PDA

View Full Version : καρμπυρατερ για dr 350 του 97



morrison1986
28/05/2012, 22:08
καλησπερα παιδες!!!εχω θεματακι με το καρμπυρατερ του dr μου...τα εχει παιξει.δεν μπορουμε να το μαζεψουμε με τον μηχανικο μου:(
μπορειτε να βοηθησετε να βρουμε κτ???
θα περιμενω απαντησεις σας!!!
thanks!!!

crfouras
29/05/2012, 00:24
ποιο ακριβως ειναι το προβλημα?? τι παρουσιαζει???

morrison1986
29/05/2012, 08:34
μπουκωνει και πρεπει να το δουλευεις σε υψηλες στροφες.για να ξεκινησω τραβαω και το τσοκ αλλιως σβηνει..ο μηχανικος ρυθμισε αερα και οτι μπορουσε ο ανθρωπος αλλα μου ειπε ειναι χαρβαλο..για να δουλεψεις μ αυτο το μηχανακι πρεπει να εισαι συνεχεια στη τσιτα:(λες και τρεχω σε αγωνες..μεσα σε κινηση δε μπορω να μπω ουτε καν στο χωριο μου!!!

DrBig
29/05/2012, 08:54
μπουκωνει και πρεπει να το δουλευεις σε υψηλες στροφες.για να ξεκινησω τραβαω και το τσοκ αλλιως σβηνει..ο μηχανικος ρυθμισε αερα και οτι μπορουσε ο ανθρωπος αλλα μου ειπε ειναι χαρβαλο..για να δουλεψεις μ αυτο το μηχανακι πρεπει να εισαι συνεχεια στη τσιτα:(λες και τρεχω σε αγωνες..μεσα σε κινηση δε μπορω να μπω ουτε καν στο χωριο μου!!!

εχεις αλλαξει την φουσκα του σλαιντ?

crfouras
29/05/2012, 09:34
Τσεκαρε φουσκα, βελονες μηπως καποια ειναι ραγισμενη, σπασμενη, βιδα αερα......για αρχη

morrison1986
30/05/2012, 14:21
thanks παιδες για το ενδιαφερον!!!!τλκ δεν ειναι να εμπιστευεσαι κανεναν:nono: ολοι προσπαθουν να κλεψουν!!!λοιπον σας ειπα οτι πηγα το drακι για το μπουκομα τελος παντων οπως προανεφερα και μου ειπε οτι καθαρισε το καρμπυρατερ,το ρυθμισε οσο μπορουσε αλλα ειναι χαρβαλο και θελει αλλαγη... λοιπον αποφασισα και καθισα σημερα απο το πρωι και ειπα ας το ανοιξω να δω τι χαρβαλο ειναι μιας και εχω λιγες γνωσεις απο μηχανικα..το καρμπυρατερ δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα απο πρωτη και ερασιτεχνικη ματια αλλα ειχε μεσα πολλλα τριματα απο φλατζοκολλα:eek: το καθαρισα με καθαρη βενζινη,το εβαλα πανω,ρυθμισα αερα κ γκαζι και το εργαλειο δουλευει μια χαρουλα!!!:beer: κανει ενα πολυ μικρο μπουκοματακι που μονο επαγγελματιες θα το καταλαβαινουν..

λοιπον προτεινετε να κανω κατι αλλο???

Λευκάδιος
30/05/2012, 14:39
λοιπον προτεινετε να κανω κατι αλλο???
να αλλαξεις μηχανικο ή να το φτιαχνεις μονος σου:beer:

morrison1986
30/05/2012, 15:16
μονος θελω αλλα δεν γνωριζω κ πολλα:(και δεν εχω ουτε ενα manual η κατι για να παρω θαρρος...

daculas
30/05/2012, 21:28
Κάνε αρχή τότε και πάρε ένα μάνιουαλ

sapila racing
01/06/2012, 09:56
μονος θελω αλλα δεν γνωριζω κ πολλα:(και δεν εχω ουτε ενα manual η κατι για να παρω θαρρος...

Στείλε μου το mail σου με πμ να σου στείλω το Service Manual, ειναι 71 ΜΒ σε PDF.
Θα σου λύσει τα χέρια και σιγα σιγά θα μπορέσει ςνα κανεις πολύ περισσότερα μόνος σου. :wave2:

morrison1986
01/06/2012, 21:59
παιδες δουλεψε για λιγο στρωτα και ωραια αλλα αρχισε παλι τα ιδια:mad: καλυτερα απο πρωτα αλλα μπερδευει ακομα!!! αυριο το ξαναανοιγω και βλεπουμε:confused: