PDA

View Full Version : Απόσυρση!



nicksot
17/05/2012, 01:14
Γεια σε όλους!Είμαι νέος στο φόρουμ και έχω μερικές απορίες που μόνο εδώ θα μπορούσα να τις λύσω.!Έχουμε και λέμε λοιπόν...έχω ένα αυτόματο 100αρι lead suzuki μοντέλο ΄98 και μετά από 3 χρόνια παρατημένο μιας και σπουδάζω σκέφτηκα να το φτιάξω και να το φέρω στην πόλη μου.Έχω όμως ένα πρόβλημα!Όταν το παράτησα είχα φροντίσει να πάω στην εφορία και να παραδώσω πινακίδες και άδεια κυκλοφορίας καθώς θεώρησα ότι δεν θα μου ξαναχρειαστεί!Τώρα τι κάνουμε?Το χαρτί λέει ότι μετά από ένα χρόνο οι πινακίδες καταστρέφονται..Ισχύει?Υπάρχει κάποιος τρόπος να βγάλω άλλες και αν ναι τι έξοδα θα έχω?

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!

toyar
17/05/2012, 07:32
θα πας στην εφορια με το χαρτι που εχεις και θα παρεις μια βεβαιωση με την οποια θα πας στο υπουργειο και θα σου εκδοσουν νεα αδεια και πινακιδα ΔΩΡΕΑΝ

nicksot
17/05/2012, 18:11
θα πας στην εφορια με το χαρτι που εχεις και θα παρεις μια βεβαιωση με την οποια θα πας στο υπουργειο και θα σου εκδοσουν νεα αδεια και πινακιδα ΔΩΡΕΑΝ

Θα πάω στο Υπουργείο!Βασικά μένω Θεσσαλονίκη και μάλλον το συγκεκριμένο υπουργείο είναι μόνο Αθήνα αρά πρέπει να τα στείλω..Πόσο θα αργήσουν όλα αυτά?

fidel_98_99
17/05/2012, 18:13
υπουργειο= διευθυνση συγκοινωνιων της περιοχης σου

nicksot
17/05/2012, 18:20
υπουργειο= διευθυνση συγκοινωνιων της περιοχης σου

Ωραία..Πόσο καιρό θα κάνουν πάνω κάτω?