PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ!!!Κρατικη κομπινα με Τελη Κυκλοφοριας



Xrider
24/05/2012, 12:20
Σημερα ελαβα "χαρτακι" απο την εφορια το οποιο με ειδοποιουσε οτι εντος 5 ημερων πρεπει να (ξανα) πληρωσω τελη κυκλοφοριας του 2000,01,02,03!!!!!! γιατι συμφωνα με τα δικα τους εγκυρα συτηματα δεν βλεπουν πληρωμες και ΑΡΑ πρεπει να πληρωθουν προσαυξημενα και με προστιμο!!!
Τα ΤΚ τα ειχα πληρωμενα ...απλα μετα απο 12 χρονια ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΩ ΑΠΟΔΕΙΞΗ και οποως φανταζομαι πολλοι αλλοι και εκει πονταρει το Υπουργειο Οικονομικων και ετσι σκοπευει να βουλοσει την τρυπα των κατι δις.
Πηγα στην εφορια,απο το πρωι στις 9,30 εφυγα ακριβως στις 12,00,προσπαθωντας να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας και οτι ειναι πληρωμενα οπως ολα πριν και ολα μετα και οτι αυτοι εχουν κανει λαθος γιατι για τις πληρωμες ΔΕΝ πηγα ποτε στην εφορια ,οπως το συστημα τους ελεγα αλλα οι πληρωμες εγιναν ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ που ειναι και διπλα απο το σπιτι μου...

Η απαντηση που πηρα ηταν αποστομοτικη!!!
-Δεν ξερετε εσεις που πηγαινατε ενω το μηχανημα ξερει...Δεν πηγαινατε στην τραπεζα αλλα στην εφορια!!!
-Ρε στην τραπεζα πηγαινα..θα μου πει το μηχανημα που πηγαινα!?Αποδειξη οτι για το αυτοκινητο ΟΛΕΣ οι πληρωμες ειναι απο το ιδιο καταστημα τραπεζης!!Ειναι δυνατον να μην ηξερα πως να περασω τον χρονο μου και αφου πληρωνα την μια στην τραπεζα ,μετα για να κανω κεφι πηγαινα να πληρωσω για το παπι,στην Εφορια!??

Οπως μπορει καποιος να καταλαβει,ακρη δεν βγαζεις,το μηχανημα και το συστημα ΔΕΝ αμφισβητειτε...μονο αν πετυχεις μια αποδειξη του 2001 ,μπορεις να πεις οτι εκανε λαθος για εκεινη την χρονια αλλα για τις αλλες οχι!!!

Οση ωρα ημουν εκει επεφτε πολυ τηλ. σε διαφορους οτι τους βρηκαν κατι "προσφατα" μη πληρωμενα τ.κ δηλ. οχι 12ετιας οπως τα δικα μου (που ειναι πληρωμενα) αλλα κατι απο το 2006,07 και κατι αλλοι απο το "κοντινο" 1995!!!!

Το προστιμο που εφαγα ,γιατι δεν μπορω να αποδειξω ,αφου δεν εχω κρατησει αποδειξης 12ετιας,και για παπακι 100κκ ειναι 168ευρια!!!
Αλλοι που λαβανε τετοιες κλησεις ειναι για αυτοκινητα που ,δεν μιλαμε για τα 20ευρω το χρονο αλλα για κατι 300αρες !!


Εγω δεν ξερω τι μπορω να κανω για να μην πληρωσω αυτη την απατη του υπουργειου...δεν ξερω τι λεει ο συνηγορος του πολιτη.

Παντως ετοιμαστειτε γιατι σας ερχονται χαρτακια αν δεν σας εχουν ερθει ηδη!!!

Sapadak
24/05/2012, 12:27
Αρχισαν τα οργανααα

Η τραπεζα δε μπορεί να βοηθησει??
Βεβαια και αυτη με το αζημιωτο βεβαια

Εχετλαίος
24/05/2012, 12:33
Πανάθεμά τον για Σύριζα! Ακόμη δε βγήκε και έρχισε τις μ@λακίες!
:cry:

epp1640
24/05/2012, 12:43
Α εντάξει.. εβίβα.. :cry: Δεν κρατώ ούτε τα προπέρσινα..

HERCAKOS
24/05/2012, 12:56
αστους να χτυπιουνται λευτα δεν θα παρουν οπως δεν παιρνουν και ως τωρα
αντε με την :a31: του καθε βλακα εκει μεσα

DimChios
24/05/2012, 13:04
βομβα κανεις?

:look:

HERCAKOS
24/05/2012, 13:08
βομβα κανεις?

:look:


επρεπε να δωσουμε μια στη ΧΑ τωρα που ηταν μεσα στη βουλη και ισχυει και ο νομος περι ευθηνης υπουργων.

πλακα θα ειχε...

:boxing::boxing:

Xrider
24/05/2012, 13:45
Αυριο θα παω απο εκει να μου δωσουν ενα αντιγραφο οτι χρωσταω ΜΟΝΟ αυτα,γιατι αυριο μπορει να δω και αλλα!!!

Ειναι εντελως απατεωνες!!
Με τετοια μυαλα νομιζουν οτι θα φτιαξει η οικονομια...γιαυτο σε λιγες μερες θα παρουν τα @@ριαμου για αλλη μια φορα

toyar
24/05/2012, 13:54
καλα που δεν ξεκολαω τα σηματα απο το αμαξι:D
θα παω στον γκισε με το παρμπριζ:p

skylaros
24/05/2012, 14:10
lol αυτό σκέφτηκα και εγώ, μόνο που δε κολλάω εδώ και κάτι χρόνια τα σήματα... έχω όμως μερικά σε ένα συρτάρι

THEOD
24/05/2012, 14:58
Από πέρισυ με τους Δήμους ξεκίνησε η κομπίνα...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=120527&highlight=

Xrider
24/05/2012, 15:12
Από πέρισυ με τους Δήμους ξεκίνησε η κομπίνα...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=120527&highlight=

Τωρα μας Gαμσες!!! :(

sapila racing
24/05/2012, 15:14
καλα που δεν ξεκολαω τα σηματα απο το αμαξι:D
θα παω στον γκισε με το παρμπριζ:p

Αυτό μάλιστα!!! :lol: :bawl:

TROOPER
24/05/2012, 15:15
Αυτό μάλιστα!!! :lol: :bawl:

+1 :lol:

TheFace
24/05/2012, 15:24
Ρε παιδια για μισο λεπτο... δεν ειμαι 100% σιγουρος ΑΛΛΑ νομιζω οτι αν χρωστας σηματα περασμενων ετων ΔΕΝ μπορεις να προμηθευτεις το φετινο χωρις να εξοφλησεις τα προηγουμενα.

DimChios
24/05/2012, 16:22
Ρε παιδια για μισο λεπτο... δεν ειμαι 100% σιγουρος ΑΛΛΑ νομιζω οτι αν χρωστας σηματα περασμενων ετων ΔΕΝ μπορεις να προμηθευτεις το φετινο χωρις να εξοφλησεις τα προηγουμενα.

Aυτο σκεφτομουν μολις τωρα οπως επισης... "ας μου τα ζηταγατε τοσα χρονια, τωρα παρτε τα @@δια μου" αλλα... δε μπορει, ολο και καποια "βαρβατη" δικαιολογια θα εχουν

Ειναι μαλακες αλλα οχι ηλιθιοι!

:moutza:

gixxerpap
24/05/2012, 16:41
φανταστείτε τώρα καμια περίπτωση που να έχει αλλάξει και καμια 30 μηχανές την τελευταία δεκαετία ....


Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ!!!!

Cpt. Haddock
24/05/2012, 16:45
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

sas
24/05/2012, 17:13
Γιατί έχω την εντύπωση ότι δε μπορεί να παίζει κάτι τέτοιο. Βρε Καπετάνιε αν πάει στην τράπεζα δε μπορεί να του δώσει όλα τα transaction που έχει κάνει.

DimChios
24/05/2012, 17:38
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao:

μιλα βρε μλκα, τι ξερεις?

:lol:

gixxerpap
24/05/2012, 18:06
μιλα βρε μλκα, τι ξερεις?

:lol:

τίποτα, θα του ρθε στο μυαλό καμιά περίπτωση, σαν αυτή που έγραψα ...:bawl:

Xrider
24/05/2012, 18:42
Aυτο σκεφτομουν μολις τωρα οπως επισης... "ας μου τα ζηταγατε τοσα χρονια, τωρα παρτε τα @@δια μου" αλλα... δε μπορει, ολο και καποια "βαρβατη" δικαιολογια θα εχουν

Ειναι μαλακες αλλα οχι ηλιθιοι!

:moutza:
Ακριβως και εγω αυτο τους ειπα...οτι ακομα και ΑΝ δεν τα ειχα πληρωσει τοτε,ΠΩΣ μου εδιναν στην συνεχεια τα σηματα!!
Η απαντηση ηταν αλα Χαρυ Κλυν,αουγκιγκι.

Στην τραπεζα ειναι λιγο δυσκολο να πας και να τους πεις κοιταξτε ,πριν 12 χρονια ειχα πληρωσει καποια τελη κυκλοφοριας και μπορει να ηταν Νοεμβριος ισως και Δεκεμβριος βρειτε τα! Αυριο θα παω στην τραπεζα μηπως και παρ ελπιδα υπαρχει κατι τετοιο.

Αυτο ομως που τους ειπα οτι αν πετυχω εστω και μια αποδειξη ,καπου να εχει παραπεσει η και ολες...αμεσως θα πρεπει να ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ολα τα λεφτα που θα εχουν παρει απο ολους οσους σαν εμενα κατηγορησαν και οτι θα ειναι περιτρανη αποδειξη οτι το συστημα τους και οι διασταυρωσεις τους ειναι για ΤΠΚ...
-Κυριε ειστε λιγο επιθετικος...

Βεβαια δεν φταινε οι γραφιστες -εφοριακοι- αλλα αυτοι που εχουν τετοιες λαμπρες ιδεες...να τους ποτισεις φωτιστικο πετρελαιο και να τους αναψεις μετα για να εχουν ακομα πιο φωτεινες ιδεες.


Η παραγραφη λεει δεν υπαρχει σε τετοιες περιπτωσεις...μονο αν εχεις μασησει κατι εκατ. οπως ο Ακης η ο χοντρος ο παγκαλος και αλλοι

borbos
24/05/2012, 20:15
το λεγα εγω...να δεις που θα αρχισουν να μου ζητανε για το κλεμενο μου astrea...εεεεε ρε γλεντια....:a31:
:a36: θα παρουν ομως...

spyrakos35
24/05/2012, 20:26
Γιατί έχω την εντύπωση ότι δε μπορεί να παίζει κάτι τέτοιο. Βρε Καπετάνιε αν πάει στην τράπεζα δε μπορεί να του δώσει όλα τα transaction που έχει κάνει.

ανάλογα την περίπτωση ίσως και να μπορεί....
και εξηγούμαι....

α. δεν είσαι πελάτης της τράπεζας και μπήκες σε ένα κατάστημα κάποιας τράπεζας επειδή ξέρεις οτι δεν έχει κόσμο στο γκισέ.... αν δεν ξέρεις ακριβή ημερομηνία, ξέχασέ το....

β. είσαι πελάτης της τράπεζας αλλά η πληρωμή έγινε με μετρητα.... ισχύει το περί ημερομηνίας....

γ. είσαι πελάτης της τράπεζας και η πληρωμή έγινε από τον λογαριασμό σου.... τραβάς μία κίνηση λογαριασμού και το βρίσκεις.... κάνεις και αίτημα για αντίγραφο παραστατικού και στο βρίσκουν....


βέβαια υπάρχει και η άλλη περίπτωση....
είσαι μεγαλοκαταθέτης




αλλά μεγαλοκαταθέτης έτσι? όχι τίποτα ψιλικατζής....



στα βρίσκουν σε κάθε περίπτωση και σου ξηγιούνται και ένα κλαρινέτο..... :a09:

hondaRR
24/05/2012, 20:43
ΕΛΕΟΣ :eek:

Xrider
25/05/2012, 09:36
Απο την τραπεζα οπως ειναι λογικο επειδη ΔΕΝ υπαρχουν αρχεια σε ηλεκτρονικη μορφη ,πρεπει να ψαξουν τα χαρτια τους και ολοι μπορουμε να φανταστουμε ΠΩΣ ειναι στοιβαγμενα και οπως ειναι λογικο τουλαχιστον θα πρεπει καποιος να θυμαται ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ημερα και μηνα που πληρωσε...βεβαια οταν δεν θυμασαι ποια πδγες πριν 12 χρονια,που να θυμασαι τετοιες λεπτομερειες για πληρωμες.

Στην εφορια η υπαλληλως με την συμπεριφορα της σε κανει να λες...ναι ρε γμλια να σας απολυσουν ολους κργλοπτανα για να ψωφησετε να γλυτωσουμε απο τους τσαμπα μισθους σας και τις συνταξεις σας!

Επειδη πιστευω οτι μεσα στις επομενες ημερες θα εχουν πολλοι την ιδια εκπληξη με εμενα ...ΚΑΠΟΙΟΣ θα πετυχει μια αποδειξη και θα δημιουργησει κατασταση αμφισβητησης η τουλαχιστον θα οργανωθουν οσοι πηραν το ραβασακι μεσω του συνηγορου του πολιτη η κατι αλλο παρομοιο.

spyrakos35
25/05/2012, 11:31
Στην εφορια η υπαλληλως με την συμπεριφορα της σε κανει να λες...ναι ρε γμλια να σας απολυσουν ολους κργλοπτανα για να ψωφησετε να γλυτωσουμε απο τους τσαμπα μισθους σας και τις συνταξεις σας!

ναι αλλά κόψε κάτι.....

ego_o_idios
25/05/2012, 14:35
ta xreei pros to dimosio an den kataferoun na ta ispraksoun meta apo 5 xronia paragrafonte

MG-KTiNoS
25/05/2012, 14:38
Πανάθεμά τον για Σύριζα! Ακόμη δε βγήκε και έρχισε τις μ@λακίες!
:cry:

:lol:

MG-KTiNoS
25/05/2012, 14:44
1. Από δω και BROSS πάρε ένα μεγάλο κουτί και ότι πληρώνεις βάζε την απόδειξη μέσα.

2. Είναι βέβαιο ότι εσύ έχεις κάνει τη πατάτα ή ο υπάλληλος που έγραψε τα στοιχεία της πληρωμής και για αυτό δεν έχουν καταχωρηθεί σωστά στο σύστημα και δείχνουν απλήρωτα
Από δω και BROSS κάθε φορά που πληρώνεις κάτι έλεγχε την απόδειξη που σου έδωσαν

3. Αν τύχει ποτέ και κάνεις μια δική σου εταιρία (με σκοπό να επιχειρήσεις κι εσύ σαν ελεύθερος επαγγελματίας, ρε παιδί μου) θα καταλάβεις ότι δεν έπαθες και τίποτα για 2 ψωροκατοστάρικα.

(κι ύστερα θα έρχεται και ο κάθε παπάρας να σου πει ότι τα μαγαζιά στο ιντερνέτ είναι πιο φτηνά)
:lol:

nikos_abel
25/05/2012, 17:08
ta xreei pros to dimosio an den kataferoun na ta ispraksoun meta apo 5 xronia paragrafonte

Ποιος ήρθε;

taisteal
25/05/2012, 21:05
ta xreei pros to dimosio an den kataferoun na ta ispraksoun meta apo 5 xronia paragrafonte

δεν ισχυει...και το λεω απο δικη μου δυσαρεστη εμπειρια....

Cpt. Haddock
25/05/2012, 21:09
Απο την τραπεζα οπως ειναι λογικο επειδη ΔΕΝ υπαρχουν αρχεια σε ηλεκτρονικη μορφη ,πρεπει να ψαξουν τα χαρτια τους και ολοι μπορουμε να φανταστουμε ΠΩΣ ειναι στοιβαγμενα[...]

Τα καρότα να τα τρώτε, μην τα πετάτε :wave2:

zisisx
25/05/2012, 21:57
το θεμα δεν ειναι ουτε τα καροτα ουτε τα λαχανα...
τι κανεις σε αυτην την περιπτωση...?
ξερει κανεις?
εγω δεν κρατουσα τιποτα απο αυτα......
καλως η κακως δεν ξερω αλλα αφου μπηκε το νεο ετος κ εχω το σημα ττι το θελω το παλιο?
κ ξαναρωτω...γνωριζει καποιος πως να το αντιμετωπισουμς η οχι?
χωρις ενταση αλλα με απορια........

AUFGEBRACHT
25/05/2012, 22:43
Τα καρότα να τα τρώτε, μην τα πετάτε :wave2:


259517

Shiatman
25/05/2012, 23:24
Το έχω ξαναγράψει πως όταν ο κόσμος ανακάλυπτε τη μηχανογράφηση, ο δικός μας κρατικός μηχανισμός νόμιζε πως εννοούσαν το facebook...

bulmont
26/05/2012, 07:52
[QUOTE=zisisx;2194113]
εγω δεν κρατουσα τιποτα απο αυτα......
καλως η κακως δεν ξερω αλλα αφου μπηκε το νεο ετος κ εχω το σημα ττι το θελω το παλιο?
QUOTE]


Το παλιό το σήμα όντως δεν χρειάζεται............

Η απόδειξη πληρωμής των τελών κυκλοφορίας όμως;;;;;;;;;;;;

Xrider
26/05/2012, 10:20
Το προβλημα ειναι οτι ΔΕΝ ειμαι υποχρεωμενος να κραταω την αποδειξη μετα το τελος του ετους.Ακομα και αν ημουν υποχρεωμενος -πραγμα που δεν αναφερεται πουθενα στην αποδειξη - ισως ειναι η 5ετια...12 χρονια μετα ειναι ο,τι θυμουνται χαιρονται !
Δεν ειμαι υποχρεωμενος να εχω την αποδειξη,για δικο τους λαθος δεν υπαρχει περιπτωση να την πληρωσω εγω.
Το εκνευριστηκο ειναι οτι αρνουνται την λογικη και επιμενουν στο φοβερο επιχειρημα οτι το συστημα δεν κανει λαθος!!
Οταν τους λες οτι ΠΩΣ μου δινατε το σημα μετα αφου το γμοσυστημα σας λεει οτι απο το 2000 μεχρι το 2003 δεν εχω πληρωσει!????? Η απαντηση ειναι καποιο λαθος θα εγινε,δεν ξερουμε κλπ κλπ.
Οσο για το να τους απολυσει τους ΔΚ ,οταν πληρωνω 1000λαλακιες για να εχουν αυτοι μισθο και συνταξη και βαριουνται να κοιταξουν στο κομπιουτερ τους η σου απαντανε με στυλ...ωωωω,πληρωσε ρε φιλε και μην μας χαλας την σιεστα...δεν νομιζω να εχω αδικο

bulmont
26/05/2012, 12:06
Υποχρεωμένος μπορεί να μην είναι κανείς να κρατάει τις αποδείξεις,
απλώς σκέψου την ηδονη, την στιγμή που ο Δ.Υ. σου κάνει τον κινέζο,
να βγάλεις την απόδειξη και να του την τρίψεις κυριοεκτικά
στα μούτρα...........

TheFace
26/05/2012, 19:12
Το εκνευριστηκο ειναι οτι αρνουνται την λογικη και επιμενουν στο φοβερο επιχειρημα οτι το συστημα δεν κανει λαθος!!
Οταν τους λες οτι ΠΩΣ μου δινατε το σημα μετα αφου το γμοσυστημα σας λεει οτι απο το 2000 μεχρι το 2003 δεν εχω πληρωσει!????? Η απαντηση ειναι καποιο λαθος θα εγινε,δεν ξερουμε κλπ κλπ.


Αρχικα ζητησε τους να αποφασησουν αν τελικα το συστημα κανει ή δεν κανει λαθος???:a13:

Οπως και να εχει επιμενω οτι η εκδοση και η προμηθεια του νεου σηματος σημαινει οτι ΔΕΝ υπαρχουν εκρεμμοτητες απο περασμενα χρονια... ΤΕΛΟΣ!

Με βαση το παραραπανω εγω δεν υπηρχε περιπτωση να τους δωσω φραγκο παντως!

zisisx
26/05/2012, 20:03
Υποχρεωμένος μπορεί να μην είναι κανείς να κρατάει τις αποδείξεις,
απλώς σκέψου την ηδονη, την στιγμή που ο Δ.Υ. σου κάνει τον κινέζο,
να βγάλεις την απόδειξη και να του την τρίψεις κυριοεκτικά
στα μούτρα...........



αυτος δεν ειναι λογος να κρατας αποδειξεις......
απο την στιγμη που ανανεωνεις το τελος δεν χρειαζεται....
νομιζω....
αν ειναι ετσι θα επρεπε να κραταμε κ ολα τα ασφαλιστηρια να μη μας κατηγορησουν οτι καποτε εν ετη ταδε ηταν το οχημα ανασφαλιστο....

ρε δε πα να .....

ego_o_idios
26/05/2012, 23:00
Σημερα ελαβα "χαρτακι" απο την εφορια το οποιο με ειδοποιουσε οτι εντος 5 ημερων πρεπει να (ξανα) πληρωσω τελη κυκλοφοριας του 2000,01,02,03!!!!!! γιατι συμφωνα με τα δικα τους εγκυρα συτηματα δεν βλεπουν πληρωμες και ΑΡΑ πρεπει να πληρωθουν προσαυξημενα και με προστιμο!!!
Τα ΤΚ τα ειχα πληρωμενα ...απλα μετα απο 12 χρονια ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΩ ΑΠΟΔΕΙΞΗ και οποως φανταζομαι πολλοι αλλοι και εκει πονταρει το Υπουργειο Οικονομικων και ετσι σκοπευει να βουλοσει την τρυπα των κατι δις.
Πηγα στην εφορια,απο το πρωι στις 9,30 εφυγα ακριβως στις 12,00,προσπαθωντας να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας και οτι ειναι πληρωμενα οπως ολα πριν και ολα μετα και οτι αυτοι εχουν κανει λαθος γιατι για τις πληρωμες ΔΕΝ πηγα ποτε στην εφορια ,οπως το συστημα τους ελεγα αλλα οι πληρωμες εγιναν ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ που ειναι και διπλα απο το σπιτι μου...

Η απαντηση που πηρα ηταν αποστομοτικη!!!
-Δεν ξερετε εσεις που πηγαινατε ενω το μηχανημα ξερει...Δεν πηγαινατε στην τραπεζα αλλα στην εφορια!!!
-Ρε στην τραπεζα πηγαινα..θα μου πει το μηχανημα που πηγαινα!?Αποδειξη οτι για το αυτοκινητο ΟΛΕΣ οι πληρωμες ειναι απο το ιδιο καταστημα τραπεζης!!Ειναι δυνατον να μην ηξερα πως να περασω τον χρονο μου και αφου πληρωνα την μια στην τραπεζα ,μετα για να κανω κεφι πηγαινα να πληρωσω για το παπι,στην Εφορια!??

Οπως μπορει καποιος να καταλαβει,ακρη δεν βγαζεις,το μηχανημα και το συστημα ΔΕΝ αμφισβητειτε...μονο αν πετυχεις μια αποδειξη του 2001 ,μπορεις να πεις οτι εκανε λαθος για εκεινη την χρονια αλλα για τις αλλες οχι!!!

Οση ωρα ημουν εκει επεφτε πολυ τηλ. σε διαφορους οτι τους βρηκαν κατι "προσφατα" μη πληρωμενα τ.κ δηλ. οχι 12ετιας οπως τα δικα μου (που ειναι πληρωμενα) αλλα κατι απο το 2006,07 και κατι αλλοι απο το "κοντινο" 1995!!!!

Το προστιμο που εφαγα ,γιατι δεν μπορω να αποδειξω ,αφου δεν εχω κρατησει αποδειξης 12ετιας,και για παπακι 100κκ ειναι 168ευρια!!!
Αλλοι που λαβανε τετοιες κλησεις ειναι για αυτοκινητα που ,δεν μιλαμε για τα 20ευρω το χρονο αλλα για κατι 300αρες !!


Εγω δεν ξερω τι μπορω να κανω για να μην πληρωσω αυτη την απατη του υπουργειου...δεν ξερω τι λεει ο συνηγορος του πολιτη.

Παντως ετοιμαστειτε γιατι σας ερχονται χαρτακια αν δεν σας εχουν ερθει ηδη!!!


re file pas kala plironis teli kikloforias? :lol::lol::lol:
giati?


exis lefta gia petama?:lol:

Xrider
31/05/2012, 12:10
ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ
Λοιπον σημερα εμαθα αλλο ενα ευχαρηστο νεο (ηθελα να ηξερα ποια ΚΡΓΛΑ τα σκεφτεται αυτα )
Τις αμεσως επομενες ημερες η εφορια θα κανει διασταβρωση τις ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΩΝ ,που σημαινει οτι - το λεω οπως μου το ειπαν- οποιος εχει αυτοκινητο και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ 12μηνη η ειχε 6μηνη και την εκοψε γιατι θελει να κυκλοφορει με τα ποδια η γιατι δεν ειχε λεφτα να ανανεωση η για οποιο αλλο λογω γουσταρε...η εφορια θα φροντισει να τον φιλοδωρησει με 700ευρω προστιμο και αφαιρεση πινακιδων και αδειας...ακομα και αν το αυτοκινητο ειναι παρκαρησμενο στο σαλονι του σπιτιου και βεβαια εννοειται οτι τα τελη κυκλοφοριας θα πρεπει να ειναι πληρωμενα ....
Εχω αρχησει να μπερδευομαι με το ποιος ειναι ο μλκς τελικα ....αυτοι οι εμεις???

THEOD
31/05/2012, 12:20
Τωρα μας Gαμσες!!! :(


ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ
Λοιπον σημερα εμαθα αλλο ενα ευχαρηστο νεο (ηθελα να ηξερα ποια ΚΡΓΛΑ τα σκεφτεται αυτα )
Τις αμεσως επομενες ημερες η εφορια θα κανει διασταβρωση τις ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΩΝ ,που σημαινει οτι - το λεω οπως μου το ειπαν- οποιος εχει αυτοκινητο και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ 12μηνη η ειχε 6μηνη και την εκοψε γιατι θελει να κυκλοφορει με τα ποδια η γιατι δεν ειχε λεφτα να ανανεωση η για οποιο αλλο λογω γουσταρε...η εφορια θα φροντισει να τον φιλοδωρησει με 700ευρω προστιμο και αφαιρεση πινακιδων και αδειας...ακομα και αν το αυτοκινητο ειναι παρκαρησμενο στο σαλονι του σπιτιου και βεβαια εννοειται οτι τα τελη κυκλοφοριας θα πρεπει να ειναι πληρωμενα ....
Εχω αρχησει να μπερδευομαι με το ποιος ειναι ο μλκς τελικα ....αυτοι οι εμεις???


Να....σε ξαναGαμσω ??? :D

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=127698

guzzistas
31/05/2012, 14:15
Ετυχε και σε ένα φίλο μου πέρυσι, του ζητάγανε τα τέλη κυκλοφορίας το 2007... Πήγε και τα πλήρωσε, αφού δεν είχε ούτε την απόδειξη μετά από 4 χρόνια, ούτε και το σήμα...

Αλαλούμ κράτος....

Xrider
31/05/2012, 18:33
Να....σε ξαναGαμσω ??? :D

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=127698

Μηπως,εχεις γραψει και σε κανενα αλλο τοπικ τα νουμερα του Τζοκερ!?
:uplate: