PDA

View Full Version : ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ...



argiris civic
24/05/2012, 18:05
Γεια σας παλικάρια... Να ρώτησω μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει.... Έχω ένα Suzuki Adress 50cc αυτόματο... Το οποίο μετά από κάποιες εργασίες δν παίρνει μπρος και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί...? Οι εργασίες ειναι οι εξής:1)αλλαγή κυλινδροπίστονου 2)αλλαγή εξάτμισης 3)αλλαγή καρμπυρατέρ
Όλα τα οποία τοποθετήθηκαν ειναι τα μανίσια...Οι εργασίες εκτελέστηκαν σωστά..(γιατί έχω κάνει πολλές παρόμοιες εργασίες και ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα)
Ετσί ειπα να απευθυνθώ στους ειδηκούς...Καμιά ιδέα??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...:confused::sad::dizzy:

teogtp
24/05/2012, 18:46
Τσεκαρε μπουζι,πιπα μετα τροφοδοσια (καυσιμο,ανοιγμα ρουμπινετου)και μετα ρυθμιση καρμπυρατερ και πιθανη αντικατασταση ζιγκλερ βενζινης(ισως να θελει μικροτερο γιατι πνιγετε απο βενζινη)

argiris civic
24/05/2012, 18:56
Μπουζι:καινουριο.. Ρεύμα φέρνει,βενζίνα φέρνει(δεν ξερω αν έχει σωστή αναλογία) οπότε λες να δω τ ρύθμιση τ καρμπυρατέρ??? λογικό ακούγετε αλλά τ καρμπυρατέρ αυτος που τ πήρα μ είπε οτι είναι έτοιμο ρυθμισμένο(γιατί τ έβγαλε πάνω από μηχανάκι που δούλευε...)

teogtp
24/05/2012, 19:22
ΑΝ λεω ΑΝ ειναι ετσι οπως τα λεει ο φιλο σου τοτε τσεκαρε τον χρονισμο....

argiris civic
24/05/2012, 23:01
Είναι δίχρονο φίλος...(Άρα δεν έχει χρονισμό)

kawazoyras
24/05/2012, 23:38
έχει φίλε μου τσέκαρε το βολάν (μαγνήτη-πηνίο) αν δίνει στο σωστό χρόνο τη σπίθα.....

argiris civic
25/05/2012, 13:40
Ναι...Εξωτερικό χρονισμό εννοείς άρα...Αλλά δεν είχε κανα τέτοιο θέμα οπότε γιατί να τ παρουσίασε τώρα??? Απλά μπορεί να έτυχε???

argiris civic
26/05/2012, 13:23
Σα να βρικα κάτι....μιζάροντας μετά από κανά 2 στροφές του κινιτήρα σταματά να δίνει ρεύμα...πιθανές αιτίες???καμία βοήθεια ρε παίδια???