 2,5 χρονών

Κι εσύ χαζομπαμπάς 5,2 χρονών. :evil:

karellen
09/05/2012, 15:36
Ο άνθρωπος είναι παιχταράς,τέλος.

GAGARIN
09/05/2012, 15:58
O φαλακρος στο 5:15-5:20........τα λεει ολα.......ακουστε το προσεκτικα........

Giorgos19
09/05/2012, 16:01
Εντάξει το προσπέρασμα από τα αριστερά στα φρένα, με μάζεμα και μετά άπλωμα του ποδιού είναι όλα τα λεφτά!
Ο Χόρχε μέσα από το κράνος πρέπει να ήταν κάπως έτσι -->:uplate:

KostasV2
09/05/2012, 16:56
Ένας από τους καλύτερους αγώνες στην καριέρα του Rossi, κι ο Lorenzo ήταν ακόμα αθώος... Ας δοκίμαζε να το κάνει τώρα! (Και με ίδια μηχανάκια...)

8avos
09/05/2012, 18:23
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!
το κακό είναι ότι ο ρόσσι δεν αποσύρεται για να τον θυμόμαστε έτσι,παρά μόνο διαλύει ότι έχει με ιδρώτα χτίσει:confused:

AUFGEBRACHT
09/05/2012, 19:32
Είχα ΤΗΝ ΤΥΧΗ ο πρώτος αγώνας MotoGP που είδα ζωντανά να είναι αυτός στη Βαρκελώνη, ακόμα θυμάμαι την απίστευτη προσπέραση μπροστά στα μάτια μας και το παραλήρημα στην εξέδρα, γίναμε ένα κουβάρι με τους Ιταλούς δίπλα μας ενώ οι Ισπανοί στις κάτω θέσεις τράβαγαν τα μαλλιά τους...lifetime εμπειρία κυριολεκτικά!!!
(και μια φωτό από τον αγώνα εκείνο...)

257304

spyrakos35
09/05/2012, 19:45
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!
το κακό είναι ότι ο ρόσσι δεν αποσύρεται για να τον θυμόμαστε έτσι,παρά μόνο διαλύει ότι έχει με ιδρώτα χτίσει:confused:

ας μην καβαλούσε το ρημάδι που καβαλάει..... λάθος επιλογή.... ρίσκαρε και έχασε

nikos_abel
09/05/2012, 19:49
Κι εσύ χαζομπαμπάς 5,2 χρονών. :evil:

Σα δε ντρέπεσαι :a27:

Billymuse
09/05/2012, 20:12
φιλέ απλά να σαι καλά που βρήκες το link αυτο τον αγώνα δεν τον είχα δει τότε γιατι ήμουν φαντάρος τοτε και απλά είχα διαβάσει για αυτούς τους 3εις ταιλευταίους γύρους....τι να πω

TROOPER
09/05/2012, 20:13
ανατριχιαστικο!!!!

:sun:

GAGARIN
09/05/2012, 20:17
εναν χρονο πριν ............2008 ακομα καλυτερη μαχη για οσους θυμουνται.........
http://www.youtube.com/watch?v=sfPM77TsGaA&list=FLsCyvTray3H8wnEjvCLcM8Q&index=26&feature=plpp_video

στον γυρο που πατησε χωμα ....ακριβως στον προηγουμενο γυρο εκανε ακριβως το ιδιο προσπεραμα αλλα δεν πατησε χωμα.......

με μουσικη που τα σπαει.........

RaGe_Raptor
09/05/2012, 20:19
έλα όπου να'ναι θα γίνει γιαπωνέζικο το Ducati...πλαίσιο άλλαξαν ο κινητήρας τους έμεινε κι αυτός είναι καθ'οδόν απ'όσο ξέρω...τέλος οι σωλήνες υδραυλικού για πλαίσιο ή το μη πλαίσιο,ήρθε το αλουμινένιο περιμετρικό...τέλος απ'ότι φαίνεται και στον L4 και πάμε σε V4 με μικρότερη περιεχόμενη γωνία κυλίνδρων για καλύτερη κατανομή βάρους...μπας και ξαναδούμε το γιατρό σε τέτοιες παραστάσεις ικανοτήτων κι ευφυίας...

MG-KTiNoS
10/05/2012, 17:59
Οκ να θυμηθούμε λοιπόν το 10, 2 πράγματα

Ο Ρόσσι με ίδια υλικά δεν κατάφερε να κερδίσει το Γιώργο.
Έκοψε και το μαλλί πολεμικά, να τον χτυπήσει στα ίσα, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να σπάσει το πόδι του, σε ένα από τα πολύ σπάνια χάι σάιντινγκ της καριέρας του.

Ύστερα έγινε κι εκείνο που όλοι οι Ροσσικοί δεν αναφέρουν ποτέ…
Ο Χόρχες έπεσε, σηκώθηκε και πέρασε το Ρόσσι
(δεν θυμάμαι σε πια πίστα ήταν τώρα)


Από εκεί και μετά όλα πήγαν κατά διαόλου

257351

257352

MG-KTiNoS
10/05/2012, 18:00
υγ
αυτά πρέπει να ήταν και τα μόνα λάθη στη καρριέρα του.

Corvo
10/05/2012, 18:59
υγ
αυτά πρέπει να ήταν και τα μόνα λάθη στη καρριέρα του.

το οτι πηγε στην ντουκατι το μετραμε;


go to ducati they said

it will be fun they said

Παρολα αυτα τον Χορχε τον παω απιστευτα πιο πολυ απο το Στονερ και γενικοτερα ο Χορχε ειναι της σχολης του παλευω, κοντρακιας δηλαδη.

KostasV2
10/05/2012, 19:03
go to ducati they said

it will be loads of money they said

Fixed

vangelis 64
10/05/2012, 19:19
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ!
το κακό είναι ότι ο ρόσσι δεν αποσύρεται για να τον θυμόμαστε έτσι,παρά μόνο διαλύει ότι έχει με ιδρώτα χτίσει:confused:

Ακόμα κι αν ο Ρόσι αποσυρθεί σε 10 χρόνια,10 χρόνια γεμάτα αποτυχίες,δεν νομίζω να θέλουμε να θυμόμαστε αυτά.
Στη συνείδηση όλων θα είναι πάντα ο κορυφαίος,πώς να το κάνουμε!

vangelis 64
10/05/2012, 19:27
ανατριχιαστικο!!!!

:sun:

+Όσα!!

spyrakos35
10/05/2012, 19:34
Ακόμα κι αν ο Ρόσι αποσυρθεί σε 10 χρόνια,10 χρόνια γεμάτα αποτυχίες,δεν νομίζω να θέλουμε να θυμόμαστε αυτά.
Στη συνείδηση όλων θα είναι πάντα ο κορυφαίος,πώς να το κάνουμε!

έτσι ακριβώς είναι....

μην ξεχνάμε οτι και ο μέγας ντουχαν μέχρι να αποχωρήσει ο ρεινι πλατούλα έβλεπε..... και απο τον σβαντς..... αλλά ποιος τα θυμάται αυτά???

εγώ δεν πιστεύω με τίποτα οτι κουλάθηκε ο γιατρός.... ούτε έγινε ο ιερεμίας καστανάς.... δεν τους κάθεται το μηχανάκι..... ισως πρωταθλημα να μην πάρει ξανά (ακόμα και σε άλλη ομάδα να παει) αλλά σίγουρα με καλύτερο μηχανάκι θα μπορεί να προσφέρει θέαμα....

vangelis 64
11/05/2012, 08:09
By the way με αφορμή την κουβέντα αυτή,έψαξα και βρήκα στο rapidshare ένα αφιέρωμα στο γιατρό.70 λεπτάκια είναι,δεν το έχω δει ακόμα...όστις θέλει,εύκολα βρίσκεται.:)

TROOPER
11/05/2012, 08:50
αυτο το κολημα σας που ενω σας δειχνουνε το δασος εσεις βλεπετε το δαχτυλο δεν μπορω να το πιασω!!

εχετε μπροστα σας ενα βιντεακι που δειχνει 2 οδηγους στο κορυφαιο πρωταθλημα να μαχονται λυσασμενα για τη 1η θεση και αντι να σας καθηλωσει ο τροπος που χειριζονται τα κτηνη αναμεσα στα ποδια τους καθεστε και προσπαθειτε να μειωσετε τον ενα η τον αλλο, να τους συγκρινεται, να μετρησετε ποιανου ειναι μεγαλυτερη, τι λαθη εκανε στη καριερα του, αν ειναι μαλακας γιατι του αρεσει το κινεζικο φαγητο κλπ...δειτε πως οδηγανε επι τελους,απολαυστε το θεαμα και σταματηστε να το βλεπετε σαν μπαλα.

Zacharias99
11/05/2012, 09:26
Το έβλεπα live... Απίστευτοι γύροι... Ευχαριστώ τον TIFOEFS που μου έφτιαξε τη μέρα... Οδηγάρες και ο STONER-LORENZO γιατί έχουν τη θέληση και το πείσμα του πρωταθλητή, αλλά σαν τον ιατρό δύσκολα θα ξαναυπάρξει οδηγός... Τον ευχαριστώ για τις απίστευτες στιγμές που μας χάρισε και για το ότι ενώ ήδη γούσταρα τις μηχανές με έκανε να τις αγαπήσω...

Volo
11/05/2012, 12:15
Άψογη μάχη, αξέχαστη, κορυφαία, ο λόγος να βλέπεις gp
Γούσταρα πολύ που στο τέλος ο Lorenjo βγήκε και χαιρέτησε τον κόσμο.
Είχε ένα βλέμμα σαν να έλεγε "Τον ήπια αλλά σαν προσφέραμε θέαμα ρε μάγκες την επόμενη είναι η σειρά μου"
Είναι σκυλί μαύρο ο κερατάς :beer:
"Never give up always pushing, pushing"

mikRRopixel
11/05/2012, 15:37
Ποοοο τί μου θύμισες! Από τους καλύτερους αγώνες ever! Θυμάμαι τον πατέρα μου να έρχεται να δει αν είμαστε καλά με τον αδερφό μου γιατί από τον ενθουσιασμό μας ουρλιάζαμε επι 2 λεπτά σαν τα 5χρονα...ΕΠΟΣ!

KostasV2
11/05/2012, 16:45
μην ξεχνάμε οτι και ο μέγας ντουχαν μέχρι να αποχωρήσει ο ρεινι πλατούλα έβλεπε..... και απο τον σβαντς..... αλλά ποιος τα θυμάται αυτά???

Άντε πάλι... Κάνω copy paste γιατί βαριέμαι: Το '92 είχε πάρει τόση μεγάλη διαφορά στη βαθμολογία πριν το ατύχημα στο Assen, που παρά τους αγώνες που έχασε (ή αυτούς που δεν ήταν ανταγωνιστικός λόγω του ποδιού) τερμάτισε 2ος στο πρωτάθλημα.

Edit: Αν τα μετράω καλά, ήταν 185 - 65 με τον Rainey πριν το Assen...


Ποιός έβλεπε την πλάτη ποιού; Μην πετάτε τέτοια ρε παιδιά αν δεν ξέρετε...

radd
11/07/2012, 11:19
Ανάμεσα σε Jorge και Rossi γουστάρω τον πρώτο αν και τους θεωρώ ίδιας κλάσης και ισάξιους (όπως και τον Stoner τον Doohan τον Rainey τον Schwantz τον Lawson κ.α.)
Δεν συμφωνώ με τις συγκρίσεις ανάμεσα σε αναβάτες διαφορετικών εποχών και γι αυτό θεωρώ αστείο το: "vr46 ο κορυφαίος όλων των εποχών" - (ας έτρεχε την εποχή του Agostini ή του Doohan και τα λέγαμε...).
Το στυλ οδήγησης του VR46 (όπως και του Jorge και του Stoner) μου αρέσει τόσο πολύ που θα έβλεπα αγώνα που ο καθένας θα γυρνούσε μόνος στην πίστα!
Ο Jorge έχει το πιο εγκεφαλικό και "ρομποτίστικο" απόλυτα ελεγχόμενο στυλ που έχω δει σε αναβάτη (και το γουστάρω επειδή κι εγώ πάντα με αυτή τη λογική οδηγώ), ο Stoner θυμίζει κάουμπόι πάνω σε ταύρο (αν δεν ξέρεις θα πεις πως δεν οδηγεί τετράχρονο αλλά δίχρονο με 250 άλογα), ο VR46 έχει το πιο καλλιτεχνικό στυλ οδήγησης, το άτομο πραγματικά χορεύει μπαλέτο με το μηχανάκι - νουρέγιεφ κανονικός.
Τον VR46 όμως δεν τον γουστάρω καθόλου σαν χαρακτήρα, τον θεωρώ αντιαθλητικό, φραγκοφονιά και καραγκιόζη και γι αυτό ψηφίζω Jorge :a013: