PDA

View Full Version : Αν του έφερνα το λουκέτο στο κεφάλι θα έφταιγα;



bonepeeler
17/09/2005, 07:19
Ήμουν στην Πειραιώς σε ένα φανάρι στις 06:00.

Είχε λίγη κινησούλα και το φανάρι ήταν κόκκινο.

Στήνομαι στο φανάρι περνώντας πολύ άνετα ανάμεσα από 2 αυτοκίνητα.

Αυτό που ήταν δεξιά αποφασίζει να την κάνει και φεύγει χωρίς όμως να έχει χώρο να φύγει μακριά,απλώς να περάσει το φανάρι.

Και ξαφνικά όπως κάθομαι και περιμένω καρτερικά να γίνει πράσινο νιώθω μιά πίεση στο αριστερό πόδι η οποία γινόταν όλο και πιό έντονη.


Αρχίζω να φωνάζω και μετά ακριβώς βλέπω το κουτί να γυρνάει λίγο προς τα αριστερά και να την κάνει γράφοντας τα γαμωσταυρίδια στα παπάρια του.

Έλα μου όμως που δεν είχε που να πάει γιατί στο επόμενο φανάρι ήταν κάμποσα αυτοκινητάκα στημένα στο κόκκινο.

Πάω δίπλα του και σταματάω.

Βρίζω λίγο ακόμη και μετά τον ρωτάω

'' Καλά ρε μάστορα,δεν είδες πως είναι κόκκινο;Πού πας;''

Η απάντηση του με άφησε μαλάκα

''Αφού έφυγε κι ο άλλος''

Μετά από την τρομερή του απάντηση πέσανε από μέρους μου μερικά καντηλάκια και την κοπάνησα.

Δεν άξιζε να ασχοληθώ άλλο.


Εκτός αυτού,χτες κάτι σκυλιά αποφασίσανε να κυνηγήσουν μιά γάτα.
Η μαλακισμένη αποφάσισε να φύγει από τον τοίχο που βάζω την μηχανή.
Ο ένας κόπρος αποφάσισε πως θα την έφτανε αν πάταγε πάνω στο μπροστινό μου φτερό.
Το αποτέλεσμα;
Γδαρμένο βαρβάτα από την μιά πλευρά το φτερό.


Άλλη μαλακία που μου έτυχε πάλι χτες ήταν όταν πήγα να μπω σε ένα στενό.
Τα χλμ πολύ λίγα(σχεδόν σταματημένος).Όπως πάω να μπω στο στενό βλέπω μιά μεγάλη λακούβα με νερό την οποία αποφασίζω να παρακάμψω.
Έλα μου όμως που χάνω την ισορροπία μου,κρατάω τη μηχανή με τα χέρια και με το ένα πόδι(γιατί το άλλο είχε φύγει) και προσπαθώ να μην την αφήσω να πέσει κάτω.
Τελικά δεν έπεσε αλλά σταμάτησε σε ένα αυτοκίνητο που ήταν παρκαρισμένο στα αριστερά μου.(Ευτυχώς ήταν παλιό)
Στηρίχτηκε με την ουρά της στο καπω του.

Αποτέλεσμα;

Γδαρμένη εντελώς η μπογιά από ένα κομμάτι.Τώρα μπορώ να δω πως ήταν η ουρίτσα πριν βαφτεί.



Τι να πω;
Και γαμώ την γκαντεμιά μου μέσα γαμώ.


:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Tropeas
17/09/2005, 11:10
Φίλε κάτι δικές μου περιπτώσεις μου θυμίζουν αυτά,
think positive διότι όσο δεν νιώθεις ΕΣΥ καλά είσαι περισσότερο απρόσεκτος, όσο είμουν χάλια μου συμβαίναν πολλά γιατί απλά το μυαλό μου ήταν αλλού...
Be cool , chill out και μην σκέφτεσαι περι γκαντεμιάς γιατί σε επηρεάζουν χωρίς λόγο...

oulas
17/09/2005, 11:58
Αυτος με το αμαξι τι σου ειπε; Η ητανε εγκαταλελημενο;

Προσοχη, και περαστικα.

THEOD
17/09/2005, 12:43
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ - ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ - ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ - ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ....... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DrIoannis
17/09/2005, 14:01
Μη λες Μ............ς :nono: γιατι μια φορα ταξιδεψα με αεροπλανο μαζι του και ηταν το μοναδικο δρομολογιο στο οποιο εχω τρομαξει και παρακαλουσα το θεο να φτασουμε στον προορισμο μας.Ολο μα ολο το αεροπλανο ειχε τρομαξει και κανανε το σταυρο τους με το που ειδαν να μπαινει στο αεροπλανο:eyepop: .Εγω καθομουν και πισω του ασε ασε:bawl: :a4: :a53:

ΙΠΠΕΑΣ
17/09/2005, 14:30
Άλλη φορά αν τον πετύχει κανένας να πάει να κάτσει στο ουραίο τμήμα του αεροσκάφους και να δεθεί καλά. Λένε ότι είναι το μόνο τμήμα του αεροσκάφους που δεν διαλύεται :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
17/09/2005, 19:08
Ρε peeler... τι να σου πω ρε συ...

Το κέρατό μου!

Σε κινηγάει ρε γμτ!


Να είσαι πάντα καλά ρε...:wave2:

WWW
19/09/2005, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Μη λες Μ............ς :nono: γιατι μια φορα ταξιδεψα με αεροπλανο μαζι του και ηταν το μοναδικο δρομολογιο στο οποιο εχω τρομαξει και παρακαλουσα το θεο να φτασουμε στον προορισμο μας.Ολο μα ολο το αεροπλανο ειχε τρομαξει και κανανε το σταυρο τους με το που ειδαν να μπαινει στο αεροπλανο:eyepop: .Εγω καθομουν και πισω του ασε ασε:bawl: :a4: :a53:

Ίσα ίσα που θα έπρεπε να αισθάνεσαι και ασφάλεια μια και ως γνωστόν οι γκαντέμηδες φέρνουν κακοτυχία στους άλλους εκτός από τους εαυτούς τους.

Θα έπρεπε ίσως να φοβόσουν αν άκουγες τον Μητσοτάκη νά λέει για κάποιο άλλο αεροπλάνο:

"Μα τι ωραίο αεροπλάνο αυτό και τι καλοί που είναι οι πιλότοι"


24182

gcrook
19/09/2005, 11:03
Κουραγιο λεμε, υπαρχουν και χειροτερα:wave2:

bartlal
19/09/2005, 13:01
Robert, αν και δεν τα πιστευω αυτα, αλλα δεν κανεις και ενα ευχελαιακι? που ξερεις... τοση γκαντεμια βρε συ.... δεν σου ταιριαζει... ειναι πολυ κριμα.... και οπως ειπε και ο Λαμπρος: " think positive διότι όσο δεν νιώθεις ΕΣΥ καλά είσαι περισσότερο απρόσεκτος, όσο είμουν χάλια μου συμβαίναν πολλά γιατί απλά το μυαλό μου ήταν αλλού...
Be cool , chill out και μην σκέφτεσαι περι γκαντεμιάς γιατί σε επηρεάζουν χωρίς λόγο...

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

afrotwin
20/09/2005, 10:28
iste malakes giati pote den tous dernete...
rixte tous kamia mpounia etsi na ksenerosoun

pos ginete forame to kranos mas proipo8esi..
stamatama ke stravonoume tin pinakida na min fenete o ari8mos

ton kinigame ton ftanoume ke kitame mesa an ine kana teras ksana stamatame ke pernoume mia petra ke eno trexoume apo piso tou me pano apo 100 eksfentonizoume tin petra sto piso mparmpriz ke tin kopaname genea.....

epidi i petra exi tin tasi na vgi apo to mprostino parmpriz prosexoume na min xtipisoume ton malaka apla na tou spasoume ta tzamia

stin vouliagmenis kapote enas tipos mas ekline olo ke pio poli na pesoume sto pezodromio ke gelage
stamatame pernoume mia kotrona ke tou tin eksfentonisame me 140 xiliometra sto piso tzami:lol:
prepi na tou kopike to gelio gia kana xrono tou malaka

min tous lipaste re aftoi ine apolitista zoa

Maira
23/09/2005, 11:35
Θα σημφωνήσω πως μερικοί θέλουν λίγο (πολύ) ξύλο!

Με το βρισίδι δεν καταφέρνεις και πολλά!
Το καλύτερο είναι η ευγένεια. Μερικά παραδείγματα μπορούν να σας πείσουν:
"Ρε φίλε το δίπλωμα δια αλληλογραφίας το πήρες;"
"Όταν έδινες για δίπλωμα τα γραμματόσημα τα έβαζες από την τσέπη σου;"

"Συγνώμη, φίλε, δεν είσαι μόνος σου στο δρόμο ξέρεις!"
"Δε δίνεις το αμαξάκι στα εγγόνια σου γιατί μάλλον ο κοκ σε ξέχασε;"(για παπούδες)

"Ε Γρήγορε, Αν περάσεις από πάνω μου είναι σίγουρο πως θα φτάσεις πρώτος!"

"Δε πας να πλύνεις κανα πιάτο;" (γυναίκες)

Γκαντεμιά; Αυτό δεν είναι τίποτα!
Ξέρεις τι είναι να τρακάρεις τρεις φορές μέσα σε έναν χρόνο, να μη φταις σε καμία περίπτωση και να πληρώνεις κερατιάτικα; Και σα να μη φτάναν όλα αυτά, να σε τρέχουν και οι ασφάλειες δικαστικά!

TheOneAB
06/10/2005, 15:43
auto me tis petres einai oti kalitero kai gia mena.apodotiko(8a ton trexeis ton pousti)kai 8a to 8imatai!bebaia borei na stravwsei kiniga mihanes meta o lakamas alla...den peirazei petres iparhoun bolikes opote ola kala!