PDA

View Full Version : Ετήσια βόλτα moto.gr, 2012. Αναλυτική διαδρομή και γκρουπ



Σελίδες : [1] 2

Cpt. Haddock
12/05/2012, 19:48
Στο παρόν θρεντ θα βρείτε την αναλυτική διαδρομή με χαρτες για την ετήσια του μοτο, καθως και την συνθεση των γκρουπ.

α) Διαδρομή

1ο σκέλος:
Αθηνα-Νεμέα

1. Από το περίπτερο πιάνουμε την εθνική Αθηνών - Κορίνθου.

2. Πλησιάζοντας στην Κόρινθο παίρνουμε κατεύθυνση για Τρίπολη (πιάνουμε την Κορίνθου - Τριπόλεως). (70 χλμ)

3. Περνάμε τα διόδια του Σπαθοβουνίου όπου και συναντιόμαστε με το Πατρινο Καρναβάλι.

4. Βγαίνουμε από την έξοδο της Νεμέας (όχι της Αρχαίας Νεμέας). (28 / 98 χλμ)

5. Ακολουθούμε ταμπέλες για Νεμέα. Σταματάμε για ανεφοδιασμό (4 / 102 χλμ)

Χιλιόμετρα απο Περίπτερο, 102

Χαρτης (http://g.co/maps/sq2zc)

257500

Cpt. Haddock
12/05/2012, 20:00
2ο σκέλος

Μέσα στην Νεμέα έχουμε το νου μας για ταμπέλες προς Αηδόνια / Γαλατάς / Σκοτεινή. Τις ακολουθούμε.

Συνεχίζουμε στον δρόμο όπως πάει. Αν κάπου έχει διασταυρώσεις ακολουθούμε τις ταμπέλες προς Γαλατά / Σκοτεινή. Περνάμε τα Αηδόνια (απ' έξω) και μπαίνουμε στον Γαλατά. (11 / 113 χλμ).

Στο Γαλατά στρίβουμε ΔΕΞΙΑ προς Ψάρι (έχει ταμπέλα). ΠΡΟΣΟΧΗ: ΔΕΝ συνεχίζουμε ευθεία προς Σκοτεινή / Τρίπολη.

Ακολουθούμε τον δρόμο (πολύ στριφτερός) μέχρι το Ψάρι (προσοχή στις φουρκέτες μην φύγει κανένας ευθεία στα γκρέμια). (12 / 125 χλμ).

Στο Ψάρι ακολουθούμε ταμπέλες για Καλλιάνους. (Το Ψάρι - Καλλιάνοι εχει σε γενικές γραμμες άσχημο οδόστρωμα).

Πλησιάζοντας στους Καλλιάνους και ΠΡΙΝ μπούμε στο χωριό, φτάνουμε σε κάθετη διασταύρωση με τον μεγάλο (κεντρικό) δρόμο που ενώνει το Κιάτο με την Στυμφαλία. Η διασταύρωση είναι ΧΩΡΙΣ ΤΑΜΠΕΛΑ. ΠΑΜΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ στον κεντρικό δρόμο (προς Στυμφαλία). (7 / 132 χλμ)

Ακολουθούμε το δρόμο όπως πάει και σε λίγο φτάνουμε στο Καρτέρι. Στάση για καφε στην Ταβερνα Λεωνίδας (παρκαρισμα στον αυλόγυρο της εκκλησίας του Αγ. Ευσταθίου- μεγάλη η χαρη του). (10 / 142 χλμ)

Χαρτης (http://g.co/maps/4bnar)

257502

Cpt. Haddock
12/05/2012, 20:10
3ο Σκέλος

Στο Καρτέρι συνεχίζουμε ευθεία (όπως πάει ο κεντρικός δρόμος) προς Καστανιά. Σε λίγο αρχίζει στροφιλίκι, ΠΟΛΥ ΚΛΕΙΣΤΟ, ανηφορικό. Φτάνουμε στην Καστανιά. (8 / 150 χλμ)

Στην Καστανιά πάλι συνεχίζουμε ευθεία (όπως πάει ο κεντρικός δρόμος) προς Μόσια / Μεσινό / Κοιλάδα Φενεού. Ο δρόμος γίνεται κατηφορικός και λίγο πιο ανοιχτός από πριν. Περνάμε τα Μόσια (7 χλμ) και φτάνουμε στο Μεσινο. (9 / 159 χλμ)

Στο Μεσινο προσέχουμε για ταμπέλα προς Αρχαία Φενεό / Λίμνη Δόξας / Πανόραμα. ΣΤΡΙΒΟΥΜΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.

Σε 3-4 χιλιόμετρα έχουμε το νου μας για ταμπέλες προς Αρχαία Φενεό, Πανόραμα και Λίμνη Δόξας. Τις ακολουθούμε αφήνοντας τον κεντρικό δρόμο μέχρι να φτάσουμε στην λίμνη. Εκεί κάνουμε στάση για ξεμούδιασμα και φωτογραφίες. (5 / 164 χλμ).

Επιστρέφουμε στον κεντρικό δρόμο και παίρνουμε κατεύθυνση προς Κοιλάδα Φενεού και Λυκούρια. Ακολουθούμε πλέον τον δρόμο όπως πάει. Προσοχή έχει μπόλικες κοτρόνες και λακκούβες. Σε 18 χιλιόμετρα περίπου περνάμε από τα Λυκούρια (συνεχίζουμε στον κεντρικό δρόμο) και σε άλλα 8 φτάνουμε στην διασταύρωση με τον δρόμο που πάει προς Κλειτορία / Καλάβρυτα. Στρίβουμε δεξιά προς Κλειτορία. (25 / 189 χλμ).

Μπαίνουμε στην Κλειτορία. (10 / 199 χλμ).

Ακολουθούμε ταμπέλες προς Σπήλαιο Λιμνών. Έχουμε το νου μας για ταμπέλες προς Πλανητέρο. Σε 5 περίπου χιλιόμετρα στρίβουμε δεξιά προς Πλανητέρο. (5 / 204 χλμ).

Ακολουθούμε τον δρόμο μέχρι το Πλανητέρο.

Εκεί σταματάμε, παρκάρουμε και αράζουμε. Όποιος θέλει κανει πικνικ, όποιος θελει παει στις ταβερνες.

Δεν αφήνουμε σκπουίδια :smokin:


Η εκδρομή τελειώνει εκει και επιστρέφουμε στην Αθήνα, είτε απο Κλειτορία-Λεβίδι και ΕΟ Τριπολης-Κορίνθου, είτε απο Καλαβρυτα και "ΕΟ" Πατρών-Κορίνθου.

Χαρτης (http://g.co/maps/7r23y)

257510

Cpt. Haddock
12/05/2012, 20:15
Ακολουθουν τα γκρουπ. Με bold οι leaders και οι σκουπες.

257512

Cpt. Haddock
12/05/2012, 20:17
257513

Cpt. Haddock
12/05/2012, 20:18
257515

Cpt. Haddock
12/05/2012, 20:20
Χρησιμες επαναλήψεις:

Οι κανόνες της εκδρομής (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=59898&s=)

Οδηγίες για το Περίπτερο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=61366)

Να έρθετε με γεμάτο ντεποζιτο

:beer::beer::beer::beer::beer:

vaska
12/05/2012, 20:27
Γιατί εγώ με το λίγο μυαλό έχω την εντύπωση ότι το βενζινάδικο που συναντιόμαστε κάθε χρονιά είναι πριν τα διόδια Σπαθοβουνίου?????


:confused:

Cpt. Haddock
12/05/2012, 20:29
Γιατί εγώ με το λίγο μυαλό έχω την εντύπωση ότι το βενζινάδικο που συναντιόμαστε κάθε χρονιά είναι πριν τα διόδια Σπαθοβουνίου?????
:confused:

Είναι, αλλα δε θα συναντηθούμε εκει. Ο ειδικός απεσταλμένος του μοτο ανέφερε οτι έχει ακριβη βενζίνη οποτε θα ανεφοδιαστούμε στη Νεμέα. Εσάς θα σας βρούμε στα διόδια. Περνατε και παρκαρετε αμέσως μετα.

vaska
12/05/2012, 20:33
ααα ΟΚ. Επίσης αυτός ο hristos KtM r με το 990, θα έρθει 2 φορές? Μία μονός και μία διπλός?? Δε μας δίνεις την πρέπουσα προσοχή μάστορα και θα θυμώσω. Επίσης ο Τζιμης5 δεν θα έρθει από ΕΟ θα μας βρει αλλού οπότε μην τον βάζεις στη λίστα. Μέχρι ώρας είμαστε 9 μηχανάκια και 13 ατόματα.

Cpt. Haddock
12/05/2012, 20:36
ααα ΟΚ. Επίσης αυτός ο hristos KtM r με το 990, θα έρθει 2 φορές? Μία μονός και μία διπλός?? Δε μας δίνεις την πρέπουσα προσοχή μάστορα και θα θυμώσω. Επίσης ο Τζιμης5 δεν θα έρθει από ΕΟ θα μας βρει αλλού οπότε μην τον βάζεις στη λίστα. Μέχρι ώρας είμαστε 9 μηχανάκια και 13 ατόματα.

Δυο ειναι, αυτός κι ενας φιλος του. Για τον Τζιμη ξερεις εσυ καλυτερα, αλλα "δικός σας" ειναι οποτε δε γινοταν να μην τον συμπεριλάβω.

vaska
12/05/2012, 20:43
Τα χλμ από διόδια Σπαθοβουνίου μέχρι Νεμέα που θα γίνει ανεφοδιασμός ξέρεις πόσα είναι??? Θα έχουμε πιθανά και ΚΤΜ 690 που έχει μικρή αυτονομία μήπως χρειαστεί να βάλει τελικά στο Σπαθοβούνι.

Cpt. Haddock
12/05/2012, 20:48
Τα χλμ από διόδια Σπαθοβουνίου μέχρι Νεμέα που θα γίνει ανεφοδιασμός ξέρεις πόσα είναι??? Θα έχουμε πιθανά και ΚΤΜ 690 που έχει μικρή αυτονομία μήπως χρειαστεί να βάλει τελικά στο Σπαθοβούνι.

τσουρέκια ρπστμ

19 χλμ

vaska
12/05/2012, 20:55
τσουρέκια ρπστμ

19 χλμ

σόρυ αν στα έπρηξα, να σε φέρω σώβρακο μεγάλο να τα βάλεις μέσα να μην πιέζονται.

:D:D

Τέλος για σήμερα, αύριο πάλι.

:a9::a9::kiss::kiss:

antsoar
12/05/2012, 22:14
Τώρα είδα σε ποιους θα κάνω σκούπα :eyepop::uplate::bigcry:


Τι σκούπα δλδ, αυτούς θα τους κυνηγάω να τους πιάσω στα βουνά :lol::ninja::vroum:

BLiTzER
13/05/2012, 12:28
Θα έχουμε πιθανά και ΚΤΜ 690 που έχει μικρή αυτονομία μήπως χρειαστεί να βάλει τελικά στο Σπαθοβούνι.

Πάρτο πίσω αυτό! :P Το 690 μου βγάζει πάνω από 220 χλμ με ένα ντεπόζιτο (13.5 λίτρα).

AUFGEBRACHT
13/05/2012, 15:25
Στο γκρούπ D μπορεί να προστεθεί φίλος με Transalp 600; Ψήνεται να έρθει και προς το παρόν είναι μέσα...

Cpt. Haddock
13/05/2012, 16:12
Να προστεθεί, αλλα όχι εδω. Εχουμε αλλο θρεντ με συμμετοχές

Da.Vintage
14/05/2012, 11:14
Λοιπόν το group D με npat μπροστά και road spirit πίσω ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!

thou-vou
14/05/2012, 12:11
Λοιπόν το group D με npat μπροστά και road spirit πίσω ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!

yeap... εξαιρετικό γκρουπ...:a01:

Kleman
14/05/2012, 14:33
Μπραβο μαγκες:beer:

Ελα να μαζευομαστε:a09:

npat
14/05/2012, 15:47
yeap... εξαιρετικό γκρουπ...:a01:

Άντε έλα να γίνουμε πολλές...

BLiTzER
14/05/2012, 17:00
Λοιπόν το group D με npat μπροστά και road spirit πίσω ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!

/agree

Αν έγραφε και σωστά το nick μου ο cpT. haDDOck θα ήμουν ευτυχισμένος.

Cpt. Haddock
15/05/2012, 09:34
Οι τελευταίες αλλαγές με δηλώσεις/ακυρώσεις και κατι μικροτραμπες έχουν ενημερωθεί. Θα τις ποστάρω μια και καλη την Πέμπτη για να είστε ενήμεροι.

:beer:

Da.Vintage
15/05/2012, 09:43
yeap... εξαιρετικό γκρουπ...:a01:

Εσύ που θα 'σαι Βέγγο μου?


Άντε έλα να γίνουμε πολλές...

Ψήστονα

Kleman
15/05/2012, 12:38
Μηπως γνωριζουμε περιπου σε ποιες ταχυτητες θα ειμαστε στην εθνικη?Μιλαω για το group D:confused:

road spirit
15/05/2012, 12:54
Μηπως γνωριζουμε περιπου σε ποιες ταχυτητες θα ειμαστε στην εθνικη?Μιλαω για το group D:confused:

ο νπατ είναι γνωστός για τη φράση του "σε ρυθμούς τουριστικούς" ...

τώρα βεβαια, υπάρχουν διάφορες μαρτυρίες για το πως κάνει πράξη αυτό το παιδί την ελ λόγω φράση ... :lol:


μην ανησυχείς, χαλαρά θα πάμε ... εξάλλου το δικό μου μηχανάκι που θα εκτελεί χρέη σκούπας φοράει τακούνια οπότε μη αγχώνεσαι για μεγάλες ταχύτητες

Kleman
15/05/2012, 13:04
ΑΨΟΓΑ!:D

Γιατι και εγω με on-offfff εξοπλισμο θα ειμαι.Αυτος μας εχει μεινει.

npat
15/05/2012, 14:11
εξάλλου το δικό μου μηχανάκι που θα εκτελεί χρέη σκούπας φοράει τακούνια οπότε μη αγχώνεσαι για μεγάλες ταχύτητες

Να πα να βάλεις σλικ, ρε! Δε θα μας περάσει εμάς ο sapilas!

:bawl::bawl:

ERRIKA
15/05/2012, 14:23
Να πα να βάλεις σλικ, ρε! Δε θα μας περάσει εμάς ο sapilas!

:bawl::bawl:

Άμα σας περάσει ο πακετάνιος να αρχίσετε να ανησυχείτε... ;)

Cpt. Haddock
15/05/2012, 14:25
Άμα σας περάσει ο πακετάνιος να αρχίσετε να ανησυχείτε... ;)

Ο καπετάνιος αρχιζει και σκεφτεται μηπως το γκρουπ πρεπει να φυγει απο την προηγούμενη μερα... :a42:

DimChios
15/05/2012, 15:04
Ο καπετάνιος αρχιζει και σκεφτεται μηπως το γκρουπ πρεπει να φυγει απο την προηγούμενη μερα... :a42:

:a014:

npat
15/05/2012, 16:01
Άμα σας περάσει ο πακετάνιος να αρχίσετε να ανησυχείτε... ;)

:bawl: :rotflmao::a029::a029: Καλό!

sniper
15/05/2012, 16:24
:bawl: :rotflmao::a029::a029: Καλό!

Κι αληθές... :tooth:

DoctoR_k6
15/05/2012, 17:50
Οι τελευταίες αλλαγές με δηλώσεις/ακυρώσεις και κατι μικροτραμπες έχουν ενημερωθεί. Θα τις ποστάρω μια και καλη την Πέμπτη για να είστε ενήμεροι.

:beer:
Captain ειχα κανει επεξεργασια στο μινι γκρουπ συμμετεχοντων που δηλωσα μη γνωριζοντας ποτε θα φτιαχτουν!Εχω προσθεσει ενα hornet 600...Gia group b milame!!
:beer:

Cpt. Haddock
15/05/2012, 18:27
Το εχω βαλει το Χορνετ (ένα δεν ήταν; )

DoctoR_k6
15/05/2012, 19:11
Το εχω βαλει το Χορνετ (ένα δεν ήταν; )
Στην αρχη ναι ηταν 1!Μετα απο μια μερα εκανα μια επεξεργασια κ προσθεσα αλλο ενα απλα προσεξα πως δεν εχει μετρηθει γιατι δε σε προλαβα μαλλον...
Αλλα αν κανεις ενα τσεκ ξανα θα το διαπιστωσεις!!

Da.Vintage
16/05/2012, 10:33
ο νπατ είναι γνωστός για τη φράση του "σε ρυθμούς τουριστικούς" ...

τώρα βεβαια, υπάρχουν διάφορες μαρτυρίες για το πως κάνει πράξη αυτό το παιδί την ελ λόγω φράση ... :lol:


μην ανησυχείς, χαλαρά θα πάμε ... εξάλλου το δικό μου μηχανάκι που θα εκτελεί χρέη σκούπας φοράει τακούνια οπότε μη αγχώνεσαι για μεγάλες ταχύτητες




Τζόνυ...
ο νπατ είναι γνωστός για τη φράση του "σε ρυθμούς τουριστικούς" ... και να καταλήγουμε με γόνατα κάτω....:lol: εμένα μου αρέσει Νπατ γιατί έχει ροή και δεν έχει πολλά φρένα ... δε με νοιάζει αν πάμε τουριστικά... αρκεί να φτάσουμε πρώτοι απ'όλους...!:uplate:



Να πα να βάλεις σλικ, ρε! Δε θα μας περάσει εμάς ο sapilas!

:bawl::bawl:

Έλα να ανάβουν τα αίματα... :evil:

road spirit
16/05/2012, 10:59
Να πα να βάλεις σλικ, ρε! Δε θα μας περάσει εμάς ο sapilas!

:bawl::bawl:


Τζόνυ...
... αρκεί να φτάσουμε πρώτοι απ'όλους...!:uplate:

Έλα να ανάβουν τα αίματα... :evil:

με τακούνια μπορούμε εύκολα να κόψουμε δρόμο if ya know what I mean :a01:

sapila racing
16/05/2012, 11:18
Να πα να βάλεις σλικ, ρε! Δε θα μας περάσει εμάς ο sapilas!

:bawl::bawl:

Kι όμως εχω κανονισει σχεδιο σαμποταζ μπουκοταζ και αλλά σε αζ (μεχρι και μασαζ) και θα ειμαστε πάντα μπροστά σας. :a08:

spyro
16/05/2012, 12:23
Κοπελιές, δεχόμεθα παραγγελίες για το τι καφέ θα πιείτε στο Λεωνίδα, όταν φτάσετε να είναι εκεί και να σας περιμένουν

:smokin:

ERRIKA
16/05/2012, 13:35
Κοπελιές, δεχόμεθα παραγγελίες για το τι καφέ θα πιείτε στο Λεωνίδα, όταν φτάσετε να είναι εκεί και να σας περιμένουν

:smokin:

Kαπουτσίνο φρέντο μέτριο για μένα παρακαλώ, μία καρέκλα με νοτιοανατολικό προσανατολισμό, εφημερίδα πρωϊνή και free wi-fi για να ανεβάσουμε επί τόπου τις φωτό με τη σειρά των αφιχθέντων....

spyrakos35
16/05/2012, 13:55
εγώ στην θέση σου θα επιβεβαίωνα και οτι είναι κερασμένα όλα αυτά.....

δύσκολοι καιροί....

ERRIKA
16/05/2012, 14:18
εγώ στην θέση σου θα επιβεβαίωνα και οτι είναι κερασμένα όλα αυτά.....

δύσκολοι καιροί....

Εμείς κύριος, παρότι δεν είμαστε γκόλντεν μπόϋ (:p ), θα πλερώσουμε το λογαριασμό μας καίτοι δύσκολοι καιροί... :lol:

spyrakos35
16/05/2012, 14:32
Εμείς κύριος, παρότι δεν είμαστε γκόλντεν μπόϋ (:p ), θα πλερώσουμε το λογαριασμό μας καίτοι δύσκολοι καιροί... :lol:

Κυρία!!!

τέλος....

Cpt. Haddock
16/05/2012, 14:54
Κοπελιές, δεχόμεθα παραγγελίες για το τι καφέ θα πιείτε στο Λεωνίδα, όταν φτάσετε να είναι εκεί και να σας περιμένουν

:smokin:


Φιλαράκι, αν έχεις τα κοχονες, παιξτο και κανενα στοιχημα με αλλο γκρουπ (των λΕλουδιων εξαιρουμενων) :smokin:

Bladerunner
16/05/2012, 15:03
Κοπελιές, δεχόμεθα παραγγελίες για το τι καφέ θα πιείτε στο Λεωνίδα, όταν φτάσετε να είναι εκεί και να σας περιμένουν

:smokin:

Δε νομίζω να έχουμε και πολλές επιλογές!

Αν πίνεται ο espresso που φτιάχνει, δύο διπλούς espresso freddo με μαύρη ζάχαρη, θα τους εκτιμούσαμε. Ο ένας μέτριος ο άλλος μέτριος προς γλυκός.

Αν ο espresso είναι χάλια... Τότε δύο ελληνικοί. Μέτριοι. Ο ένας κανονικός (μικρός), ο άλλος διπλός.

Ευχαριστώ πολύ.

ΥΓ. Όταν έρθουν οι καφέδες, πάρε ένα τηλέφωνο ώστε να ξεκινήσουμε κι εμείς σιγά-σιγά. Δε θέλω να καθυστερήσουμε και λιώσουν τα παγάκια ή κρυώσουν οι ελληνικοί...

Da.Vintage
16/05/2012, 15:06
με τακούνια μπορούμε εύκολα να κόψουμε δρόμο if ya know what I mean :a01:
Αμα μπεί το Vstrom απο Ι know what you mean με βλέπω να το κόβω πάνω σε κάνα θάμνο! δε καν μία για χώμα ντιπ σ λεω!



Κοπελιές, δεχόμεθα παραγγελίες για το τι καφέ θα πιείτε στο Λεωνίδα, όταν φτάσετε να είναι εκεί και να σας περιμένουν

:smokin:

Κοίτα αν είναι να κεράσεις τους καφέδες αργούμε και επίτηδες...

spyro
16/05/2012, 15:12
Φιλαράκι, αν έχεις τα κοχονες, παιξτο και κανενα στοιχημα με αλλο γκρουπ (των λΕλουδιων εξαιρουμενων) :smokin:

Ρώτα και τον PAP, εχει μικρή απόδοση ρε φίλαι. Δεν αξίζει καν. για 1.05 θα παίζουμε τώρις. :p

Cpt. Haddock
16/05/2012, 15:15
Ρώτα και τον PAP, εχει μικρή απόδοση ρε φίλαι. Δεν αξίζει καν. για 1.05 θα παίζουμε τώρις. :p

Κοοοοοοτ, κοτ κοτ κοτ κοοοοοοοοτ.... :owned:

spyro
16/05/2012, 15:19
Δε νομίζω να έχουμε και πολλές επιλογές!

.....

ΥΓ. Όταν έρθουν οι καφέδες, πάρε ένα τηλέφωνο ώστε να ξεκινήσουμε κι εμείς σιγά-σιγά. Δε θέλω να καθυστερήσουμε και λιώσουν τα παγάκια ή κρυώσουν οι ελληνικοί...


...

Κοίτα αν είναι να κεράσεις τους καφέδες αργούμε και επίτηδες...



όπα, μας τη πέσανε οι γλήγοροι.

φραγή στο σημείο τώρα λέμε. :cool:

sniper
16/05/2012, 15:25
Ρώτα και τον PAP, εχει μικρή απόδοση ρε φίλαι. Δεν αξίζει καν. για 1.05 θα παίζουμε τώρις. :p

1.05 στα Mέγαρα, ε; :tooth:

sniper
16/05/2012, 15:26
Δε νομίζω να έχουμε και πολλές επιλογές!

Αν πίνεται ο espresso που φτιάχνει, δύο διπλούς espresso freddo με μαύρη ζάχαρη, θα τους εκτιμούσαμε. Ο ένας μέτριος ο άλλος μέτριος προς γλυκός.

Αν ο espresso είναι χάλια... Τότε δύο ελληνικοί. Μέτριοι. Ο ένας κανονικός (μικρός), ο άλλος διπλός.

Ευχαριστώ πολύ.

ΥΓ. Όταν έρθουν οι καφέδες, πάρε ένα τηλέφωνο ώστε να ξεκινήσουμε κι εμείς σιγά-σιγά. Δε θέλω να καθυστερήσουμε και λιώσουν τα παγάκια ή κρυώσουν οι ελληνικοί...

:a012:

:a3:

spyro
16/05/2012, 15:33
πλάκα πλάκα τώρα που το ξανασκέπτομαι καλύτερα, το σχέδιο είναι έτοιμο.

θα αμολήσω από την άσφαλτο τον Λευτέρη (aka crfouras) και τον Σωτήρη (aka taxydromos) από το χώμα, ενώ εμείς οι υπόλοιποι κυρίλα, για να σας ρίξουμε στάχτη στα μάτια και μια χαρά θα βγει

and the bets are on again

:smokin:

sniper
16/05/2012, 15:55
πλάκα πλάκα τώρα που το ξανασκέπτομαι καλύτερα, το σχέδιο είναι έτοιμο.

θα αμολήσω από την άσφαλτο τον Λευτέρη (aka crfouras) και τον Σωτήρη (aka taxydromos) από το χώμα, ενώ εμείς οι υπόλοιποι κυρίλα, για να σας ρίξουμε στάχτη στα μάτια και μια χαρά θα βγει

and the bets are on again

:smokin:

Ως γνωστόν οι ρυθμοί στην ετήσια είναι τουριστικοί.. Οι ολόσωμες κι οι ανοιχτές εξατμίσεις είναι για το ξεκάρφωμα..

:smokin:

urban
16/05/2012, 16:57
Κυριοι μοντερατορες,

Εγω εχω δηλωσει δικαβαλος. Θα ερθω με το ετερον. Αλλα στο γκρουπ φαινομαι μονός. Φανταζομαι δεν εχει σημασια, αλλα το λεω.

Σημασια εχει οτι εχουμε γκρουπιερη τον Spyro!!:a25::a20::a30:

Spyro, ζουμε για να σ'ακολουθουμε!

byron
16/05/2012, 17:59
Σημασια εχει οτι εχουμε γκρουπιερη τον Spyro!!:a25::a20::a30:

Spyro, ζουμε για να σ'ακολουθουμε!

Nαι οπωσδήποτε...ζωή να ΄χετε να οδηγάτε γιατί με το Σπύρο αρχηγό σας κόβω κατά Σεπτέμβρη να φθάσετε.

spyro
16/05/2012, 18:17
Nαι οπωσδήποτε...ζωή να ΄χετε να οδηγάτε γιατί με το Σπύρο αρχηγό σας κόβω κατά Σεπτέμβρη να φθάσετε.

υποχθόνιε προβοκάτωρα ιταλομπιελοφάγε πρώην admin. Όσο και να προσπαθείς να μειώσεις την ένδοξη αυστριακή και ετοιμοπόλεμη παρουσία του θρυλικού γκρουπ μας εμάς δε μας πτοεί. Εξάλλου στο είπα και πρόσφατα. Εμάς δε μας πτοεί η ακυβερνησία. Σε περίπτωση που χαθώ εγώ αναλαμβάνει ο οποιοσδήποτε από εμάς. Η δικιά μας αντικομφορμιστική αγέλη είναι πανέτοιμη να συνδράμει εξίσου στις κατευθύνσεις. Εσείς εκεί στο δικό σας να φοβάστε που το σχήμα διοίκησης σας είναι εγκάθετο, προσωποκεντρικό, και bourgeois.


Να σας θυμίσω μήπως πρόπερσι στο Βαλτεσινίκο που όταν παραγγέλνατε όλοι εσείς για φαγητό εμείς ήμασταν ήδη φαγωμένοι? Άσε που δεν είχατε βρει και τίποτα να φάτε γιατι για κακή σας τύχη και καλή δικιά τους, στο γκρουπ μας είχε προστεθεί και το Πατρινό Καρναβάλι

:bawl:

sotostzav
16/05/2012, 18:46
μονο μην ξεκολλιαστει ο πουστοκαιρος και εχει καμια βροχη....απο αυριο βραδυ δινει βροχες και πτωση θερμοκρασιας..βεβαια για κυριακη δεν λεει κατι περι βροχης...αλλα θα μου πεις τωρα,ολο το χειμωνα πως κυκλοφορουσες ρε μακακα???!!!τεσπα,το θεμα ειναι πως ειμεθα γαμω τους τυπους εμεις οι μηχανοβιοι και βασικα δεν κολωνουμε ποτες!!!!!αντε και καλα να περασουμε...

BLiTzER
16/05/2012, 18:47
ειμεθα γαμω τους τυπους εμεις οι μηχανοβιοι και βασικα δεν κολωνουμε ποτες!!!!!

Άνετα. Υποψία βροχής και δε βγαίνει το μηχανάκι από το γκαράζ. Ποιος το πλένει μετά?!

jimmis5
16/05/2012, 18:51
πλάκα πλάκα τώρα που το ξανασκέπτομαι καλύτερα, το σχέδιο είναι έτοιμο.

θα αμολήσω από την άσφαλτο τον Λευτέρη (aka crfouras) και τον Σωτήρη (aka taxydromos) από το χώμα, ενώ εμείς οι υπόλοιποι κυρίλα, για να σας ρίξουμε στάχτη στα μάτια και μια χαρά θα βγει

and the bets are on again

:smokin:

Και εχει ενα υπεροχο κομματι χωματινο απο Λιμνη δοξας προς Ζαρελια και τσουπ Πλανητερο αλλο να σου λεω και αλλο να αγναντευεις:smokin:

sotostzav
16/05/2012, 18:52
blitzer εγω παντως το αφηνω και απλυτο....εχει και το ραλλυ ακροπολις το αλλο π/σ/κ,οποτε παλι σαν χεσμενο σωβρακο θα γινει!!:)

bocaros
16/05/2012, 19:09
blitzer εγω παντως το αφηνω και απλυτο....εχει και το ραλλυ ακροπολις το αλλο π/σ/κ,οποτε παλι σαν χεσμενο σωβρακο θα γινει!!:)

ο κυριος απο πανω ζαχαρωνει να παει με τη δικια μου ακροπολις.
οποτε αλλος θα πλενει

sotostzav
16/05/2012, 19:12
ο κυριος απο πανω ζαχαρωνει να παει με τη δικια μου ακροπολις.
οποτε αλλος θα πλενει

φιλε θα στην φερω πισω καινουργια ρε!!!!αφου ειμαι καλο παιδι...θα σου φτιαξω και το φλας (γιατι θα κρεμασει τελειως!!!)

bocaros
16/05/2012, 19:12
χαλαλι ομως.
αλλωστε η αφρικανα ταιριαζει πιο πολυ στο ακροπολις απο ενα cbf

Cpt. Haddock
16/05/2012, 19:15
Παίδες, την προσοχη σας παρακαλώ!

Για όσους το αποφασίζουν τελευταία στιγμή να έρθουν, έχουμε ψιλοκλείσει απο συμμετοχές κι' αυτο γιατι θελουμε να κρατήσουμε τον αριθμο μοτο ανα γκρουπ στο 15, ωστε να ειναι διαχειρίσιμο, γιατι δεν έχουμε και πολύ κόσμο να κανει τους λιντερ/σκουπες.

Θεσεις υπάρχουν:

Στο γκρουπ Α (1)
Στο γκρουπ C (2)
Στο γκρουπ D (4)

Απο εκεί και πέρα, μονο με ακυρώσεις. Όσοι το αποφασίζετε τελευταία στιγμή, στείλτε πμ να σας ενημερώσω σχετικά.

Αύριο θα ποσταριστούν και οι τελευταίες αλλαγές.

AUFGEBRACHT
16/05/2012, 19:18
ο νπατ είναι γνωστός για τη φράση του "σε ρυθμούς τουριστικούς" ...

τώρα βεβαια, υπάρχουν διάφορες μαρτυρίες για το πως κάνει πράξη αυτό το παιδί την ελ λόγω φράση ... :lol:


μην ανησυχείς, χαλαρά θα πάμε ... εξάλλου το δικό μου μηχανάκι που θα εκτελεί χρέη σκούπας φοράει τακούνια οπότε μη αγχώνεσαι για μεγάλες ταχύτητες


Επειδή θα είσαι σκούπα στο group D στο οποίο συμμετέχω κι εγώ, καλύτερα βγάλε τα τακούνια και βάλε πετάλια για να μην αγχώνομαι...

devil's animal
16/05/2012, 20:10
ΥΓ. Όταν έρθουν οι καφέδες, πάρε ένα τηλέφωνο ώστε να ξεκινήσουμε κι εμείς σιγά-σιγά. Δε θέλω να καθυστερήσουμε και λιώσουν τα παγάκια ή κρυώσουν οι ελληνικοί...



το αυτο..
:wave2:

granazi
16/05/2012, 21:03
Κυριοι μοντερατορες,



Σημασια εχει οτι εχουμε γκρουπιερη τον Spyro!!:a25::a20::a30:

Spyro, ζουμε για να σ'ακολουθουμε!




+1000

:a25::rockon::a30:

nio1981
17/05/2012, 08:49
spyro μολις τελειωσεις με τους απο πανω και τους καφεδες















ελα να παρεις και μας ρε...εκεί γύρω στην καλαματα θα ειμαστε...και θα σε αφήσω να φας πατατουλες:a013:

spyro
17/05/2012, 08:56
spyro μολις τελειωσεις με τους απο πανω και τους καφεδες
ελα να παρεις και μας ρε...εκεί γύρω στην καλαματα θα ειμαστε...και θα σε αφήσω να φας πατατουλες:a013:

δε χάνεται εφέτονε ο Βασίλης λέμε. Παίζει εντός έδρας. Εκτός αν το κάνει με το ζόρι για χουμε να λέμε

:p

road spirit
17/05/2012, 10:19
karellen ερχόμενος απο καλαμάτα, που θα συναντηθείς με το γκρουπ D?

vaska
17/05/2012, 10:21
Μια βοήθεια παίδες, μιας και είμαι νιούμπης στα GPS. Περνάω τη διαδρομή της ετήσιας στο μαπσορς και μου προτείνει να πάμε μέσω Παμβώτιδας, μικρής και Μεγάλης Πρέσπας.

Καλά πάμε ή να το αλλάξω?????


:bawl::bawl:

nio1981
17/05/2012, 10:49
Μια βοήθεια παίδες, μιας και είμαι νιούμπης στα GPS. Περνάω τη διαδρομή της ετήσιας στο μαπσορς και μου προτείνει να πάμε μέσω Παμβώτιδας, μικρής και Μεγάλης Πρέσπας.

Καλά πάμε ή να το αλλάξω?????


:bawl::bawl:



:cry::cry::cry:

:eleison::whiteflag::plaf:

spyrakos35
17/05/2012, 11:37
Μια βοήθεια παίδες, μιας και είμαι νιούμπης στα GPS. Περνάω τη διαδρομή της ετήσιας στο μαπσορς και μου προτείνει να πάμε μέσω Παμβώτιδας, μικρής και Μεγάλης Πρέσπας.

Καλά πάμε ή να το αλλάξω?????


:bawl::bawl:

τι μλκς είσαι.....
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα......

Da.Vintage
17/05/2012, 13:19
Nαι οπωσδήποτε...ζωή να ΄χετε να οδηγάτε γιατί με το Σπύρο αρχηγό σας κόβω κατά Σεπτέμβρη να φθάσετε.

Νοέμβρη θα έλεγα ... ντυθείτε ανάλογα... :bawl:
Και αυτό χωρίς τις ΤΡΙΤΕΣ μέσα (Κ.Τ.Μ)

Πάλι καλά που έχουν και 2 TDM να τους κάνουν πατάκι...

και μου ήρθε εκμυστηρευτικό ΠΜ οτι στη πραγματικότητα στο γκτούπ του spyro τα 4 ΚΤΜ έρχονται για την ετήσια... τα άλλα 4 έρχονται για ανταλλακτικά/spare για τα πρώτα...:bawl::p

taxydromos
17/05/2012, 14:24
+1000

:a25::rockon::a30:

Χ950!
:a014:
(antsoar εχεις πολυ δουλεια με τους ξενους)

spyro
17/05/2012, 14:48
Νοέμβρη θα έλεγα ... ντυθείτε ανάλογα... :bawl:
Και αυτό χωρίς τις ΤΡΙΤΕΣ μέσα (Κ.Τ.Μ)

Πάλι καλά που έχουν και 2 TDM να τους κάνουν πατάκι...

και μου ήρθε εκμυστηρευτικό ΠΜ οτι στη πραγματικότητα στο γκτούπ του spyro τα 4 ΚΤΜ έρχονται για την ετήσια... τα άλλα 4 έρχονται για ανταλλακτικά/spare για τα πρώτα...:bawl::p

θέλω επιτέλους να κοιτάξεις σοβαρά μέσα σου. να αντλήσεις όση δύναμη μπορείς και να αποδεχτείς το βασικό γεγονός της ζωής σου.

Το μηχανάκι που θα καβαλάς στην ετήσια είναι απλά μια πιο βαρετή εκδοχή του ακόλουθου.


Έτσι και αλλιώς, μόνο με πατέντες και στιλιστικές παρεμβάσεις σαν τις ακόλουθες μπορείτε δώσετε λίγο χαρακτήρα και ψυχή σε αυτή τη «μοτοσυκλέτα»


258070

taxydromos
17/05/2012, 15:05
θέλω επιτέλους να κοιτάξεις σοβαρά μέσα σου. να αντλήσεις όση δύναμη μπορείς και να αποδεχτείς το βασικό γεγονός της ζωής σου.

Το μηχανάκι που θα καβαλάς στην ετήσια είναι απλά μια πιο βαρετή εκδοχή του ακόλουθου.


Έτσι και αλλιώς, μόνο με πατέντες και στιλιστικές παρεμβάσεις σαν τις ακόλουθες μπορείτε δώσετε λίγο χαρακτήρα και ψυχή σε αυτή τη «μοτοσυκλέτα»


258070

ΚΟΥΚΛΙ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!! :a8:

crfouras
17/05/2012, 16:31
Διακρινω μια ειρωνεια spyro ή ιδεα μου ειναι??? Τι εχουν δηλαδη τα v-strom? Ντροπη σου να εχεις αυτη τη σταση απεναντι τους!!!
Ντροπη παλιο προβοκατορα!!!!!:bawl:

adam_tsouk
17/05/2012, 16:55
Λυπάμαι πολύ αλλα αυτη τη Κυριακη δε μπορω! Ηλπιζα οτι θυμομουν λαθος και ηταν για την επομενη αλλα δυστυχως! Καλα να περασετε!

Cpt. Haddock
17/05/2012, 17:18
Λυπάμαι πολύ αλλα αυτη τη Κυριακη δε μπορω! Ηλπιζα οτι θυμομουν λαθος και ηταν για την επομενη αλλα δυστυχως! Καλα να περασετε!

:moutza:

adam_tsouk
17/05/2012, 17:28
:moutza:



δε φταιω! οι Κωστηδες και ενιοτε οι Ελενες φταινε!

o_gavros
17/05/2012, 19:37
Εσείς εκεί στο δικό σας να φοβάστε που το σχήμα διοίκησης σας είναι εγκάθετο, προσωποκεντρικό, και bourgeois.


στάσου ρε ψηλέ,καλά όλα τ'αλλα αλλά μπουρζουά τα παιδιά του Πειραιά?ντροπής πράματα

nio1981
17/05/2012, 20:06
θέλω επιτέλους να κοιτάξεις σοβαρά μέσα σου. να αντλήσεις όση δύναμη μπορείς και να αποδεχτείς το βασικό γεγονός της ζωής σου.

Το μηχανάκι που θα καβαλάς στην ετήσια είναι απλά μια πιο βαρετή εκδοχή του ακόλουθου.


Έτσι και αλλιώς, μόνο με πατέντες και στιλιστικές παρεμβάσεις σαν τις ακόλουθες μπορείτε δώσετε λίγο χαρακτήρα και ψυχή σε αυτή τη «μοτοσυκλέτα»


258070



τον μπαιρνεις....:a57:

spyrakos35
17/05/2012, 20:16
τον μπαιρνεις....:a57:

μην τρελαίνεσαι ομορφάντρα μου...... για το 1000 μιλάει.... :lol:

Da.Vintage
17/05/2012, 21:36
θέλω επιτέλους να κοιτάξεις σοβαρά μέσα σου. να αντλήσεις όση δύναμη μπορείς και να αποδεχτείς το βασικό γεγονός της ζωής σου.

Το μηχανάκι που θα καβαλάς στην ετήσια είναι απλά μια πιο βαρετή εκδοχή του ακόλουθου.


Έτσι και αλλιώς, μόνο με πατέντες και στιλιστικές παρεμβάσεις σαν τις ακόλουθες μπορείτε δώσετε λίγο χαρακτήρα και ψυχή σε αυτή τη «μοτοσυκλέτα»


258070

Μπρό αυτό είναι husqvarna....

Da.Vintage
17/05/2012, 21:37
Διακρινω μια ειρωνεια spyro ή ιδεα μου ειναι??? Τι εχουν δηλαδη τα v-strom? Ντροπη σου να εχεις αυτη τη σταση απεναντι τους!!!
Ντροπη παλιο προβοκατορα!!!!!:bawl:
¨Οχι τίποτα άλλο αλλα με αυτά που λέει όταν θα κάνει οτοστόπ δε θα τον παίρνουν δικάβαλο...:bawl:

Da.Vintage
17/05/2012, 21:38
μην τρελαίνεσαι ομορφάντρα μου...... για το 1000 μιλάει.... :lol:
:bawl:

nio1981
17/05/2012, 21:45
:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

devil's animal
17/05/2012, 23:17
ρε μλκες μην κοροϊδευετε τους κατοχους v-strom...:nono:


























































θα θελατε να εισασταν εσεις στην θεση τους??:rolleyes:
:bawl::bawl:

Da.Vintage
18/05/2012, 08:32
ρε μλκες μην κοροϊδευετε τους κατοχους v-strom...:nono:

θα θελατε να εισασταν εσεις στην θεση τους??:rolleyes:
:bawl::bawl:

Κι εσύ Μίλκο βρούτε?

Θα πάει το σαμποτάζ σύννεφο ρε... ας είναι καλά ο ΘΟΥ-ΒΟΥ τον έχω στείλει για προμήθειες

- Λάθος χάρτες για τον Captain (Slow)
- Χαλασμένα πετάλια για το 50άρι μοτοποδήλατο του Trooper
- Disk lock για το tuono του Βαρώνου
- Αυτοκόλλητο Ducati για το Pornet του sapila να χαλάσει!
- του DimChios θα κλέψουμε το μηχανάκι του και στη θέση του θα αφήσουμε ή μία φωτοτυπία ή φωτοτυπική μηχανή με λογότυπα CBR... έτσι και αλλιώς και πρίν τελική είχε 100σελιδες/λεπτό
- 'Ενα φαράσι για την σκούπα του tai...
- Εσένα Σταυράκο Devil θα σου βγάλουμε απλά τη μονωτική ταινία απο το πλαίσιο!
- οι υπόλοιποι θα την πατήσουν απο ΤΝΤ για τις γέφυρες
...

- τα ΚΤΜ του spyro δε θα τα πειράξουμε.... γιατί θα χαλάσουν μόνα τους...

nio1981
18/05/2012, 08:44
:a10::a10::a18:

:a09::a09::a09:

spyro
18/05/2012, 08:51
τον μπαιρνεις....:a57:

:a07:



- τα ΚΤΜ του spyro δε θα τα πειράξουμε.... γιατί θα χαλάσουν μόνα τους...

:p


παρλίγο να κάνουμε εννιαίο group με Adv ρε. δε ξαναγινε ... όπου να ναι θα πουλάμε και περισσότερα και απο modenas. :D

θα μένουμε στη Γκούρα, Στη Γκιώνα και τα χωριά των Βαρδουσίων .....
























και θα βρίσκουμε ανταλακτικα στο τοπικό μηχανουργείο :bawl:

Cpt. Haddock
18/05/2012, 08:56
Ρε ΜΗ σπαμάρετε λεμε! :a52:

Η τελική κατάταξη των γκρουπ :

258154

ERRIKA
18/05/2012, 10:36
:bawl: Tελικά το γκρουπ των λουλουδιών έγινε το γκρουπ του κάθε πονεμένου...
Έκτακτα!! :cry:

DimChios
18/05/2012, 10:40
:bawl: Tελικά το γκρουπ των λουλουδιών έγινε το γκρουπ του κάθε πικραμένου...
Έκτακτα!! :cry:

παρα τω πρωθυπουργω

χαχαχαχαχα

vaska
18/05/2012, 11:06
Στο γκρουπ F o billy fifth friend μου θύμισε αυτό (http://www.youtube.com/watch?v=AEOmJ_OeVhU)

:D:D

vaska
18/05/2012, 16:29
3ο Σκέλος


Ακολουθούμ.............
...................
Δεν αφήνουμε σκπουίδια :smokin:


Η εκδρομή τελειώνει εκει και επιστρέφουμε στην Αθήνα, είτε απο Κλειτορία-Λεβίδι και ΕΟ Τριπολης-Κορίνθου, είτε απο Καλαβρυτα και "ΕΟ" Πατρών-Κορίνθου.

Χαρτης (http://g.co/maps/7r23y)

257510

Ρε συ Λιάκο τώρα που ξαναδιαβάζω τη διαδρομή, τι στο ΜΠούτσο είναι τα σκπουίδια που έχουμε και δεν πρέπει να τ' αφήσουμε????????

:p:p

rantanplan
18/05/2012, 16:57
Ρε συ Λιάκο τώρα που ξαναδιαβάζω τη διαδρομή, τι στο ΜΠούτσο είναι τα σκπουίδια που έχουμε και δεν πρέπει να τ' αφήσουμε????????

:p:p

τα ktm θα λεει.........
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: