PDA

View Full Version : CBR vs R6 06



Spazz
17/09/2005, 17:14
τωρα θα μου πειτε δε ρωταγες και για του 2010??

φιλος(χλιταμπουρα) μου ειπε οτι το R6 θα ερθει περιπου κατα τον μαρτιο και το cbr σχετικα νωρις.

αρα λογικα θα παρω cbr 06.το θεμα ειναι οτι μηχανικα νομιζω θα χει μεινει ιδιο το σεμπερι ενω οπως διαβασα στο μοτο οτι φημολογειται το R6 θα ειναι αναβαθμισμενο και αρκετα δυνατο.

δεδομενου οτι ουτως η αλλως το cbr ηταν και φετος πιο αδυναμο απο το R6 τι θα γινει σε αντιπαραθεση του με το νεο R6 ???

θα τρωει πολυ ξυλο η ειναι ιδεα μου???

μην ξενερωνουμε καθε φορα που θα καθετε διπλα κι ολας ρε φιλε!!!


για πειτε καμια αποψη...... :bawl:

Omni
17/09/2005, 17:43
anavathmise to vale kanena racing eksarthma . . .

etsi de tha se noiazei :beer: :smokin:

alfa156
17/09/2005, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
τωρα θα μου πειτε δε ρωταγες και για του 2010??

φιλος(χλιταμπουρα) μου ειπε οτι το R6 θα ερθει περιπου κατα τον μαρτιο και το cbr σχετικα νωρις.

αρα λογικα θα παρω cbr 06.το θεμα ειναι οτι μηχανικα νομιζω θα χει μεινει ιδιο το σεμπερι ενω οπως διαβασα στο μοτο οτι φημολογειται το R6 θα ειναι αναβαθμισμενο και αρκετα δυνατο.

δεδομενου οτι ουτως η αλλως το cbr ηταν και φετος πιο αδυναμο απο το R6 τι θα γινει σε αντιπαραθεση του με το νεο R6 ???

θα τρωει πολυ ξυλο η ειναι ιδεα μου???

μην ξενερωνουμε καθε φορα που θα καθετε διπλα κι ολας ρε φιλε!!!


για πειτε καμια αποψη...... :bawl:
παντα τα ρ6 θα ειναι μπροστα...μην ξεχναμε κιολας οτι οταν [πρωτοβγηκε εβαλε τα γυαλια στην κατηγορια...και συνεχιζει τα κραταει τα σκηπτρα δεν ειναι τυχαια που με συμβατικες αναρτησεις(το παλιο) εσπαγε τα χρονομετρα στην πιστα...

DrIoannis
17/09/2005, 19:19
Προσωπικα πιστευω οτι πρεπει να παρεις αυτο που σου αρεσει πιο πολυ.Εαν τωρα εχουν 2-3 δεκατα διαφορα στην πιστα και σε ενδιαφερει τοσο πολυ αυτη η διαφορα τι να πω...παρε το γρηγορο.

gRim
17/09/2005, 19:46
Όταν ακούς ότι το R6 έχει κόφτη στης 17500 τρελεεεεένεσαιιιι :eyepop: :smokin:

katsai
18/09/2005, 00:26
.


24034

katsai
18/09/2005, 00:29
..


24035

Polifer
18/09/2005, 03:49
αμα θες να ριχνεις παρε το kawa 636 ή το GsxR 600 και αντε γεια παρταλιά! :-p

pepenaxos1
18/09/2005, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από katsai
..

Πω πω! η εξατμιση ειναι γλυπτο!!! Ωραιο μηχανακι :eyepop:

Georg_
18/09/2005, 10:52
Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με αυτό που συζητάτε: Γιατί κάποιος να αγοράσει ένα 600ρι supersport, αφού δίνοντας 3000 ευρώ παραπάνω μπορεί να πάρει ένα 1000ρι και να γ***ει όλα τα 600ρια; Εκτός κι αν ο λόγος είναι ότι τα 1000 κυβικά σου κοστίζουν πολλά στην εφορία κτλ...

DrIoannis
18/09/2005, 11:52
Να πω?Ενας θελει να αγορασει 600 αντι για 1000 γιατι δεν μπορει ή δεν θελει να κανει σουζα με 4η και να τρομαζει ανοιγοντας το γκαζι στη στροφη στους δρομους σαπουνι μιας και δεν εχουμε σε καθε πολη πιστα ala Italy εδω στο Ελλαδισταν.Να πω κι αλλα?

Γιατι θελει ευελιξια και να μην πληρωνει καθε 5 μηνες 400αρες για λαστηχα,χωρια φορους ασφαλειες βενζινες και λοιπα.

Και στο κατω κατω δεν εχει αλλα 3000 να δωσει για μηχανη αφου βγαινει τσιμα τσιμα τις μετρητης:uplate: ή ακομη τσιμα τσιμα και με τις δοσεις:hypnotize

Polifer
18/09/2005, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Georg_
Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με αυτό που συζητάτε: Γιατί κάποιος να αγοράσει ένα 600ρι supersport, αφού δίνοντας 3000 ευρώ παραπάνω μπορεί να πάρει ένα 1000ρι και να γ***ει όλα τα 600ρια; Εκτός κι αν ο λόγος είναι ότι τα 1000 κυβικά σου κοστίζουν πολλά στην εφορία κτλ...

Σε κλειστό στροφιλίκι ενα 600αρι γαμει όλα τα 1000αρια εκτος αμα πανω στο 1000αρι ειναι κανας Rossi που κανει επεμβασεις και με Harley σε οποιονδήποτε αντιπαλο :wave2:

Επισης σκεψου οτι αμα εισαι καινουργιος οδηγός το 1000αρι δε θα σου συνχωρει κανενα λαθος απο αυτα που κανεις σαν καινουργιος οδηγός και θα σε τρομάζει σε καθε στιγμή!

Οταν πρωτοειχαπαρει 600αρη (ενος φίλου) να το ανοιξω ειχα τρομαξει απο τη δύναμη

Μετα απο ένα μηνα όμως που έχω δικό μου μπορω και την ελέγχω! Και ετσι μπορεις να εξεληχθείς! Αμα το φοβασαι το μηχανακι γιατι δε ξερεις τι θα γινει αμα ανοιξεις το γκαζι δεν εξελίσσεσαι!

alfa156
18/09/2005, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
αμα θες να ριχνεις παρε το kawa 636 ή το GsxR 600 και αντε γεια παρταλιά! :-p
εγω εχω μαμα ρ6 και με ενα φιλο που ανοιξαμε απο δευτερες αυτος με 636 το καινουργιο μου εφυγε μεχρι τα 200 ενα μηχανακι και αυτσο σκαρτο...και ειναι και 37 κυβικα περισσοτερα και θεωρητε και τοι γρηγοροτερο 600...ετσι ειναι τα γρηγορα???χαχαχααχαχαχα

Georg_
18/09/2005, 14:17
Εγώ δεν μιλάω για καινούριο οδηγό. Αυτό που ρωτάω είναι το εξής:Γιατί ένας οδηγός που είναι πορωμένος με την ταχύτητα και έχει και εμπειρία με γρήγορες μηχανές να αγοράσει 600ρι και να μην δόσει 3000 ευρώ παραπάνω και να πάρει 1000ρι; Ειδικά αν έχει τα λεφτά δεν βλέπω τον λόγο να προτιμήσει το 600ρι απο το 1000ρι.

alfa156
18/09/2005, 20:16
giati φιλε μου ενα 600 στριβει καλυτερα η στην χειροτερη το ιδιο με ενα 1000 ειδικα στα κλειστα κομματια...

vassilis88
18/09/2005, 20:31
Georg_
oti goustarei pairnei o kathenas.de tha tou pei kaneis giati pires afto ki oxi to allo.den tin pairneis panta ti mixani gia na g@mas tous allous.epeita gia enan pou exei 1000 den einai to thema an tha g@mei ta 600aria alla ta alla 1000.kai synithos enas empeiros odigos me 15000e 1000 tha parei oxi 600.

Polifer
19/09/2005, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
εγω εχω μαμα ρ6 και με ενα φιλο που ανοιξαμε απο δευτερες αυτος με 636 το καινουργιο μου εφυγε μεχρι τα 200 ενα μηχανακι και αυτσο σκαρτο...και ειναι και 37 κυβικα περισσοτερα και θεωρητε και τοι γρηγοροτερο 600...ετσι ειναι τα γρηγορα???χαχαχααχαχαχα
:confused: :confused: :confused:

μυστηριο

:confused: :confused: :confused:

Tigas
19/09/2005, 07:12
ΤΟ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ 1000αρια Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 600αρια ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ.
ΤΟ ΑΝ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΝΟΜΙΖΩ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΤΟ R6 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΣ ΔΕΙ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ

636
CBR
R6
GSRXR
DAYTONA

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ R6 ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΑ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗ ΡΟΔΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΤΡΟΦΑΛΟ.

idi
19/09/2005, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
εγω εχω μαμα ρ6 και με ενα φιλο που ανοιξαμε απο δευτερες αυτος με 636 το καινουργιο μου εφυγε μεχρι τα 200 ενα μηχανακι και αυτσο σκαρτο...και ειναι και 37 κυβικα περισσοτερα και θεωρητε και τοι γρηγοροτερο 600...ετσι ειναι τα γρηγορα???χαχαχααχαχαχα

αμα τον περναγες τι θα ελεγες????:confused: :confused: :confused: :confused: :a31:

Polifer
19/09/2005, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
αμα τον περναγες τι θα ελεγες????:confused: :confused: :confused: :confused: :a31:


οτι ειναι για πέταμα
ΛΟΛ!



ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ R6 ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΑ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗ ΡΟΔΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΤΡΟΦΑΛΟ.


ΟΝΤΟΟΟΟΟοοοοοοοοοοςςςςςςςςς!!!!


:beer: :beer: :beer: :beer:

stako
19/09/2005, 10:40
Έτσι έτσι, όλοι στη μόδα, αλήθεια σας γίνουν και γυαλιά ρε παιδιά που γράφουν R-6 ή Z-X-R πάνω στους φακούς με την αγορά???

Διαβάστε και κανά ξένο περιοδικό, και ξεκολλήστε με τις καφετέριες.........ιφ γιου νοου γουατ αϊ μιν..................

:dizzy: :dizzy: :dizzy:

alfa156
19/09/2005, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Έτσι έτσι, όλοι στη μόδα, αλήθεια σας γίνουν και γυαλιά ρε παιδιά που γράφουν R-6 ή Z-X-R πάνω στους φακούς με την αγορά???

Διαβάστε και κανά ξένο περιοδικό, και ξεκολλήστε με τις καφετέριες.........ιφ γιου νοου γουατ αϊ μιν..................

:dizzy: :dizzy: :dizzy:
μηπως θα μπορουσες να γινεις πιο σαφης?:confused:

alfa156
19/09/2005, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
:confused: :confused: :confused:

μυστηριο

:confused: :confused: :confused:
οντως μυστηριο...

alfa156
19/09/2005, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΟ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ 1000αρια Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 600αρια ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ.
ΤΟ ΑΝ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΝΟΜΙΖΩ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΙ ΤΟ R6 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΣ ΔΕΙ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ

636
CBR
R6
GSRXR
DAYTONA

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ R6 ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΑ ΘΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗ ΡΟΔΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΤΡΟΦΑΛΟ.
ειπα οτι ειναι το γρηγοροτερο στην πιστα,συμφωνα με τα γραφομενα γνωστου περιοδικου μοτοσυκλετας προ τριμηνου..
σε απολυτα νουμερα στις ευθειες ομως ισχυουν αυτα που εγραψες παραπανω..

alfa156
19/09/2005, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
αμα τον περναγες τι θα ελεγες????:confused: :confused: :confused: :confused: :a31:
:a31: αυτο τωρα τι σημαινει και σε ποιον απευθυνεται??

idi
19/09/2005, 11:12
VOUTA DISCUSION!!!! :a06: #

παρε αυτο που θες ρε φιλε εχει σημασια πιο ειναι 1''' πιο γΛηγορο???

αλλωστε αν εισαι κουλος θα σε "δικασουν" ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ με ...χρεπια....:smokin:

stako
19/09/2005, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
μηπως θα μπορουσες να γινεις πιο σαφης?:confused:

Τα έχω ξαναγράψει, απλά συνέχεια η ίδια ιστορία......... R6, CBR600, 636........ Δεν υπάρχει άλλη εταιρεία που βγάζει 600ss.........

Και μην μου πείτε πάλι για ιπποδυνάμεις κτλ, δείτε πρώτα τις μετρήσεις επιδόσεων (0-100, 0-200, ρεπρίζ κτλ) στο τελευταίο συγκριτικό 600 ss των περιοδικών) και τα ξαναλέμε τι μετράει περισσότερο...........

Και μάλλον είναι τυχαίο σε τι εκτίμηση έχουν αυτοί οι άσχετοι οι Άγγλοι το GSXR600..........

StarSailor
19/09/2005, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
ειπα οτι ειναι το γρηγοροτερο στην πιστα,συμφωνα με τα γραφομενα γνωστου περιοδικου μοτοσυκλετας προ τριμηνου..
σε απολυτα νουμερα στις ευθειες ομως ισχυουν αυτα που εγραψες παραπανω..

Δηλαδή θες να μας πεις ότι κάθε Σάββατο είσαι στη πίστα και χαίρεσαι το R6 σου που είναι 0,2 sec στο γύρο πιο γρήγορο (αναφέρεσαι στο συγκριτικό του ΜΟΤΟ προφανώς που το πιο αργό ήταν το Daytona, λιγότερο από 1,5sec πιο αργό από το "γρηγορότερο" R6) από το αμέσως επόμενο στα 600άρια. Και by the way, στην επιτάχυνση δεν μετράνε μόνο τα άλογα, αλλά και το γρανάζωμα εκτός των άλλων. Γι αυτό το GSXR είναι από τα πιο γρήγορα μέχρι τα 200 και ας έχει λιγότερα άλογα, και το 636 έχει τη μεγαλύτερη τελική

Φιλαράκι είναι απλά αστείο να αγοράζεις με κριτήριο τους πίνακες των περιοδικών (άσε που το κάθε περιοδικό βγάζει άλλα νούμερα, άλλη ιστορία αυτό)

stako
19/09/2005, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από StarSailor
Φιλαράκι είναι απλά αστείο να αγοράζεις με κριτήριο τους πίνακες των περιοδικών (άσε που το κάθε περιοδικό βγάζει άλλα νούμερα, άλλη ιστορία αυτό)

Έτσι, πές τα ρε φίλε...............

:wave2:

alfa156
19/09/2005, 16:25
καταφευγω σε μετρησεις περιοδικων διοτι αλλιως ειναι δυσκολο να σου αποδειξω το αληθες,οτι το ρ6 συμφωνα με ΟΛΕS τις γνωμες των ελληνικων περιοδικων ειναι το γρηγοροτερο στην πιστα..
οχι δεν ειμαι καθε μερα στην πιστα,εδω ομως μετραμε μηχανακια,και οχι οδηγους...αν θες να συγκρινουμε οδηγους αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο,πολυ πιο συνθετο και πολυ πιο δυσκολο να αποδειχθει εκτοσ αν προκειτε απο ατομα που γνωριζονται μεταξυ τους απο παμπολες βολτες η επισκεψεις σε πιστα οποτε μπορει να χαρακτηρισει ο ενας τον αλλον..
εγω εδω που δεν ξερω κανεναν εκτοσ του μαγκαιβερ,της λινας,δεν μπορω να πω κατι σχετικα με την οδηγικη ικανοτητα του καθε συνφορουμιστα..τα υπολοιπα εξω στο ''δικαστηριο''.....

StarSailor
19/09/2005, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
καταφευγω σε μετρησεις περιοδικων διοτι αλλιως ειναι δυσκολο να σου αποδειξω το αληθες,οτι το ρ6 συμφωνα με ΟΛΕS τις γνωμες των ελληνικων περιοδικων ειναι το γρηγοροτερο στην πιστα..
οχι δεν ειμαι καθε μερα στην πιστα,εδω ομως μετραμε μηχανακια,και οχι οδηγους...αν θες να συγκρινουμε οδηγους αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο,πολυ πιο συνθετο και πολυ πιο δυσκολο να αποδειχθει εκτοσ αν προκειτε απο ατομα που γνωριζονται μεταξυ τους απο παμπολες βολτες η επισκεψεις σε πιστα οποτε μπορει να χαρακτηρισει ο ενας τον αλλον..
εγω εδω που δεν ξερω κανεναν εκτοσ του μαγκαιβερ,της λινας,δεν μπορω να πω κατι σχετικα με την οδηγικη ικανοτητα του καθε συνφορουμιστα..τα υπολοιπα εξω στο ''δικαστηριο''.....

Κοίτα, επειδή μου φαίνεσαι λογικός άνθρωπος, δεν λέω φυσικά ότι το r6 είναι κακή μηχανή ή αργή ή τίποτα τέτοιο. Απλά το ότι είναι δέκατα πιο γρήγορο στη πίστα, στα χέρια ενός έμπειρου δημοσιογράφου/αγωνίζομενου, λίγα λέει για το αν θα είναι και το καλύτερο (ή και το γρηγορότερο) στα χέρια ενός συνηθισμένου αναβάτη σε καθημερινές συνθήκες. Γιατί δεν μπορούμε να βγάλουμε τον παράγοντα άνθρωπο από τη μέση και προσωπικά πιστεύω για το r6 ειδικά, ότι ο τρόπος που αποδίδει ψηλά μόνο δεν είναι ο ιδανικότερος για τους περισσότερους αναβάτες.

Καλώς ή κακός όμως ακόμα και τα εργοστάσια μας έχουν περάσει αυτή τη μανία με τα νούμερα, τα "race replica" μηχανάκια κλπ προσπαθώντας να πάρουν τα χρήματα του κάθε επίδοξου Ρόσσι που στο 80% των περιπτώσεων θα χρησιμοποιεί τη μηχανή για ταξίδι/βόλτα/εκτός πίστας.

Οπότε...και πάλι, το να λες ότι "σπάει τα χρονόμετρα" είναι λίγο άκυρο (μιλάμε για δέκατα υπενθυμίζω). Στο κάτω κάτω οδηγούμε για την αίσθηση, την αίσθηση του απόλυτου ελέγχου, τον ήχο της εξάτμισης, την ευχαρίστηση της οδήγησης, την ολοκλήρωση με το μηχάνημα που έχουμε ανάμεσα στα πόδια μας (μηχάνημα είπα!! :P). Και αυτό δε μετρίεται με το χρόνο my friend. Τουλάχιστον έτσι κάνω εγώ, αφού σπάνια παίρνω χρονόμετρο μαζί μου όταν καβαλάω για να καταλάβω τη διαφορά στα δέκατα
:D

Rezeguet
19/09/2005, 17:28
ολα τα περιοδικα ειναι πουλημενα ρε παρτε το χαμπαρι..μην κολατε σε μαλακιες που γραφουνε τα περιοδικα το καθενα γραφει αλλα πραγματα.. Και στο κατω κατω παιρνεις την μηχανη που γουσταρεις, δεν υπαρχει ''καλυτερη'' η ''χειροτερη'' παιρνεις αυτη που σε βολευει. Αμα γουσταρεις 636 παιρνεις 636 δεν κολας στα περιοδικα και στις καφετεριοσυζητησεις.. αμα ο αλλος σε περασει στην κοντρα του φαναριου 2 δεκατα του δευτερολεπτου χεστηκε η φοραδα στο αλωνι σταρχιδια σου και ολων των αλλων... και αμα εισαι κανονικος μοτοσυκλετιστης και οχι μαλακας που απλα πηρε RRR για μοστρα, τοτε δεν θα επρεπε να στα λεω αυτα, ουτε καν να το σκεφτοσουνα με γνωμονα ποια ειναι πιο γρηγορη στο 200αρι στο 400αρι και ποιο εχει 5χλμ παραπανω τελικες... ξεκολλα και παρε αυτο που σου αρεσει και δεν θα το μετανοιωσεις

:wave2:

Polifer
19/09/2005, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
ολα τα περιοδικα ειναι πουλημενα ρε παρτε το χαμπαρι..μην κολατε σε μαλακιες που γραφουνε τα περιοδικα το καθενα γραφει αλλα πραγματα.. Και στο κατω κατω παιρνεις την μηχανη που γουσταρεις, δεν υπαρχει ''καλυτερη'' η ''χειροτερη'' παιρνεις αυτη που σε βολευει. Αμα γουσταρεις 636 παιρνεις 636 δεν κολας στα περιοδικα και στις καφετεριοσυζητησεις.. αμα ο αλλος σε περασει στην κοντρα του φαναριου 2 δεκατα του δευτερολεπτου χεστηκε η φοραδα στο αλωνι σταρχιδια σου και ολων των αλλων... και αμα εισαι κανονικος μοτοσυκλετιστης και οχι μαλακας που απλα πηρε RRR για μοστρα, τοτε δεν θα επρεπε να στα λεω αυτα, ουτε καν να το σκεφτοσουνα με γνωμονα ποια ειναι πιο γρηγορη στο 200αρι στο 400αρι και ποιο εχει 5χλμ παραπανω τελικες... ξεκολλα και παρε αυτο που σου αρεσει και δεν θα το μετανοιωσεις

:wave2:

+1


Επισης στακο εγω δεν ειπα τπτ γιατο GSXR γιατι δεν χρειαζεται να το αναφερεις ΚΑΝ! ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΣΚΙΖΕΙ ΣΤΟ ΧΑΛΑΡΟ!!!

Τι να πει και το Gsxr 600 K5 αραγε?

alfa156
19/09/2005, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
+1


Επισης στακο εγω δεν ειπα τπτ γιατο GSXR γιατι δεν χρειαζεται να το αναφερεις ΚΑΝ! ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΣΚΙΖΕΙ ΣΤΟ ΧΑΛΑΡΟ!!!

Τι να πει και το Gsxr 600 K5 αραγε?
οτι και το καινουργιο ρ6 που θα βγει το φεβρουαριο...

Polifer
20/09/2005, 01:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
οτι και το καινουργιο ρ6 που θα βγει το φεβρουαριο...


GSXR = μικροτερο μεγεθος ελαχιστα κιλά? λες να μιλησει ετσι και το R6?

stako
20/09/2005, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
+1


Επισης στακο εγω δεν ειπα τπτ γιατο GSXR γιατι δεν χρειαζεται να το αναφερεις ΚΑΝ! ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΣΚΙΖΕΙ ΣΤΟ ΧΑΛΑΡΟ!!!

Τι να πει και το Gsxr 600 K5 αραγε?

Βρε όλα καλά είναι, απλά κάθε φορά το gsxr είναι σαν να βρίσκεται εκτός της συζήτησης......

Παιδιά δεν ξέρω τι θα λέει το 600 αλλά το 750 με έχει κάνει να ξερογλύφομαι από τώρα..........πωπωπωπωπω παναγιά μου.............:evil: :evil: :evil:

alfa156
20/09/2005, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
GSXR = μικροτερο μεγεθος ελαχιστα κιλά? λες να μιλησει ετσι και το R6?
θα δειξει τον φεβρουαριο τι θα ειναι...