PDA

View Full Version : Ερωτηση περι Διπλωματος



PrivaTe
25/05/2012, 16:25
Καλησπερα σε ολους,

υστερα απο αρκετη σκεξη αποφασισα να πουλησω το 50αρι μηχανακι που εχω, σκεφτομουν να το του εβαζα 125 κυβικα μοτερ πανω αλλα σε περιπτωση που με καταλαβενε η αστυνομια παυει να ισχυει ι αδεια κυκλοφοριας μου και αν τρακαρω δεν θα με καλυπτε η ασφαλεια. Ετσι λοιπον πηρα ενα γνησιο παπι 125 κυβικα και θελω να ρωτησω κατι σημαντικο τωρα.. εχω διπλωμα για 50 κυβικα μηχανακι, σε περιπτωση που με σταματισουν και δουν οτι το διπλωμα μου δεν αρκει τι συμβαινει? Παρακαλω αν δεν γνωριζετε με σιγουρια μην απαντησετε.


Ευχαριστω!!

sniper
25/05/2012, 16:37
Ε, δεν θα έχεις το κατάλληλο δίπλωμα και θα σε γράψουν γι αυτό..

Επίσης, αν εμπλακείς σε ατύχημα (φταις - δεν φταις) δεν σε καλύπτει η ασφάλεια (αν έχεις)

HERCAKOS
25/05/2012, 16:42
δικαστηριο το οποιο γινεται μετα απο 6 μηνες εως........
εν το μεταξυ πας βγαζεις το διπλωμα το δειχνεις οταν σε καλεσουν και ολα οκ

dimzan
25/05/2012, 16:44
αν πριν υπηρχε μια περιπτωση να σε καταλαβει η αστυνομια τωρα υπαρχουν δεκα.

Κοινως πριν θα εβλεπαν μονο τα χαρτια του δικυκλου και αν δεν εψαχναν το μηχανακι θα ησουν οκ αφου εχεις διπλωμα που σε καλυπτε για τα κυβικα. Τωρα κανει μπαμ οτι οδηγας 125 και δεν εχεις διπλωμα που να σε καλυπτει, αρα και δε μπορει να σε καλυψει καμια ασφαλεια χωρις καταλληλο διπλωμα.



Βγαλε το σωστο διπλωμα, κανε αντιστοιχη ασφαλεια και καλες βολτες

HERCAKOS
25/05/2012, 17:02
αν πριν υπηρχε μια περιπτωση να σε καταλαβει η αστυνομια τωρα υπαρχουν δεκα.

Κοινως πριν θα εβλεπαν μονο τα χαρτια του δικυκλου και αν δεν εψαχναν το μηχανακι θα ησουν οκ αφου εχεις διπλωμα που σε καλυπτε για τα κυβικα. Τωρα κανει μπαμ οτι οδηγας 125 και δεν εχεις διπλωμα που να σε καλυπτει, αρα και δε μπορει να σε καλυψει καμια ασφαλεια χωρις καταλληλο διπλωμα.







Βγαλε το σωστο διπλωμα, κανε αντιστοιχη ασφαλεια και καλες βολτες



+134564