PDA

View Full Version : Σελάς Κρήτη



MikeG
15/05/2012, 21:49
Μόλις σήμερα απέκτησα μια δεύτερη σέλα για το 800GS. Ο στόχος είναι να πάει σε σελά και να φτιαχτεί "ανατομική". Πολυθρονάτη, τύπου Tony Bagio και τα σχετικά, για χρήση σε ταξίδια με το άλλο μισό.

Βρήκα στο car.gr αυτόν εδώ : http://www.car.gr/parts/view/1744225/ Κάτι τέτοιο θέλω να κάνω στη σέλα.
Αρχικά, οι εν Αθήναις, το ξέρετε το μαγαζί? Τι άποψη έχετε?

& τώρα πάμε στους εν Κρήτη. Γνωρίζετε κανέναν βρε κοπέλια εδώ στο Ηράκλειο που να μπορεί να τη κάνει τη δουλειά? Καλύτερα είναι να μπορώ να μιλήσω μαζί του live και να του εξηγήσω τι θέλω.

Ευχαριστώ!

spyrakos35
15/05/2012, 22:24
είναι χρόνια στην αγορά....
φαντάσου οτι είχα πάει να φτιάξω σέλα για το αχ1 προ 20ετίας σχεδόν.....

πιστεύω οτι αν δεν κάτσεις τον κωλ@ρ@κο σου ο ίδιος, ότι και να λέμε εμείς......

πάντως αν θες κάποια εξυπηρέτηση, δίπλα μου είναι το μαγαζί, ευχαρίστως να πεταχτώ....

Lioulios
15/05/2012, 23:21
Στον Άγιο είναι ένας ταπετσέρης που ασχολείτε με διαφορα...τέντες σκαφών σέλες μοτό κτλ ..του κόβει δηλ .

Εμέμα μου είχε ντύσει παλιά μια σέλα και έχω δει και άλλες δουλειές και είναι τζάμι . Φτιάχνει και σκαφτέςγια στους παπόβιους ,αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να κάνει κάτι σαν Μπάτζιο (αλλά γιατί οχι) ,
Αύριο περνάω και τον ρωτάω αν θες

ποπαϋ
16/05/2012, 08:56
στο ηράκλειο, στην πλατεία Σινάνη, Καρούζος.

καλός ταπετσέρης, τσούζει λιγο σε τιμές.

εκεί εφτιαξα (ψήλωσα) μια δευτερη σέλα για το gsxr για να κάνω πιο "επιθετική" την θέση οδήγησης

MikeG
16/05/2012, 12:17
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Πέρασα από το Καρούζο, μου έλεγε διάφορα και δε με έπεισε.

Πήγα και από αυτόν που είναι στην Εθν. Αντιστάσεως. Οκ είπε, μπορεί να τη φτιάξει, μου έδειξε και μια photo με σέλα που έφτιαξε για ένα Africa αλλά και αυτός δε με έπεισε νομίζω.

Οπότε προς το παρόν μάλλον Moto-K.


Loulie μήπως μπορείς να κάνεις μια ερώτηση στο δικό σου στον Αγ. ? & αν μπορεί να την ετοιμάσει μέσα σε μια μέρα, έρχομαι για καφέ να τη φτιάξει κιόλας.

Τιμή ο εδώ μου είπε περίπου 80 euros.

road spirit
16/05/2012, 12:29
Μιχάλη, αν δεν την βιάζεσαι θα κατέβω κάποια μέρα στον μοτο-κ. Αν έχει κάποια έτοιμη για το δικό μας μηχανάκι θα τη δοκιμάσω επι τόπου και θα σου πω πόσο διαφορά έχει απο την εργοστασιακή και αν αξίζει.

MikeG
16/05/2012, 12:41
Μιχάλη, αν δεν την βιάζεσαι θα κατέβω κάποια μέρα στον μοτο-κ. Αν έχει κάποια έτοιμη για το δικό μας μηχανάκι θα τη δοκιμάσω επι τόπου και θα σου πω πόσο διαφορά έχει απο την εργοστασιακή και αν αξίζει.

Θα κατέβεις μέσα στο επόμενο 10ήμερο πχ? Καλά θα ήταν έτσι γιατί έχουμε και το ίδιο μπόι πανάθεμα μας.
Thanks

road spirit
16/05/2012, 12:46
Θα κατέβεις μέσα στο επόμενο 10ήμερο πχ? Καλά θα ήταν έτσι γιατί έχουμε και το ίδιο μπόι πανάθεμα μας.
Thanksθα τον πάρω πρώτα τηλ, αν δεν έχει έτοιμη σέλα για δοκιμή δεν θα μπω στον κόπο. Αλλιώς ναι, εντός της επόμενης εβδομάδας το αργότερο, με ενδιαφέρει και εμένα

MikeG
16/05/2012, 12:48
θα τον πάρω πρώτα τηλ, αν δεν έχει έτοιμη σέλα για δοκιμή δεν θα μπω στον κόπο. Αλλιώς ναι, εντός της επόμενης εβδομάδας το αργότερο, με ενδιαφέρει και εμένα

Ok. Πες του τότε ότι θα φτιάξεις 2 σέλες, μπας και μας κάνει και καλύτερη τιμή.

Lioulios
20/05/2012, 00:51
Επειδή ρώτησα....

Ο Αγιονικολώτης μόνο σκάβει.Δεν σαου κάνει .

:wave2:

KostasV2
20/05/2012, 01:56
Υπάρχει ένας στο κάτω μέρος της Λεβήνου. Βλαχάβας λέγεται νομίζω. Μου είχε ντύσει μια σέλα πριν χρόνια με πολύ καλό αποτέλεσμα. Δε ξέρω αν ασχολείται με πιό πολύπλοκα πράγματα όπως αυτό που ζητάς, αλλά δεν χάνεις τίποτα να κάνεις μια ερώτηση...

Michaelsif
31/05/2012, 21:01
Υπάρχει ένας, όπως έρχεσαι απο Καλοκαιρινού προς 62 Μαρτύρων, μετά την Χανιώπορτα, στρίβεις αριστερά Θερίσου στη διασταύρωση (ξενοδοχείο Castello νομίζω) και στο πρώτο στενό όπως ανεβαίνεις την Θερίσου πάλι αριστερά και κάνεις αμέσως δεξιά και βρίσκεσαι εκεί.
Είναι δίπλα σε ένα μανάβικο.
Δεν έχει ταμπέλα απο έξω αλλά θα δείς δέρματα, υφάσματα, κτλ...
Εμένα μου έβαλε αντιολισθητικό όλη τη σέλα, 10 euro...
Πρωί κατά προτίμηση γιατί νομίζω είναι εκεί μέχρι 13:00