PDA

View Full Version : Αποσύρεται ο Stoner



Σελίδες : [1] 2

Takata Dome
17/05/2012, 17:42
http://www.motogp.com/en/news/2012/Casey+retirement

Αποσύρεται απο την ενεργό δράση στα MotoGP ο Casey Stoner,στο τέλος της φετινής χρονιάς που λήγει και το συμβόλαιο του με την Honda!

Να είναι ψέμα δεν παίζει,γιατι το έβγαλε το επίσημο site του MotoGP

Κρίμα,αν και δεν είναι μια ξαφνική απόφαση...όποιος είχε διαβάσει την συνέντευξη του πριν κανά εξάμηνο αν θυμάμαι καλά θα είχε καταλάβει πως η στιγμή που θα σταματούσε δεν ήταν μακριά!

mixalhsCr
17/05/2012, 17:48
Κριμα αν συμβει και δεν παιζει τιποτα αλλο..

TROOPER
17/05/2012, 18:00
μεγαλη αποφαση...!

αν το κανει θα ειναι κριμα.

AUFGEBRACHT
17/05/2012, 18:21
Μάλλον κατάλαβε ότι ο Rossi άρχισε να βρυχάται πάλι :D

KostasV2
17/05/2012, 18:30
Τελικά ήταν αληθινοί οι ψίθυροι που ακούγονταν τον τελευταίο καιρό... Μαγκιά του, δεν έχει να αποδείξει τίποτα σε κανέναν.

πυξιδας990
17/05/2012, 18:42
μαλλον τον κερδισε το ψαρεμα,αν και υποψισιαζομαι οτι η παραξενη ιωση το 2008 μπορει να επηρεασε την αποφαση του:rolleyes:

Corvo
17/05/2012, 18:46
μαλλον τον κερδισε το ψαρεμα,αν και υποψισιαζομαι οτι η παραξενη ιωση το 2008 μπορει να επηρεασε την αποφαση του:rolleyes:

λες; εχουν ακουστει τπτ ψιθυροι ;

κριμα ομως

Giorgos19
17/05/2012, 18:58
Δεν παίζει να είναι τόσο απλά τα πράγματα. Σίγουρα υπάρχει κάποιος λόγος, τον οποίο δεν αναφέρει!
Κρίμα πάντως...

MG-KTiNoS
17/05/2012, 19:08
Εμένα δεν θα μου λείψει καθόλου…
Καλός οδηγός είναι –μην τρελαθούμε κιόλας- αλλά σαν άνθρωπος δε μου λέει τίποτα.
Είναι αγενέστατος, υπερόπτης και κομπλεξικός σε σχέση με τους άλλους.
Δεν νομίζω ότι πρόσφερε και πολλά στο άθλημα, πέρα από την πρώτη φορά που κέρδισε το ΠΠ.
Σόρυ κορίτσια…


Υγ
Το κακό είναι ότι μένει ο άλλος μουράκλας μόνος
(ο Χόρχες) μια και όλοι οι άλλοι είναι πολλά κλικ κάτω.
Τέσπα το σπορ πάει απ το κακό στο χειρότερο !
Ας ελπίσουμε πως ο Γιαννόνε θα φέρει τα πράματα στα ίσια τους (γιατί από τους άλλους δεν το βλέπω)

spyro
17/05/2012, 19:22
Εμένα δεν θα μου λείψει καθόλου…
Καλός οδηγός είναι –μην τρελαθούμε κιόλας- αλλά σαν άνθρωπος δε μου λέει τίποτα.
Είναι αγενέστατος, υπερόπτης και κομπλεξικός σε σχέση με τους άλλους.
Δεν νομίζω ότι πρόσφερε και πολλά στο άθλημα, πέρα από την πρώτη φορά που κέρδισε το ΠΠ.
Σόρυ κορίτσια…


Υγ
Το κακό είναι ότι μένει ο άλλος μουράκλας μόνος
(ο Χόρχες) μια και όλοι οι άλλοι είναι πολλά κλικ κάτω.
Τέσπα το σπορ πάει απ το κακό στο χειρότερο !
Ας ελπίσουμε πως ο Γιαννόνε θα φέρει τα πράματα στα ίσια τους (γιατί από τους άλλους δεν το βλέπω)

:rolleyes:

ξερεις εσυ κανεναν πρωταθλήτη ή άνθρωπο με μεγάλο ταλέντο και να είναι σαν άνθρωπος "και γαμώ τα παιδιά?"

τι με νοιάζει εμένα τι άνθρωπος είναι. μου χρωστάει τίπτις λεφτά κα ιδε το ξέρω.

εγω αυτό που θέλω είναι τον βλέπω να οδηγάει?

μηπώς νομίζεις οτι κανένας άλλος πρωταθλητής (συμπεριλαμβανομένου και του Rossi) δεν έβγαζε περιέργια ή υπεροπτισμό απέναντι στους άλλους? μές στο παιχνίδι είναι αυτο κτηνώδιε ....

KostasV2
17/05/2012, 19:25
Εμένα δεν θα μου λείψει καθόλου…
Καλός οδηγός είναι –μην τρελαθούμε κιόλας- αλλά σαν άνθρωπος δε μου λέει τίποτα.
Είναι αγενέστατος, υπερόπτης και κομπλεξικός σε σχέση με τους άλλους.
Δεν νομίζω ότι πρόσφερε και πολλά στο άθλημα, πέρα από την πρώτη φορά που κέρδισε το ΠΠ.
Σόρυ κορίτσια…


Υγ
Το κακό είναι ότι μένει ο άλλος μουράκλας μόνος
(ο Χόρχες) μια και όλοι οι άλλοι είναι πολλά κλικ κάτω.
Τέσπα το σπορ πάει απ το κακό στο χειρότερο !
Ας ελπίσουμε πως ο Γιαννόνε θα φέρει τα πράματα στα ίσια τους (γιατί από τους άλλους δεν το βλέπω)

Νόμιζα πως το λέγανε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ταχύτητας. Αν κάνω λάθος και τόσα χρόνια παρακολουθώ το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα δημοφιλίας / δημοσίων σχέσεων, τότε έχεις δίκιο! Ο Rossi θα κινδύνευε να το χάσει μόνο από το συγχωρεμένο το Simoncelli...

SVX
17/05/2012, 19:29
Εμένα δεν θα μου λείψει καθόλου…
Καλός οδηγός είναι –μην τρελαθούμε κιόλας- αλλά σαν άνθρωπος δε μου λέει τίποτα.
Είναι αγενέστατος, υπερόπτης και κομπλεξικός σε σχέση με τους άλλους.


για οδηγο τον θελαμε, οχι για κουνιαδο

Υ.Γ. ο ΔΔ τι λεει γιαυτο μεσα στο κρανος του?

fkol k4
17/05/2012, 19:40
Υγ
Το κακό είναι ότι μένει ο άλλος μουράκλας μόνος
(ο Χόρχες) μια και όλοι οι άλλοι είναι πολλά κλικ κάτω.
Τέσπα το σπορ πάει απ το κακό στο χειρότερο !
Ας ελπίσουμε πως ο Γιαννόνε θα φέρει τα πράματα στα ίσια τους (γιατί από τους άλλους δεν το βλέπω)

Μαζί με τον Γιαννόνε πιστεύω μεγάλη δύναμη θα γίνει και ο Μάρκες, δε νομίζω να μείνει ο γλυφιτζούριας μόνος να σαρώνει τα πάντα.

irinia
17/05/2012, 19:47
ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ...........ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕ ΤΟΝ ΝΤΟΥΧΑΝ..!!



Δέν ξέρω τί κάνουν οί μοτό,άλλά τέτοιο στροφιλίκι,καί τέτοια πλαγιολίσθηση
είχα νά δώ άπό τόν καιρό τού μεγάλου Ντούχαν...!!
Κρίμα ,μέσα στή σούπα πού βλέπαμε ή όδήγηση του ήταν όαση.
Είδικά έκεί πού περνούσε πάνω άπό τή ζέμπρα μέ τήν άνάποδη κλίση,
κι αύτός νά άκουμπάει όλόκληρος κάτω.........ΤΡΟΜΕΡΟΣ..!!
Πολύ έπιθετικό πνεύμα,νάσαι πρώτος καί νά γράφεις συνέχεια
τούς ταχύτερους γύρους..........
ΚΡΙΜΑ.........

dmf
17/05/2012, 20:08
...αν και υποψισιαζομαι οτι η παραξενη ιωση το 2008 μπορει να επηρεασε την αποφαση του:rolleyes:

Δηλαδή;; Δεν κατάλαβα τί εννοείς, και σε ποιά ίωση αναφέρεσαι...

MG-KTiNoS
17/05/2012, 20:16
:rolleyes:

ξερεις εσυ κανεναν πρωταθλήτη ή άνθρωπο με μεγάλο ταλέντο και να είναι σαν άνθρωπος "και γαμώ τα παιδιά?"

ναι τον Τζιοβάνι Σάλα


τι με νοιάζει εμένα τι άνθρωπος είναι. μου χρωστάει τίπτις λεφτά κα ιδε το ξέρω.

εγω αυτό που θέλω είναι τον βλέπω να οδηγάει?

μηπώς νομίζεις οτι κανένας άλλος πρωταθλητής (συμπεριλαμβανομένου και του Rossi) δεν έβγαζε περιέργια ή υπεροπτισμό απέναντι στους άλλους? μές στο παιχνίδι είναι αυτο κτηνώδιε ....

Στο Παιχνίδι των μετρίων, γιατί οι άλλοι δεν το έχουν ανάγκη…

MG-KTiNoS
17/05/2012, 20:17
Μαζί με τον Γιαννόνε πιστεύω μεγάλη δύναμη θα γίνει και ο Μάρκες, δε νομίζω να μείνει ο γλυφιτζούριας μόνος να σαρώνει τα πάντα.


μακάρι
Ο Μαρκεζ είναι πολύ ελαφρής

MG-KTiNoS
17/05/2012, 20:19
Υ.Γ. ο ΔΔ τι λεει γιαυτο μεσα στο κρανος του?

Αν θες να σου δώσω το τηλέφωνο του να τον ρωτήσεις ο ίδιος.

MG-KTiNoS
17/05/2012, 20:21
Δηλαδή;; Δεν κατάλαβα τί εννοείς, και σε ποιά ίωση αναφέρεσαι...

Δυσανεξία στη γλουτένη είχαν πει αλλά οι κακές γλώσσες είπαν για λάθος κύκλο…
:lol:

DrIoannis
17/05/2012, 20:21
Πολύ δυνατός οδηγός ...
Κρίμα,είναι μεγάλη απώλεια για το άθλημα.

Joyrider
17/05/2012, 20:42
Καλή σύνταξη να ευχηθώ στον κλαψιάρη και να χαίρεται το μικρό του.

Αν ήταν λόγω δυσανεξίας κακώς. Δεν ερχόταν να του βγάλω μια δίαιτα; :lol:

motor12
17/05/2012, 20:51
πολύ καλός οδηγός μπράβο του
ίσως οι αγώνες από ενα σημείο και μετά δεν έχουν να σου προσφέρουν κάτι άλλο
ειδικά όταν έχεις φτάσει στην κορφή

chr1s_86
17/05/2012, 21:29
Τέτοια ανακοίνωση στην αρχή του πρωταθλήματος;

Όταν 2 εβδομάδες πριν διέψευσε τις φήμες περι αποχώρησης;

:confused::hmm:

menelaos46
17/05/2012, 21:38
:beer:

rocknrolla
17/05/2012, 22:12
Κρίμα που ένας από τους μεγαλύτερους οδηγούς που πέρασαν ποτέ σταματάει τόσο νωρίς. Κρίμα γιατί έχει ακόμα να προσφέρει πολλά στο άθλημα αλλά η επιθυμία του σεβαστή. Βασικά δεν έχει να αποδείξει τίποτα και σε κανέναν, έσπασε πολλά ρεκόρ, απέδειξε την αξία του κλείνοντας πολλά στόματα στη πορεία του, και η κίνηση του rossi (ενός ακόμα από τους μεγαλύτερους οδηγούς που πέρασαν ποτέ) να πάει στη ducati απέδειξε ακόμα και στους πιο δύσπιστους ότι είναι το μεγαλύτερο ταλέντο της εποχής μας.

προσωπικά πιστεύω πως θα γυρίσει κάποια στιγμή αν και θα είναι πολύ δύσκολο να είναι ανταγωνιστικός μετά από 2-3 χρόνια αποχής

AKIS BUSA
18/05/2012, 16:18
Τέτοια ανακοίνωση στην αρχή του πρωταθλήματος;

Όταν 2 εβδομάδες πριν διέψευσε τις φήμες περι αποχώρησης;

:confused::hmm:
Μαλλον του επιβεβαιωσαν οτι ερχεται ξανα ο....ιατρος!!

crfouras
18/05/2012, 16:29
Αδιαμφισβήτητα μιλαμε για ενα απο τα μεγαλυτερα οδηγικα ταλεντα που εχουν περασει απο τα MotoGP!!! Αν καποιος εχει αντιθετη αποψη, ας πεσει να κοιμηθει!!!! Ειναι κριμα να αποσυρεται αυτος ο οδηγος, απο τοσο νωρις!!!! Εχει πολλα να δωσει ακομα, αλλα απο τις δηλωσεις του φαινεται οτι τα GP δεν εχουν να του δωσουν τιποτα πια!!! Πιστευω βεβαια οτι δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα κ οτι το παρασκηνιο κρυβει πολλα απο το φως των δημοσιευσεων!!! Οπως κ να εχει, εμενα θα μου λειψει η αγωνιστικη του πυγμη, το θαρρος του, το θρασος του κ το ταλεντο του να γλυστραει παντου τερμα γκαζι!!!!!

alexxxcbr
18/05/2012, 17:17
Kριμα.Ειναι εκπληκτικος οδηγος.:a012:

imitrelos
18/05/2012, 17:37
Κρίμα που σταμάτησε το είδα το πρωί καθώς τελείωνα στήν δουλειά κρίμα που σταματάει τήν καριέρα του έτσι, βέβαια μήν το ξεφτιλίζουμε πολύ καλός οδηγός και εννοιτε ότι πήρε πρωτάθλημα στα GP και το άξιζε (συμφωνώ με τα λόγια του swartz παλιότερα .....πάντα είναι δύσκολο να πάρεις ένα Π.Π) αλλά δέν νομίζω να μήνη σάν ένας απο τους καλύτερους οδηγούς στήν ιστορία του Σπορ

Billymuse
18/05/2012, 18:05
όποιος έχει την δυνατότητα να βρεί τη σημερινή goal news θα βρει και το αρθο,αλλά βρήκα το ίδιο και απο εδώ που όντως αυτο που αποφασισε είναι μεγάλη μαγκία και επίσησ ήταν συγκινητικό το πως ήρθε στην ευρώπη (ο πατέρας του πούλησε τα πάντα στο μεγάλο νησί) και ότι έμενε σε τροχόσπιτο όταν αγωνιζόταν στα 250cc ,λέτε να του πάρει τη θεση ο 46....
http://www.e-go.gr/wmotors/articles.asp?catid=15955&subid=2&pubid=7234665

Acacius
18/05/2012, 18:17
Κρίμα που φεύγει, ειδικά σε εμένα τον περίεργο που προτιμώ τους οδηγούς να είναι λίγο μονόχνοτοι και όχι πεταλουδίτσες του θεάματος και των δημοσίων σχέσεων θα μου λείψει, όχι μόνο για το οδηγικό του στυλ και το ταλέντο που χάνεται.

Ένα άρθρο που με εκφράζει σε μεγάλο βαθμό (λέγοντας και πολλά που δεν είχα καν σκεφτεί), εδώ (http://motomatters.com/analysis/2012/05/18/2012_le_mans_motogp_thursday_round_up_on.html).

vangelis 64
18/05/2012, 18:31
όποιος έχει την δυνατότητα να βρεί τη σημερινή goal news θα βρει και το αρθο,αλλά βρήκα το ίδιο και απο εδώ που όντως αυτο που αποφασισε είναι μεγάλη μαγκία και επίσησ ήταν συγκινητικό το πως ήρθε στην ευρώπη (ο πατέρας του πούλησε τα πάντα στο μεγάλο νησί) και ότι έμενε σε τροχόσπιτο όταν αγωνιζόταν στα 250cc ,λέτε να του πάρει τη θεση ο 46....
http://www.e-go.gr/wmotors/articles.asp?catid=15955&subid=2&pubid=7234665Δεν βλέπω καμμιά μαγκιά στο να τα παρατάει κανεις...στο ν' αλλάξει τρόπο ζωής,προτιμώντας ησυχία και οικογενειακή θαλπωρή στα 26 του ενώ είναι παγκόσμιος πρωταθλητής.

Δεν μπορεί να έμαθε ΤΩΡΑ ότι ο προσωπικός χρόνος και η χαλαρή ζωή σχεδόν εκμηδενίζονται,όταν κάνεις πρωταθλητισμό σε τέτοι επίπεδο.Ούτε βέβαια περιμένω να πει την αλήθεια δημόσια.Γούστο του και καπέλλο του.

Πραγματικά είναι μεγάλη απώλεια,πραγματικά το σπορ θα φτωχύνει αλλά πριν απ' αυτόν κάτι παληκάρια σπάγαν τα κόκκαλά τους και ξαναμπαίναν στην πίστα κουτσαίνοντας ή με πατερίτσες.
Όχι και μάγκας που φεύγει τώρα!

imitrelos
18/05/2012, 18:31
Βέβαια κάτι είπε στήν συνέντευξή για άσχημές συμπεριφορές που δέν του άρεσαν και ότι απογοητεύτηκε από τήν υποκρισία στόν χώρο

AUFGEBRACHT
18/05/2012, 18:34
Βέβαια κάτι είπε στήν συνέντευξή για άσχημές συμπεριφορές που δέν του άρεσαν και ότι απογοητεύτηκε από τήν υποκρισία στόν χώρο

Ο Καζαντζίδης των MotoGP ένα πράγμα δηλ...

8avos
18/05/2012, 18:55
εννοείται οτι θα μείνει σαν ένας από τους σημαντικότερους αναβάτες στην ιστορία του σπορ ως:
το αουτσάιντερ στη ντουκάτι που εκθρόνισε δίκαια τον καπιρόσι.
ο οδηγός που έφερε τίτλους και εξέλιξη στην ίδια εταιρεία!
η οδήγησή του που ήταν πολύ μεθοδική και αποτελεσματική σ όλους τους αγώνες.
πρωτάθλημα στην καινούρια κατηγορία με καινούριες μοτό το 2008.και έκανε την αυτοκρατορία ρόσι να πέφτει κυριολεκτικά(στην πίστα).

chr1s_86
18/05/2012, 19:04
Ένα άρθρο που με εκφράζει σε μεγάλο βαθμό (λέγοντας και πολλά που δεν είχα καν σκεφτεί), εδώ (http://motomatters.com/analysis/2012/05/18/2012_le_mans_motogp_thursday_round_up_on.html).

+1 το διάβασα κι εγώ πριν λίγο, πολύ καλό!

k7600
18/05/2012, 20:29
οντως ενας μεγαλος οδηγος αποχωρει απ το σπορ. Βεβαια απ τις δηλωσεις του εδω και καιρο ολοι το ειχαμε καταλαβει, τι τωρα τι του χρονου? ηταν θεμα χρονου να αποχωρησει. Ολο ανεφερε οτι ειχε κουραστει να ειναι μεσα σ ενα αεροπλανο και να πηγαινει απο χωρα σε χωρα κτλ ειχαμε καταλαβει οτι τον τραβαει πιο πολυ η ησυχη οικογενειακη ζωη. Σε εμενα παντως δεν θα λειψει για να πω την αληθεια μου, ειδικα τα τελευταια χρονια πολυ γκρινια ρε παιδια. Ισως να παιζει και τιποτα αλλο πισω απ αυτην την ξαφνικη αποχωρηση που ισως να μην το μαθουμε και ποτε. Αντε αδειασε μια θεση για τον Rossi, λετε?

Highsider
19/05/2012, 00:55
Πολλά παίζονται στα gp και σίγουρα δεν πρόκειται να τα μάθουμε. Πάντως αυτά τα αλλάζω στυλ του Ρόσσι, το γεγονός ότι ο Στόνερ σιχαίνεται τα παιχνιδάκια που παίζονται, οι δηλώσεις των υπευθύνων στη Χόντα ένα με κάνουν να βλέπω. Το γιατρό στη Χόντα του χρόνου. Κρίμα πάντως που σταματάει ο Στόνερ όποιος κι αν είναι ο λόγος είναι πολύ θεαματικός και πάντα πολύ ανταγωνιστικός.

mikRRopixel
19/05/2012, 03:00
..και ποιον θα βλέπουμε να ντριφτάρει λυσσασμένα και να ξύνει επειδικτικά αγκώνες? :)
Αν το δείτε από την άλλη πλευρά βέβαια, σταματάει την καριέρα του στο "peak". Φεύγει πρωταθλητής, αφού έδειξε σε όλους ότι μπορεί να οδηγήσει ό,τι μηχανάκι του δώσουν (π.χ ducati, honda) στο απόλυτο 100%. Μπορεί να μη μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής, μπορεί να είναι όντως κάπως σαν χαρακτήρας με τα νεύρα του και τα παρελκόμενα αλλά πρέπει να παραδεχτούμε ότι μας έχει δώσει καλό θέαμα!
Αν δεν σηκώσει κεφάλι ο γιατρός με τη ducati μέσα στη χρονιά, την επόμενη σαιζόν τον βλέπω πάνω στην RCV, σαν τον παλιό καλό καιρό...

MG-KTiNoS
19/05/2012, 09:19
Αντε αδειασε μια θεση για τον Rossi, λετε?

100% και δεν αδειάζει μόνο μια θέση κι ο Σπιζ βλέπει πόρτα κι ο κοντός δεν νομίζω ότι πάει άλλο στο HRC


Αν δεν σηκώσει κεφάλι ο γιατρός με τη ducati μέσα στη χρονιά, την επόμενη σαιζόν τον βλέπω πάνω στην RCV, σαν τον παλιό καλό καιρό...


Πολλά μπορεί να γίνουν και να βρεθεί ακόμα και σε Γιαμάχα.
Όμως λένε αυτοί που ξέρουν πολλά (όχι δημοσιογράφοι) ότι για να κάνει κάτι η Ντουκάτι πρέπει ως το τέλος του χρόνου να ξεφουρνίσει 6 ΚΑΛΑ πλαίσια.
Ως τώρα δεν έχει βγάλει κανένα και φυσικά δεν υπάρχει καμία βελτίωση.
Εγώ Ρόσσι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ αλλά τον γ…. τον άνθρωπο.
Ακόμα και ΣΒΚ καλλίτερα θα ήταν απ αυτή τη μλκια που ζει τώρα

vangelis 64
19/05/2012, 09:54
..και ποιον θα βλέπουμε να ντριφτάρει λυσσασμένα και να ξύνει επειδικτικά αγκώνες? :)

258305
Αν και δεν είναι πια 29:D

devil's animal
19/05/2012, 11:42
ειναι κριμα και αδικο πραγματικα να μην μπορεσουμε να τον απολαυσουμε περαν της σεζον...
προφανως επαναδιοργανωσε την σκεψη του και ειδε οτι πλεον δεν τον γεμιζει αυτο που κανει...

απωλεια μεγαλη για το αθλημα και ολο το φιλοθεαμων κοινο...

respect για την αποφαση...

ας ειναι καλα οτι και αν κανει..
:beer::beer:

panos1050
19/05/2012, 12:09
εχει εκατονταδες εκατομμυρια ευρω,
εχει φτιαξει την οικογενεια του,νομιζω εχει και παιδακι που θελει να το χαρει και να το δει να μεγαλωνει,
και μου φαινεται πολυ νορμαλ να μην θελει να ρισκαρει αλλο
μαγκια του γιατι ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ αποφαση
κριμα για το αθλημα ομως...

υγ.τωρα με τον rossi στην ducati φαινεται ποση προσπαθεια ειχε καταβαλει ολα αυτα τα χρονια για να δαμασει την μηχανη της ducati
και ποσα αρχιδια ειχε για να παρει και παγκοσμιο τιτλο πανω της

mikRRopixel
19/05/2012, 12:13
Φοβερή φωτό...μου έχει λείψει αυτή η εικόνα κ δυστυχώς δεν μπορεί να οδηγήσει με τέτοιο τρόπο τη Ιταλίδα του...

TheFace
19/05/2012, 12:46
258305
Αν και δεν είναι πια 29:D

Γιατρε ζουμε στην yamaha (ή στη honda) να σε δουμε!! :sun:

panos1050
19/05/2012, 13:04
αυτες οι μαχες θα μας λειψουν ρε πουστη μου ομως258311

AUFGEBRACHT
19/05/2012, 13:06
αυτες οι μαχες θα μας λειψουν ρε πουστη μου ομως258311


Nαι...γιατί και τώρα που δεν έχει αποσυρθεί τις βλέπουμε!!!

AKIS BUSA
19/05/2012, 13:12
Αν τυχον και.........
Εε ρε γλεντιαααα.....παλι!!

258312

KostasV2
19/05/2012, 13:59
Άδικα ονειρεύεστε Honda-Rossi... Οι γιαπωνέζοι σπάνια συγχωρούν. Ακόμα και για ιδιωτικό RCV το βλέπω χλωμό...

Πίσω στο θέμα μας τώρα: Η Honda έδινε λέει "πάνω από 10 εκατομμύρια ευρώ" για να ανανεώσεi το συμβόλαιο του Stoner, αλλά αυτός αρνήθηκε και πάλι. (Πηγή: Italia1)

AKIS BUSA
19/05/2012, 14:19
Άδικα ονειρεύεστε Honda-Rossi... Οι γιαπωνέζοι σπάνια συγχωρούν. Ακόμα και για ιδιωτικό RCV το βλέπω χλωμό...

Πίσω στο θέμα μας τώρα: Η Honda έδινε λέει "πάνω από 10 εκατομμύρια ευρώ" για να ανανεώσεi το συμβόλαιο του Stoner, αλλά αυτός αρνήθηκε και πάλι. (Πηγή: Italia1)

Να σου πω...
Δεν συγχωρουν για διαφορα αν θελεις οι Japan, για τις Νικες ομως και τα εμπορικα κερδη μεσω του αντικτυπου απο τα motogp, νομιζω οχι μονο οι Japan, αλλα ολοι τα συγχωρουν.....

Τωρα, μολις φυγει ο Αυστραλος, ποιος θα μεινει για πρωταθλημα??, ο αιωνιος δευτεροτριτος Pedrosa??
Η ο ισως, πολλα υποσχομενος, Ιταλος Dovisiozo?? που μαλλον θελει πολυ......ακομη??
Μπραστα σε αυτο το μεγαλο κενο σκεψης και την "δινη" αβεβαιοτητος, μαλλον θα συγχωρεσουν!! τον "Ιατρο" και το Νο 46 θα ξεναμπει στα Πορτοκαλομπλε.....

258313

Shiatman
20/05/2012, 04:34
Να πάει στο καλό το παλικάρι. Καλός και γρήγορος, τάπα παέι, κλαψομ@@νης δε και χωρίς "προσωπικότητα". Δεν είμαι πολύ σίγουρος αν θα χαραχτεί στις μνήμες καθότι οι μεγάλοι αθλητές έχουν μείνει στην ιστορία όχι για κατέκτησαν ένα προτάθλημα, αλλά γιατί εφιέρωσαν την ψυχή τους σε αυτό. Παραδείγματα άπειρα από το χώρο της μοτοσυκλέτας... γιά αναλογιστείτε λίγο εσείς ποιούς θυμάστε;
Να δούμε τι θα κάνει στη συνέχεια της καριέρας του, εκτώς κι αν αποφάσισε να γυαλίζει τα τρόπαι(ε)ά του (δεν θα έχει και πολύ δουλειά). Φανταστείτε να έμενε και να έπαιρνε μια μεταγραφή ή μια μοτοσυκλέτα που δεν θα του έβγαινε... Η πίστα θα ήταν συνέχεια βρεγμένη από το κλάμα του.

Γεία σου Casey να πάς στο καλό, ΔΕ θα μας λείψεις.:wave2::wave2:

devil's animal
20/05/2012, 07:04
υπαρχει ενα σεναριο που μπορει να κανει τον Stoner να μεινει στα GP...
να παρει η Honda τον Rossi στην θεση του Pedrosa για το 2013...

αυτο λογικα θα ανακοινωθει λιγο πριν κλεισει η αυλαια, ισως τελευταιο αγωνα με τις φημες να ξεκινανε 2-3 αγωνες νωριτερα...αρα πριν φυγει ο Stoner...
φανταζεστε teammates Rossi-Stoner??:eek:

Corvo
20/05/2012, 08:46
υπαρχει ενα σεναριο που μπορει να κανει τον Stoner να μεινει στα GP...
να παρει η Honda τον Rossi στην θεση του Pedrosa για το 2013...

αυτο λογικα θα ανακοινωθει λιγο πριν κλεισει η αυλαια, ισως τελευταιο αγωνα με τις φημες να ξεκινανε 2-3 αγωνες νωριτερα...αρα πριν φυγει ο Stoner...
φανταζεστε teammates Rossi-Stoner??:eek:

θα μεινει λες να το ευχαριστηθουμε ή η αποφαση ειναι αποφαση; :confused:

kostaspetrou
20/05/2012, 08:58
Απίστευτος οδηγός και εξωφρενικά γρήγορος,καλή του συνέχεια σε ό,τι θέλει να κάνει.
Μακάρι να το ξανασκεφτεί! :)

Να πάει στο καλό το παλικάρι. Καλός και γρήγορος, τάπα παέι, κλαψομ@@νης δε και χωρίς "προσωπικότητα". Δεν είμαι πολύ σίγουρος αν θα χαραχτεί στις μνήμες καθότι οι μεγάλοι αθλητές έχουν μείνει στην ιστορία όχι για κατέκτησαν ένα προτάθλημα, αλλά γιατί εφιέρωσαν την ψυχή τους σε αυτό.
Είσαι άδικος:αν δεν αφιερώσεις και την ψυχή σου δεν υπάρχει περίπτωση να κατακτήσεις κανένα πρωτάθλημα σε κανένα άθλημα.
Εκτός και αν εννοείς προσωπικότητα το να'ναι επικοινωνιακός(με τον καλό ή κακό τρόπο) με το κοινό(κάτι σα το Ρόσι δηλαδή).

Δεν βλέπω καμμιά μαγκιά στο να τα παρατάει κανεις...στο ν' αλλάξει τρόπο ζωής,προτιμώντας ησυχία και οικογενειακή θαλπωρή στα 26 του ενώ είναι παγκόσμιος πρωταθλητής.

Δεν μπορεί να έμαθε ΤΩΡΑ ότι ο προσωπικός χρόνος και η χαλαρή ζωή σχεδόν εκμηδενίζονται,όταν κάνεις πρωταθλητισμό σε τέτοι επίπεδο.Ούτε βέβαια περιμένω να πει την αλήθεια δημόσια.Γούστο του και καπέλλο του.

Πραγματικά είναι μεγάλη απώλεια,πραγματικά το σπορ θα φτωχύνει αλλά πριν απ' αυτόν κάτι παληκάρια σπάγαν τα κόκκαλά τους και ξαναμπαίναν στην πίστα κουτσαίνοντας ή με πατερίτσες.
Όχι και μάγκας που φεύγει τώρα!
Φυσικά και δε το'μαθε τώρα,απλά τώρα η ζυγαριά έκλινε προς το παιδί και την οικογένειά του.
Τώρα για όσους μπαίνανε με πατερίτσες,ειλικρινά δε λέει κάτι.
Άλλος επιλέγει να ικανοποιεί την αρρώστια του ακόμα και εις βάρος της ακεραιότητάς του,άλλος να χαρεί το παιδί του,επιλογές είναι αυτές.
Το να φεύγεις όντας στην κορυφή έχοντας ρεζιλέψει πολλούς που το παίζανε μάγκες είναι μαγκιά.

ΥΓ:Ρόσι υποστήριζα φανατικά,μέχρι που εκτέθηκε ανεπανόρθωτα.Πάλι Ρόσι συμπαθώ αλλά περισσότερο λόγω παρελθόντος...

TheFace
20/05/2012, 13:01
θα μεινει λες να το ευχαριστηθουμε ή η αποφαση ειναι αποφαση; :confused:

Ρε παιδια αν μεινει τελικα ο stoner δεν νομιζω να υπαρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λογος για τη honda να παρει το vale πισω και να διακινδευσει... εναν πυρηνικο πολεμο!!!
Δυο κορυφαιοι οδηγοι ΔΕΝ χωρανε στο ιδιο εργοστασιο... δε νομιζω να ξεχασε κανεις το πιο προσφατο παραδειγμα με τους rossi-lorenzo στη yamaha!!!

Αλλωστε οπως πολυ σωστα ειπε ο devil's πιο πανω, ο μονος λογος για να παρει πισω η honda τον rossi ειναι η αποχωρηση του stoner που θα αφησει την ομαδα χωρις "γεννημενο πρωταθλητη" μιας και ουτε ο "δευτεροτριτος" pedrosa ουτε ο "λιγος" dovi μπορουν να εχουν εναν τετοιο ρολο! :wave2:

ΥΓ. Παντως για ολους εμας τους λατρεις του θεαματος και του συναγωνισμου, το ενδεχομενο rossi και stoner πανω σε μια honda θα ηταν πολλαπλος οργασμος...

Shiatman
20/05/2012, 13:31
Είσαι άδικος:αν δεν αφιερώσεις και την ψυχή σου δεν υπάρχει περίπτωση να κατακτήσεις κανένα πρωτάθλημα σε κανένα άθλημα.
Εκτός και αν εννοείς προσωπικότητα το να'ναι επικοινωνιακός(με τον καλό ή κακό τρόπο) με το κοινό(κάτι σα το Ρόσι δηλαδή).

Μήν κολάμε με το Ρόσι. Εγώ γούσταρα Καπιρόσι και γουστάρω Έντουαρντς...

CASEY....BYE BYE

timotas
20/05/2012, 14:48
υπαρχει ενα σεναριο που μπορει να κανει τον Stoner να μεινει στα GP...
να παρει η Honda τον Rossi στην θεση του Pedrosa για το 2013...

αυτο λογικα θα ανακοινωθει λιγο πριν κλεισει η αυλαια, ισως τελευταιο αγωνα με τις φημες να ξεκινανε 2-3 αγωνες νωριτερα...αρα πριν φυγει ο Stoner...
φανταζεστε teammates Rossi-Stoner??:eek:

Και τωρα που τους βλεπω να πηγαινουν μαζι στο Le Mans καλα τους γραφει η καμερα..... ;-)

MG-KTiNoS
20/05/2012, 18:58
Κρίμα που σταμάτησε το είδα το πρωί καθώς τελείωνα στήν δουλειά κρίμα που σταματάει τήν καριέρα του έτσι, βέβαια μήν το ξεφτιλίζουμε πολύ καλός οδηγός και εννοιτε ότι πήρε πρωτάθλημα στα GP και το άξιζε (συμφωνώ με τα λόγια του swartz παλιότερα .....πάντα είναι δύσκολο να πάρεις ένα Π.Π) αλλά δέν νομίζω να μήνη σάν ένας απο τους καλύτερους οδηγούς στήν ιστορία του Σπορ



εννοείται οτι θα μείνει σαν ένας από τους σημαντικότερους αναβάτες στην ιστορία του σπορ ως:
το αουτσάιντερ στη ντουκάτι που εκθρόνισε δίκαια τον καπιρόσι.
ο οδηγός που έφερε τίτλους και εξέλιξη στην ίδια εταιρεία!
η οδήγησή του που ήταν πολύ μεθοδική και αποτελεσματική σ όλους τους αγώνες.
πρωτάθλημα στην καινούρια κατηγορία με καινούριες μοτό το 2008.και έκανε την αυτοκρατορία ρόσι να πέφτει κυριολεκτικά(στην πίστα).


Αν δεν πάρεις 4 ΠΠ η ιστορία δεν σε γράφει…
(και με 4 ίσα που υπάρχεις στο χρυσό βιβλίο)



Ο Καζαντζίδης των MotoGP ένα πράγμα δηλ...

:lol:

k7600
20/05/2012, 21:14
o Ναkamoto ανεφερε παντως σε συνεντευξη του οτι για το 2013 θα μιλησει με lorenzo και Rossi. Eλπιζω να επιστρεψει στην Honda ο Rossi αλλα πολυ φοβαμαι οτι η Repsol θα βαλει το χερακι της παλι για εναν ακομα ισπανο οδηγο στην ομαδα της. Μακαρι να διαψευστω.

MG-KTiNoS
20/05/2012, 21:28
Εγώ πάλι πιστεύω ότι μια και ο Πεντρόζα δεεεεεε φαίνετε να μπορεί εν τέλει η Χοντα θέλει 2 οδηγούς (και όχι έναν)
Αποκλείεται όμως να είναι και οι δυο Ιθπανοί.
Αλλά και στη Γιαμάχα ανοίγει μια θέση αφού ο Σπιζ μόνο από θάμα θα μείνει εκεί.
Ως εκ τούτου πολλά θα γίνουν και θεωρώ αδύνατο να μείνει ο Ρόσση έξω από το χορό.
Παίζει και κάτι άλλο.
Τον Ρόσση τον θέλει ο κόσμος.
Ακόμα και τώρα που πάει χάλια έχει τους πιο πολλούς φαν.
(το γιατί είναι μεγάλη ιστορία, αλλά ας πούμε ότι όλοι θυμούνται τον Στόνερ για τη Λαγκούνα Σέκα πχ)

Αν αφήσουν το Ρόσση να πάει ΣΒΚ νομίζω ότι ο θεσμός που λέγετε μοτο τζι πι κινδυνεύει με λουκέτο.
Σήμερα αυτό έγινε ξεκάθαρο σε όλους.


Υγ
Αν δε φτιαχτεί η Ντουκάτι όπου τότε απλά θα κάτσει να κάνει το όνειρο Ιταλός οδηγός Ιταλική μοτοσικλέτα !



υγ
Πόσο άκυρο ήταν τελικά που τον έφυγαν....
(με Ντόβι, Σπιζ, Πεντρόζα και όλα τα νούμερα που μάζεψαν οι μανατζαραίοι του κ...μου)

@ngelos
20/05/2012, 22:38
o Ναkamoto ανεφερε παντως σε συνεντευξη του οτι για το 2013 θα μιλησει με lorenzo και Rossi. Eλπιζω να επιστρεψει στην Honda ο Rossi αλλα πολυ φοβαμαι οτι η Repsol θα βαλει το χερακι της παλι για εναν ακομα ισπανο οδηγο στην ομαδα της. Μακαρι να διαψευστω.


Τρελοί είστε ρε???Σιγά μην γυρίσει και η γης ανάποδα επειδή φεύγει ο Stoner...
Αν εννοείς τον Lorenzo εκείνος θα είναι τρελός να φύγει από Yamaha.Καλύτερη η Honda δεν είναι και αυτό φαίνεται και από τα αποτελέσματα.Την περίμενα βέβαια με διαφορά πιο γρήγορη εταιρία,αλλά με την αναμονή έμεινα και καλύτερα γιατί ποιός τον έπιανε τον Αυστραλό.
Δεν τον πήγαινα γιατί είναι όντως κλαψομούνης αλλά θα μου λήψει γιατί μετά θα γίνουν πολύ εύκολα για Lorenzo όλα!
Αλλά δν πρόκειται να αλλάξει τπτ στις ομάδες.!!!
...Η Honda θα φέρει κανα πιτσιρικά δίπλα στον Pedrosa και όλα καλά!Ο Lorenzo δεν φεύγει,o Dovi δεν γυρνάει Honda,ο γιατρός πήγε Ducati για να κλείσει την καριέρα του και μάλλον βλέπουμε και αυτουνού την τελευταία σεζόν και μόνο τον Spies μπορούν να πάρουν που τώρα τελευταία σέρνεται...

g_m900
20/05/2012, 22:46
στο καλο και να μας γραφει!
μια εχει μια σπανια αρρωστια...
μια εχει arm pump (καπως ετσι νομιζω το ξεστομιζε ο ΔΔ)

καλος οδηγος αλλα...για μενα οπου πηγε απλα ειχε κορυφαιο μηχανακι.
οταν δεν ειχε...παλευε για 3-4-5 θεση
οτι κανει ο Γιατρος δηλαδη που απλα προσπαθει να αλλαξει εντελως το μηχανακι του γιαυτο και εχει αυτα τα αποτελεσματα.

θελει να γινει καλος μπαμπας? οκ
φοβαται? οκ
δεν βρισκει κινητρο? οκ (τσου ρε Λακη υπεροπτη...)
δεν...?
δεν...?
δεν...?

ΔΕΝ θα μας λειψει...και θα το δειτε...

Acacius
21/05/2012, 02:08
στο καλο και να μας γραφει!
καλος οδηγος αλλα...για μενα οπου πηγε απλα ειχε κορυφαιο μηχανακι.
οταν δεν ειχε...παλευε για 3-4-5 θεση
οτι κανει ο Γιατρος δηλαδη που απλα προσπαθει να αλλαξει εντελως το μηχανακι του γιαυτο και εχει αυτα τα αποτελεσματα.
Μιλάμε για το Ducati που οδηγούσε και ο Capirossi όταν έπαιρνε ο δόντιας το πρωτάθλημα, αυτό που ξεφτίλισε τον Melandri, ή αυτό που άφησε για το γιατρό και παλεύει να μπει στην εξάδα (μέχρι σήμερα); Εκτός κι αν μιλάμε για το ΧονΔα στο οποίο με το καλημέρα έκανε τους άλλους εργοστασιακούς γκόμενες.

Ο μικρός είναι από τα λίγα πραγματικά πηγαία ταλέντα, γι'αυτό και θα μου λείψει. Το ότι δε γούσταρε το τσίρκο εμένα μου τον έκανε συμπαθέστερο και ας ήταν γκρινιάρης.

g_m900
21/05/2012, 05:33
Μιλαω φυσικα για τον πυραυλο των 800ων την 1η χρονια.
Η μηχανη ειχε 20+ χλμ τελικης παραπανω απο ολους.

Τωρα τα περι τσιρκου...θα διαφωνησω.
Εσυ λες γκρινια...εγω λεω δικαιολογιες!!!
Οποτε το Ντουκατι τουμπαριζε...μυστηριες αρρωστιες και λοιπα συναπαντηματα τυχαιναν στον Στονερακο.
Τη δικαιολογια αμεσως.
Ποτε δεν φταιω εγω...! ΕΣΕΙΣ !!!

Ovi
21/05/2012, 08:14
το μ@#$@ σέρνει καράβι

απλα κότα! να του ξηλώσουν και τα πρωταθλήματα :P

panos1050
21/05/2012, 08:43
Μιλάμε για το Ducati που οδηγούσε και ο Capirossi όταν έπαιρνε ο δόντιας το πρωτάθλημα, αυτό που ξεφτίλισε τον Melandri, ή αυτό που άφησε για το γιατρό και παλεύει να μπει στην εξάδα (μέχρι σήμερα); Εκτός κι αν μιλάμε για το ΧονΔα στο οποίο με το καλημέρα έκανε τους άλλους εργοστασιακούς γκόμενες.

Ο μικρός είναι από τα λίγα πραγματικά πηγαία ταλέντα, γι'αυτό και θα μου λείψει. Το ότι δε γούσταρε το τσίρκο εμένα μου τον έκανε συμπαθέστερο και ας ήταν γκρινιάρης.

πολλα +++++:beer:

TROOPER
21/05/2012, 11:48
το μ@#$@ σέρνει καράβι

απλα κότα! να του ξηλώσουν και τα πρωταθλήματα :P

αυτα ειναι!!:lol::lol:

vangelis 64
21/05/2012, 15:21
Φυσικά και δε το'μαθε τώρα,απλά τώρα η ζυγαριά έκλινε προς το παιδί και την οικογένειά του.
Τώρα για όσους μπαίνανε με πατερίτσες,ειλικρινά δε λέει κάτι.
Άλλος επιλέγει να ικανοποιεί την αρρώστια του ακόμα και εις βάρος της ακεραιότητάς του,άλλος να χαρεί το παιδί του,επιλογές είναι αυτές.
Το να φεύγεις όντας στην κορυφή έχοντας ρεζιλέψει πολλούς που το παίζανε μάγκες είναι μαγκιά.

ΥΓ:Ρόσι υποστήριζα φανατικά,μέχρι που εκτέθηκε ανεπανόρθωτα.Πάλι Ρόσι συμπαθώ αλλά περισσότερο λόγω παρελθόντος...

Λέω απλά ότι δεν θεωρώ μαγκιά την αποχώρηση τού Στόνερ και την προτίμηση του στην οικογενειακή ζωή.Από κι ως πού μαγκιά δηλαδή;Επειδή πήρε τη γενναία απόφαση ν' αράξει με τη γυναίκα και το παιδί του στα 26;Όχι δα!

Μπορεί να είναι τρέλλα να τρέχει κανείς εις βάρος τής σωματικής του ακεραιότητας αλλά ούτε αυτό το έμαθε τώρα ο κούνελος.Έτσι είναι οι αγώνες.σε κάθε στροφή ο κίνδυνος να χάσεις τη ζωή σου είναι δεδομένος.

Μάγκα θα πω τον Μακόι ας πούμε.Εσύ πες τον τρελλό.:beer:

panos1050
21/05/2012, 16:32
Λέω απλά ότι δεν θεωρώ μαγκιά την αποχώρηση τού Στόνερ και την προτίμηση του στην οικογενειακή ζωή.Από κι ως πού μαγκιά δηλαδή;Επειδή πήρε τη γενναία απόφαση ν' αράξει με τη γυναίκα και το παιδί του στα 26;Όχι δα!

Μπορεί να είναι τρέλλα να τρέχει κανείς εις βάρος τής σωματικής του ακεραιότητας αλλά ούτε αυτό το έμαθε τώρα ο κούνελος.Έτσι είναι οι αγώνες.σε κάθε στροφή ο κίνδυνος να χάσεις τη ζωή σου είναι δεδομένος.

Μάγκα θα πω τον Μακόι ας πούμε.Εσύ πες τον τρελλό.:beer:

καταρχην η αποφαση του ειναι οντως πολυ γενναια,ειναι πολυ δυσκολο να πεις τα παραταω οταν εισαι το νουμερο 1
και δευτερον -ειναι μαγκια να εχει τον παιδι αναπηρο πατερα?
ειναι μαγκια να μην εχει το παιδι πατερα?
ειναι μαγκια να εχει το παιδι κουτσο γεματο σιδερα πατερα?
προσωπικα θεωρω οτι ολα τα παραπανω ειναι μεγαλη μαλακια....
μαγκια ειναι που τα αρπαξε χοντρα και τωρα μπορει να αρχισει να τα τρωει με το πασο του.
μαλακια για το αθλημα γιατι γιαμενα χανει ενα τεραστιο αναβατη ,αλλα ειναι πολυ σεβαστη η αποφαση του

AKIS BUSA
21/05/2012, 17:06
Μισο λεπτο ρε Αδελφια γιατι εδω θα ξεχασουμε τις εννοιες των λεξεων και των καταστασεων...
Μαγκια ας πουμε, λενε, οταν καποιος καταξιωμενος στον χωρο του, αποχωρει στο απογειο της καριερας του, αφηνοντας το ονομα του και τα εργα του στον χωρο που ανοικει....δηλαδη Νο 1!!

Το να σταματουσε ας πουμε ο Rossi πριν 2 χρονια, θα ηταν οντως μαγκια!!, διοτι ειχε πισω του ενα σωρο πρωταθληματα!!, ενα σωρο ρεκορ για να προσπαθουν οι μετεπειτα να σπασουν κ.ο.κ...
Ο Αυστραλος (και οχι μονο αυτος) τι απ"ολα αυτα εχει (εκτος 2 πρωταθληματων) για να ειναι μαγκια να τα παρατησει??
Η ας πουμε τωρα ανακαλυψε τι ειναι τα motogp??
Οποτε προφανως, αλλοι ειναι οι λογοι....
Οποτε καλυτερα σου λεει να την κανω...νιαου!! τωρα, πεταω και το "μπαλακι" γενικα οτι το αθλημα ειναι "προβληματικο", διοτι και καλα αυτος ειναι ο λογος που φευγω και να με θυμουνται στο φιναλε και ως......."μαγκα"

Ααα, και κατι τετοια, μονο "μαγκες" δεν τα κανουν.....
258654

Joyrider
21/05/2012, 17:37
Ααα, και κατι τετοια, μονο "μαγκες" δεν τα κανουν...258654
Λάθος φωτό έχεις ;)
258686

Και από μια άλλη γωνία :a014:

258688

panos1050
21/05/2012, 17:47
ποιοι ειναι οι αλλοι λογοι?
τι φοβατε ?

AKIS BUSA
21/05/2012, 17:54
ποιοι ειναι οι αλλοι λογοι?
τι φοβατε ?

Παντως σιγουρα δεν ειναι οι λογοι που λεει.....
Τωρα αν φοβαται η οχι, μονο αυτος ξερει......

k7600
21/05/2012, 18:30
καταρχην η αποφαση του ειναι οντως πολυ γενναια,ειναι πολυ δυσκολο να πεις τα παραταω οταν εισαι το νουμερο 1
και δευτερον -ειναι μαγκια να εχει τον παιδι αναπηρο πατερα?
ειναι μαγκια να μην εχει το παιδι πατερα?
ειναι μαγκια να εχει το παιδι κουτσο γεματο σιδερα πατερα?
προσωπικα θεωρω οτι ολα τα παραπανω ειναι μεγαλη μαλακια....
μαγκια ειναι που τα αρπαξε χοντρα και τωρα μπορει να αρχισει να τα τρωει με το πασο του.
μαλακια για το αθλημα γιατι γιαμενα χανει ενα τεραστιο αναβατη ,αλλα ειναι πολυ σεβαστη η αποφαση του

κοιτα να δεις που οταν εσυ λες μαγκια που τ αρπαξε και τωρα καθεται να τα χαρει εγω το λεω αρπαχτη.
επιμενω στο οτι η αποφαση του ειναι σεβαστη οπως σεβαστη θα πρεπει να ναι και η γνωμη ολων εμας που καναμε τον stoner εκατομμυριουχο απο πνευματικα διακιωματα, χορηγους κτλ επιμενω επισης στο οτι μπορει να εχει 2 πρωταθληματα αλλα για μενα δεν εχει την στοφα του πρωταθλητη. Πρωταθλητες για μενα ειναι ο Doohan, Rossi, Biaggi, Bayliss, Checca και πολλοι αλλοι για πολλους λογους.
Τα δυο πρωταθληματα που πηρε αν δεν με απαταει η μνηνη μου τα πηρε το 2007 με μια Ducati που περναγε ολες τις αλλες μηχανες σαν σταματημενες στις ευθειες (που και τοτε ο Rossi Παλευε στα ισια) και το αλλο το 2011 με μια Ηonda μακραν καλυτερη του ανταγωνισμου.
Για να μην παρεξηγηθω δεν αμφισβητω την ταλενταρα του απο θεμα τεχνικης , αμφισβητω ομως τις ικανοτητες του και την μαγκια του στο να μαχεται στα ισια με τους αλλους οδηγους ,ασε που ειναι και κωλοχαρακτηρας (μια δεν εφμανιζεται στην απονιμη της FIM γιατι η ξυνομουρα η γυναικουλα του ηταν λεει εγκυος, ε και ρε φιλε, ασ την στο σπιτι και πηγαινε μονος σου, μια η μπουνια στον Depuniet απο πισω γιατι λεει τον ακολουθουσε και ποσα ακομα...) και ναι ενας πρωταθλητης πρεπει να εχει και την συμπεριφορα πρωταθλητη.
Γιαυτο λεω και κλεινω οτι ο Stoner περασε και δεν ακουμπησε, αν δεν επιστρεψει ξανα σε λιγα χρονια κανεις δεν θα τον θυμαται.

kostaspetrou
21/05/2012, 19:28
Λέω απλά ότι δεν θεωρώ μαγκιά την αποχώρηση τού Στόνερ και την προτίμηση του στην οικογενειακή ζωή.Από κι ως πού μαγκιά δηλαδή;Επειδή πήρε τη γενναία απόφαση ν' αράξει με τη γυναίκα και το παιδί του στα 26;Όχι δα!

Μπορεί να είναι τρέλλα να τρέχει κανείς εις βάρος τής σωματικής του ακεραιότητας αλλά ούτε αυτό το έμαθε τώρα ο κούνελος.Έτσι είναι οι αγώνες.σε κάθε στροφή ο κίνδυνος να χάσεις τη ζωή σου είναι δεδομένος.

Μάγκα θα πω τον Μακόι ας πούμε.Εσύ πες τον τρελλό.:beer:
Στο ξαναλέω,δε το'μαθε τώρα,απλά τώρα στη ζυγαριά που'χει ο καθένας για τη ζωή(η οποία ζυγαριά είναι καθαρά προσωπική) το σύνολο γυναίκα+επιθυμία το παιδί του να μη δει το μπαμπά του σακατεμένο υπερίσχυσε της καύλας για τους αγώνες.
Ακριβώς επειδή ο κίνδυνος είναι δεδομένος και επειδή δεν έχει υπάρξει ΚΑΝΕΝΑΣ πρωταθλητής που να μην έχει τραυματιστεί σοβαρά τουλάχιστον μια φορά έχοντας κουσούρια για μια ζωή,επέλεξε να πει σταματάω.
Αυτό είναι τεράστια μαγκιά.
Επέλεξε να βάλει σε πρώτη προτεραιότητα το παιδί του,όχι τους αγώνες και τους φιλάθλους.
Για τα υπόλοιπα με κάλυψε ο panos1050 παρακάτω:

καταρχην η αποφαση του ειναι οντως πολυ γενναια,ειναι πολυ δυσκολο να πεις τα παραταω οταν εισαι το νουμερο 1
και δευτερον -ειναι μαγκια να εχει τον παιδι αναπηρο πατερα?
ειναι μαγκια να μην εχει το παιδι πατερα?
ειναι μαγκια να εχει το παιδι κουτσο γεματο σιδερα πατερα?
προσωπικα θεωρω οτι ολα τα παραπανω ειναι μεγαλη μαλακια....
μαγκια ειναι που τα αρπαξε χοντρα και τωρα μπορει να αρχισει να τα τρωει με το πασο του.
μαλακια για το αθλημα γιατι γιαμενα χανει ενα τεραστιο αναβατη ,αλλα ειναι πολυ σεβαστη η αποφαση του
Τα υπόλοιπα είναι κουβέντες του καφενείου.

panos1050
21/05/2012, 22:14
K7600 Δεν ξέρω ποσο χρόνων εισαι , αν έχεις οικογένεια ή αν εισαι μπαμπάς ,
Εγω ομως επειδή είμαι μπαμπάς τα τελευταία 6,5 χρονια τον καταλαβαίνω 100% .
Μετα την γέννηση του γιου μου έχω γίνει άλλος οδηγός,
Αν εισαι και εσυ μπαμπάς μου κάνει εντύπωση που δεν καταλαβαίνεις

polydimi5
21/05/2012, 23:27
κοιτα να δεις που οταν εσυ λες μαγκια που τ αρπαξε και τωρα καθεται να τα χαρει εγω το λεω αρπαχτη.
επιμενω στο οτι η αποφαση του ειναι σεβαστη οπως σεβαστη θα πρεπει να ναι και η γνωμη ολων εμας που καναμε τον stoner εκατομμυριουχο απο πνευματικα διακιωματα, χορηγους κτλ επιμενω επισης στο οτι μπορει να εχει 2 πρωταθληματα αλλα για μενα δεν εχει την στοφα του πρωταθλητη. Πρωταθλητες για μενα ειναι ο Doohan, Rossi, Biaggi, Bayliss, Checca και πολλοι αλλοι για πολλους λογους.
Τα δυο πρωταθληματα που πηρε αν δεν με απαταει η μνηνη μου τα πηρε το 2007 με μια Ducati που περναγε ολες τις αλλες μηχανες σαν σταματημενες στις ευθειες (που και τοτε ο Rossi Παλευε στα ισια) και το αλλο το 2011 με μια Ηonda μακραν καλυτερη του ανταγωνισμου.
Για να μην παρεξηγηθω δεν αμφισβητω την ταλενταρα του απο θεμα τεχνικης , αμφισβητω ομως τις ικανοτητες του και την μαγκια του στο να μαχεται στα ισια με τους αλλους οδηγους ,ασε που ειναι και κωλοχαρακτηρας (μια δεν εφμανιζεται στην απονιμη της FIM γιατι η ξυνομουρα η γυναικουλα του ηταν λεει εγκυος, ε και ρε φιλε, ασ την στο σπιτι και πηγαινε μονος σου, μια η μπουνια στον Depuniet απο πισω γιατι λεει τον ακολουθουσε και ποσα ακομα...) και ναι ενας πρωταθλητης πρεπει να εχει και την συμπεριφορα πρωταθλητη.
Γιαυτο λεω και κλεινω οτι ο Stoner περασε και δεν ακουμπησε, αν δεν επιστρεψει ξανα σε λιγα χρονια κανεις δεν θα τον θυμαται.

Οράματα βλέπεις φίλε μου? Ποιά ducati ήταν καλή μοτοσυκλέτα??Που ο μεγάλος capirossi και ο μεγάλος melandri παλεύαν για να μπουν στην 6αδα σε κάθε αγώνα?Και ποιά HONDA πέρυσι ήταν η καλύτερη?για μισό δέκατο στον γύρω που ήταν το πλεονέκτημα απο το σασμάν?Μην ακούτε ΔΔ,θα σας καταστρέψει αυτος ο άνθρωπος.Ο pedrosa δεν είναι καλός οδηγός?Δεν έκανε όργια στις μικρές κατηγορίες?Γιατί δεν έκανε τιποτά πέρυσι?Καβαλάει ο άνθρωπος για πρώτη φορά το Honda στις δοκιμές του χειμώνα τότε και γράφει καλύτερο χρόνο απο όλους!Φέτος πάλι τα ίδια.
Kαι μην μιλήσω για το Honda φέτος που παραπονιέται και ο pedrosa που κουνάει σαν τουμπανιασμένο 6βολτο(με motosport!!)
Η δεν είναι πρώτος σε νίκες στα 800 με την carbon βλακεία των ιταλών τόσα χρόνια?
Στην laguna seca με τι μοτοσυκλέτα πάλευε με τον γιατρό που του έκανε 2 "ιταλικά" block-pass ?

Δεν είμαι ουτε αντιrossikos ουτε τίποτα,απλά αυτο το πράγμα με τον stoner έλεος πια.
Είναι μεγάλο ταλέντο και πρεπει να το πάρετε απόφαση κάποια στιγμή!
Και αμα έτσι γούσταρε,καλά έκανε και σταμάτησε!Θα μεγαλώσει το παιδάκι του σε καμιά βιλάρα και αμα δεν @@μει ξέρει και ψάρεμα;)

polydimi5
21/05/2012, 23:38
2007 με capirossi
http://www.highrevs.net/motogp_results/2007/motogp_2007_standings.php

2008 με melandri
http://www.highrevs.net/motogp_results/2008/motogp_2008_standings.php

Και άμα είχε και λίγο μυαλό το 2008 που ήταν 23 χρονών και κράταγε και καμιά πισινή σε πολλούς αγώνες που έπεσε απο low,και δεν πάλευε μονίμως για το βάθρο θα τους το είχε πάρει πάλι και με την carbonαρα στην πρώτη της εμφάνιση!!

Corvo
22/05/2012, 01:41
2007 με capirossi
http://www.highrevs.net/motogp_results/2007/motogp_2007_standings.php

2008 με melandri
http://www.highrevs.net/motogp_results/2008/motogp_2008_standings.php

Και άμα είχε και λίγο μυαλό το 2008 που ήταν 23 χρονών και κράταγε και καμιά πισινή σε πολλούς αγώνες που έπεσε απο low,και δεν πάλευε μονίμως για το βάθρο θα τους το είχε πάρει πάλι και με την carbonαρα στην πρώτη της εμφάνιση!!

Θεοποιεις εναν ανθρωπο που ειναι παθιασμενος με τους αγωνες αλλα μετα ζητας να κανει και κανα αγωνα στρατηγικης...
αναρωτιομαστε γιατι το θεαμα γαμηθηκε;

@ngelos
22/05/2012, 09:08
2007 με capirossi
http://www.highrevs.net/motogp_results/2007/motogp_2007_standings.php

2008 με melandri
http://www.highrevs.net/motogp_results/2008/motogp_2008_standings.php

Και άμα είχε και λίγο μυαλό το 2008 που ήταν 23 χρονών και κράταγε και καμιά πισινή σε πολλούς αγώνες που έπεσε απο low,και δεν πάλευε μονίμως για το βάθρο θα τους το είχε πάρει πάλι και με την carbonαρα στην πρώτη της εμφάνιση!!

Το 2007 που αναφέρεις είχε με τεράστια διαφορά το πιο γρήγορο μηχανάκι...Μάλλον ξεχνάτε τότε τις μάχες με τον Rossi που τον πέρναγε στις στροφές και στην τελική ευθεία ο Stoner είχε φύγει μπροστά πριν και από την γραμμή εκκίνησης-τερματισμού!
Χεράς είναι και καλός οδηγός,αλλά το απέδειξε μόνο πέρσυ.Κάτσε να τον δούμε και φέτος...
Μας τα είχε κάνει μπαλόνια τόσα χρόνια με την επιθετική οδήγηση των άλλων,έφυγε ο Simoncelli πέρσυ δυστυχώς,τώρα δν θα έχει κάτι να του φταίει για τις άσχημες βραδιές σαν την προχθεσινή που ο Lorenzo του έριξε +12.

Η φάτσα του δν θα μου λήψει καθόλου.Απλά έχω την εντύπωση ότι θα φύγει και ο Rossi φέτος και μετά ρωτάω ποιός?

k7600
22/05/2012, 09:20
[QUOTE=polydimi5;2191538]Οράματα βλέπεις φίλε μου? Ποιά ducati ήταν καλή μοτοσυκλέτα??Που ο μεγάλος capirossi και ο μεγάλος melandri παλεύαν για να μπουν στην 6αδα σε κάθε αγώνα?Και ποιά HONDA πέρυσι ήταν η καλύτερη?για μισό δέκατο στον γύρω που ήταν το πλεονέκτημα απο το σασμάν?Μην ακούτε ΔΔ,θα σας καταστρέψει αυτος ο άνθρωπος.Ο pedrosa δεν είναι καλός οδηγός?Δεν έκανε όργια στις μικρές κατηγορίες?Γιατί δεν έκανε τιποτά πέρυσι?Καβαλάει ο άνθρωπος για πρώτη φορά το Honda στις δοκιμές του χειμώνα τότε και γράφει καλύτερο χρόνο απο όλους!Φέτος πάλι τα ίδια.
Kαι μην μιλήσω για το Honda φέτος που παραπονιέται και ο pedrosa που κουνάει σαν τουμπανιασμένο 6βολτο(με motosport!!)
Η δεν είναι πρώτος σε νίκες στα 800 με την carbon βλακεία των ιταλών τόσα χρόνια?
Στην laguna seca με τι μοτοσυκλέτα πάλευε με τον γιατρό που του έκανε 2 "ιταλικά" block-pass ?

Δεν είμαι ουτε αντιrossikos ουτε τίποτα,απλά αυτο το πράγμα με τον stoner έλεος πια.
Είναι μεγάλο ταλέντο και πρεπει να το πάρετε απόφαση κάποια στιγμή!
Και αμα έτσι γούσταρε,καλά έκανε και σταμάτησε!Θα μεγαλώσει το παιδάκι του σε καμιά βιλάρα και αμα δεν @@μει ξέρει και ψάρεμα;)

δεν ειπα ποτε οτι ο ανθρωπος δεν ειναι ταλενταρα, το αντιθετο μαλιστα αλλα μην μου λες οτι δεν θυμασαι οτι το 2007 με το ducati τους περναγε στην ευθεια σαν σταματημενους και οτι η Honda περυσι δεν ειχε πολυ καλυτερη μοτοσυκλετα απ τον ανταγωνισμο. Οσο για τον Pedrosa κανεις ενα ταιραστιο λαθος, συγκρινεις τις επιτυχιες στις μικρες κατηγοριες με το motogp. Tι σχεση εχει η μια κατηγορια με την αλλη.
Αλλα δεκα χρονια να εμενε ο Stoner τις επιτυχιες και τα ρεκορ του Ρossi ουτε με κυαλια δεν θα τα εβλεπε. Kαι ναι , για εμενα αλλα και για πολλους ακομα ειναι κομπλεξικος, αντιπαθητικος και κλαψιαρης. Το μεγαλειο ενος πρωταθλητη φαινεται και απ την συμπεριφορα του και οχι μονο απ τα πρωταθληματα που εχει παρει και δεν μπορεις να μου αμφισβητησεις το γεγονος οτι οποτε εχανε παντα κατι του εφταιγε αλλα ποτε ο ιδιος. Δεν νομιζω να ειναι τυχαιο οτι ο περισσοτερος κοσμος δεν τον παει, απο θεατες, δημοσιογραφους ακομα και οι ιδιοι οι συναθλητες του αν εχεις παρατηρησει δεν τον δενει καμια φιλια με κανεναν. Ακομα και οταν δηλωσε οτι αποχωρει τα εβαλε με το σπορ, ακομα κα ετσι να ειναι , φυγε κυριος και μην καθεσε να θαβεις το σπορ που οπως λες αγαπησες, σε εκανε διασημο και εκατομμυριουχο.

k7600
22/05/2012, 09:35
K7600 Δεν ξέρω ποσο χρόνων εισαι , αν έχεις οικογένεια ή αν εισαι μπαμπάς ,
Εγω ομως επειδή είμαι μπαμπάς τα τελευταία 6,5 χρονια τον καταλαβαίνω 100% .
Μετα την γέννηση του γιου μου έχω γίνει άλλος οδηγός,
Αν εισαι και εσυ μπαμπάς μου κάνει εντύπωση που δεν καταλαβαίνεις

ας μην συγκρινουμε τις ζωες μας με αυτες των πρωταθλητων σε οποιοδηποτε αθλημα. Αυτοι οι ανθρωποι αφιερωνουν ολη τους την ζωη και την ενεργεια στο σπορ που αγαπουν. Εχουν μαθει να θυσιαζουν πραγματα απ την προσωπικη τους ζωη, τον χρονο τους ακομα και την ζωη τους. Μονο ο Stoner εχει οικογενεια και παιδι, κανενας αλλος...
οσο για το ποσο χρονον ειμαι, ειμαι αρκετα μεγαλος για να αντιλαμβανομαι τον κινδυνο και να φυλαγομαι, καποιες φορες και παραπανω απ οσο πρεπει. Δεν εχω παιδι ακομα, και σιγουρα καταλαβαινω οτι εφοσον αποκτισεις παιδι αλλαζει ολη σου η ζωη αλλα αυτα ισχυουν για εμας τους κοινους θνητους, αυτοι η ανθρωποι αντιλαμβανονται αλλιως τον κινδυνο και εχουν βαλει τις πρωτεραιοτητες τους απο μικροι ηλικια.
Anyway, λεω και παλι σεβαστη η αποφαση του να αποχωρισει, εκει που διαφωνω ειναι ο τροπος που φευγει και οι δηλωσεις του.
Περυσι που o Rossi εχασε εναν πολυ καλο του φιλο (τον Simoncelli) θα μπορουσε να πει στα τετοια μου, λεφτα εχω, δοξα εχω, σπαω το συμβολαιο μου με την ducati, αποσιρομαι και να σται καλα. Ομως οχι, ειναι εκει γιατι ειναι πραγματικος μαχητης και πρωταθλητης.

MG-KTiNoS
22/05/2012, 09:59
ας μην συγκρινουμε τις ζωες μας με αυτες των πρωταθλητων σε οποιοδηποτε αθλημα. Αυτοι οι ανθρωποι αφιερωνουν ολη τους την ζωη και την ενεργεια στο σπορ που αγαπουν. Εχουν μαθει να θυσιαζουν πραγματα απ την προσωπικη τους ζωη, τον χρονο τους ακομα και την ζωη τους.
Ενώ εμείς είμαστε απλά σκλάβοι του μεροκάματου, του σχολείου κλπ κλπ
:lol:

Ρε σεις έχετε ξεφύγει τελείως εδώ μέσα
Ας ξεκαθαρίσουμε μερικά πράγματα.

Δικαίωμα του, του ανθρώπου να κάνει ότι γουστάρει. Εσείς δηλαδή θα καθόσασταν σε μια δουλειά που δε γουστάρετε αν μπορούσατε να πάτε κάπου αλλού ?

Πάνω στη τρέλα του αγώνα πολλά έχουν γίνει. Αυτά τα εν θερμό όμως δε μετράνε.
Ο Ρόσσι δεν αποτελεί εξαίρεση, μέχρι και στις μάπες έχει πλακώσει το Μπιάτζι και κλεισμένων των θυρών.

2 ΠΠ δεν είναι τίποτα (και υποθήκη για τρίτο)?
Τι να πω δεν ξέρω…
Χωρίς λόγια.

Έχω ξανά πει ότι για να πάρεις ένα ΠΠ πολλοί παράγοντες πρέπει να πάνε όπως πρέπει.
Έχει χαθεί ΠΠ από ένα ελαττωματικό μπουζί.

Τέλος εγώ δε γουστάρω ΚΑΝΕΝΑ !
Ούτε το Ρόσσι, ούτε Στόνερ.
Και για κάποιο περίεργο λόγο και οι δύο ανά εποχές έχουν πει τις ίδιες βλακείες.
Πχ ότι είναι οι μόνοι που δε χρησιμοποιούν «πολλά» ηλεκτρονικά…
Δηλαδή όσο πατάει η γάτα???
Άσε μας ρε θείο !
Δεν ξέρω αν είναι επειδή πέθανε, αλλά νομίζω ότι η απώλεια του Σίμου ήταν πιο βαριά απ όλους αυτούς.
Τέσπα τα έχουν κάνει μαντάρα και το θέαμα σαφώς είναι πιο φτωχό αφού το ΠΠ έχει γίνει υπόθεση 2 (ανθρώπων και κατασκευαστών)
Αλλά όταν το σπορ μπαίνει στην υπηρεσία του σπόνσορα (και όχι το αντίθετο) αυτά συμβαίνουν.

Υγ
Ο Ρόσσι έχει πολλούς οπαδούς οπαδούς από το Στόνερ. Αυτό παίζει ΜΕΓΑ ρόλο στο τσίρκο.
Είναι και αυτό ένα ταλέντο, όμως…

@ngelos
22/05/2012, 15:47
Δεν ξέρω αν είναι επειδή πέθανε, αλλά νομίζω ότι η απώλεια του Σίμου ήταν πιο βαριά απ όλους αυτούς.
+1
Χίλιες φορές αυτός και δρόμο όσοι δν μπορούν ή δν θέλουν.Δικαιωμά τους,συμφωνώ,αλλά έχουμε φθάσει να κάνουμε βαρετο το μέχρι πριν μερικά χρόνια πιο ενδιαφέρον άθλημα μοτοσυκλέτας-αυτοκινήτου.

spyro
22/05/2012, 16:00
Ναι γιατι στην εποχή τη δικιά μας της παραπληροφόρησης, της ισοπέδωσης, της πολυγνωμίας και του υπεροπτισμού (έλα μωρε σιγα ποιος είναι αυτός τώρα?) το μόνο που μας απομένει είναι να φανταζόμαστε τι θα μπορούσε να κάνει κάποιος.

ακόμα και αν ζούσε ο Σίμος δε θα είχε τόσους πολλούς οπαδούς. Ο θάνατος τον ηρωοποίησε. Όχι γιατί ήταν τέτοιο ταλέντο που υποστηρίζουν οι περισσότεροι ότι ήταν, αλλά γιατι δεν πρόλαβε να αποδειχθεί κοινός θνητός με ελαττώματα όπως άλλοι. με το θάνατο του πέρασε σε φαντασιακό επίπεδο. έρε τι θα έκανε ο πιτσιρικάς σε αυτούς τους άχρηστους που ταλαιπωρούν τα μηχανάκια. Από πάνω θα τους πέρναγε. Για πλάκα θα τους είχε.

Ότι και να κάνει κάποιος άλλος πλέον δεν είναι αρκετό. Έχουμε γίνει αδυσώπητοι στις απαιτήσεις μας. Περιμένουμε, θέαμα αλλά δε θέλουμε CRT, περιμένουμε τεχνολογία και εξέλιξη αλλά κατηγορούμε τα ηλεκτρονικά, περιμένουμε κάποιος να κάνει κάτι φαντεζι αλλά αμα δε πάρει καμια 10αριά πρωταθλήματα δεν είναι αρκετός. Δε ξέρουμε τι θέλουμε μου φαίνεται και μετά κατηγορούμε το ίδιο το πρωτάθλημα το οποίο καταστρέφουμε εμείς οι ίδιοι.

TheFace
22/05/2012, 16:20
Ναι γιατι στην εποχή τη δικιά μας της παραπληροφόρησης, της ισοπέδωσης, της πολυγνωμίας και του υπεροπτισμού (έλα μωρε σιγα ποιος είναι αυτός τώρα?) το μόνο που μας απομένει είναι να φανταζόμαστε τι θα μπορούσε να κάνει κάποιος.

ακόμα και αν ζούσε ο Σίμος δε θα είχε τόσους πολλούς οπαδούς. Ο θάνατος τον ηρωοποίησε. Όχι γιατί ήταν τέτοιο ταλέντο που υποστηρίζουν οι περισσότεροι ότι ήταν, αλλά γιατι δεν πρόλαβε να αποδειχθεί κοινός θνητός με ελαττώματα όπως άλλοι. με το θάνατο του πέρασε σε φαντασιακό επίπεδο. έρε τι θα έκανε ο πιτσιρικάς σε αυτούς τους άχρηστους που ταλαιπωρούν τα μηχανάκια. Από πάνω θα τους πέρναγε. Για πλάκα θα τους είχε.

Ότι και να κάνει κάποιος άλλος πλέον δεν είναι αρκετό. Έχουμε γίνει αδυσώπητοι στις απαιτήσεις μας. Περιμένουμε, θέαμα αλλά δε θέλουμε CRT, περιμένουμε τεχνολογία και εξέλιξη αλλά κατηγορούμε τα ηλεκτρονικά, περιμένουμε κάποιος να κάνει κάτι φαντεζι αλλά αμα δε πάρει καμια 10αριά πρωταθλήματα δεν είναι αρκετός. Δε ξέρουμε τι θέλουμε μου φαίνεται και μετά κατηγορούμε το ίδιο το πρωτάθλημα το οποίο καταστρέφουμε εμείς οι ίδιοι.

Μαλιστα... σεβαστη η αποψη σου! Δηλαδη θες να πεις οτι ειδικα φετος που καταβαλουμε υπερπροσπαθεια για να μην μας παρει ο υπνος βλεποντας το gp, φταιμε ΕΜΕΙΣ???
Επισης φταιμε ΕΜΕΙΣ(!!!) που την εκαναν τα εργοστασια (suzuki και kawa) και απλα γεμισαν την πιστα με κινουμενες κορινες/crt???

Κι οταν λες οτι "περιμενουμε θεαμα αλλα δεν θελουμε crt" τι ακριβως εννοεις???
... εκτος αν θεαμα για σενα ειναι να ριχνουν γυρο στις crt που ο "τουριστας" αναβατης της δεν εχει παρει καν πρεφα και κοβει το ρυθμο του εκαστοτε stoner/lorenzo/rossi κτλ
Αν ειναι ετσι ας βαλουν και καμια δεκαρια υπερκυβισμενα παπια μεσα να γινει εντελως τσιρκο η φαση... και γαμω τα θεαματα να 'ουμε:tooth:

MG-KTiNoS
22/05/2012, 16:24
ΤΟ Σίμο τον είχαμε δει και στα 125 και στα 2,5. Είδαμε ακόμα πως καθάρισε τον ΜΕΓΑ Πεντρόζα και τι έγινε μετά....
Τα σρτ που λες τι θέαμα έχουν δώσει ως τώρα?
Σ'αραντα πέντε και κάτι χλμ την ώρα έχει ο Στόνερ πάνω από τον Πετρούτσι.
(Οπως έλεγε και Ντούχαν αν έχεις λεφτά τρέχεις, αν δεν έχεις υπάρχουν και τα ΣΒΚ...)

Το πρωτάθλημα το σκότωσαν οι Μάνατζερ, οι σπόνσορες και οι κερδοσκόποι που καμία σχέση δεν έχουν μ αυτό που λένε μοτοσικλέτα !


Σόρι...

MG-KTiNoS
22/05/2012, 16:29
... εκτος αν θεαμα για σενα ειναι να ριχνουν γυρο στις crt που ο "τουριστας" αναβατης της δεν εχει παρει καν πρεφα και κοβει το ρυθμο του εκαστοτε stoner/lorenzo/rossi κτλ

πάντως μια χαρά του κατσε του Δόντια το ΣΡΤ
προχτέ ε ?
2 δευτερα χαλαρά έχασε ...

:lol:

panos1050
22/05/2012, 16:33
η ουσια ειναι μια και ειναι μακρια απο το γιατι το κανει και πως θα κανει κατι τετοιο ο στονερ,
ειναι οτι το αθλημα χανει ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ αναβατη με καριερα και δυνατοτητες που θα ζηλευαν πολλοι...
τετοιες δυσκολες εποχες το καθε αθλημα εχει αναγκη απο αθλητες σαν αυτον...
καποιους απο εδω μεσα δεν σας καταλαβαινω καθολου,φευγει ο κατοχος του ΠΠ και το παρουσιαζετε λες και σταματησα εγω ....:D

spyro
22/05/2012, 16:34
αυτό που λέω είναι ότι είμαστε συνέχεια στη γκρίνια. αμα δε ψηλοσπρώνχονται και λίγο στις προσπεράσεις και δε σπάσει και κανα πόδι τότε δεν έχει θέαμα. θυμάμαι πέρσυ που εδώ μέσα τα περισσότερα σχόλια από αγώνα τα πήρε ο περσινός Le mans που τράκαρε ο σίμος με τον Ντάνι.

χιλιαδιακόσια εκατομύρια δίσκοι και μηνύματα… στο φόρουμ … ξύλοοοοοο

αμα δε για κάποιον πάει καλά και ο αγώνας και φύγει μπροστά τότε κούνια που τον κούναγε τον κουλό που βρήκε τη μηχανάρα έτοιμη και μαμάει τσάμπα ναούμε.

μια χαρά θέαμα είχε προχτές. ναι οκ μακάρι να είχαμε και τη Suzuki και τη Kawasaki μέσα, αλλά τα τελευταία χρόνια είτε τις είχαμε είτε δε τις είχαμε έτσι και αλλιώς ποιο αργά από τις υπάρχουσες CRT πήγαιναν.

αλλά δε βγαίνουν τα νουμερα ρε παιδιά με την διεθνής κρίση πώς να το κάνουμε δηλαδή. με το ζόρι. αφου δε πουλάνε οι εταιρείες πια όσο πούλαγαν.

TheFace
22/05/2012, 16:35
πάντως μια χαρά του κατσε του Δόντια το ΣΡΤ
προχτέ ε ?
2 δευτερα χαλαρά έχασε ...

:lol:

Ετσι ειναι... γι' αυτο και ανεφερα το ονομα του πρωτο!

TheFace
22/05/2012, 16:39
τη Suzuki και τη Kawasaki μέσα, αλλά τα τελευταία χρόνια είτε τις είχαμε είτε δε τις είχαμε έτσι και αλλιώς ποιο αργά από τις υπάρχουσες CRT πήγαιναν.


ντοϊνγκ! :plaf:

TheFace
22/05/2012, 16:41
αλλά δε βγαίνουν τα νουμερα ρε παιδιά με την διεθνής κρίση πώς να το κάνουμε δηλαδή. με το ζόρι. αφου δε πουλάνε οι εταιρείες πια όσο πούλαγαν.

Με εχεις μπερδεψει... τελικα ποιος φταιει, η κριση ή εμεις???:rolleyes:

MG-KTiNoS
22/05/2012, 16:47
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=128570&p=2191891#post2191891

δες εδώ τι λένε οι Ιταλοί το Μοτο μπλογκ για την κρίση...

spyro
22/05/2012, 17:23
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=128570&p=2191891#post2191891

δες εδώ τι λένε οι Ιταλοί το Μοτο μπλογκ για την κρίση...

δε διαφωνώ. ωραίο άρθρο. αλλά θα σωζόταν η κατάσταση αμα είχαμε τα 125 άρια ακόμα?

και τι μπορεί να γίνει τώρα δηλαδή? τι μπορεί να γίνει για να φτάσει την Honda σε εξέλιξη η aprillia και η Kawasaki? κάποτε στο θέμα της τεχνολογίας ήταν όλοι πάνω κάτω στο ίδιο επίπεδο. Θηρία ανήμερα ήταν τα μηχανάκια που δεν έστριβαν, δεν φρέναραν και γενικά ήταν σκοτώστρες, όπου όποιος είχε χέρια και ψυχή πήγαινε. Τώρα τι μπορεί να γίνει? να απαγορευτεί η εξέλιξη?

προχώρησαν τα χρόνια προχώρησε και η εξέλιξη και η γνώση. Πως θα γίνει πρωτάθλημα με πρωτότυπα όταν ο κόσμος παλεύει να γυρίσει στίς παλιές εποχές. Τότε είχαμε κάτι διαφορετικό? Ιδιώτες/ Ιδιωτικές εταιρείες είχαμε που θελαν να κάνουν λεφτά. Ε και τώρα το ίδιο έχουμε.

"Ναι ξέρεις όμως τώρα πλέον οι εταιρείες έχουν γίνει τεράστιες και οι διαφορές είναι μεγάλες".

ok tough lack ναπούμε. αυτό είναι το παιχνίδι του πρωτότυπου. Η Yamaha το είπε ξεκάθαρα, αμα δεν χρησιμοποιούμε τα moto gp για την εξέλιξη της τεχνολογίας μας τότε δεν υπάρχει λόγος να συμμετέχουμε.

Και τι να περιορίσουν? πως να το διαχειριστούν? Γίνεται να σταματήσεις τα ηλεκτρονικά? έχει μπει στο παρελθόν και ειδικά στη περίπτωση των εποχών του Agostini (που αναφέρει το άρθρο) περιορισμός σε κάτι τόσο δραστικό και θεμελιώδες στις μηχανές?

MG-KTiNoS
22/05/2012, 17:39
Θα έφτανε να μην αλλάξουν τον κανονισμό τόσες φορές

500 1000 800 1000

Θα έφτανε να μην πετάξουν την Απρίλια από τα 2,5 με την υποχρέωση να τρέχουν με χόντα μοτέρ.

Θα έφτανε να μην έβγαζαν κανονισμούς για τη μοτο 3 περιορίζοντας το μοτέρ της ΚΤΜ.

Θα έφτανε να μην έβγαζαν κανονισμούς εν τέλει κομμένους και ραμμένους για τη Χόντα !

Αλλιώς ας το κάνουν μονομάρκα να πάει στην ευχή !
Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει δεν παίζει

(και τώρα κουβεντιάζουν και για την υπερστροφία των μοτέρ βλέπε Ντέσμο)

Joyrider
22/05/2012, 17:54
αν έχεις λεφτά τρέχεις

καμία σχέση μ αυτό που λένε μοτοσικλέτα !


Μάλλον για τον Abraham θα λες :lol:

JIMK7
22/05/2012, 22:20
Ουτε εμενα μου αρεσει σαν χαραχτηρας ο Στονερ αλλα θα μου λειψει σαν οδηγος :( που αυτο μετραει σ αυτο που βλεπω :rolleyes:

Το μονο σιγουρο μαγκες ειναι οτι δεν ειναι ωραιο να φευγουν πρωτοκλασατοι οδηγοι απο τα Π.Π. γιατι μετα δεν θα εχει ενδιαφερων το πρωταθλημα και αφηστε τα σαπια περι ( δεν θα μου λειψει καθολου ) :rolleyes: γιατι εσεις οι ιδιοι θα λετε σε λιγο καιρο οτι τα μοτο GP δεν εχουν πια ενδιαφερον λογο ανταγωνισμου ;)

MG-KTiNoS
22/05/2012, 22:59
μπάι δε γουέι ο Σούπο δήλωσε ότι ακόμα δεν έχει κάνει κουβέντα με το Πετρογκαζάκι για το νέο κοντράτο, και ότι είναι πιθανό ο Ρόσσι να γυρίσει στην Χόντα και να κλείσει εκεί την καριέρα του.

TheFace
23/05/2012, 18:38
Ουτε εμενα μου αρεσει σαν χαραχτηρας ο Στονερ αλλα θα μου λειψει σαν οδηγος :( που αυτο μετραει σ αυτο που βλεπω :rolleyes:

Το μονο σιγουρο μαγκες ειναι οτι δεν ειναι ωραιο να φευγουν πρωτοκλασατοι οδηγοι απο τα Π.Π. γιατι μετα δεν θα εχει ενδιαφερων το πρωταθλημα και αφηστε τα σαπια περι ( δεν θα μου λειψει καθολου ) :rolleyes: γιατι εσεις οι ιδιοι θα λετε σε λιγο καιρο οτι τα μοτο GP δεν εχουν πια ενδιαφερον λογο ανταγωνισμου ;)

Η μονη λυση για να μην χαθει το ενδιαφερον αν αποχωρησει ο stoner, ειναι να αποχωρησουν στα καπακια rossi και lorenzo... τοτε θα δουμε ενα πραγματικα ανταγωνιστικο πρωταθλημα... ΚΟΥΛΩΝ!!! :bawl: